Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dlaczego wklejki są bleeee?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 01 kwiecień 2015 - 15:46

Odnoszę wrażenie czytając różne tematy i posty, iż wiele osób skreśla wklejki tylko dlatego, że czytają posty innych uzytkowników, którzy pisząc, iż szukają nowego kija na wstępie zazaznaczają, źe nie może być to wklejka. Tylko jestem ciekawy czy rzeczywisce rezygnując z wklejki osoby, które szukają kija np do finezyjnego łapania okoni nie strzelają sobie w kolano. Czy we wszystkich sposobach łapania ryb wędka nie wklejka będzie lepsza od wklejek? Sam byłem przykładem osoby, która tylko czytając zrezygnowała z wklejki. Zmieniłem pogląd kiedy kolega łapiąc ze mną rybki stał obok mnie i napierdzielał je jeda za druga. Ja w ręku dierżyłem wędkę nie wklejkę do 5 g a on wklejkę do 5 g. Podawaliśmy kleniom twisterki na 1,5 g główce. Klenie brały tak delikatnie że ja brań nie czułem,jedynie 1 cm odchylenie szczytówki i jeszcze musiałem się w nią wpatrywać. Kolega pięknie czuł branie a szczytówka pokazywała branie. Chciałbym zapytać, jakie koledzy mają poglądy odnośnie wklejek, ewentualne za i przeciw, kiedy tak kiedy nie.

Użytkownik damien79 edytował ten post 01 kwiecień 2015 - 15:49

  • Alexspin lubi to

#2 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 15:50

Sorki, ale czucie brania na wklejce? Widać, że bierze to tak, ale czucie.



#3 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 kwiecień 2015 - 15:58

bardzo ciekawy temat sam stoje przed wyborem na sezon 2015 i chetnie bede sledzil watek. Moim zdaniem duzo ludzi w Tym JA rezygnuje z wklejki np z takich powodow(ktore oczywiscie moga byc omylne wypowiedzi to rozstrzygna ) jak tlumienie przenoszenia drgan w chwili brania gdy wklejka sie ugnie a druga sprawda to fakt przesztywnienia ktore powstaje w miejscu laczenia wklejki z blankiem tak mi sie wydaje. Mimo tego rozwazam zakup wklejki ktora powinna ogarnac moje potrzeby. Z obserwacji wiem ze malo jest wedek spelniajacych oczekiwania wedkarzy zeby pracowal i pokazywal branie jak wklejka ale zeby nia nie byl. Owszem sa takie kije ktore spelniaja te wymagania typu Matagi,Phenix itp ale nie kazdego stac by kupic wedke za 1000+... pozdrawiam

#4 OFFLINE   Dawidos

Dawidos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 01 kwiecień 2015 - 15:58

Czucie? nie można zrezygnować z wklejki , po prostu wklejka gasi pracę co niektórych przynęt oczywiście nie wszystkich .Nie wyobrażam sobie nie posiadać w swoim arsenale wklejki , najwidoczniej bigrafi powinieneś zmienić swoją wklejkę na inną jeśli nie czujesz na niej brań.Wklejka jest niezastąpiona koniec i kropka , kijki o takim małym cw nie wklejki zdecydowanie lepiej sprawdzą się przy np. jaskółkach mini wobkach czy obrotówkach ,polegną za to przy jigowaniu najmniejszymi twisterkami i innymi gumiakami czy chociażby bocznym troku lub na tzw. wleczonego gdzie okonie zasysają gumkę leżącą na dnie .

Teraz taka moda że wklejki są be a nie wklejki same łowią .Jest jedna zaleta takiej sytuacji naprawdę dobrą wklejkę można kupić za śmieszne pieniądze :)


  • Lepton, karol1979 i Alexspin lubią to

#5 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 kwiecień 2015 - 15:59

Na wklejce własnie lepiej czuc te delikatniejsze pstryki przynajmniej ja to tak odczuwam...


  • Tom Rob i Alexspin lubią to

#6 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 01 kwiecień 2015 - 16:04

Istnieje kilka wklejek"LEGEND" ktorym chyba nie mozna zbyt wiele zarzucic chociazby kultowe TANGO lub WC ZANDER. Wklejki jak wszystko inne maja wady i zalety.

#7 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 01 kwiecień 2015 - 16:06

Na wklejce własnie lepiej czuc te delikatniejsze pstryki przynajmniej ja to tak odczuwam...

I tu właśnie moje zaskoczenie. Wszędzie pisali wklejki są blee bo nie czuć na nich brań. Może ja mam jakąś nietypową (kupiłem ten sam model co kolega napierdzielający rybki :-)o którym wspominałem w 1 poście ale właśnie te brania czułem w łapce i widziałem na szczycie.
  • elpojo i Alexspin lubią to

#8 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 kwiecień 2015 - 16:13

Bo niektorzy bzdury piszą...co to za kijek ?


  • Alexspin lubi to

#9 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 01 kwiecień 2015 - 16:14

Konger paladin do 5 g

Użytkownik damien79 edytował ten post 01 kwiecień 2015 - 16:15


#10 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 kwiecień 2015 - 16:18

Aha ja uzywałem Tango, Zandera ,Mikrosa ,Elvisa i niema nic lapszego na Okonie jak dla mnie czuc pstryk wręce okonka ok 15 cm a taki ok 25-30 juz ładnie szarpnie szczytowka

 

Ja nigdy nie patrze na szczytowke tlko wszystko czuje w reku nawet opad przynety ok 3 gr bo lzej to juz na wyczucie


Użytkownik Greg1407 edytował ten post 01 kwiecień 2015 - 16:24

  • Alexspin lubi to

#11 OFFLINE   jeryk

jeryk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKalety
  • Imię:Jarek

Napisano 01 kwiecień 2015 - 17:01

Długo szukałem i pisałem na forach żeby znaleźć patyk czyt :wklejkę  na płytkie jezioro do 2m ,który miałby na tyle mocy w dolniku żeby przyciąć sandacza. Jednocześnie żeby był z małym cw i  znalazłem moją wklejkę Dragon Fishmaker do 18gr.Fajnie czuć pstryki sandaczowe i okoni trochę wyholowała  na gumy.Jest to szybki kij ale jakoś nie notuję spadów okoni na nim .Na tą chwilę ta wklejka beeee! na moje jezioro to kij nr1 na gumisie, zaznaczam z góry że na moim jeziorze taki kij się sprawdza a dragon guide select jakoś mi nie pasi.


  • Alexspin lubi to

#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 01 kwiecień 2015 - 17:04

Damian nie rozumie Twoich wątpliwości z wklejką. Używam kociej łapki w wykonaniu Z. Kawalca (notabene wklejki) jest to po prostu kat na okonia. Co zassa paprocha to wisi, od 7cm.

Ci co dyskryminują wklejkę, jeszcze nie wszystko wiedzą :) .


  • strary, Del Toro i Alexspin lubią to

#13 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 01 kwiecień 2015 - 17:08

Sorki, ale czucie brania na wklejce? Widać, że bierze to tak, ale czucie.

ojjjj   pomyliłeś się.

Mam Kongera Elwisa i wiele brań czuję a nie widzę ruchu szczytówki(nawet przy użyciu żyłki)


  • strary i Alexspin lubią to

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 01 kwiecień 2015 - 17:11

Sorki, ale czucie brania na wklejce? Widać, że bierze to tak, ale czucie.

Nie miałeś mojej kociej w ręce to nie wiesz, gwarantuję Ci że zmieniłbyś zdanie odnośnie czucia :) .


  • strary i Alexspin lubią to

#15 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 17:14

Czucie? nie można zrezygnować z wklejki , po prostu wklejka gasi pracę co niektórych przynęt oczywiście nie wszystkich .Nie wyobrażam sobie nie posiadać w swoim arsenale wklejki , najwidoczniej bigrafi powinieneś zmienić swoją wklejkę na inną jeśli nie czujesz na niej brań.Wklejka jest niezastąpiona koniec i kropka , kijki o takim małym cw nie wklejki zdecydowanie lepiej sprawdzą się przy np. jaskółkach mini wobkach czy obrotówkach ,polegną za to przy jigowaniu najmniejszymi twisterkami i innymi gumiakami czy chociażby bocznym troku lub na tzw. wleczonego gdzie okonie zasysają gumkę leżącą na dnie .

Teraz taka moda że wklejki są be a nie wklejki same łowią .Jest jedna zaleta takiej sytuacji naprawdę dobrą wklejkę można kupić za śmieszne pieniądze :)

Sorki, ale wiem o czym piszę :). Okoń jest moją ulubioną rybą, więc mam kilkanaście kijów  pod niego. Łowię na wklejki i na zwykłe kije. Wklejki służą mi do łowienia z opadu, gdzie na zwykłym kiju bym przeoczył większość brań, które są zaznaczane jako delikatne przygięcie szczytówki, prawie nigdy nie wyczuwalne na kiju. Mówię tutaj o opadzie na głębokość 10-15m. Owszem na wklejce czuć branie, ale to na krótszych dystansach, ale w takim wypadkach wolę szybsze kije.


Użytkownik bigrafi edytował ten post 01 kwiecień 2015 - 17:15


#16 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 01 kwiecień 2015 - 17:42

Ja od kilku lat używam wklejki robinson diplomat cw 6-20 gram i jest to mój kij nr 1.Używam go najczęściej ze wszystkich jakie mam,mimo że należy do najstarszych.Zawsze gdy jadę na nowe łowisko i nie wiem dokładnie jak się ustawić ten kij daje mi szerokie spektrum działania i ogarnia praktycznie większość przynęt.


  • Alexspin lubi to

#17 OFFLINE   Dawidos

Dawidos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 01 kwiecień 2015 - 18:43

bigrafi nie wiem jak na twoich łowiskach ale u mnie na 10-15m siedzą rybki dla których wklejka jest już zdecydowanie za delikatna waga wabików w takim przypadku całkowicie usypia szczytówkę więc jak widać z postów wszystko zależy od łowiska i preferencji wędkarza , zarówno wklejka jak i zwykły kijaszek mają swoje zastosowania .Nie sposób się obyć bez wklejki ale  wszystkiego się nią nie obleci.



#18 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 01 kwiecień 2015 - 18:48

Jako narzędzie wklejanka nie jest stuprocentową katastrofą , ale jak wszystkie transfery z robaczanego sektora , to nie tylko jest krok w złym kierunku , ale zwyczajnie manifestacja niskiego uproszczonego gustu - przed którym ostrzegam - pokutujące do dziś  po dziwacznych modach :)  Warunków na kij uniwersalny to to nie ma i mieć nie będzie . No chyba że dla szpeniów zmanierowanych i poglądowo  zepsutych chorymi wykładniami polskiej szkoły spinningu , której jest fatalnym symbolem , do pseudowyczynowego dłubania konusów na troki & paproki , może się nadawać .. Kiedy ją lansowano na spinningowy hit wszechczasów , kultowy redaktor miał sprzetową wiedzę zupełnie niewielką , a gorliwi wyznawcy jeszcze mniejszą . No i co mieli za wyjście ? Łyknęli co im podsuneli .. a sprzętowy wszystkoizm w lud prosty poszedł . I tak dobrze , że nie swing tip .. albo micro dzwonki :)


  • mohave lubi to

#19 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 01 kwiecień 2015 - 18:52

A nie jest to przypadkiem  tak, że wklejka węglowa lepiej przenosi drgania, a wklejka szklana lepiej "pokazuje"?

Byc może wszyscy macie rację, ale mówicie o różnych wklejkach.



#20 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 01 kwiecień 2015 - 18:56

Po tych forumowych "urban legend" byłem sceptycznie nastawiony do wklejanek właśnie w obawie o czucie brań w dolniku. No ale kupiłem. Pojechałem nad wodę i masakra. Kopie jak trzeba. Nawet branie z opadu czuć na szczytówce. Kijek Mikado Sapphire 2,8m, cw 13g, więc żaden kosmos, tylko poprawna budżetowa wędka za 150 zł.

 

Niedawno kupiłem mocniejszą wklejankę - tak do 18g, chociaż realnie jeszcze wyżej. Mikado Inazuma Flash Perch. Bez problemu chodzą tutaj obrotówki nr 2, a 3jka na jeziorze też użyteczna. Wszelkie wobki, łącznie z głębiej schodzącymi hornetami. Da się łowić na 5 cm kopytka z 5g główką. Szczupakowych gum jeszcze nie testowałem z przyczyn wiadomych. Ta wklejanka również kopie w dolnik. Nieco mniej niż Sapphire, ale nadal zdrowo.

 

Jeszcze pewna kwestia - przesztywnienie w miejscu łączenia wklejki z blankiem. Fakt, w Dragonie Fishmaker takie coś widziałem, ale wszystkie budżetowe Mikado, Daiwy, Kongery czy Jaxony, które oglądałem nie miały tego problemu. Oglądałem też budżetowy DAM Impressa do 5g. Przesztywnienie było w miejscu łączenia dwóch składów, ale na wklejce było ok. Generalnie mit legend i gówno prawda.

 

Jak komuś wklejanka pasuje, to niech nią łowi. Jeśli nie - niech szuka innego rozwiązania. To tylko inny typ kijka, nic więcej.


  • eRKa, Alexspin i wielinskik lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych