Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka ładowarka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
912 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   g_kamyk

g_kamyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 listopad 2016 - 22:43

Bardziej się obawiam ze się z czasem urwą :P
  • timons5 lubi to

#462 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 12 styczeń 2017 - 02:16

    Witam.

 

Ładuję swój aku 100Ah od 3 lat ładowarką Yato 8301 http://allegro.pl/ya...6675249925.html. Od samego początku ładowała mi maksymalnie do 13.4V. Zastanawiam się nad zmianą,tylko po przeczytaniu większości materiału "zgłupłem":) 

 

       Myślę kupić coś z tych dwóch, do 300 zł. Pierwsza to Ctek MXS 5.0 http://allegro.pl/pr...6187777365.html, druga to 

Schumacher 2/6/10A  http://allegro.pl/la...5677710674.html.

 

       Ctek ma wiele pochlebnych opinii,o Schumacherze nie ma za wiele info. Za tym drugim przemawia większe natężenie prądu, oraz cena, Ctek to już "legenda" tylko że te 5A... ;) Jak to się faktycznie ma do dobierania prostownika do baterii 1/10? Zależy mi na tym aby maksymalnie przedłużyć żywot baterii.

 

       Co będzie lepszym wyborem?

 

 

 

#463 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 styczeń 2017 - 07:04

Schumacher to tez legenda amerykańskiego rynku. Napewno na + przemawia większy prąd ładowania.  Tym bardziej jeśli z dnia na dzień będziesz pływał. 



#464 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 12 styczeń 2017 - 09:12

Polecam ta ładowarkę:http://www.sonarskle...-12v-p-150.html   używam takiej od 6-ciu lat.. Ładuję nią "żelówki 2x60Ah  "kwasiaki" samochodowe, może służyć jako zasilacz  do pompki elektrycznej, lodówki turystycznej . Polski producent.



#465 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 12 styczeń 2017 - 11:17

To może tak. Który z dwóch przeze mnie proponowanych "zajmie" się lepiej akumulatorem? Pomijając póki co, komfort szybszego naładowanie przez Schumachera. Z czego w takim razie, wynika dość wysoka cena Cetek'a w porównaniu z innymi impulsowymi ładowarkami które mają teoretycznie podobne funkcje. Choćby z w/w Schumacherem?

 

@piernik dzięki za propozycję,ale zawęziłem wybór tylko  do tych dwóch,bo inaczej jak zacznę rozmyślać nad jeszcze innymi, to ostatecznie nic nie kupię :D



#466 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 styczeń 2017 - 11:27

Mam tego Cteka 5. Jest to mój drugi Ctek, poprzedni miał 7 i działał dzielnie 5 lat, po czym go sprzedałem w nienagannym stanie. Nie wiem nic o Schumacherze, także nie porównam.

 

Ale Ctek ma dwie miłe dla mnie cechy, które możesz chcieć wziąć pod uwagę: gwarancję na 5 lat i tą najważniejszą dla mnie - po ostatnim wyjeździe jesienią, podpinam aku w piwnicy i zaglądam do niego dopiero pod koniec kwietnia. I wiem, że będzie ok :) Poprzednia Optima po 5 latach była w bardzo przyzwoitym stanie po takim traktowaniu.



#467 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2017 - 11:43

 

    Witam.

 

Ładuję swój aku 100Ah od 3 lat ładowarką Yato 8301 http://allegro.pl/ya...6675249925.html. Od samego początku ładowała mi maksymalnie do 13.4V. Zastanawiam się nad zmianą,tylko po przeczytaniu większości materiału "zgłupłem":) 

 

       Myślę kupić coś z tych dwóch, do 300 zł. Pierwsza to Ctek MXS 5.0 http://allegro.pl/pr...6187777365.html, druga to 

Schumacher 2/6/10A  http://allegro.pl/la...5677710674.html.

 

       Ctek ma wiele pochlebnych opinii,o Schumacherze nie ma za wiele info. Za tym drugim przemawia większe natężenie prądu, oraz cena, Ctek to już "legenda" tylko że te 5A... ;) Jak to się faktycznie ma do dobierania prostownika do baterii 1/10? Zależy mi na tym aby maksymalnie przedłużyć żywot baterii.

 

       Co będzie lepszym wyborem?

 

 

 

 

Kolego chyba wszystko w porządku z Yato.

Yato ładuje prawie do 15 Volt a następnie przechodzi w stan napięcia spoczynkowego właśnie około 13 volt z hakiem.



#468 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 12 styczeń 2017 - 18:52

Kolego chyba wszystko w porządku z Yato.

Yato ładuje prawie do 15 Volt a następnie przechodzi w stan napięcia spoczynkowego właśnie około 13 volt z hakiem.

Rozmawiałem dziś z Panem co sprzedaje ładowarki Schumachera,i powiedział mi że 13.3 po naładowaniu jest jak najbardziej prawidłowa. Jako że już nastawiłem się na kupno dodatkowej ładowarki zdecyduję się raczej na Schumachera dlatego że:

 

- większy prąd ładowania (zapasu mocy nigdy za wiele;))

-tak jak Ctek,można go podłączyć na całą zimę w stan czuwania

- cena



#469 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 styczeń 2017 - 18:53

Yato 8303 ma 15 A i nie ma tylko odsiarczania.



#470 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 styczeń 2017 - 19:23

Tak tylko jeśli podłączasz zwyklego kwasa na cala zimę to trzeba pilnować elektrolitu.  Aby go nie wysuszyc.  Jeśli zel/agm to bez problemu


Użytkownik siarq edytował ten post 12 styczeń 2017 - 19:24


#471 OFFLINE   Grzesiek88

Grzesiek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaZawóz-Nürnberg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 05 kwiecień 2017 - 17:31

Witam

Zamierzam na stałe zamontować na łodzi aku AGM 230Ah.Czy Ctek MXS10 będzie odpowiedni do ładowania tego akumulatora.Da rade np w ciągu nocy go naładować?Czy kupić jakiś mocniejszy model?



#472 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 kwiecień 2017 - 17:51

Zależy jak bardzo zmęczyć aku i jak szybko będziesz chciał wypłynąć. Dla takiej pojemności to bym brał coś około 20 w tedy masz pewne ze za 10h lecisz zas
  • prezes77 lubi to

#473 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2017 - 18:29

Witam

Zamierzam na stałe zamontować na łodzi aku AGM 230Ah.Czy Ctek MXS10 będzie odpowiedni do ładowania tego akumulatora.Da rade np w ciągu nocy go naładować?Czy kupić jakiś mocniejszy model?

15 albo 20A potrzebujesz.



#474 OFFLINE   Grzesiek88

Grzesiek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaZawóz-Nürnberg
  • Imię:Grzesiek

Napisano 05 kwiecień 2017 - 18:50

Czyli np.Schumacher SCI 20A będzie ok?W sumie czasem na pewno rozładuje go dość mocno  chciałbym aby przez 10h można go było naładować.



#475 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 kwiecień 2017 - 19:35

dokladnie ja bym ponizej 15 A nie schodzi najlepiej 20.



#476 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 05:03

Kupiłem dwa Schumachery SCI, owszem, można pozostawić na długi czas, ale sprzedający poinformował mnie, że w razie awarii zasilania sam nie "wstanie" i nie będzie kontynuował ładowania. Nowa seria SPI już tak ma. Poza tym bez zastrzeżeń co do jakości czy to klem, czy przewodów. Po odsiarczeniu, rozładowaniu i ponownym naładowaniu ożyła mi mała kwasowa Centra. Co prawda nie wiem o ile, lecz białe dotychczasowo "magic eye" ochoczo zabłysnęło na zielono



#477 OFFLINE   Piotrek84

Piotrek84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 06 kwiecień 2017 - 05:24

Ja polecam Keepower XL pro , ładuje prądem do 30 A, w menu można wybrać pojemność ładowanego aku już od 3Ah maksymalnie z tego co pamiętam nawet 600 Ah.

Tym prostownikiem jestem w stanie obsłużyć wszystkie aku jakie posiadam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#478 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 kwiecień 2017 - 09:30

Czyli np.Schumacher SCI 20A będzie ok?W sumie czasem na pewno rozładuje go dość mocno  chciałbym aby przez 10h można go było naładować.

Grzesiu 20A obowiązkowo do akumulatora 230Ah.Jak mam shumachera 10A i do 2x60ah wystarcza, ale wciągu 10h jak chcesz naładować to musisz mieć praktycznie ładowarkę o prądzie ładowania1/10 pojemności akumulatora.



#479 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2017 - 12:14

Kupiłem dwa Schumachery SCI, owszem, można pozostawić na długi czas, ale sprzedający poinformował mnie, że w razie awarii zasilania sam nie "wstanie" i nie będzie kontynuował ładowania. Nowa seria SPI już tak ma. Poza tym bez zastrzeżeń co do jakości czy to klem, czy przewodów. Po odsiarczeniu, rozładowaniu i ponownym naładowaniu ożyła mi mała kwasowa Centra. Co prawda nie wiem o ile, lecz białe dotychczasowo "magic eye" ochoczo zabłysnęło na zielono

Yato 8303 też nie wstaje po odcięciu zasilania. 



#480 OFFLINE   KrySeb

KrySeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:05

To ja jeszcze wrzucę takie pytanko. Mianowicie posiadam Yato 8303 i Ctek mxs 5.0a oraz akumulator Exide 142ah kwasowy i Yato ładuje mi go na 13,2V a Ctek na 12,8V (mierzone po 24h od odłączenia ładowarki) po rozładowaniu poprzez świecenie dwoma żarówkami 60W przez 24H. Ctek ładuje z automatu a Yato ustawiałem na 10A. Czym to jest spowodowane? Tym, że Yato było ustawione na 10A?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych