Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

silniki Capral


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 29 grudzień 2018 - 10:41

Znajomy ten sezon pływał na 9.9 Capralu. Sobie chwali. Silnik bezproblemowy (przynajmniej dotychczas tj. sezon średnio intensywnej eksploatacji). Uśmiechaliśmy się na ten "wynalazek", ale póki co lata.

Dodam jeszcze, że użytkownikiem jest doświadczony motorowodniak, który wiele większych i mniejszych hond oraz yamah ma za sobą. Uznał, że przy tej cenie Capral jest wart zakupu. A teraz go testuje.


Użytkownik Noryb2013 edytował ten post 29 grudzień 2018 - 10:45


#22 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 29 grudzień 2018 - 11:42

Jeden sezon to żaden wyznacznik , po 3 sezonach normalnego plywania nie będzie co zbierac wiem bo używałem kilku takich wynalazków . I co z tego że jest tani jak go nie sprzedasz później , kupując 20 letnia Yamahę nie ma z tym problemu , po kilku latach sprzedajesz za 80% ceny zakupu.

#23 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 29 grudzień 2018 - 14:00

Jeden sezon to żaden wyznacznik , po 3 sezonach normalnego plywania nie będzie co zbierac wiem bo używałem kilku takich wynalazków . I co z tego że jest tani jak go nie sprzedasz później , kupując 20 letnia Yamahę nie ma z tym problemu , po kilku latach sprzedajesz za 80% ceny zakupu.

 

Nie napisałem, że w tym przypadku będzie inaczej. Tego nie wiem. Wiem tylko, że pływał sezon i jest ok - i to napisałem.

Kupno yamahy 9.9 to jakieś 10000 zł, a kupno 20 letniej używanej yamahy to bardzo duże ryzyko trafienia na egzemplarz do cna wyeksploatowany (to wiem bo sam szukałem niedawno).

Kupując używkę trzeba sobie zdać sprawę z tego, że takich silników nikt bez potrzeby nie wymienia ani nie remontuje. Silnik ma wypływać swoje, a jak już się zużyje to utylizacja i kupno kolejnego. Owszem okazje się trafiają, ale niezwykle rzadko (np. nieprzemyślany zakup, silniki niedopasowane do potrzeb lub łodzi, przy czym nawet w tych przypadkach kupno=ryzyko). Natomiast zdecydowana większość ofert to szrot sprzedawany jako "okazja, świetny, prawie nie pływany, tylko do kościoła itp." ewentualnie świetny, nowy ale bez papierów (gwarancji, dowodów zakupu potwierdzających m.in. legalność pochodzenia).

A Capral kusi bo: a) od ręki, B) niedrogo c) nowy i d) z gwarancją (chyba)? Te argumenty przekonały swego czasu wielu użytkowników parsunów czy seakingów. Z tego co się orientuję to niektóre pływają do dziś.



#24 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 grudzień 2018 - 15:47

Nie zawsze można kupić szrot.
Jak ktoś kupuje silnik na gorąco to nie myśli logicznie.
Przecież kupując można się dogadać czy można zawieść do serwisu żeby sprawdzić u mnie na mazurach to koszt 100zł.(wiem że nie wszędzie jest serwis motorowodny)
Jeśli nie wyraża zgody to wiadomo że szrot.
Lub można kupić używke tak jak ja w sklepie żeglarskim najlepiej u kolegów ale wiadomo nie każdy ma kolegów w takim sklepie.

#25 OFFLINE   Nduro

Nduro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaDpl
  • Imię:John
  • Nazwisko:Wayne

Napisano 29 grudzień 2018 - 16:31



A Capral kusi bo: a) od ręki, B) niedrogo c) nowy i d) z gwarancją (chyba)? Te argumenty przekonały swego czasu wielu użytkowników parsunów czy seakingów. Z tego co się orientuję to niektóre pływają do dziś.


W roku jestem nie wiecej niż 30/35razy na rybach,myślę że teraz gdy będzie własna jednostka pływająca za wiele się nie zmieni bo praca,rodzina itd...a chodzić pieszo po kilka km wzdłuż rzeki ze spiningiem uwielbiam więc ten stosunek wypadów pieszych czy z pontonu bedzie gdzieś 50:50. Jakby mi w takich warunkach chodził 3/4 lata bez awarii to mogę go z czystym sumieniem później złomować ;-)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • suhhar lubi to

#26 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 29 grudzień 2018 - 18:17

W roku jestem nie wiecej niż 30/35razy na rybach,myślę że teraz gdy będzie własna jednostka pływająca za wiele się nie zmieni bo praca,rodzina itd...a chodzić pieszo po kilka km wzdłuż rzeki ze spiningiem uwielbiam więc ten stosunek wypadów pieszych czy z pontonu bedzie gdzieś 50:50. Jakby mi w takich warunkach chodził 3/4 lata bez awarii to mogę go z czystym sumieniem później złomować ;-)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Tego to nie wie nikt. Problem z chińskimi silnikami to brak powtarzalności. Jeden egzemplarz działa a drugi różnie...


Użytkownik Noryb2013 edytował ten post 29 grudzień 2018 - 18:17


#27 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 31 grudzień 2018 - 19:16

Noryb2013 znajomy handluje silnikami , jeżeli chodzi o Yamahę 9.9/15km dwusuw to przerzucił tego pewnie z 50 sztuk już , w różnym stanie wizualnym ale mechanicznie z jednym był problem słaba kompresja ale to jest do wychwycenia odrazu przy zakupie. O silnikach 4t to już wogole nie ma o czym mówić jak ma kompresję to będzie latał , to nie jest prom kosmiczny. Co do Chińczyków to cóż z tego że taki parsun poza obudowa jest kopią Yamahy jak jest zrobiony z taniego materiału , widać to wszytko po powiedzmy 2 latach użytkowania ,farba odłazi urywają się elementy plastikowe itd Nie wiem ile kosztuje nowy Capral , ale za 6tys wolałbym kupić 20 letnia Yamahę 9.9/15 i jestem w 100% pewny że będę pływał na niej kolejne 10 lat bezproblemowo

#28 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 20:57

jeste za



#29 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 grudzień 2018 - 21:14

Noryb2013 znajomy handluje silnikami , jeżeli chodzi o Yamahę 9.9/15km dwusuw to przerzucił tego pewnie z 50 sztuk już , w różnym stanie wizualnym ale mechanicznie z jednym był problem słaba kompresja ale to jest do wychwycenia odrazu przy zakupie. O silnikach 4t to już wogole nie ma o czym mówić jak ma kompresję to będzie latał , to nie jest prom kosmiczny. Co do Chińczyków to cóż z tego że taki parsun poza obudowa jest kopią Yamahy jak jest zrobiony z taniego materiału , widać to wszytko po powiedzmy 2 latach użytkowania ,farba odłazi urywają się elementy plastikowe itd Nie wiem ile kosztuje nowy Capral , ale za 6tys wolałbym kupić 20 letnia Yamahę 9.9/15 i jestem w 100% pewny że będę pływał na niej kolejne 10 lat bezproblemowo

 

Mam pytanie ile Parsunów przerzuciłeś skoro tak piszesz?

Mój 2 lata ma już jakiś czas za sobą, farba nie odłazi i nic się nie oderwało.


  • szydłoś i Negra lubią to

#30 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 31 grudzień 2018 - 22:10

Jak intensywnie go uzytkujesz ? Wierzę w to że dbając i chuchając mozna i 10 lat na nim pływać tak samo jak jeździć maluchem od nowości ileś tam czasu ale to nie sprawi że stanie się on mercedesem.

#31 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 grudzień 2018 - 22:20

Jak intensywnie go uzytkujesz ? Wierzę w to że dbając i chuchając mozna i 10 lat na nim pływać tak samo jak jeździć maluchem od nowości ileś tam czasu ale to nie sprawi że stanie się on mercedesem.


Tak dbam że od nowości stał cały czas pod gołym niebem, na zimę owszem przykrywam plandeka.
Na wiosnę pali od pierwszego zakręcenia.
Piszę na temat tego jednego silnika, nie piszę o innych bo nie mam wiedzy ale oduczyłem się skreślać coś bo jest chińskie. Tym bardziej pisać wszędzie że jest to do niczego.
  • Negra i kaziu_92 lubią to

#32 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 listopad 2019 - 22:11

To kopia Yamahy również? Tańsza od Storma a może być identyczny.

https://www.olx.pl/o...html#0380b835df

#33 OFFLINE   Kubanu

Kubanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 06 listopad 2019 - 22:30

Najlepiej żeby ktoś się wypowiedział kto ma taki silnik wtedy będą wiarygodne opinie.

#34 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 06 listopad 2019 - 23:13

To kopia Yamahy również? Tańsza od Storma a może być identyczny.

https://www.olx.pl/o...html#0380b835df


Tak to też jest kopia Yamahy

#35 OFFLINE   Rasstaman

Rasstaman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaNarew
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Rasstaman

Napisano 07 listopad 2019 - 14:35

To kopia Yamahy również? Tańsza od Storma a może być identyczny.

https://www.olx.pl/o...html#0380b835df


4 konny 2sów Caprala - różni się od Storma 4, większą pojemnośią i większą wagą, moźe nawet ma 4 konie 😎

#36 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 16:05

To po co kupować kopię jak można kupić oryginał.
  • Paweł J lubi to

#37 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2019 - 18:01

To po co kupować kopię jak można kupić oryginał.

Kup nowy oryginał 2T na fakturę nawet za 8000  ;)



#38 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 07 listopad 2019 - 18:22

Na Ukrainie po tyle są 15km

#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 listopad 2019 - 18:34

Na Ukrainie po tyle są 15km

Wiem, ryzyko małe ale jest. Płacisz 8-8,5 tys z dostawa do PL i  nie masz gwarancji ani faktury. W Polsce bym za tyle kupił gdyby był dostępny  i nie oglądałbym się za czajnikiem za 4 tys.



#40 OFFLINE   Wojtek_34

Wojtek_34

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaLesznowola

Napisano 07 listopad 2019 - 18:35

Ten silnik 6KM 4T można przewozić w dowolnej pozycji?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych