Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PINPOL Chojnów - "Serwis" i sprzedaż silników... RADZĘ UWAŻAĆ!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 27 marzec 2016 - 13:51

Ta łódeczka

http://allegro.pl/lo...5063333927.html

mimo, że funkiel nówka ma już sporo pajączków i spękań.

Podejście właściciela (starszego, chyba ojca) "Panie, nie pierd.... ja się na tym lepiej znam, albo bierzesz, albo spierd.... "

Ręce opadają.

Tych silników mają na warsztacie sporo, połowa porozkładana na części.



#22 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 27 marzec 2016 - 16:19

http://allegro.pl/si...6062978318.html

ten gościu jest dobry.nie zadawaj pytań tylko kupuj.po trzech moich pytaniach zapytał czy jestem z warszawy[chyba za bardzo dociekliwi jak dla niego] twierdzi że jest starym wyżeraczem po 60-ce i na silnikach zęby zjadł i skoro mówi że jest idealny to wszelkie pytania są zbędne.silnik z lat 90-tych z nowszą czapą jak spytałem co się stało z oryginalną? odpowiedż-a co pana to obchodzi.


  • Guzu lubi to

#23 OFFLINE   Kozi

Kozi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŚrem

Napisano 27 marzec 2016 - 17:18

Dziwnym trafem obaj panowie są z tej samej miejscowości.



#24 OFFLINE   jani32

jani32

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Tomek

Napisano 27 marzec 2016 - 18:33

I tu Panowie sie mylicie ,ten handlarz z Dzierżoniowa nie ma nic wspólnego z Pinpolem .

Użytkownik jani32 edytował ten post 27 marzec 2016 - 18:36


#25 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 27 marzec 2016 - 19:07

może i nie,ale warto napisać o innych sprzedawcach i ich podejściu do klienta.



#26 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 27 marzec 2016 - 20:17

Koleś z Dzierżoniowa występuje pod kilkoma nicami, to ten sam znawca od łódki.



#27 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 27 marzec 2016 - 23:22

Wojtek z Dzierzoniowa to kiciarz i szaman od silnikow i lodzi.



#28 OFFLINE   sledzix

sledzix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaSępopol

Napisano 28 marzec 2016 - 08:31

Witam panowie ja mam takie pytanie do was a mianowicie chodzi o to ze sprzedalem silniczek yamahe 9,9 km do wypozyczalni czarterów i był to mój błąd cwaniaki jakich malo na każdej rzeczy sie targować chcieli i schodzić z cenny zeby zejsc z cenny po dobiciu targu jeden z dwoch gosci pyta sie mnie czy może szybko rozkręcić pompkę wody jeżeli bedzie zła to oddam im 100 zl zgodziłem sie na ten fakt wszystko było ok co juz bylo dla mnie to dziwne ale najlepsze jest to ze po 2 dniach dzwoni do mnie i mowi ze olej w spodzinie to od nowości nie był wymieniany co dziwne ze pelno opiłków itd itd i ze chcą wzamian żebym im oddal 200 zł co zrobic z tym faktem zrobić olac temat i dać sobie na luz czy jechać tam do nich i zobaczyć ten olej tylko ze po 2 dniach to dobrze mogli jakiś stary pokazać

#29 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 marzec 2016 - 11:04

Takie rzeczy to niech sprawdzają na miejscu. Jeżeli jesteś pewien tego, że olej wymieniałeś, że silnik jest ok to znaczy, że kolesie chcą zrobić na Tobie wałek. Ale to wiesz tylko Ty i oni.



#30 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 marzec 2016 - 11:41

A przypomniała mi się ciekawa historyjka jak znajomy zakupił używany silniczek od jednej z psełdo firm gdzie serwisowali i sprzedawali silniki zaburtowe. Zakupił przed sezonem i pływał rekreacyjnie i przed samym sezonem pojechał do nich na wymianę oleju w stopie i nowy wirnik wody aby być przygotowanym na 100% na nadchodzący sezon.

Sprawy się tak potoczyły że cały sezon nie mógł się doprosić silnika i przekładali odbiór a na koniec że silnik miał wadę i musieli wysłać do autoryzowanego serwisu :) Ale najlepsze z tego wszystkiego było to że pod koniec sezonu zebrał siły i podjechał do nich bo zaczęło coś śmierdzieć no bo to tylko wymiana oleju i wirnika. Pech chciał że gościu dalej to samo że silnik w serwisie i prawdopodobnie będzie dopiero pod koniec sezonu bo serwis ma pełne ręce roboty itp. i w tym samym czasie przychodzi gościu z silnikiem który okażał się silnikiem który to niby w serwisie od 2 miesięcy.

Co się okazało sprzedali silnik do wypożyczalni ale kupujący zareklamował zaraz po kilku dniach oni powiedzieli że naprawią na własny koszt że o tym nie wiedzieli, gościu zażądał zapasowego na czas naprawy bo nie może zostać bez silnika więc dali mu silnik mego znajomego :) A jemu wmawiali że w serwisie mało tego gościu pojawił się dlatego ponieważ silnik został uszkodzony :).

Chamstwo ludzi nie zna granic a pomysłowość niektórych po prostu miażdży. Sprawa zakończyła się polubownie krętacz oddał pieniądze znajomy cały sezon bez silnika po prostu nie miał siły iść na drogę sądową

A krętacz zakończył interes i wyjechał ponoć do Szwecji.



#31 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 28 marzec 2016 - 11:57

To pięknie.

Dzwonie na ogłoszenie OLX i pytam o historie silniczka:

 

- No wie pan Szwed miał, Szwed nie ma.

 

, a na You Tube potem filmik jak polactwo obrabia szwedzkie mariny.



#32 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 07:17

śledzix weź olej tych pajacow, nawet się tym nie przejmuj, zablokuj nr i tyle... Co do panów z pinpol to wszystko się zgadza, są mistrzami :) Byłem tam jeden raz, przejrzałem 20 silników i każdy z nich to szrot, a manometr jak zobaczyli natychmiast pojawił się błysk w oku he, niestety nie pozwolili sprawdzić ciśnienia przy żadnym silniku czyli nie mieli nawet przysłowiowego rodzynka pokazowego, dno i 6m mułu, obaj panowie prości jak włos mongoła:)
  • Guzu lubi to

#33 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 30 marzec 2016 - 17:58

po kilku dniach to mogli ci nawet z patelni po naleśnikach nalać.przecież przy tobie nawet rozkręcali-czyli sprawdzili co chcieli.daj sobie spokuj i nie gadaj z cwaniakami.



#34 OFFLINE   gruby9090

gruby9090

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 02 kwiecień 2016 - 09:39

Witam panowie bo ja kupiłem silnik od pana Dzierżoniowa  tak piszecie że aż sam sie boje co to będzie a silniczek ma być do river foxa za 2 tyg odbiór boję sie po tych waszych gadkach że może być jakiś szrot !!



#35 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 02 kwiecień 2016 - 16:12

To jest poprostu sprzedawca Janusz sam napewno 50% silników które sprzedaje nie wie w jakim są stanie jak w auto komisie nie biete Niemiec płakał jak sprzedawał tu podobnie tylko Szwed płakał jak mu zajeb...

Raz się uda kolejny nie... typowy sprzedawca.



#36 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 02 kwiecień 2016 - 21:58

Witam panowie bo ja kupiłem silnik od pana Dzierżoniowa  tak piszecie że aż sam sie boje co to będzie a silniczek ma być do river foxa za 2 tyg odbiór boję sie po tych waszych gadkach że może być jakiś szrot !!

Sam miałem problem z tym gościem.Odradzam na wieki wieków



#37 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 03 kwiecień 2016 - 07:43

Witam panowie bo ja kupiłem silnik od pana Dzierżoniowa  tak piszecie że aż sam sie boje co to będzie a silniczek ma być do river foxa za 2 tyg odbiór boję sie po tych waszych gadkach że może być jakiś szrot !!

a już zapłaciłeś?



#38 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 03 kwiecień 2016 - 08:41

nie wiem po co sie tak podniecać ? , panowie wszędzie tak jest i ze wszystkim

przecież jak ktoś sprowadza silniki i kupuje w całej europie może sam trafić na niewiadomo co , z autami jest tak samo i ze wszystkim co sprzedaje sie używane

 

przecież to loteria , nie oddzisiaj to wiadomo

 

a co ? w kraju jest inaczej ? zawsze można trafić na silnik ,którego ktoś ma dość i pozbywa sie go , i co wtedy ?

 

ja raczej podchodziłbym do tematu w ten sposób , że jak fajnie mimo że używany udało mi sie trafić na fajny motorek , po co sie nakęcać ?

jak ktoś jest tak wrażliwy niech se kupi nowy na serwisie i tyle , i tutaj też można wiele przeżyć - zapewniam was , bo z warunkami gwarancji jest różnie -----    co innego fakt kultury obsługi klienta i możliwości sprawdzenia , tu można dyskutować

 

kolega kupił kilka dni temu z jb kija megabasa i umowa była że jak mu sie nie spodoba w testach na wodzie , odda mi

tydzień temu silnik mercurego sprzedałem (5hp) umowa że do testów - oddzwaniając pan podziękował i stwierdził ze wszystko ok . popływał kilka godzin i jest zadowolony ,tyle mogłem zrobić prywatnie

 

dużo przypadków macie przy waszej prywatnej sprzedaży że dajecie sprzęt w ten sposób ??

 

także nie można powiedzieć że wszystko ktoś ma be ... , a jedynie że można trafic nieraz niefortunnie

 

także panowie nie rozumiem ,waszych biadoleń

 

tym bardziej kupując silnik od firmy naprawde macie komfortową sytuacje , umywacie ręce od legalności pochodzenia , możecie egzekwowac prawa gwarancji( nawet na używany sprzęt) , nie wspomne już o rękojmi i wadach ukrytych , więc w czym problem ? czy myślicie że zakładając sprawe sądową nawet przez internet , w celu polubownego załatwienia sprawy , sprzedawca będzie szedł z wami na wojne za 2tys zł ?, zapewniam że  odda pieniądze i jeszcze przeprosi , a nauczka mu zostanie i będzie rzetelniejszy

 

dużo chyba czasu upłynie zanim będzie tak jak np w niemczech -- to od firmy kupując mamy święty spokój, a wszystkie sprzedaże prywatne - to sprzedaż bez gwarancji i roszczeń

 

w ten tylko sposób można doprowadzić do normalności , i żadne biadolenia w tym nie pomogą tylko zdecydowane działanie


Użytkownik inter edytował ten post 03 kwiecień 2016 - 09:02

  • Karol Krause lubi to

#39 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 03 kwiecień 2016 - 13:53

jeśli masz kasę to zamknij oczy i kupuj twoja sprawa,ale jeśli człowiek składa jakiś czas kitka tysi to wiadomo że jest ostrożny i chciałby jak najwięcej informacji uzyskać na temat silnika.sprzedawca który myśli że może głupio odpoiadać na pytania lub kręcić i mataczyć niech sam się z tym sprzętem buja,i uważam że trzeba jak najbardziej przestrzegać kolegów przed takimi cwaniakami.

zakup używki to jak najbardziej loteria ale ostrożność to większe prawdopodobieństwo trafienia dobrej maszyny.


  • thug, esoxlucius1 i Tarapukuara lubią to

#40 OFFLINE   Mottle

Mottle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 03 kwiecień 2016 - 19:19

@inter a co tu rozumieć wątek powstał po to aby ostrzec potencjalnych klientów przed rzeźbiarzami i gnojem jaki sprzedają. Nie każdego stać na nowy silniczek. Do kiedy nie będzie kar dla takich handlarzyków czy to aut czy silników pozostaje tylko robić im darmową reklamę.


  • esoxlucius1 i Tarapukuara lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych