Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwisujemy kołowrotek - krok po kroku

kołowrotek serwis

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
623 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 kwiecień 2019 - 19:47

Miałem na myśli dorobic blaszkę z otworem zamiast obecnej.. możesz wrzucić zdjęcie?
Mnie też czeka serwisowanie kręciołków. Od kolegi mam zlecenie na przegląd starego red arca i po nim biorę się za kołowrotki zauberopodobne :)

#622 OFFLINE   Kadi

Kadi

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 15 kwiecień 2019 - 20:02

Nie chcę mi się go znowu rozkręcać :D Kołowrotków przerobiłem już kilkadziesiąt, ale żaden nie miał tak prymitywnego systemu posuwu osi :D Niby kołowrotek za 200 zł a gorszy niż Jaxony po stówce. Obecna blaszka to zwykły płaskownik, który blokuje ten element co jest przykręcony na dole ośki. Ale taka blokada jest tylko z jednej strony.

Użytkownik Kadi edytował ten post 15 kwiecień 2019 - 20:09

• Przemek_M lubi to

#623 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

Józef Leśniak

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 16 kwiecień 2019 - 13:03

Nie chcę mi się go znowu rozkręcać :D Kołowrotków przerobiłem już kilkadziesiąt, ale żaden nie miał tak prymitywnego systemu posuwu osi :D Niby kołowrotek za 200 zł a gorszy niż Jaxony po stówce. Obecna blaszka to zwykły płaskownik, który blokuje ten element co jest przykręcony na dole ośki. Ale taka blokada jest tylko z jednej strony.

Takich kołowrotków z tym prymitywnym tanim rozwiązaniem jest na rynku wiele, np niektóre Penny. Przy zakupie należy wyjąc z pudełka schemat i spojrzeć na niego jaka jest konstrukcja kołowrotka.Jeżeli mamy minimum wiedzy technicznej,to dowiemy się wszystkiego. 

PS. W opisanym przypadku raczej marne szanse są na przywrócenie do "doskonałości".

• Przemek_M lubi to

#624 OFFLINE   Kadi

Kadi

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 16 kwiecień 2019 - 14:47

Takich kołowrotków z tym prymitywnym tanim rozwiązaniem jest na rynku wiele, np niektóre Penny. Przy zakupie należy wyjąc z pudełka schemat i spojrzeć na niego jaka jest konstrukcja kołowrotka.Jeżeli mamy minimum wiedzy technicznej,to dowiemy się wszystkiego. 

PS. W opisanym przypadku raczej marne szanse są na przywrócenie do "doskonałości".

Dziękuję za diagnozę Panie Józefie. Tego się też spodziewałem. Do męczę go tej wiosny na lekkich woblerkach i gumkach a na kolejny sezon kupię jakiegoś Ryobi. Z nimi nie ma problemów.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, serwis

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych