Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PINPOL Chojnów - "Serwis" i sprzedaż silników... RADZĘ UWAŻAĆ!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pepe17

pepe17

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 marzec 2015 - 01:08

Witajcie, gdyby ktoś był zainteresowany silnikiem z oferty tej "firmy" to proszę uważać. Dziś wróciłem z oględzin silnika, który niestety odbiegał  w rzeczywistości od oferty przedstawionej w internecie. Silnik na zdjęciu i w opisie wyglądał bardzo dobrze. Na miejscu niestety okazało się, że stan opisywany jako bardzo dobry pozostawia wiele do życzenia, sprzęt był zaniedbany, nieprzygotowany do sprzedaży. Przygotowany na sztukę składak... Na pytania do panów na temat silnika otrzymywaliśmy łaskawe, gburowate odpowiedzi typu "takie luzy muszą, być... checie to bierzcie, nie chcecie to jedźcie stąd...".  Przy próbie odpalenia silnika panowie specjaliści męczyli się trochę nim uruchomili sprzęt. Rozrusznik kręcił lecz dopiero po długich próbach silnik "zaskoczył". Praca nierówna, po dwóch minutach zgasł. Ogólnie to nikomu z pseudoobsługi nie zależało na sprzedaży sprzętu. Po prostu pokazali nam silnik i sobie poszli. Po kilku następnych pytaniach i uwagach szef całego bałaganu nie wytrzymał i wykrzyczał: "już mnie to zaczyna wku*wiać! już trzy razy bym go sprzedał!" (w nawiązaniu do mojej prośby o dwudniową rezerwację). W rozmowie telefonicznej pan robert zapewniał, że silnik jest z roku 2006-2007. Na miejscu okazało się niestety, że jest to silnik z roku 1998... Po telefonicznym potwierdzeniu numeru seryjnego i ustaleniu rocznika w autoryzowanym serwisie Yamahy poinformowaliśmy o tym szanownych speców. Jeden odparł na to "no skoro pan tak sądzi" i się głupio zaśmiał.

Jestem zażenowany, bo straciłem cały dzień, pieniądze na paliwo i zaufanie do ludzi. Poczuliśmy się jak intruzi i głupki. Zostaliśmy potraktowani jak zwykli frajerzy. Stanowczo odradzam wszelkie transakcje z tymi rzeźbiarzami...



#2 ONLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów

Napisano 28 marzec 2015 - 07:09

http://allegro.pl/li...2&us_id=2521684 Tu koleś "goni" włoskie szroty z solanki.


  • szczupak1 lubi to

#3 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 28 marzec 2015 - 07:40

wg.mnie ten zasolony tohatsu jest ok.

widziałem bardziej zasolone silniki

zawsze mozna kupic nowy silnik to bedzie igła ale za inna kase

to ze silnik z łajba stoi na morskiej przystani  to nie znaczy ze to sztot ze wzgledu na sół



#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 marzec 2015 - 08:17

Niestety to jest Polska, jakby takiemu misiowi zrobić "dobrą" reklamę to by szanował klienta. Chamowo nic więcej.... :D


  • szczupak1 lubi to

#5 OFFLINE   jani32

jani32

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Tomek

Napisano 28 marzec 2015 - 08:47

Firma Pinpol to typowi rzeźbiarze złoża silnik z kilku czasami im się uda czasami nie,a kultura obsługi faktycznie leży w delikatnym słowie tego znaczenia.

#6 OFFLINE   Mottle

Mottle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 16:04

@pepe17 wielkie dzięki potwierdziłeś moje obawy, od jakiegoś czasu śledzę ich aukcje.



#7 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 16:46

http://allegro.pl/li...2&us_id=2521684 Tu koleś "goni" włoskie szroty z solanki.

No chyba  nie do końca  takie szroty - chyba że maluje starannie całe silniki bo jakoś tak z zewnątrz  nie wygląda tak źle a kwestia bebechów silnika to kwestia jego użytkowania czytaj płukanie układu czystą słodką woda i mycie mycie mycie .... ;)

 

Patrze patrze i chyba jednak maluje ;)


Użytkownik womaly23 edytował ten post 29 marzec 2015 - 16:50

  • szczupak1 lubi to

#8 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 marzec 2015 - 17:56

Firma Pinpol to typowi rzeźbiarze złoża silnik z kilku czasami im się uda czasami nie,a kultura obsługi faktycznie leży w delikatnym słowie tego znaczenia.

 

Oj tam rzeźbiarz. To po prostu firma pro kliencka spełniająca marzenia kupujących o funkel nówce za niewygórowaną kwotę. Patrząc na ceny silników, aut w Polsce, to u nas można kupić dużo taniej niż na zachodzie i to ten sam sprzęt i tu i tu w dobrym stanie. Pomimo tego, że wyżej wymienione rzeczy są z tego zachodu sprowadzane :blink:


Użytkownik psulek edytował ten post 29 marzec 2015 - 17:58

  • Michał81 lubi to

#9 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 29 marzec 2015 - 21:31

psulek dobrze mówi, nie od dziś wiadomo, że " okazja czyni frajera" ;)


  • szczupak1 lubi to

#10 OFFLINE   rapek

rapek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjasudety

Napisano 29 marzec 2015 - 21:52

http://allegro.pl/li...2&us_id=2521684 Tu koleś "goni" włoskie szroty z solanki.

Ze cztery lata temu pojechałem do tego gościa po 60-cio konne Tohatsu ,a na miejscu okazało się że 20 kucyków gdzieś uciekło i jest tylko 40 i do tego 2 godz motali się żeby go odpalić,niestety nie udało się pomimo ściągnięcia ,,mechanika''.



#11 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 marzec 2015 - 23:01

Bo działa to dokładnie jak tutaj, mechanizm zawsze podobny:

 

http://blog-skup-aut...arzenie-za.html


Użytkownik psulek edytował ten post 29 marzec 2015 - 23:03

  • filippoznan lubi to

#12 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 29 marzec 2015 - 23:21

Panie to CCC  ;)

Cena Czyni Cuda !!!  :lol:  :lol:  :lol:



#13 OFFLINE   Dawidos

Dawidos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 29 marzec 2015 - 23:35

Po zdjęciach w ogłoszeniach to wygląda jak montażownia , na jesieni szukałem silnika i też przeglądałem oferty tej firmy ale odpuściłem .Coś ostatnimi czasy mamy wysyp handlarzy silnikami zaburtowymi w idealnym stanie które dziwnym trafem już przy pierwszych oględzinach nie chcą odpalić i wymagają tylko regulacji.



#14 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4147 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 29 marzec 2015 - 23:44

gdyby ktoś szukał z dolnośląskiego , sprawdzonego i pewnego żródła z którego sam i wielu kolegów również korzystało służę namiarem.  ;)



#15 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 30 marzec 2015 - 06:55

Pepe, może ten silnik był nowszy tylko dla schłodzenia dostał stary numer, żeby się klient nie zniechęcił gorącym towarem ;)



#16 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 marzec 2015 - 07:52

Patrząc na te silniki, a niektóre mają ponad 10 lat :)  nie posiadają ani jednej ryski.

Już samo to, powinno dać do myślenia, nie wiem jak dbając o silnik nie uda się uchronić go przed zużyciem i drobnymi rysami eksploatacyjnymi.



#17 OFFLINE   Niedzwiedz Turawa

Niedzwiedz Turawa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Niżyński

Napisano 01 kwiecień 2015 - 11:24

gdyby ktoś szukał z dolnośląskiego , sprawdzonego i pewnego żródła z którego sam i wielu kolegów również korzystało służę namiarem.  ;)

ok prosze o namiar



#18 OFFLINE   Argonauta2024

Argonauta2024

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 25 marzec 2016 - 12:13

Kupiłem u nich dwa  silniki dwusuwowe 8 i 10 koni, skusili mnie zapewnieniami, że w razie problemów „zrobią”  je w ramach gwarancji.  Oba silniki przywiózł kurier, spieszyło mi się, nie miałem czasu pojechać osobiście.  Okazało się, że dostałem dwie ósemki, żadna  z nich nie odpaliła od razu, mechanik uruchomił jedną  i zaprosił mnie na jej remont, druga została w serwisie. W Pinpolu migali się z wymianą  na zapłacony  10 konny , gwarancja okazało się, że nie obejmuję zużytych podzespołów. Ostatecznie na własny koszt doprowadziłem oba silniki do porządku, i nadal na nich pływam. Chętnie się ich pozbędę, ale nikomu nie polecam, ani moich silników ani Pinpolu !


  • jani32 lubi to

#19 OFFLINE   cycu20

cycu20

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaDolnyśląsk
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Cecuła

Napisano 25 marzec 2016 - 21:20

http://allegro.pl/si...6075613489.html

 

Nie zmienił się czasem użytkownik na allegro tej firmy?



#20 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 25 marzec 2016 - 21:46

 wystawia z kilku kont na aukcje tak na zmianę żeby się ktoś nie połapał  , taki kamuflaż 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych