Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dlaczego wklejki są bleeee?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 03 grudzień 2017 - 22:36

...Czyli, że wklejka nie pokazuje opadu ? Często w przypadku łowienia sandaczy używamy ciężkich główek, sporych gum...i ten ciężar na końcu linki nie jest w stanie nagiąć wklejanej szczytówki ? I nie ma tego "kiwnięcia" się szczytówki w momencie zetknięcia z dnem...a przy uciągu wody to już na pewno nie widać jak ciężar przynęty "walczy" z uciągiem wody - takie powolne naginanie się wklejanej szczytówki...czy tylko ja widzę takie zjawiska ? A już obserwacja miejsca zetknięcia plecionki z taflą wody - "super" alternatywa podczas łowienia w wietrzny dzień...wykonując dalekie rzuty.

 

Ale ja to chyba jestem "wykolejony" ;)



#162 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 03 grudzień 2017 - 23:36

nie trzeba obserwować zetkniecia z tafla wody ;)wystarczy obserwowac balon ale nie taki z odpustu :lol:

ja tez chybaa jestem wykolejony :D


Użytkownik volfi edytował ten post 03 grudzień 2017 - 23:37


#163 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 grudzień 2017 - 06:33

(...) Ale ja to chyba jestem "wykolejony" ;)

Nie martw się, ja też. Nie jesteś sam... ;)



#164 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 04 grudzień 2017 - 06:40

nie trzeba obserwować zetkniecia z tafla wody ;)wystarczy obserwowac balon ale nie taki z odpustu :lol:
ja tez chybaa jestem wykolejony :D


Nie martw się, ja też. Nie jesteś sam... ;)


Po prostu żaden z Was nie zobaczył na własne oczy i się nie przekonał, że można mieć lepiej :-)
Uważacie, ze Wasze jest dobre i pewnie tak jest.
A w tym przypadku lepsze jest wrogiem dobrego :-)
Jest kilka sytuacji, w których wprawny wędkarz łowiący na dobrą wklejkę złowi ryby, a Moim zdaniem Wy powiecie wtedy - dziś nie brały. A Wy tylko nie zobaczyliście brań, bo o poczuciu nie było mowy.
No ale to znowu tylko moje zdanie i moja własna opinia.
Niech każdy łowi jak lubi i jak uważa za skutecznie.


Pozdrawiam
Daniel
  • strary, coma i Andżej lubią to

#165 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 04 grudzień 2017 - 07:06

Daniel, ja jestem zdania iż ani tubular ani wklejka nie jest "bleee"

Każdy rodzaj wędki sprawdzi się w innych warunkach, na innej miejscówce, w rękach innego wędkarza.

 

Nie raz było tak, że Kolega łowiący tubularem połapał, a ja nie połapałem...i nie powiedziałem "że nie brały" po prostu tamtego dnia nie umiałem użyć ulubionego oręża - wklejki jak trzeba...i tyle.

 

Łowienie sandaczy samo w sobie jest trudne, a w moim przypadku, przypadku amatora sam podnoszę sobie poprzeczkę chcąc nauczyć się tak łowić wklejką żeby jak najrzadziej wracać o kiju.

 

Kilka Zeus'ów złowiłem widząc ruch plecionki...ale obserwacja styku plecionki z wodą czy balonu z plecionki nie jest sposobem który zawsze się sprawdzi i gwarantuje sukces - na łódce, robiąc krótkie rzuty może i to większa skuteczność niż na brzegu gdzie rzucam daleko.

Tej jesieni złowiłem dobre kilka sandaczy nic nie widząc na plecionce, nie widząc na wklejanej szczytówce...nic nie czując.

Kiedy obczaiłem jak długo normalnie spada guma w miejscówce w której łowię...każda dłuższa chwila bez opadu - profilaktyczne zacięcie i we większości przypadków ryba na brzegu :)

 

Każdy rodzaj wędki ma swoją rację bytu i znajdzie odpowiednie okoliczności do popisania się w akcji ;)



#166 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 04 grudzień 2017 - 07:10

Danielu, nie zrozumiałeś mnie, albo ja nie rozumiem Ciebie. Jestem zagorzałym zwolennikiem wklejanek, zwłaszcza jeśli chodzi o UL. Teraz w lekkim spinningu zaraziła się też wklejanką moja Partnerka, gdy okazało się, że wklejanką 244cm uzyskuje dalsze odległości rzutowe niż tubularem 270cm, a rybki "same" się łowią. ;)


  • trex i Dano. lubią to

#167 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 04 grudzień 2017 - 08:19

Danielu, nie zrozumiałeś mnie,


Tak jest - myślałem odwrotnie :-)
Uroki czytania na telefonie.



Pozdrawiam
Daniel
  • Alexspin lubi to

#168 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 11:29

Cartol, dziwne ze nie zauwazyles "naglego luzu" albo najmniejszego pstryku na wklejance a po dluzszej chwili czekania nagle zaciszasz i siedzi sandacz😌
Wklejanki na "balonie" potrafia pokazac branie i chyba tylko wklejanki, mówię o bardzo delikatnych braniach.
Chodzac za sandaczami na gumy osobiście wklejanki najlepiej mi się sprawdaja, widać i czuć każde "inne" zachowanie gumy co daje możliwość szybkiego zaciecia.
  • Alexspin lubi to

#169 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 11:57

Ostatnio też miałem kilka piesków, które nie zasygnalizowały w żaden sposób brania, przy podnoszeniu gumy już siedział, to zasługa "smacznych" gum ;)

 

No i ładnie to ująłeś, "widać i czuć każde "inne" zachowanie gumy co daje możliwość szybkiego zacięcia". U mnie 9/10 brań sandacza to "dziwne" zachowanie gumy, nie pstryk, który znają zwolennicy napierdzielania po dnie.


  • Alexspin lubi to

#170 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 04 grudzień 2017 - 12:09

:lol:nie rozumiem jak szczytowka która jest zawsze sztywniejsza od linki może pokazać szybciej branie od wyrzej wymienionej obserwacji linki (balona) możę mało jeszcze wiem, chyba ze ktos podbija z kołowrotka i szczytowke trzyma w wodzie wtedy moze ten wynalazek(wklejanka) ma jakies zastosowanie :P



#171 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 13:35

Wybacz ale ja nie potrafie w jesienno zimowe dni patrzec ciągle na plecionke gdy wieje w lewo, prawo i sypie śniegiem w oczy. Dlatego mam wklejke😉
A sandacze ostatnio lubia "od tylu do przodu" czyli widzę tylko luz.
  • strary lubi to

#172 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 04 grudzień 2017 - 13:44

:lol:nie rozumiem jak szczytowka która jest zawsze sztywniejsza od linki może pokazać szybciej branie od wyrzej wymienionej obserwacji linki (balona) możę mało jeszcze wiem, chyba ze ktos podbija z kołowrotka i szczytowke trzyma w wodzie wtedy moze ten wynalazek(wklejanka) ma jakies zastosowanie :P


A na 16÷18 metrach też obserwujesz plecionkę?
  • Andżej lubi to

#173 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 04 grudzień 2017 - 14:28

A na 16÷18 metrach też obserwujesz plecionkę?

nie łowie na takich głebokosciach ale cóż to za różnica linka zawsze będzie czulsza (miększa,od wklejanej szczytówki tym samym najpierw na niej zobaczę branie.


  • Rebel64 lubi to

#174 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 04 grudzień 2017 - 17:54

nie łowie na takich głebokosciach ale cóż to za różnica linka zawsze będzie czulsza (miększa,od wklejanej szczytówki tym samym najpierw na niej zobaczę branie.

Plecionka zawsze pierwsza drgnie,ale nie wtedy gdy plecionka wchodzi do wody prawie pionowo.
A łowiąc bardzo głęboko, wierz mi, prędzej poczujesz na kiju niż zauważysz na plecionce.
  • Alexspin lubi to

#175 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 04 grudzień 2017 - 20:46

Cartol, dziwne ze nie zauwazyles "naglego luzu" albo najmniejszego pstryku na wklejance a po dluzszej chwili czekania nagle zaciszasz i siedzi sandacz
Wklejanki na "balonie" potrafia pokazac branie i chyba tylko wklejanki, mówię o bardzo delikatnych braniach.
Chodzac za sandaczami na gumy osobiście wklejanki najlepiej mi się sprawdaja, widać i czuć każde "inne" zachowanie gumy co daje możliwość szybkiego zaciecia.

Takie zdarzenia miałem w tym roku na Bugu, na lekkim przyborze...co 5 minut inny, uciąg...inaczej "kręciła" woda na granicy warkocza.

Na wodzie stojącej to już bywało tak jak mówisz - każda anomalia okazywała się mniej lub bardziej anemicznym braniem.

W tym roku na przybierającym Bugu miałem trochę fuksa...łowiąc na "spóźniający się" opad ;)



#176 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 19 grudzień 2017 - 23:17

Bardzo fajna dyskusja na ten sam temat. Wrzucam, jeśli ktoś nie widział. Polecam rzucić okiem na ten film.

https://wedkuje.pl/m...zy-wklejanka/35

 

I uczmy się od chłopaków wszyscy kultury i merytoryki podczas wymiany poglądów.


  • PiotrCz lubi to

#177 OFFLINE   awid

awid

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 08:09

Może pytanie z tych dziwnych i głupich ale czy wklejka nadaje się do łowienia pstragow czy to że jest "wklejka" nie ma znaczenia?

#178 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 styczeń 2020 - 08:16

Nie ma znaczenia.
Pstrąg to ryba, ktora można łowić wklejka, można łowić teleskopem, można łowić batem bez kołowrotka.
Kwestia jakie metody dopuszcza łowisko a przede wszystkim by po holu ryby w dobrej formie zostały wypuszczone.

Powodzenia !

#179 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 22 styczeń 2020 - 07:26

Sam rozważałem wklejankę do połowu małych kropków ale jednak kupiłem na ten sezon tubulara.

Obyś nie wybierał się na pstrągi z typowym XUL'em...z c.w 0-5 czy 7g bo walka będzie trwała długo i można zamęczyć rybę.

 

Może Daiwa Silver Creek 3-14g ? :) Dobry patyk, ładnie się kładzie pod rybą...także zamortyzuje rybę, a mocy to ma tyle, że nad pstrągiem o "średniej krajowej" zapanujesz i walka nie będzie trwała zbyt długo.


  • Bolesław i Alexspin lubią to

#180 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 03 październik 2023 - 19:50

Witam,
Nie znalazłem podobnego wątku więc pytam tutaj o wklejki.


Z tego co czytałem to w Japonii wklejanki są dosyć popularne i wykorzystywane do łowienia małych, drapieżnych ryb, okoni oraz pstrągów.
Mamy na rynku drogie wklejki na blankach Matagi, Graphiteleader itp... oraz tani sprzęt.
Sporo lat nie łowiłem na wklejki i zastanawiam się kiedy waszym zdaniem wklejka jest lepszym wyborem niż tubular?

Pozdrawiam
Łukasz

Użytkownik ŁukaszK edytował ten post 03 październik 2023 - 19:51





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych