Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka ładowarka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
912 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 listopad 2017 - 06:38

Czyli nie nadaje się do akumulatorów żelowych takich jak do echosond bo one powinny być ładowane do 15V przy pracy cyklicznej

K---wa, kolejny inżynier od ładowania akumulatorów wydał wyrok.

A zajrzałeś chociaż do instrukcji którą podałem wyżej?


  • wiktos lubi to

#562 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 10 listopad 2017 - 07:39

Zajrzałem i widzę że nie naładuje akumulatora do 15V

#563 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 listopad 2017 - 08:57

Zajrzałem i widzę że nie naładuje akumulatora do 15V

A czemu uparłeś się ze 15V?

A tu stoi że można.

Załączony plik  screenshot-markoweakumulatory.pl-2017-11-10-08-49-57-993.png   108,53 KB   10 Ilość pobrań

 

Jeśli nie ufasz marce CTEK, możesz kupić ładowarkę z manualnym ustawieniem zakresu napięcia ładowania, ustawisz te 15V i powinieneś być zadowolony.

Pytanie czy Twój akumulator też będzie zadowolony...

 

Jeszcze tu mała notka o GEL

Załączony plik  screenshot-markoweakumulatory.pl-2017-11-10-09-00-14-236.png   202,19 KB   8 Ilość pobrań


Użytkownik Pietruk edytował ten post 10 listopad 2017 - 09:01


#564 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 10 listopad 2017 - 09:14

Gdzie to jest napisane że akumulatory typu gel są ładowane do 15V ? Ja tam widzę 14.4 lub w trybie recond czyli regeneracja 15.8V a to za dużo. Uparłem się na 15V ponieważ tyle zaleca producent akumulatora dla pracy cyklicznej i lądując go do 14.4V będzie niedoładowany

#565 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 10 listopad 2017 - 09:16

Jak znajdziesz ładowarkę która spełni Twoje oczekiwania i zalecenia producenta Twojego akumulatora to podziel się informacją.

Powodzenia.

 

 

A jeszcze podpowiedź.

Napisz/zadzwoń do producenta akumulatora i poproś o zalecane ładowarki.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 10 listopad 2017 - 09:20


#566 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 14:19

14,4-15 czy jakoś tak, czyli się nadaje.

#567 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 10 listopad 2017 - 15:47

 Tak jak radzi Pietruk  -"Jeśli nie ufasz marce CTEK, możesz kupić ładowarkę z manualnym ustawieniem zakresu napięcia ładowania, ustawisz te 15V i powinieneś być zadowolony." 

    Jeśli nie ufasz marce CTEK,weź EST-516 Stef-Pola i ustaw limiter napięcia na 14,9 V.



#568 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 10 listopad 2017 - 19:35

Tak jak radzi Pietruk -"Jeśli nie ufasz marce CTEK, możesz kupić ładowarkę z manualnym ustawieniem zakresu napięcia ładowania, ustawisz te 15V i powinieneś być zadowolony."
Jeśli nie ufasz marce CTEK,weź EST-516 Stef-Pola i ustaw limiter napięcia na 14,9 V.


Nie tyle nie ufam ale to takie zboczenie zawodowe bo jestem elektrykiem i jeżeli akumulator ma być ładowany do ~15V to powinno się go do tylu ladowac.

#569 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 listopad 2017 - 00:21

Nie tyle nie ufam ale to takie zboczenie zawodowe bo jestem elektrykiem i jeżeli akumulator ma być ładowany do ~15V to powinno się go do tylu ladowac.

Ale masz specjalizację ze stałego/zmiennego niskiego,  średniego czy wysokiego napięcia ? 

Wybacz że pytam, ale SEP z  jakiego masz?

Ale jak masz masz zboczenie, to czemu pytasz na forum wędkarskim, a nie branżowym elektrycznym?  

Ale po tym co napisałeś, to jakoś mi logiki brakuje.... wykształcenie i dobór ładowania.... 

Może jakieś uzasadnienie mi/nam dasz ze powinno być tak, a nie inaczej w kwestii GEL i Twoich Volt... 

 

 

A co ci producent Twojego akumulatora GEL odpowiedział?


  • Jozi lubi to

#570 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 11 listopad 2017 - 08:07

Nie tyle nie ufam ale to takie zboczenie zawodowe bo jestem elektrykiem i jeżeli akumulator ma być ładowany do ~15V to powinno się go do tylu ladowac.

Przecież nie chodzi o to aby ładować koniecznie do 15V, tylko jest zakres od 14,4 do 15V w którym powinien być ładowany akumulator i tyle.



#571 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 listopad 2017 - 06:30

Przecież nie chodzi o to aby ładować koniecznie do 15V, tylko jest zakres od 14,4 do 15V w którym powinien być ładowany akumulator i tyle.

Dokładnie, jak ładowarka automatyczna to po stwierdzeniu że akumulator jest naładowany sama się wyłączy i przejdzie w stan podtrzymania.



#572 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 listopad 2017 - 19:15

A czy prostownikiem bezpiecznym 5A (tak pisze w instrukcji prostownika) naładuje kwasiaka deep cykle 115ah .Przeliczając 5A × 22h to powinien się naładować?

#573 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 listopad 2017 - 19:19

A czy prostownikiem bezpiecznym 5A (tak pisze w instrukcji prostownika) naładuje kwasiaka deep cykle 115ah .Przeliczając 5A × 22h to powinien się naładować?

Czemu nie miałby naładować? Jasne że naładuje, tylko 2 razy dłużej jak np. 10A.



#574 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 listopad 2017 - 19:41

Podobno nawet lepiej,bo "zdrowiej"dla akumulatora?

#575 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 listopad 2017 - 18:51

Podobno nawet lepiej,bo "zdrowiej"dla akumulatora?

Prawdopodobnie wolniej polaryzacja zachodzi, dlatego lepiej.



#576 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 24 listopad 2017 - 19:01

Ale masz specjalizację ze stałego/zmiennego niskiego,  średniego czy wysokiego napięcia ? 
Wybacz że pytam, ale SEP z  jakiego masz?
Ale jak masz masz zboczenie, to czemu pytasz na forum wędkarskim, a nie branżowym elektrycznym?  
Ale po tym co napisałeś, to jakoś mi logiki brakuje.... wykształcenie i dobór ładowania.... 
Może jakieś uzasadnienie mi/nam dasz ze powinno być tak, a nie inaczej w kwestii GEL i Twoich Volt... 
 
 
A co ci producent Twojego akumulatora GEL odpowiedział?


Kolego uprawnienia SEP są dla średnio inteligentnych osób i każdy może je zdobyc bez problemu piekarz , mechanik samochodowy czy murarz (oczywiście bez obrazy dla tych zawodów). Jeżeli jesteś tak ciekaw to mam mgr inz z elektrotechniki a z tych SEP ( koledzy mówią cep nie bez powodu) eksploatację i dozór do 1kV.
Pytam o napięcie końcowe ładowania bo interesuje mnie do jakiego ładują ładowarki typu ctek czy shumacher i tylko tyle , nie potrzebuje wykładu z elektrotechniki bo rzeczy które tu czytam czasem to takie bzdury że ręce opadają i nie będę wszystkich reformował. W chwili obecnej ładuje swój akumulator manualnie zasilaczem laboratoryjnym z ograniczeniem prądu i napięcia do 14,9V i wtedy jest w pełni naładowany. Mam nadzieję że nikt się nie obraził po mojej wypowiedzi jeżeli tak to przepraszam , ale jeżeli ktoś zarzuca mu brak wiedzy akurat z dziedziny która się zajmuję to poczułem się urażony

#577 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 24 listopad 2017 - 19:15



Kolego uprawnienia SEP są dla średnio inteligentnych osób i każdy może je zdobyc bez problemu piekarz , mechanik samochodowy czy murarz (oczywiście bez obrazy dla tych zawodów). Jeżeli jesteś tak ciekaw to mam mgr inz z elektrotechniki a z tych SEP ( koledzy mówią cep nie bez powodu) eksploatację i dozór do 1kV.
Pytam o napięcie końcowe ładowania bo interesuje mnie do jakiego ładują ładowarki typu ctek czy shumacher i tylko tyle , nie potrzebuje wykładu z elektrotechniki bo rzeczy które tu czytam czasem to takie bzdury że ręce opadają i nie będę wszystkich reformował. W chwili obecnej ładuje swój akumulator manualnie zasilaczem laboratoryjnym z ograniczeniem prądu i napięcia do 14,9V i wtedy jest w pełni naładowany. Mam nadzieję że nikt się nie obraził po mojej wypowiedzi jeżeli tak to przepraszam , ale jeżeli ktoś zarzuca mu brak wiedzy akurat z dziedziny która się zajmuję to poczułem się urażony


Przepraszam więc.

Pochwal się po dwóch sezonach jak Twój GEL zniósł zasilacz laboratoryjny.
Oczywiście dostałeś od producenta kartę katalogową i napisali Ci ze możesz ładować zasilaczem laboratoryjnym.

Pozdrawiam i powodzenia.


EOT

Wysłałem za pomocą hammond_m.png

#578 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 24 listopad 2017 - 19:41

Wystarczy trochę wiedzy i można ładować zasilaczem laboratoryjnym ,fakt trzeba wiedzieć co się robi nie jest to sprzęt dla laika typu podłącz i ma się zrobić. Na te chwilę ładuje nim i Aku Deep cycle do silnika zaburtowego i Aku żelowy do echo.
Szkoda mi trochę tego zasilacza bo nie jest to sprzęt do tak prymitywnych zastosowań więc zacząłem poszukiwać ładowarki która obsłuży mi gel + kwasiak.

Aha , co do dwóch sezonów używania zasilacza laboratoryjnego do ładowania to nie wiem , używam go 3 lata i wszystko jest ok, ale jest to kłopotliwe mimo iż zasilacz posiada możliwość programowania jednak jest zbyt duży

Użytkownik esoxlucius1 edytował ten post 24 listopad 2017 - 20:06


#579 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 24 listopad 2017 - 19:54

Wystarczy trochę wiedzy i można ładować zasilaczem laboratoryjnym ,fakt trzeba wiedzieć co się robi nie jest to sprzęt dla laika typu podłącz i ma się zrobić. Na te chwilę ładuje nim i Aku Deep cycle do silnika zaburtowego i Aku żelowy do echo.
Szkoda mi trochę tego zasilacza bo nie jest to sprzęt do tak prymitywnych zastosowań więc zacząłem poszukiwać ładowarki która obsłuży mi gel + kwasiak.

Aha , co do dwóch sezonów używania zasilacza laboratoryjnego do lądowania to nie wiem , używam go 3 lata i wszystko jest ok, ale jest to kłopotliwe mimo iż zasilacz posiada możliwość programowania jednak jest zbyt duży

Trzeba było tak napisać od razu co robisz i co chcesz osiągnąć. Wyszło niepotrzebne zamieszanie.
Ja swój AGM, pozyskany używany ze stacji podtrzymania (nie wiem jak długo tam pracował) używam już 4 sezon i jest nadal OK. Oczywiście ładuje CTEK. Jeśli płacę takie pieniądza za ładowarkę to wymagam też aby robiła to dobrze i nie chcę myśleć aby jeszcze ładowania pilnować.
Do tej pory nie zawiodła i liczę że nie zawiedzie.

Wysłałem za pomocą hammond_m.png

#580 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 24 listopad 2017 - 20:11

Cteka nie testowalem ale pożyczałem od kolegi , ładowarkę automatyczna Yato i ona lądowała do 14,4 akumulatory zelowe i lądując zasilaczem akumulator trzymał mi dłużej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych