Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa pod ponton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
897 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 sierpień 2019 - 19:51

Moja wydumka.

Założenie było aby kupić przyczepkę towarową która się w domu przyda przyda. 

Konstrukcja z tego co miałem w domu (po za deskami kompozytowymi 2 sztuki 49zł). Kółka pompowane wydawały mi się za wysokie dlatego użyłem starych rolek od tyczki. Całość jest demontowana w jakieś 4 minuty. Wszystko siedzi na otworach oryginalnych z przyczepki (jest nówka nie chciałem tracić gwarancji robiąc nowe otwory).

Sory za jakość kręciłem sam kamere trzymając w zębach... :)

 

 

 

Zakończyłem projekt. Przyczepka uchylna Zasław. Zdjęte burty, w ich miejsce demontowalny stelaż z profili 4x4. Na cybantach płozy na ceownikach stalowych, na nich legary modrzewiowe obite osławioną wykładziną na dywaniki. Uchylna przyczepka pozwala na samodzielny załadunek - zrezygnowałem z montażu zakupionej wyciągarki. Kółka, po których "wtacza" się ponton okazały się odrobinę za małe i ich przydatność nie jest obecnie wielka :) Jakaś resztka hammerite dla jakiejkolwiek ochrony przed rdzą.

Oczywiście że by się zniszczyła, jakiekolwiek kółka i rolki umieszczone pod podłogą to nieporozumienie, dlatego muszą być pod burtami i być odpowiednio duże

20170715_132533.jpg

 

 

 

Na mojej nowej lewetce Bush crab 330 wygląda tak...jest bardzo nisko i o to mi chodziło bo często jak się wodujemy na płytkiej plaży to już robi się pewien problem zrzucenia wysoko zawieszonego pontonu....napewno muszę dodać minimum plandekę pod ponton i na końcu rolki ale już takie posiadam szerokie do drabin sto zamysł jest...teraz pozostaje zmiana samochodu bo na obydwu mam hak na 600kg a lewetka mimo że przyczepka lekka to 750kg....na szczęście taki zamysł był zmiany rdzewiaka na jakieś 4x4....choć przyznam, że jak widzę listę mocy haków w samochodach to rozpiętość jest ogromna ... Micra może ciągnąć 500 kg a Zafira 610 kg....także wypady koło domu póki czegoś nie zmienię....nie ma lekko ....1db1e80c3c41ea3ed602040d6d732244.jpg72f0c12286f5d121f0a74a26f5ddfbc2.jpg4c9cd4dfb86bea848dfabec9c1794a3d.jpgd63fc8c93b110a402d54ac49606d4cc2.jpg

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

 

 

A ja własnie zakupiłem takie coś:

 

attachicon.gif przyczepa ponton.jpg

Będzie na niej jeździł ponton 4,3 m

attachicon.gif pon430.png

 

Panowie jak wrażenia po użytkowaniu ? Sam się zastanawiam na przyczepką i chyba najbardziej przemawia do mnie właśnie niska przyczepa trochę zmodyfikowana (np. z takim zestawem rolek jak na ostatnich zdjęciach) aby była też jednak przydatna do przetransportowania czegoś więcej aniżeli tylko pontonu bo przede wszystkim nie mam gdzie trzymać dwóch przyczepek.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 27 sierpień 2019 - 19:52


#702 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 27 sierpień 2019 - 21:13

7317673beaecfd4bc800fe78dde5fae1.jpg
U mnie laweta to był właśnie strzał w 10-tkę...oprócz wożenia pontonu przewiozła i zaoszczędziła trochę kasy... Mam ochotę jechać po jedną płytę karton gips to jadę a nie muszę zamawiać od razu dużych ilości... Przyczepa dalej do przeróbki, zamówiona dziobownica, czekają rolki... Na dzień dzisiejszy wkładam na nią cały osprzęt, podjeżdżam do wody i zsuwam ją na kółkach chodząc po przyczepce/sklejce... Trzeba pamiętać że te sklejki są antypoślizgowe czyli chropowate i tarcie po niej pontonu szkodzi mu... Dlatego tak ważne jest zamontowanie na końcu rolek albo kółka... Ogromny plus że ponton jest jak widać na zdjęciu nisko zawieszony i nie trzeba wcale daleko do wody wjeżdżać... Po za tym lawety mają uchylaną platformę co też przydaje się przy np kamienistym niskim urwisku... Na zdjęciu busch 330....dojdzie dziobownica, wciągarka i rolka z tyłu i będzie bajka

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka
  • woblery z Bielska, S.N. i Tresor lubią to

#703 OFFLINE   muszek92

muszek92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaPromnice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Mucha

Napisano 27 sierpień 2019 - 21:15

Jaki koszt takiej lawetki?:)

#704 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 sierpień 2019 - 08:55

Spoko laweta ale pewnie cena spora.
U mnie wszystko ok. Na chwilę obecną mam mały problem z kilem który musi być napompowany i przez to utrudnia wciągnie pontonu. Kil naprawie na weekend i zadowolenie wroci.
Co do płyt GK do mojej wchodzą 2 metrowe. Gruz śmieci itp tez. :)
Wczoraj wróciłem z kolejnego urlopu. Do przyczepy wsadziłem 3 rowery. Grila. Leżak i krzesła trochę węgla i inne pierdoły których nigdy nie zbierałem.
Woduje się dobrze (bez silnika) wchodzę do przyczepki za rączkę ołówki do wody i rzucam ponton (wcześniej wypuszczam line i kotwice). W drugą stronę identycznie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • Bartek MIKAS lubi to

#705 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 29 sierpień 2019 - 08:29

Chyba juz było ale nie moge jakoś znależć..

 

Materiał na płozy jaki polecacie?

 

Mój się już podarł  :angry:



#706 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 29 sierpień 2019 - 10:38

Jaki koszt takiej lawetki? :)

Za półroczną używaną zapłaciłem chyba coś koło 2000 ;) Trzeba badać portale aukcyjne z kasą w ręku ;)


  • Tresor lubi to

#707 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 29 sierpień 2019 - 11:00

Troszkę się naszukałem przy częściach do wciągarki ale może komuś się przyda o konkretnym przystosowaniu takiej lawety...tu akurat pod łódź ale są dostępne takie zestawy....

 

Załączony plik  2019-08-14 012.JPG   46,09 KB   31 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2019-08-14 008.JPG   47,39 KB   30 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2019-08-14 005.JPG   33,35 KB   31 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2019-08-14 009.JPG   83,59 KB   33 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2019-08-14 013.JPG   95,02 KB   32 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2019-08-14 016.JPG   105,15 KB   32 Ilość pobrań

 

Taki mój zamysł...ale może kogoś też natknie...

 



#708 OFFLINE   Grzesiak cast

Grzesiak cast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacjaradom
  • Imię:Grzegorz

Napisano 03 wrzesień 2019 - 15:15

Jednak i ja chyba zrobiłem się zaleniwy. Gumiak 330 chce kupić przyczepke towarowa bo się przyda z niskimi butami i ja podrasowac pod siebie. Jaką długość wybrać? Hak dopiero zakładam przyczepka z marketu na raty jak najtaniej choć i tak mnie gwarancja nie obchodzi.

#709 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 03 wrzesień 2019 - 16:53

Może takie rozwiązanie rozważyć - odpada problem moczenia lamp, łożyska itp.


  • woblery z Bielska lubi to

#710 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 20:23

Za półroczną używaną zapłaciłem chyba coś koło 2000 ;) Trzeba badać portale aukcyjne z kasą w ręku ;)

Kto jest jej producentem ? i jakie ma rozmiary 



#711 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 03 wrzesień 2019 - 21:07

Moja to neptun n7-255multi a wymiary wewnątrz płyty to 255 długości na 166 szerokości....są dostępne też większe ale do pontonu 330 wystarczy...wiozłem też na niej łódź 360 cm bez problemu...no i 100-110 na godzinę trzyma się drogi ładnie....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#712 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1346 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 wrzesień 2019 - 10:16

Było i nie mogę znaleźć.
Utopilem lampy - wysuszyłem, posmarowalem smarem miedziowym i juz są cyrki i dyskoteka z tyłu....
Chce je wymienić. Najlepiej na ledy ale tu pytanie czy będzie migacz chodził. Auta stare Hondy CRV z 1999r i 2005r. Nie wiem czy to lepiej czy gorzej. Kontrolka na każdy migacz osobno na tablicy ale jest jakaś mała dodatkowa która pokazuje czy działają migacze w przyczepce (ponoć to ma znaczenie).
Czy brać zwykłe? Przyczepka towarowa zanurzenie było przypadkowe. :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • tomkosto lubi to

#713 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 14 wrzesień 2019 - 16:42

@Tresor, do styków elektrycznych (konektorów) najlepsza jest wazelina techniczna lub specjalne smary na bazie silikonu.


  • Tresor lubi to

#714 OFFLINE   zander79

zander79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Lokalizacja...na rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 listopad 2019 - 21:20

Chciałbym podpytać przez pryzmat trwałości powłoki pontonu w trakcie transportu, lepiej wybrać płozy czy zespół rolek jak poniżej?

Załączony plik  9-2.jpg   114,32 KB   48 Ilość pobrań

Wiadomo, rolki kuszą ze względu na łatwość wodowania...

 



#715 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 07:19

I powiem Ci, ze teraz bym brał rolki jak na foto. Jedyne co mnie zastanawia to akurat w tej przyczepie te ostre krawędzie/kanty podpory. 

Miałem płozy pod pontonem i łódką teraz mam rolki pod łódką. Wygoda przy wodowaniu o niebo lepsza. 

Materiał pontonu spokojnie wytrzyma takie rolki, bardziej niż wyciąganie wyciągarką i szuranie po tych płozach. 



#716 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 13 listopad 2019 - 09:03

I powiem Ci, ze teraz bym brał rolki jak na foto. Jedyne co mnie zastanawia to akurat w tej przyczepie te ostre krawędzie/kanty podpory. 

Miałem płozy pod pontonem i łódką teraz mam rolki pod łódką. Wygoda przy wodowaniu o niebo lepsza. 

Materiał pontonu spokojnie wytrzyma takie rolki, bardziej niż wyciąganie wyciągarką i szuranie po tych płozach. 

To zależy jak jest wszystko "zorganizowane". Ja mam płozy i na końcu przyczepy rolki. Taśma od wciągarki przechodzi przez dodatkową rolkę usytuowaną dość wysoko w stosunku do dziobu pontonu. Wodując, czy wciągając ponton nic nie ociera o płozy.



#717 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 09:07

Płozy przy rolkach to nieporuzemienie. Też mam przyczepę gdzie po całości balonów są rolki i sam jedną ręką zrzucam ponton z 20 KM silnikiem i gratami na pokładzie. Tak samo przy wciąganiu, przy pomocy wciągarki idzie jak po lodzie...

#718 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 13 listopad 2019 - 09:19

Dokladnie. Wyciąganie pontonu ca 4m plus silnik 20hp na plozy to nieporozumienie i kilka przymiarek zanim dobrze sie ułoży



#719 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 09:28

Tylko ważna rzecz. Jak będziesz montował rolki, to przede wszystkim zamontuj rolkę najazdową przed tymi pod balony i niżej od nich. Pozwoli Ci to wciągać ponton jak łódkę, kiedy kil najpierw wjedzie na rolkę i sam ustawi na wprost resztę pontonu.

#720 OFFLINE   Rasstaman

Rasstaman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaNarew
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Rasstaman

Napisano 13 listopad 2019 - 10:48

[quote name="zander79" post="2665570" timestamp="1573590013"]

Chciałbym podpytać przez pryzmat trwałości powłoki pontonu w trakcie transportu, lepiej wybrać płozy czy zespół rolek jak poniżej?
9-2.jpg
Wiadomo, rolki kuszą ze względu na łatwość wodowania...[/quote

Ile w Piszu taki zestaw kosztuje??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych