Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

St.Croix Legend Tournament

blank st.croix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 grudzień 2009 - 18:07

Witam, orientuje sie ktos moze czy kije gotowe croixa z serii jak w tytule o symbolach: TWS68MXF i LTBS68MXF sa robione na tym samym blanku czy to cos innego ? I jeszcze jedno pytanko mial ktos moze okazje porownac kije (seryjne badz od rodbuildera) LTBC68MXF i LTBS68MXF ? Bardzo nie wiele sie roznia od siebie parametrami, a jak to sie przeklada nad woda ? Pytam bo klepiac sobie kija pod sandacza u rodbuildera jest pewien dylemat ktory wybrac blank bo z liczb sie wiele nie wyczyta a jednak jakas roznica jest... Inna bajka gdy sie kupi gotowy bo jest ewidentny podzial i jednego z nich pod korbe sie nie kupi... Z gory dziekuje za kazde info, pozdrawiam



#2 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 14 grudzień 2009 - 18:40

daj link zeby wiedziec gdzie i co porownymwac

#3 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 grudzień 2009 - 18:42

daj link zeby wiedziec gdzie i co porownymwac

http://www.stcroixrods.com/product/legend-tournament-walleye -musky
http://www.stcroixro...tournament-bass
Ot i wlasnie te okazy :D

#4 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 grudzień 2009 - 18:57

Chyba tutaj możesz sprawdzić http://www.stcroixro...Rod_Builder.pdf


#5 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 14 grudzień 2009 - 20:44

Chyba tutaj możesz sprawdzić http://www.stcroixro...Rod_Builder.pdf

Dziekuje bardzo :D . Nie rozumiem tylko dlaczego te blanki (a raczej wedziska na nich) sa opisywane inaczej w zaleznosci od tego czy to spinning czy casting skoro to... te same blanki :unsure:

#6 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 grudzień 2009 - 06:19

@Zulus.
Od razu możesz założyć ze patyk na blanku ctcroix może więcej jak jest opisany.

#7 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 grudzień 2009 - 08:06

Nabyłem ostatnio dwa Tournamenty - przedstawiony przez Ciebie 6`8, do 5/8 z seri Bass ( Finnese) i 6`6 do 3/8 z serii Walleye (Jig&Rig). To fakt, mogą dużo więcej - pierwszy podbija 25gr drób, drugi sandaczuje na lekko i łowi grube okonie. Obydwa kije na pewno różnią sie od siebie, w poszczególnych modelach jest kilka podtypów o różnej charakterystyce do poszczególnych metod ( od Carolina Rig po DropShot itp). PoGoogluj po stronkach, jest kilka opisów wszystkich modeli...

Specyfikacja ;) ...

TWS68MXF / RIVER JIG
We recommend this rod for river anglers. The extra length is ideal for line and lure control in current.

LTBS68MXF / FINESSE
A top choice in a spinning rod for fishing tubes and grubs. Features an extra-fast action and powerful butt. The ultimate finesse rod.

Jeżeli szukasz kijka pod 3` gumy na główkach 10-30gr, szybkiego i ciętego , bierz LTBS68MXF / FINESSE



#8 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 15 grudzień 2009 - 09:15

chyba spigot takimi kijami łowi z tego co kojarzę :D

#9 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 grudzień 2009 - 09:56

...dobrze kojarzysz :D , ma z 4 sztukaski

#10 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 15 grudzień 2009 - 10:15

no to co trzeba odesłać na castmania.pl

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 grudzień 2009 - 13:22

[quote]
Chyba tutaj możesz sprawdzić http://www.stcroixro...Rod_Builder.pdf

[/quote]
Dziekuje bardzo :D . Nie rozumiem tylko dlaczego te blanki (a raczej wedziska na nich) sa opisywane inaczej w zaleznosci od tego czy to spinning czy casting skoro to... te same blanki :unsure:
[/quote]

Wydaje mi się że taki opis może mieć związek z odmienną techniką rzutową zestawem spinningowym i castingowym. Rzut zestawem spinningowym jest bardziej dynamiczny, bardziej obciąza blank. Również jeżeli chodzi o zbrojenie - na kiju castingowym jest z reguły więcej przelotek niż na kiju spinningowym, więc teoretycznie lepiej rozkładają siły działające na blank (choć przy zbrojeniu klasycznym pojawiają się przecież siły skrętne, więc nie do końca).

Dlatego wędki spinningowe wykonane na tych samych blankach co castingowe mogą być opisywane jako słabsze od castingowych odpowiedników, co zdaje się właśnie St.Croix rodbi a przynajmniej kiedyś z tego co pamiętam robiło.

Nie chcę tu oceniać sensowności takich zabiegów. Być może wynika ona ze specyfiki odbiorcy - wędkarz amerykański zazwyczaj nie cacka się ze sprzętem i oczekuje wyraźniej sugestii producenta na co sobie moze pozwolić wybierając linkę / przynętę do danej wędki.

Jeżeli chodzi o mnie to jak wielokrotnie pisałem staram sie podchodzić z dużą rezerwą do opisów nie tylko wędek ale i samych blanków. Np. od dłuższego czasu na kijach typu custom którymi łowię nie ma żadnych opisów mocy i c.w. :D bo wychodzę z założenia że i tak wiem na co mogę sobie z nimi pozowlić a na co nie. I jest to wiedza wynikająca z praktyki zdobytej z danym kijem nad wodą a nie zaufanie do czegoś co ktoś napisał na nalepce.

#12 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 grudzień 2009 - 14:20

To współbasując zgodnie , Pawłowi zasuplementuję .. ;)
Jest wiele możliwości ingerowania w oczekiwane zachowanie blanku , oprócz jego naturalnych właściwości . Jest docinanie z dłuższego , jest suwanie zestawu przelotek po jego długości , oraz manipulacje z wagą tychże ..
Można w efekcie kij zmiękczyć albo usztywnić , przyspieszyć i zwolnić , w sposób zauważalny . Bo to właśnie jest sztuka rodbuildingu , którą to uwielbiając , uprawiamy .. :lol:

#13 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 grudzień 2009 - 14:42

[quote]
Chyba tutaj możesz sprawdzić http://www.stcroixro...Rod_Builder.pdf

[/quote]
Dziekuje bardzo :D . Nie rozumiem tylko dlaczego te blanki (a raczej wedziska na nich) sa opisywane inaczej w zaleznosci od tego czy to spinning czy casting skoro to... te same blanki :unsure:
[/quote]


Np. od dłuższego czasu na kijach typu custom którymi łowię nie ma żadnych opisów mocy i c.w. :D bo wychodzę z założenia że i tak wiem na co mogę sobie z nimi pozowlić a na co nie. I jest to wiedza wynikająca z praktyki zdobytej z danym kijem nad wodą a nie zaufanie do czegoś co ktoś napisał na nalepce.
[/quote]

Nic dodać, nic ująć.


#14 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 grudzień 2009 - 14:46

Nabyłem ostatnio dwa Tournamenty - przedstawiony przez Ciebie 6`8, do 5/8 z seri Bass ( Finnese) i 6`6 do 3/8 z serii Walleye (Jig&Rig). To fakt, mogą dużo więcej - pierwszy podbija 25gr drób, drugi sandaczuje na lekko i łowi grube okonie. Obydwa kije na pewno różnią sie od siebie, w poszczególnych modelach jest kilka podtypów o różnej charakterystyce do poszczególnych metod ( od Carolina Rig po DropShot itp). PoGoogluj po stronkach, jest kilka opisów wszystkich modeli...

Specyfikacja ;) ...

TWS68MXF / RIVER JIG
We recommend this rod for river anglers. The extra length is ideal for line and lure control in current.

LTBS68MXF / FINESSE
A top choice in a spinning rod for fishing tubes and grubs. Features an extra-fast action and powerful butt. The ultimate finesse rod.

Jeżeli szukasz kijka pod 3` gumy na główkach 10-30gr, szybkiego i ciętego , bierz LTBS68MXF / FINESSE


A fabryczne masz czy rodem z xrods ? :mellow: A jak powiedz z wypluwaniem przynet modelu 6'8 ? Tego 6'6 raczej nie biore pod uwage na sandaczowanie, moze mu zabraknac powera w nurcie :lol:. W ogole... jest sens lowic tym kijem sandacze z brzegu czy lepiej szukac w dluzszych rozmiarach bo przyneta raczej slabo leci z tak krotkiego kija ? A odra szeroka i gleboka :mellow:


#15 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 grudzień 2009 - 17:32

...szeroka może tak, czy głęboka ;) ??? Na brzegowe sandaczowanie wybrałbym coś dłuższego, między 8`6 - 10ft ( w zależności od preferencji). Ja w/w wykołaczkami od St.Croix łowię jedynie z łodzi, brzeg ogarniam uncjowym Avidem 8`6 lub 9`6 Lamignatem o mocy 15lb

#16 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 grudzień 2009 - 17:45

Nie wiem jak tam w szczecinie ale tutaj jest kilka szparek gdzie i 20g + guma leci i leci :mellow: . Ok, dzieki za spostrzezenia i uwagi, pozdrawiam :D

#17 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 grudzień 2009 - 17:53

... u mnie są i takie, gdzie trzeba założyc ponad 30gr... ale to raczej z racji nurtu niż głębokości, choć 9m na Odre to nie mało. Na takiej samej na stojącej orałbyś główka 3 razy lżejszą...
Pozdrawiam

#18 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 15 grudzień 2009 - 18:20

Ja tam jednak zaryzykuje i mam nadzieje, ze siegne takim 6'8 tournamentem swoje sandaczowe miejscowki z brzegu :D . Lodki nie posiadam ale 20g + guma i mam nadzieje, ze dorzuce sie w pol warkocza aby popodbijac jigiem :mellow: . Nurt rowniez robi swoje ale u nas w warkoczu nie ciganie az na tyle, bardziej dolki wymagaja wiekszego obciazenia, pozdrawiam :D

#19 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 grudzień 2009 - 10:57

Ja tam jednak zaryzykuje i mam nadzieje, ze siegne takim 6'8 tournamentem swoje sandaczowe miejscowki z brzegu :D . Lodki nie posiadam ale 20g + guma i mam nadzieje, ze dorzuce sie w pol warkocza aby popodbijac jigiem :mellow: . Nurt rowniez robi swoje ale u nas w warkoczu nie ciganie az na tyle, bardziej dolki wymagaja wiekszego obciazenia, pozdrawiam :D


Na bank dasz radę. Zresztą nie Ty pierwszy. Spigot, Smaczek, moja skromna osoba, to tylko skromne przykłady.
Łowimy częściej z brzegu.
Sandacze, na swoich miejscówkach ogarniam kijkiem 7'0 bez namniejszego problemu. I myślę, że akurat w tym wypadku, mało jest istotny sposób (spinning/casting), chociaż wymienione osoby posługują się, z reguły, zestawami castingowymi.

#20 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 16 grudzień 2009 - 20:59

Plecionka po brzegi, jakies 10lb, i bedzie w porzadku :D . Tez miotasz croixem LT ?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych