Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka castingowa do przynęt 35-80g z pontonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wojtulson

Wojtulson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaŁódź/Benelux
  • Imię:Wojtulson

Napisano 24 marzec 2015 - 12:58

Szukam wędziska do łowienia / jerkowania  przynętami 35 - 80g: jerki, duże gumy 6cali, obrotówki rozmiar 5, duże wahadła.

Do zestawu mam już kołowrotek Abu Garcia C3 4601

 

Na oku mam Jaxona Grand Virtuoso, który nowy kosztuje 160zł. Kij jest w dwóch długościach 1.80 i 1.95

 

Zastanawiam się jaką długość kija wziąć na początek. Nie wiem co powinno decydować o wyborze?

Z jednej strony chcę żeby było łatwo jerkować przynętą stojąc, operując kijem skierowanym ku wodzie czyli lepiej krótszą wersję.

Z drugiej strony takie krótkie wędzisko ma krótszy dolnik i może być trudniej rzucać ciężką przynętą i pewnie też hol ryby będzie mniej komfortowy.

 

Wpiszcie w jaki sposób dobiera się długość wędki do castingowej.

 

 


Użytkownik Wojtulson edytował ten post 29 marzec 2015 - 18:55


#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 14:15

jezeli sie dobrze orientuje, to dopiero zaczynasz przygode z wedkarstwem, nie badz lamerem i kup wedke pod przynety a nie pod kolowrotek, po sezonie (najpozniej dwoch) i tak zmienisz na inna, moze wtedy sam bedziesz wiedzial, czy wolisz krotsze, czy dluzsze?


  • MarcinZet lubi to

#3 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2015 - 14:17

CZeść kolego

 

Zaraz zaraz, ale może najpierw powiedz, gdzie zamierzasz łowić?

Z brzegu , czy z łódki.

Jak z łódki, to bierz długość ok 180-213cm. Zależy też, czy jesteś wysoki wzrostem i czy z dna łajby czy stojąc wyżej na ławeczce będziesz łowił.

Mam średnie zaufanie do JAXONA, ale łowiłem na Cormoran,a Jerk boat,a.

Kij dwudzielny, z tym, że rękojeść jest o wiele krótsza od drugiego składu.

Mój Towarzysz łowi na nie od kilku lat i jest mega zadowolony. Kilka ostrych wypraw szwedzkich zaliczył.

I nie jest drogi. Ok 250 zł.

 

Pozdrawiam

Alek



#4 OFFLINE   Wojtulson

Wojtulson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaŁódź/Benelux
  • Imię:Wojtulson

Napisano 24 marzec 2015 - 16:04

jezeli sie dobrze orientuje, to dopiero zaczynasz przygode z wedkarstwem, nie badz lamerem i kup wedke pod przynety a nie pod kolowrotek, po sezonie (najpozniej dwoch) i tak zmienisz na inna, moze wtedy sam bedziesz wiedzial, czy wolisz krotsze, czy dluzsze?

Tak, tak. Informację o kołowrotku umieściłem dodatkowo. Ale nie jest to bez znaczenia, bo np. miałem dobrą ofertę na Konger Impact 1.98m do 80g ale okazało się, że mam gruby uchwyt i nie pasowała do mojego okrąglaka (ciężko się to trzymało w dłoni). Przynęty tak jak pisałem: 35 - 70g: jerki, duże gumy 6cali, obrotówki rozmiar 5, duże wahadła.

Admina poproszę o zmianę tematu na "Wędka do przynęt 30-80g"

CZeść kolego

Zaraz zaraz, ale może najpierw powiedz, gdzie zamierzasz łowić?
Z brzegu , czy z łódki.
Jak z łódki, to bierz długość ok 180-213cm. Zależy też, czy jesteś wysoki wzrostem i czy z dna łajby czy stojąc wyżej na ławeczce będziesz łowił.
Mam średnie zaufanie do JAXONA, ale łowiłem na Cormoran,a Jerk boat,a.
Kij dwudzielny, z tym, że rękojeść jest o wiele krótsza od drugiego składu.
Mój Towarzysz łowi na nie od kilku lat i jest mega zadowolony. Kilka ostrych wypraw szwedzkich zaliczył.
I nie jest drogi. Ok 250 zł.

Pozdrawiam
Alek

Wędkowanie z pontonu, bez podwyższenia dlatego zastanawiam się nad krótką wędką 1.80m. Niski nie jestem, ponad 1.90m
  • platynowłosy lubi to

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 17:08

temat mozesz sam wyedytowac, wchodzac na edycje i wecej opcji (prawy dolny rog)  ...  co do wedki to sprawa jest w miare prosta, wez kolowrotek i idz z nim do sklepu, przykrec do kilku wedek o odpowiednim cw a potem wybierz ta, ktora ci najbardziej odpowiada (jerkowka wcale nie musi miec rozmiaru dla krasnali) 

 

kolega pleciona sprzedawal niedawno fenomenalny kij do takich zabaw (jerki i duze woblery - jednego kija do wszystkiego nie ma), starego i dobrego roze jointed jerk, jezeli go ma, to brac i nie pytac ;)


  • platynowłosy i Szymon3069 lubią to

#6 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 marzec 2015 - 17:48

"Mały " nie jesteś. Jeśli możesz łowić z tego pontonu na stojąco to może to?

http://allegro.pl/we...5165020519.html

Świetny kij na świetnych komponentach choć niektórzy twierdza że dyskwalifikuje go korek (owijka a nie lity) a jakoś mam, używam i mam to w d...

(szukaj cen promocyjnych jak tutaj)

Nadaje się również pod inne przynęty. Czuły szybki i dynamiczny szczyt 



#7 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 24 marzec 2015 - 18:01

temat mozesz sam wyedytowac, wchodzac na edycje i wecej opcji (prawy dolny rog) ... co do wedki to sprawa jest w miare prosta, wez kolowrotek i idz z nim do sklepu, przykrec do kilku wedek o odpowiednim cw a potem wybierz ta, ktora ci najbardziej odpowiada (jerkowka wcale nie musi miec rozmiaru dla krasnali)

kolega pleciona sprzedawal niedawno fenomenalny kij do takich zabaw (jerki i duze woblery - jednego kija do wszystkiego nie ma), starego i dobrego roze jointed jerk, jezeli go ma, to brac i nie pytac ;)

jaki kij masz na myślii?

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 marzec 2015 - 18:03

starego i dobrego roze jointed jerk



#9 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 24 marzec 2015 - 18:22

Szymon, chodzi o kije Bertusa Rozemejiera. Piotrek użył skrótu.


  • Szymon3069 lubi to

#10 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon

Napisano 26 marzec 2015 - 21:14

Szymon, chodzi o kije Bertusa Rozemejiera. Piotrek użył skrótu.

dzięki! Pytam bo jakiś czas temu kupiłem właśnie od Sławka kij i myślałem ze chodzi o ten :)

#11 OFFLINE   Wojtulson

Wojtulson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaŁódź/Benelux
  • Imię:Wojtulson

Napisano 29 marzec 2015 - 20:54

"Mały " nie jesteś. Jeśli możesz łowić z tego pontonu na stojąco to może to?

http://allegro.pl/we...5165020519.html

Świetny kij na świetnych komponentach choć niektórzy twierdza że dyskwalifikuje go korek (owijka a nie lity) a jakoś mam, używam i mam to w d...

(szukaj cen promocyjnych jak tutaj)

Nadaje się również pod inne przynęty. Czuły szybki i dynamiczny szczyt 

 

Dzięki za link, muszę sprawdzić wielkość bagażnika/trumienki i ogólnie możliwości transportowe. Propozycja bardzo ciekawa. 

 

Już trochę kiji macałem i w założonym budżecie najlepiej leżały mi Cormoran K-DON Jerk 1.95m 40-80g oraz Jaxon Grand Virtuoso Jerk Cast 20-80g który jest w dwóch wersjach 180 i 190cm .

Wziałbym ten drugi bo cena jednak o 100zł niższa. No i nadal nie wiem jak najlepiej dobrać długość wędziska. 

 

Jeżeli ktoś ma około 1,90m wzrostu i może mi doradzić długość pierwszego kija do castu do łowienie z łodzi to proszę pisać



#12 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 marzec 2015 - 21:07

K-Donem (pożyczonym od kolegi) w wersji do 60g łowiłem z konieczności przez trzy tygodnie (mój inny był w reklamacji) i nie powiem o tej wędce złego słowa. Przy Twoim wzroście 180 czy 190 nie stanowi różnicy. Natomiast dłuższym przyjemniej holuje się rybę


  • polny lubi to

#13 OFFLINE   Wojtulson

Wojtulson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaŁódź/Benelux
  • Imię:Wojtulson

Napisano 29 marzec 2015 - 21:45

K-Donem (pożyczonym od kolegi) w wersji do 60g łowiłem z konieczności przez trzy tygodnie (mój inny był w reklamacji) i nie powiem o tej wędce złego słowa. Przy Twoim wzroście 180 czy 190 nie stanowi różnicy. Natomiast dłuższym przyjemniej holuje się rybę

No i dzieki. Mam argument za wzieciem 1,95. Pozdrawiam!



#14 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 kwiecień 2015 - 09:45

"Mały " nie jesteś. Jeśli możesz łowić z tego pontonu na stojąco to może to?

http://allegro.pl/we...5165020519.html

Świetny kij na świetnych komponentach choć niektórzy twierdza że dyskwalifikuje go korek (owijka a nie lity) a jakoś mam, używam i mam to w d...

(szukaj cen promocyjnych jak tutaj)

Nadaje się również pod inne przynęty. Czuły szybki i dynamiczny szczyt 

 

Przedwczoraj go macałem w sklepie i gdyby nie to że 1częściowy to bym go brał, fajnie estetycznie zrobiony, fajne mocowanie kołowrotka fuji,krótki dolnik i 250zł polecam go obadać bo jak się spisuje to tylko nad wodą się dowiesz



#15 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 04 kwiecień 2015 - 09:49

Nad wodą na pewno się nie zawiedziesz :) jeszcze raz polecam na podstawie praktyki. To już mój drugi bo jak pisałem, jeden utopiłem wraz z Alphasem 150....oj! boli do dzisiaj :(  :D



#16 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 12 kwiecień 2015 - 00:29

Na twoim miejscu brał bym tą ultime jak radzi BOB1 ... To że na tym jaxonie czy cormoranie pisze do 80gr to nie znaczy że tyle pociągnie. Jaxony lubią też pęknąć w przypadkowym miejscu . A rzucanie  klockiem 80gr to już lepiej jak kij jest z zapasem .... Mam jeden kij cormorana tylko pod stałą szpulę i złego słowa nie powiem po za tym że ma strasznie zawyżony c.w. 

I nie przejmuj się że to jednoskład.... nawet lepiej bo żadnego słabego elementu. Sam mam 2 jednoskłady i wożę je na miejscu pasżera....


Użytkownik darkonis edytował ten post 12 kwiecień 2015 - 00:37


#17 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 13 kwiecień 2015 - 18:33

Nie ma co się rozwodzić nad tą opcją. Napiszę krótko. Jeżeli ktoś nie stwarza sobie sztucznych problemów typu: kij za długi, i jeżeli nie ma innych przeciwskazań, zawsze wybiorę jednoskłada.



#18 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 26 kwiecień 2015 - 16:01

Jakieś doświadczenia z kijem

Savage Gear MPP Jerk 183/75 ???

Brałbym Ultimę którą polecacie, ale czy przy wzroście ok 173-175 jerkowanie z podłogi pontonu  kijem o dł 198cm nie stanie się nieporęczne?

Jerki ok 50-70g i gumy > 45g.

A może tak krótkim kijem ciężko będzie prawidłowo poprowadzić gumy?

 

Jeżeli nikt nic nie podpowie....pewnie skończy się na Ultimce :)



#19 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 kwiecień 2015 - 16:11

Mam tę Ultimę. Mam 173 cm wzrostu. Jerkuję stojąc na podłodze łodzi (czyli właściwie z poziomu wody). Zero problemów :)



#20 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 26 kwiecień 2015 - 16:23

Biorę Ultimę. Dziękuję Ci BOB!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych