Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa pod ponton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
897 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisano 25 marzec 2018 - 17:22

Kup przyczepe już na wyrost właśnie pod tą planowana lodke - w 3.5 tys wyrobisz się z przyczepa nowa w full wypasie i tu moim zdaniem wybór powinien paść na Suski przyczepy radom ul, Kozienicka 205
  • krzysiek lubi to

#422 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 marzec 2018 - 19:04

no właśnie wolałbym wydać ok 2000 zł, to raz. Dwa, nie chcę wozić małego pontonu dłużycą bo może to śmiesznie wyglądać i ten mój zakup łódki nie wiadomo kiedy się ziści bo nie mam gdzie jej trzymać:( Najpierw dom, później łódka:) Teraz mam garaż pod blokiem, ale tak mały i z porąbanym dojazdem, że wjechać tam A4 to jest problem. Liczę, że małą przyczepę jakoś tam wepcham nawet ręcznie. A jak coś to później sprzedam komplet.



#423 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 marzec 2018 - 12:03

Tez tak chce zrobić niedługo.
Zwykła krótka przyczepka nawet z Castoramy. Na to za montuje płozy i ponton 280. Ciekawe jak to będzie działać. Musze przed zakupem u kogoś przymierzyć bo jak będzie za dużo wystawał będzie trzeba brać przedłużaną.
A przyczepka w domu zawsze się przyda nie wszystko da się wsadzić do bagażnika...

#424 OFFLINE   Włodziu

Włodziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaRuda Czachowska
  • Imię:Włodzimierz

Napisano 26 marzec 2018 - 17:43

Ja już kolejny ponton woże na przyczepce towarowej i jest ok . Tylko ja zamiast płóz mam przykrytą przyczepe płytą mdf . Przyczepa ze Świdnika "Tema" 210 dł skrzynia . Wcześniej ponton 3.20 m teraz 3.80 m i też daje rade , z tym że wieszam czerwoną szmatę na końcu bo trochę wystaje za burtę


Użytkownik Włodziu edytował ten post 26 marzec 2018 - 17:46

  • Tresor lubi to

#425 OFFLINE   Brylant

Brylant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski / Kraków
  • Imię:Bartosz

Napisano 28 marzec 2018 - 12:42

Kolego Komanch. Te rolki masz tak ustawione żeby przesywal się po nich balon kadłuba? Czyli są szerzej niż płozy? Dobrze zrozumiałem?
Gdzie takie można dostać? Mógłbyś coś podlinkować ☺
Też chcę u siebie coś takiego stworzyć.
Tylko że ja mam inną przyczepę z unoszonymi światłami na siłownikach (pod skuter wodny). I nie wiem czy będzie się je dało jakoś zainstalować. Będę kombinował.



#426 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 28 marzec 2018 - 12:58

Kolego Komanch. Te rolki masz tak ustawione żeby przesywal się po nich balon kadłuba? Czyli są szerzej niż płozy? Dobrze zrozumiałem?
Gdzie takie można dostać? Mógłbyś coś podlinkować ☺
Też chcę u siebie coś takiego stworzyć.
Tylko że ja mam inną przyczepę z unoszonymi światłami na słownikach (pod skuter wodny). I nie wiem czy będzie się je dało jakoś zainstalować. Będę kombinowaŁ.

Dokładnie tak, po rolkach lecą tylko burty nic więcej, są szerzej niż płozy,

pełno tego na allegroszu, różne profile, np:

http://allegro.pl/ro...530601054.html 



#427 OFFLINE   Brylant

Brylant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski / Kraków
  • Imię:Bartosz

Napisano 29 marzec 2018 - 13:59

Dzięki wielkie

#428 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 17:31

Jak zabezpieczacie przewod z koncowka pin-7 na przyczepie przed woda ? W sensie po wypieciu belki i tak zostaje przewod z wtyczka gola. Przyczepa brenderup 8515



#429 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 04 kwiecień 2018 - 17:48

Ja na czas wodowania przyklejam kabel na chwilę taśmą na nadkolu, wjeżdżam tak że woda przykrywa same koła, nadkole wystaje pare cm wraz z kablem, u mnie sie to sprawdza ;)



#430 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 17:59

Ja na czas wodowania przyklejam kabel na chwilę taśmą na nadkolu, wjeżdżam tak że woda przykrywa same koła, nadkole wystaje pare cm wraz z kablem, u mnie sie to sprawdza ;)

 

Polecam takie rozwiązanie :

Załączony plik  20731172_10211624024010623_1260726246_n.jpg   48,34 KB   27 Ilość pobrań

 

Kosztowało mnie to wszystko 4 zł i jest wielokrotnego użytku :)


Użytkownik Wojciech_B edytował ten post 04 kwiecień 2018 - 18:00

  • woblery z Bielska lubi to

#431 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 04 kwiecień 2018 - 18:09

W sumie podobny patent, ja przyklejam wtyczke na samej górze :)



#432 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 12:14

zdejmowales blotnik Wojciech_B czy jakos od spodu sruba doszedles ?



#433 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 kwiecień 2018 - 06:20

Witam.
Samochochód do pontonu kupiony czas na przyczepkę. Ma to być mała towarowa.
Pytanie
Zasław 2200
Loriess 1890
W Liroju przyczepka 1460 z plandeką.
Przyczepka będzie stała pod dachem. Ma przewozić 50kg ponton, raz/dwa razy w roku jakies śmieci gruz itp rzeczy wokół domu.
Warto dopłacić czy brać marketową a różnice wydać na spiner, spiryty, spirytus? :)
Drugie pytanie ponton wozić na burtach czy je zdemontować i wozić na płasko. Zaleta ze będzie nisko i łatwo wkładać. Ale nie wsadzę juz np szpeju do niej. Trasa to 5 do 10km w jedna stronę.

#434 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 06:25

Witam.
Samochochód do pontonu kupiony czas na przyczepkę. Ma to być mała towarowa.
Pytanie
Zasław 2200
Loriess 1890
W Liroju przyczepka 1460 z plandeką.
Przyczepka będzie stała pod dachem. Ma przewozić 50kg ponton, raz/dwa razy w roku jakies śmieci gruz itp rzeczy wokół domu.
Warto dopłacić czy brać marketową a różnice wydać na spiner, spiryty, spirytus? :)
Drugie pytanie ponton wozić na burtach czy je zdemontować i wozić na płasko. Zaleta ze będzie nisko i łatwo wkładać. Ale nie wsadzę juz np szpeju do niej. Trasa to 5 do 10km w jedna stronę.

Kilka lat temu jak kupiłem pierwszy ponton I pierwszą przyczepę, to kładłem na burty. Niestety bez drugiej osoby nie dało się zdjąć i wrzucić gumy. Zainwestowałem kilka setek I przerobiłem u ślusarza na płasko. W tej chwili jedną ręką wyciągam I zrzucam po przeróbkach.
  • Tresor lubi to

#435 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2018 - 08:26

Drugie pytanie ponton wozić na burtach czy je zdemontować i wozić na płasko.

 

Na płasko raczej nie zmieścisz pontonu między kołami. Chyba że na jakimś stelażu.

Można na burty położyć płytę lub sklejkę. I ewentualnie obić jakimś materiałem. Może warto dołożyć kilka PLN do uchylnej przyczepki, powinno ułatwić załadunek.

Mam ten sam dylemat. Poczytałem o zasławie i waga sugeruje solidną konstrukcję. Tylko czy warto do niej dopłacać. Sam mam dylemat.



#436 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2018 - 08:34

Kilka lat temu jak kupiłem pierwszy ponton I pierwszą przyczepę, to kładłem na burty. Niestety bez drugiej osoby nie dało się zdjąć i wrzucić gumy.

 

jakiej wielkości miałeś wówczas ponton?


Użytkownik fonix edytował ten post 20 kwiecień 2018 - 08:34


#437 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 kwiecień 2018 - 08:40

U mnie jest duży diler zasława i nad nim myślałem. Ale dziś oglądałem to 

https://www.leroymer...1002,l2780.html

 

Do wożenia pontonu 10km tygodniowo...

Co do kół, masz rację, całkowicie o nich zapomniałem. Zrobię albo na płasko albo na jakiś prowadnicach kolega mówi że ma rury calowe zagięte a na to termokurczliwa otulina. Podjadę do niego zerknąć, on na nie wciąga ponton 400. 

Co do załadunku swój sam wkładałem na dach Patrola (195cm) to na 50cm przyczepkę powinna być bajka... :)


Użytkownik Tresor edytował ten post 20 kwiecień 2018 - 08:41


#438 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 08:40

jakiej wielkości miałeś wówczas ponton?

360 cm.

#439 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2018 - 08:51

Zasław ma deklarowane 122 cm szerokości ładunkowej. Więc powinno dać radę załadować na górę płytę lub sklejkę (125 cm szerokości). inni producenci mają zazwyczaj 125 cm szerokości przy tej długości przyczepki, więc z tym może być kłopot. Problem nie występuje przy najmniejszych przyczepkach (np. ta z leroy). Wydaje mi się nawet, że ich szerokość (niewiele ponad 100cm) lepiej nada się do przewozu pontonu. punkt styczności będzie chyba wówczas na podłodze, ewentualnie na łączeniu podłogi z balonami, a nie na balonach)


Użytkownik fonix edytował ten post 20 kwiecień 2018 - 08:52


#440 OFFLINE   opelot

opelot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów

Napisano 22 kwiecień 2018 - 14:03

Zasław ma deklarowane 122 cm szerokości ładunkowej. Więc powinno dać radę załadować na górę płytę lub sklejkę (125 cm szerokości)

Nie wiem czy jest sens dokładania na górę jakiejś płyty.

Ja swoje 3m „pływadełko” przewoziłem na normalnej przyczepce. Jedyna modyfikacja to obłożenie górnych krawędzi burt przyczepki rurami termoizolacyjnymi. Dodatkowo, na tylnej burcie, mam możliwość zamontowania dwóch kółek samoskrętnych ( jak w marketowych wózkach)- stawiam dziób pontonu na kółkach i prawie "sam wskakuje" lub zjeżdża. Plusem przewozu na przyczepce towarowej jest możliwość przewożenia dodatkowych klamotów jak krzesełka, stoliki itp. W załączniku poglądowy schemat.

Załączone pliki

  • Załączony plik  rolki.pdf   109,51 KB   75 Ilość pobrań

  • Tresor lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych