Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa pod ponton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
897 odpowiedzi w tym temacie

#461 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 10 maj 2018 - 11:21

No i mega! Wyglada super, zdaje się że i wygodne.
Gratuluję!
  • Tresor lubi to

#462 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 10 maj 2018 - 13:12

Fajne, ale na lekki mały sprzęt. Mój 180kg z silnikiem tylko na podłodziowej.



#463 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 maj 2018 - 13:48

Dokładnie. Dlatego nie dałem się zwieść głosą z Jerka. Beż 360-400 i silnik 20.... :)
To ma być sprzęt podręczny obsługiwany przez jedną osobę w każdym miejscu nie tylko slipy.
Z drugiej strony jak bym miał takiego grzmota dorobił bym jakąś rampe. :)

Użytkownik Tresor edytował ten post 10 maj 2018 - 13:50


#464 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 10 maj 2018 - 19:21

Dokładnie. Dlatego nie dałem się zwieść głosą z Jerka. Beż 360-400 i silnik 20.... :)
To ma być sprzęt podręczny obsługiwany przez jedną osobę w każdym miejscu nie tylko slipy.
Z drugiej strony jak bym miał takiego grzmota dorobił bym jakąś rampe. :)

rozumiem, że ponton spinasz pasami ? czy w trakcie jazdy ponton nie "ucieka" na boki ? swoją drogą fajny i prosty patent :)



#465 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 10 maj 2018 - 19:28

Przy małym pontonie ok. Jak silnik na pawęży gorzej. Wysoko do wodowania jak dla mnie.

#466 OFFLINE   komanch

komanch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 10 maj 2018 - 20:52

U mnie tak to wygląda:

 


Użytkownik komanch edytował ten post 10 maj 2018 - 20:53

  • Tresor lubi to

#467 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 maj 2018 - 05:57

rozumiem, że ponton spinasz pasami ? czy w trakcie jazdy ponton nie "ucieka" na boki ? swoją drogą fajny i prosty patent :)

Ponton nie ucieka. Spinam 2 pasami. Jedna z przodu wierchem i przez ucha. Tył przez rączki transportowe. Pawęż jest V i jak widać pod koniec "wpada" za rolki dzięki temu tył siedzi na dębowo. Przód pasy trzymają. Na razie więcej niż 90 nie jechałem.
Musze pokombinować z ciśnieniem w oponach bo trochę skacze. (Belka skretna) Ile dać?

#468 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 maj 2018 - 06:58

RF390GPX ze szpejem w bakistach, akumulatorem, spaliną i elektrykiem na pawęży nie więcej jak 1.8 bar. Przy 2.0 przy jeździe po uskokach poprzecznych powyżej dopuszczalnej chciała polecieć w kosmos.🙈🙈🙈 Przyczepa Viola Knurów dedykowana pod RF na osi skrętnej.
Teraz porównaj masy i dostosój ciśnienie w oponach.🤣😃🤣😃
  • Tresor lubi to

#469 OFFLINE   adamo_t

adamo_t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Adam

Napisano 11 maj 2018 - 06:59

A ile masz obecnie cisnienia w oponach jak 2 to sproboj zmiejszać sukcecywnie o 0,2 aż osiagniesz zadowalający efekt ale nie mniej niz 1 bar. Ja tak robilem jak mi za mocno po dziorach skakala.
  • Tresor lubi to

#470 OFFLINE   Signu

Signu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Tomek

Napisano 11 maj 2018 - 12:29

Ja niestety na dachu muszę jeszcze wozić ponton, ale rozglądam sie za czymś by też taka przyczepkę ogarnąć mega duże ułatwienie było by, @komanch fajnie to się prezentuje.



#471 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 13:48

Czy miał ktoś do czynienia, może użytkuje przyczepy Zasław Water Jet Ski, szukam czegoś blisko Wrocławia i widzę, że są tu dostępne. Może ktoś doradzi co do jakości wykonania i ogólnego wrażenia ?

 

Pozdrawiam 

Piotr



#472 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 czerwiec 2018 - 06:31

A ile masz obecnie cisnienia w oponach jak 2 to sproboj zmiejszać sukcecywnie o 0,2 aż osiagniesz zadowalający efekt ale nie mniej niz 1 bar. Ja tak robilem jak mi za mocno po dziorach skakala.

Zrobiłem jak mówiłeś. Orginalnie ze sklepu miałem 3 atmosfery... Zjechałem lekko poniżej 1 i jest bajka. Czasem jak mnie poniesie to i 120 cisne nic się nie dzieje.
Dodałem tylko 3 pas w razie x a przede wszystkim przez wiosła. Upierdliwe było demontowanie a z gumowych zaczepów wyskakują na większych dziurach.
Jest bajka. Dojeżdżam nad wodę, pompuje kil, silnik i reszta bambetli, max 10 min i płyne.

Użytkownik Tresor edytował ten post 20 czerwiec 2018 - 06:32


#473 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 20 czerwiec 2018 - 17:11

Ciśnienie w oponach nie powinno odbiegać od zaleceń producenta gumy. Zmniejszenie ciśnienia o 10% powoduje szybsze zużycie opony o 30%. Jeśli masz 1bar a było 3 i jeździsz 120km/h opona przegrzewa się (wewnątrz kruszy sie butyl i będzie widać czarny pył )i z czasem ulegnie zniszczeniu.

To ze opona nie dźwiga dużego ciężaru nie upoważnia do obniżenia ciśnienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • woblery z Bielska lubi to

#474 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 17:20

Ciśnienie w oponach nie powinno odbiegać od zaleceń producenta gumy. Zmniejszenie ciśnienia o 10% powoduje szybsze zużycie opony o 30%. Jeśli masz 1bar a było 3 i jeździsz 120km/h opona przegrzewa się (wewnątrz kruszy sie butyl i będzie widać czarny pył )i z czasem ulegnie zniszczeniu.

To ze opona nie dźwiga dużego ciężaru nie upoważnia do obniżenia ciśnienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Spoko, ale chyba wolałbym, aby mi sprzęt nie skakał za np. 12 tyś. Niż szybciej zużyć gównianą oponę, którą używaną mogę kupić za kilka dyszek. Nawet co sezon.

#475 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 20 czerwiec 2018 - 17:32

Spoko, ale chyba wolałbym, aby mi sprzęt nie skakał za np. 12 tyś. Niż szybciej zużyć gównianą oponę, którą używaną mogę kupić za kilka dyszek. Nawet co sezon.


Pewnie, gorzej jak opona strzeli podczas jazdy(np.100km/h) pociągnie ci sprzęt za 12tysi do rowu lub rozbije go o drzewo. To i tak optymistycznie bo może strzelić lewa co spowoduje ze przyczepka zmieni pas ruchu i rozwali jakiś samochód osobowy może kogoś zabije - potrafisz to wycenić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#476 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 17:52

Pewnie, gorzej jak opona strzeli podczas jazdy(np.100km/h) pociągnie ci sprzęt za 12tysi do rowu lub rozbije go o drzewo. To i tak optymistycznie bo może strzelić lewa co spowoduje ze przyczepka zmieni pas ruchu i rozwali jakiś samochód osobowy może kogoś zabije - potrafisz to wycenić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rozumiem, ale nikt tego nie wyceni... to raz.

Dwa...
Jakie maksymalne obciążenie opony mogą mieć przy tych 3 barach wg producenta? Jeśli tonę, co i tak uważam za zbyt małą wartość, to jeśli będą wozić 300 kg ile mogą mieć?
Nośność opony pewnie jest o wiele większą.

#477 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 20 czerwiec 2018 - 18:04

Napewno nie tone, jeśli to opona przyczepowa czyli wzmocniona to będzie to raczej 400 kg przy prędkości 90 km/h, jeśli to używka z samochodu to jakieś 550 kg/190km/h( na oponie jest to opisane np 91T). Mniejsza prędkość i ciężar nie znaczy ze można obniżać ciśnienie . Są pewne dopuszczalne tolerancje typu przy kierowcy i prędkości do 160km/h tyle a przy komplecie pasażerów i prędkościach wyższych tyle. Jednak to są różnice Ok 5% nigdy nie 60%.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#478 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 18:23

Dobrze.
To ile może ważyć mały ponton z przyczepą, podzielony na pół? Bo dwie opony.
Moim zdaniem przesadzasz trochę jak rzeczoznawca na kasacji.

Kto na tym forum miał "piźnięcie" opony w przyczepie?

Jeśli trzymać się liczb, ok... Ale jest jeszcze coś takiego jak margines błędu, który producenci muszą wziąć w kalkulacje, ale ty, ani ja, o tym nie wiemy.
  • damton lubi to

#479 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 20 czerwiec 2018 - 20:31

Dobrze.
To ile może ważyć mały ponton z przyczepą, podzielony na pół? Bo dwie opony.
Moim zdaniem przesadzasz trochę jak rzeczoznawca na kasacji.

Kto na tym forum miał "piźnięcie" opony w przyczepie?

Jeśli trzymać się liczb, ok... Ale jest jeszcze coś takiego jak margines błędu, który producenci muszą wziąć w kalkulacje, ale ty, ani ja, o tym nie wiemy.

Miałem strzała opony w lawecie . 2 osie , 4 opony . Strzeliła jedna i wyrwała błotnik , metalowy z porządnymi płaskownikami co go trzymał.

Prędkość przepisowa ,jazda na wprost i mimo ,że przyczepa miała jeszcze zdolne do jazdy trzy koła  to przyjemne to nie było . W podłodziowej pozostaje Ci jedno koło ....

@ Gumowy Ci napisał jakie mogą być konsekwencje jazdy na niższym ciśnieniu .

Takie małe info odnośnie temperatury , fotkę zrobiłem po godzinie 21 !!! i na pewno temp opony jest o wiele wyższa .  Czy warto kupować używane opony za cztery dychy ? moim zdaniem nie .

post-148914-imported-38ee8bd6-8235-4dd9-


  • woblery z Bielska, siarq i SkiDivPL lubią to

#480 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 czerwiec 2018 - 23:12

1 przyczepka 110kg. Dendka 40 kg.
2 do rzeki mam 5km nie zdąży się na grzać.
3 120 to było raz mnie poniosło. Normalna przelotowa to 80~90.
4 sprzęt na przyczepce wart 2000 sama przyczepa 1500.
5 bezpieczeństwo, myślę że większe niebezpieczeństwo było jak przyczepa na byle muldzie potrafiła podskoczy 50cm w górę i sporo na bok... Teraz sunie idealnie jak przyklejona.
6 jak pojawia się jakiekolwiek ślady zużycia opony kupie 2 nowe. Koszt śmieszny 200zł za komplet nowych z 2 letnia gwarancją.
ps dDla mnie ciśnienia i tak są wysokie w patrolu bywało ze latalismy na 0.5 at... :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych