Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Klikajaca przelotka

tech-rb przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 30 grudzień 2009 - 17:44

Witam.
Jestem posiadaczem Batsona zbrojonego w Specjaliście.
Kto w Warszawie wymieni mi omotkę i cykający lakier na niej?
Jaki jest koszt tej usługi?
Proszę o jakieś konkretne namiary bo nie robiłem jeszcze nic w Warszawie.
Pozdrawiam serdecznie.



#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 30 grudzień 2009 - 17:53

Myślę że możesz zapukać do FishingCenter mieszczący się na ul.Wawelskiej. Powinni to zrobić.

http://www.fishingcenter.com.pl/

Pozdrawiam
Slider

#3 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 30 grudzień 2009 - 19:39

Dziękuję za odpowiedź. Skontaktowałem się z FC. Koszt to praktycznie grosze :mellow: np jeden wobler Ra.... <_<

#4 OFFLINE   BACIAR

BACIAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 04 styczeń 2010 - 14:10

Witam ,

Jeśli omotka nie jest uszkodzona a klikanie po prostu denerwuje , to polecam trochę oliwy do kołowrotków lub maszyn do szycia (wazelinowa zdaje się). Pomaga :mellow:

Pozdrawiam
Piotr

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2010 - 14:25

Klikajace przelotki, bym powiedzial - to zlozony temat. Mnie sie trafialo nie wiadomo w sumie dlaczego (wsystko bylo wykonane z omotka jak sie nalezy a proporcje skladnikow lakieru dobrane pedantycznie B) ) w wedkach mocnych i przy duzych rozmiarach przelotek.
Czasem przelotka musi dostac troche wody i sprawa sie rozwiazuje.(ja w 1 przypadku wymienilem omotke a w 2 to olalem i pzreszlo w trakcie eksploatacji(byc moze i w tym 1szym by przeszlo))

Gumo


#6 OFFLINE   dawm84

dawm84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 styczeń 2010 - 15:45

Miałem identyczny problem ze świeżo uzbrojoną wędką - przeszło po kilku wypadach na ryby i kilkunastu holach. Aktualnie, w innej wędce (też świeżo uzbrojonej) jest ta sama przypadłość i nic z tym nie będę robił. Powinno samo ustąpić. Osoba, która zbroiła obie wędki powiedziała, że na początku to normalna sprawa.

#7 OFFLINE   lukafish

lukafish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjaathy

Napisano 02 listopad 2010 - 15:50

Witam wszystkich serdecznie
Mam pytanie odnośnie naprawy klikających i trzeszczących przelotek w kiju Team Dragon, 3 przelotki głośno trzeszczą a jedna wyraźnie klika i się rusza, wygląda to tak jak by stopka pod omotką stukała o blank. Czy zna ktoś jakąś sprawdzoną metodę naprawy tego defektu?
Bardzo dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
Lukafish


#8 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2010 - 15:54

Jeśli winą jest 'tylko' lakier z omotek, który odkleił się od blanku to metodą naprawy jest wymiana omotek. Jeśli okazałoby się jednak, że winne są również same przelotki to i je trzeba wymienić.

#9 OFFLINE   lukafish

lukafish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjaathy

Napisano 02 listopad 2010 - 15:59

Więc zdecydowanie kij do zwrotu, wędka jest fabrycznie nowa nie łowiona ani razu, niestety to już 3 kij z Team Dragona z jakimś defektek :(

#10 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 02 listopad 2010 - 16:03

W fabrycznych kijach to częsta przypadłość - lakier kładziony na szybko i często w nadmiarze.

#11 OFFLINE   lukafish

lukafish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjaathy

Napisano 02 listopad 2010 - 16:08

Jak bardzo niebezpieczny jest to defekt dla blanku i całej wędki? Kij jest 2,75 do 35 gr

#12 OFFLINE   BACIAR

BACIAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 02 listopad 2010 - 17:08

Witam,

Na trzeszcące przelotki sprawdza się , np oliwka do maszyn do szycia - jak ręką odjął. Co do ruszającej sie przelotki (ale lipa...) to nie ma innej rady jak przezbrojenie.

Pozdrawiam
Piotr

#13 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 listopad 2010 - 17:09

Przelotka jest luźna- co słuchać. Przy wyrzucie i przy holu będzie pracować jakaś część stopki jako dźwignie powodując punktowy nacisk na blank. W efekcie zgniecenie warstwy włókien i pęknięcie. A Team Dragony pękały mi często także jak nie klikały.

#14 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 18:33

W fabrycznych kijach to częsta przypadłość - lakier kładziony na szybko i często w nadmiarze.


Myślę że to zależy w jakich fabrycznych kijach - jakich producentów.

#15 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 04 listopad 2010 - 15:03

[quote]
W fabrycznych kijach to częsta przypadłość - lakier kładziony na szybko i często w nadmiarze.
[/quote]

Myślę że to zależy w jakich fabrycznych kijach - jakich producentów.
[/quote]


Fuji Alconite, ktorych zapewne uzywa sie do team Dragon sa dosc ciezkimi przelotkami do prawidlowego zamocowania, czesto trzeszcza i klikaja. Ot i problem. Rod builderzy przez jakis czas mieli z nimi problem ( z tego co slyszalem).

W Fenwikach sa PacBay, troche inna historia :D

Bujo

#16 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 04 listopad 2010 - 15:25

Wszędzie się to może zdażyć. Począwszy od źle nawiniętych omotek, aż po wyprofilowanie stopki- jak zuważył bujo. Czasami trzeba porzeźbić.

#17 OFFLINE   pike00

pike00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 04 listopad 2010 - 20:03

W Fenwikach sa PacBay, troche inna historia :D

Bujo


Nie tylko :D

#18 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2010 - 09:48

Jedyna sprawdzona metoda naprawy jest rozwalic to, zrobic nowa omotke i polozyc lakier od nowa.
Natomiast jezeli (a to sie zdarza) powodem klikania jest ocieranie stopki o zakamarki nadlewu lakieru (moze on tam byc pekniety) to mozna sobie to darowac - jak kij dostanie wilgoci nad woda to powinno ustac.

Jezeli chodzi o klikanie spowodowane zlym osadzeniem ringu w ramce to ja bym takie przelotki wywalil i wiecej nie kupil bo to sie rozwali w najmniej odpowiednim momencie, wczesniej czy pozniej. Z Fuji nic takiego u mnie nie mialo m-ca.

Moze byc jeszzce problem z niezbyt dokladnym dogieciem przelotek w fazie wytwarzania - rola zbrojacego to zauwazyc i dogiac z czuciem.
Jezeli przelotka lezy na blanku to nawet bez polozonego lakieru nie ma prawa klikac.

Ostatnio nie chcialo mi sie wymienic omotek w takim starym i dobrym kijku...doszlo do tego, ze ktoregos dnia jedna przelotke przy probie wyjalem z omotki palcami.
Przy dosc gestym i z wyczuciem zrobionym oprzelotkowaniu, przy probach poprzedzajacych montaz, przelotki trzymaja sie tylko na prowizorycznym plastrze i co ciekawe czesto trzeba porzaddnnie wygiac kij, zeby plastry puscily...to taka ciekawostka do przemyslen..

Gumo

#19 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 05 listopad 2010 - 16:51

ja kiedys w starym dragonie progres poradziłem sobie poprzez podgrzanie takiej omotki lekko małym przenośnym palnikiem,bo był to klikający lakier omotki i pomogło,lekko osmolona ale tylko chwilke,po ostygnięciu przetarłem szmatka i ani sladumpo osmoleniu ani klikaniu :D

tylko nie przesadź z podgrzaniem bo blank spalisz

#20 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 listopad 2010 - 17:04

W starym kiju przelotka dała się wyjąć , po nałozeniu kleju termotopliwego (laska do pistoletu) , podgrzaniu zapalniczką i wciśnięciu pod omotkę trzymało ładnych kilka lat.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych