Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella Millennium SS - sesja rozbierana

shimano stella kołowrotek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Kornel Miklas

Kornel Miklas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 11 październik 2014 - 08:56

szpula pasuje od Stelli H4000 JDM 98,Stelli F4000 98,Stelli 3000/4000 JDM 98,Twin Powera JDM 98 3000/4000

 

Jedynie ten knob mnie zastanawia,ktoś ostatnio na forum sprzedawał Millenium z T knobem,może podpowie który to knob był.


Użytkownik Kornel Miklas edytował ten post 11 październik 2014 - 08:57


#42 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 11 październik 2014 - 16:15

Ostatnio sprzedawał chyba tomaszek11,napisz do Niego :) .



#43 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 11 październik 2014 - 20:57

Dzięki CM Punk. Tylko pozostaje pytanie, czy faktycznie są mocne i niezawodne. Czy jest ktoś kto intensywnie użytkował ten kołowrotek przez wiele lat łowiąc np. w rzece ? Mam na myśli kogoś kto naprawdę intensywnie eksploatuje ten sprzęcik a nie używa "od święta" i może napisać jakie ma spostrzeżenia z użytkowania ?

Miałem taką z Anglii,była bardzo brzydka zewnętrznie aż żal było patrzeć. Była eksploatowana w warunkach morskich i stąd te liczne wżery na tym pięknym lakierze.Ale gdy pokręciłem korbką to już wiedziałem że wszystko jest ok.Po rozkręceniu okazało się że cały mechanizm jest w idealnym stanie.

Mycie,czyszczenie,smarowanie i zewnętrzna kosmetyka nadała nowy blask temu kołowrotkowi, Lata do dnia dzisiejszego,ale w wodach słodkich i nic mu więcej nie dolega.

Po za tym miałem w serwisie kilkadziesiąt Stelli Millenium po normalnym,częstym użytkowaniu.Nie boją się łowienia,wręcz przeciwnie.

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak


  • Guzu lubi to

#44 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 12 październik 2014 - 18:53

Panowie, przekonaliście mnie i powoli będę się rozglądał za taka Stelka :)

#45 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 12 październik 2014 - 19:57

Tu się nie ma do czego przekonywać,to najlepszy i najładniejszy kręcioł na rynku ;) .



#46 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 12 październik 2014 - 20:27

Wizualnie jest piękny, szkoda, że nie ma gdzie nim pokręcić...

#47 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 13 październik 2014 - 14:13

Wizualnie jest piękny, szkoda, że nie ma gdzie nim pokręcić...

 

Hej

 

Jak byś był w Chełmie/Lublinie to daj znka :)

Pokręcisz sobie :D

Reasumując dodam od siebie, że nie ma lepszego kręcioła ze stałą szpulą B)

 

Pozdro



#48 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 13 październik 2014 - 17:11

Milena to moja druga dziewczyna :)  wyczekiwałem aż się udało kopić nówką ze stajni hasiora :D co prawda dopiero kilka razy nad wodą ale jest mega maszyna,co byś nie uwiesił na agrafce to i tak nie czujesz że zwijasz.Również rozmyślałem o głębokiej szpuli ale wlazło pletki 1.5 jakieś 110m wystarczająco jak na moje jeziorowe łowienie.

pzdr.

Załączone pliki


  • Guzu lubi to

#49 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 13 październik 2014 - 17:36

adriano ciesze się,że Milenka łowi  :D Milenka,SW08,Stella 4000F/H,oraz Force 3000/3500 to moje ulubione kołowrotki.

 

 

Ja od siebie dodam iż Milenki,F-ki oraz stelki 08SW i im pokrewne to bardzo wdzięczne zabawki do modyfikacji.

Do Milenki po małej wymianie "osadzenia szpulki-od sw 08" pieknie pasuje szpulka własnie od stelli 4000SW 08, do SW 08 pasuje oczywiście i odwrotnie,czyli szpulka od  Milenki pasi do SW 08,tak samo jak od modelu 98/H 4000 JDM

 

Korbki przyznam nie podmieniałem,znaczy knoba,za to mam zmienioną korbę cała od stelli PG 4000 SW 08,ramię pasuje pięknie

 

Załączony plik  m0.JPG   80,05 KB   47 Ilość pobrań

Załączony plik  m1.jpg   73,15 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  m2.jpg   74,22 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  m3.jpg   83 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  m4.jpg   76,35 KB   26 Ilość pobrań

 

aha nakrętki musza być orginalne od szpuli zakładanej aktualnie,poza milena i F bo tam sa takie same


Użytkownik hasior edytował ten post 13 październik 2014 - 17:37

  • Guzu i suli102 lubią to

#50 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 13 październik 2014 - 17:58

Hej

 

Jak byś był w Chełmie/Lublinie to daj znka :)

Pokręcisz sobie :D

Reasumując dodam od siebie, że nie ma lepszego kręcioła ze stałą szpulą B)

 

Pozdro

 

dzięki, jeżeli kiedyś będę to dam znać :)



#51 OFFLINE   esox34

esox34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 13 październik 2014 - 18:36

Mechanicznie pewno wzór dla innych kręćków, ale wizualnie to tragedia, świeci jak latarnia (szczeglnie w słoneczny dzień) i widać ją z kilometra (ryby zapewne ja też)



#52 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 13 październik 2014 - 18:54

No  to straszna sprawa dla ryb,jak się kołowrotek świeci,na pewno pouciekają :D .

Są różne ciekawe teorie na temat tego,czemu ryby nie biorą,ta jest według mnie najciekawsza,to co mam zrobić,jeśli wędzisko jest uzbrojone w Gold Cermety? Może pomalować pierścienie czarnym markerem,albo w ogóle nie rozkładać kija? :P


Użytkownik CM Punk edytował ten post 13 październik 2014 - 18:55


#53 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 13 październik 2014 - 19:15

Mechanicznie pewno wzór dla innych kręćków, ale wizualnie to tragedia, świeci jak latarnia (szczeglnie w słoneczny dzień) i widać ją z kilometra (ryby zapewne ja też)

 

Kolego nie wiem czy łowiłeś Mileną ale dzięki galwanizacji jest to najtwardsza powłoka na kołowrotku jaką widziałem :)



#54 OFFLINE   esox34

esox34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 13 październik 2014 - 19:33

Nie posiadam millenium i nie chcę posiadać. A kręciłem i owszem, tak jak napisałem powyżej, mechanicznie, materiałowo wzór dla innych zapewne, kręci świetnie ale świeci się jak... wiadomo co. W niej wszystko jest świecące i mi nie odpowiada. No kwestia gustu i nic więcej. Za to "zwykła" stella i wizualnie i mechanicznie przemawia do mnie bardziej :P . 

Czy rybom to przeszkadza  ? nie wiem ale co niektórzy łowiący uważają że tak jest i może mają trochę racji.



#55 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 13 październik 2014 - 19:36

Nie posiadam millenium i nie chcę posiadać. A kręciłem i owszem, tak jak napisałem powyżej, mechanicznie, materiałowo wzór dla innych zapewne, kręci świetnie ale świeci się jak... wiadomo co. W niej wszystko jest świecące i mi nie odpowiada. No kwestia gustu i nic więcej. Za to "zwykła" stella i wizualnie i mechanicznie przemawia do mnie bardziej :P . 

Czy rybom to przeszkadza  ? nie wiem ale co niektórzy łowiący uważają że tak jest i może mają trochę racji.

pomaluje Milene w ciapki może będzie więcej brań :lol:


  • 5384 lubi to

#56 OFFLINE   5384

5384

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1838 postów
  • LokalizacjaBug graniczny
  • Imię:Sebastian

Napisano 13 październik 2014 - 19:50

pomaluje Milene w ciapki może będzie więcej brań :lol:

 

Podziel się z nami efektami :D



#57 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 13 październik 2014 - 20:14

Mechanicznie pewno wzór dla innych kręćków, ale wizualnie to tragedia, świeci jak latarnia (szczeglnie w słoneczny dzień) i widać ją z kilometra (ryby zapewne ja też)

Nie wiesz o czym piszesz. Zarówno mechanicznie jak i design wizualny (specjalna powłoka lakierowa) jest idealny.Dla przypomnienia - kołowrotek został wyprodukowany przez firmę Shimano na jej 80-te urodziny,a że data zbiegła się na rok 2000 to stąd nazwa Millenium. Wiele różnych firm posługiwało się w tym okresie nazwą Millenium,ale Shimano wypadło najlepiej i wystrzałowo,co zachwyca do dzisiaj praktycznie wszystkich wędkarzy włącznie ze mną,bo tak nieskromnie powiem że ją mam.

Tylko że do nowoczesnych wędzisk np. z dzielona rękojeścią i dziwacznymi uchwytami Milenium nie pasuje. To ma być styl rękojeści klasyczny z pełnego litego korka z niewielkimi modyfikacjami tzn.np.wstawki korkogumy na zakończenia foregripu i rear gripu + zakończenie dolnika .

A to że się świeci to wcale rybą nie przeszkadza,może potrzeba więcej umiejętności i tzw. nosa myśliwskiego. Nie wszyscy z tym się rodzą.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak



#58 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 13 październik 2014 - 20:26

A to że się świeci to wcale rybą nie przeszkadza,może potrzeba więcej umiejętności i tzw. nosa myśliwskiego. Nie wszyscy z tym się rodzą.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak

Na pewno potrzeba więcej ryb Panie Józefie ;) .



#59 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 październik 2014 - 20:36

Z przyjemnoscia sie czyta pozytywne opinie, potwierdzone praktyka w boju, o sprzecie.

Kilka Stelli SS w zyciu swoim mialem okazje miec.

Obecnie nie posiadam zadnej. Taki wybor wlasny.

Mam tylko nadzieje, ze nikt z czytajacych nie uwierzy, ze posiadanie takiego czy innego kolowrotka uczyni go lepszym wedkarzem.


Pozdrawiam

 

Guzu



#60 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 13 październik 2014 - 20:55

Nie wiesz o czym piszesz. Zarówno mechanicznie jak i design wizualny (specjalna powłoka lakierowa) jest idealny.

Aha... czyli jak z super Envirotexem w woblerach.

A w czym ta specjalna powłoka jest specjalna?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: shimano, stella, kołowrotek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych