Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bezpłatne slipy nad ZZ, Bugiem, Narwią.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 08 kwiecień 2015 - 10:24

Zakładam nowy wątek bo ciężko o konkretną informację zebraną w jednym miejscu. Poniżej podsumowanie tego co znalazłem w sieci i moje pytania. Może ktoś posiada bardziej konkretne informacje.

 

Generalnie poszukuję bezpłatnych lub stosunkowo tanich slipów nad ZZ.

 

1. Slip przy parkingu w Zegrzu północnym. Wszystkim znany dość łagodne zejście do wody i duży parking. Niestety podczas Niedzielnego zwiadu zauważyłem że szkółka żeglarska dzierżawiąca nabrzeże wyrównała już cały brzeg do ogrodzenia z WTW. Wyrównany został również sam slip i mam obawy że mogą go sobie zawłaszczyć. Z informacji od pracownika porządkującego teren ma tu powstać jakaś knajpka na wodzie i slip ma niby pozostać dostępny dla wędkaży. Może ktoś ma bardziej szczegółowe informacje na ten temat

 

2. Slip przy kładce w Nieporęcie - dobry zjazd do wody sporo miejsca wokoło na pozostawienie auta. Niestety brzeg kamienisty więc w pojedynkę trzeba uważać żeby dobrze przycumować łódkę do mini kładki bo można łatwo porysować kadłub o kamienie.

 

3. Slip w Jachrance przy tzw Betonach - kiepski dojazd ale sam brzeg dość łagodny i wygodny do wodowania, sporo miejsca na zaparkowanie auta. Od jesieni teren wydzierżawiony przez jakieś stowarzyszenie motorowodniaków. Uzyskałem zapewnienie że teren pozostanie ogólno dostępny. Ma powstać pomost przy którym będą cumować swoje łodzie. Podczas wczorajszego zwiadu widziałem że brzeg wygrodzony jest drewnianymi palami i dojście do wody jest tylko w miejscu slipowania. Oby się nie okazało że powstanie tu pomost i nie będzie miejsca na zrzucenie łodzi.

 

4. Serock - jest slip po prawej stronie od Molo. Teoretycznie wjazd w uliczke mają tylko mieszkańcy ale czasem zrzucałem tam łódkę jak jeszcze woziłem ją na dachu i nie było z tym problemu auto można zaparkować na ulicy albo na pobliskim parkingu. Ktoś wie jak jest z wodowaniem łodzi z przyczepy w tym miejscu?

 

5. Serock ul Rybaki - jest kilka miejsc z wybetonowanym wejściem do wody jednak sa one dość strome i wg mnie tylko 4x4 sobie tam poradzi. Są dwa miejsca pod koniec ulicy z łagodnym wejściem do wody. Jedno dostępne z małym pływającym pomostem. Niestety drugie wygodniejsze zostało zagrodzone łańcuchem przewieszonym na dwóch słupkach. Auto możńa zaparkowac na ulicy. Ruchu tu nie ma bo to ślepa uliczka. Ktoś się orientuje na jakich zasadach te miejsca są zagrodzone?

 

6. Wierzbica - podobno jest betonowy slip w miejscu dawnej stacji Orlenu przy samym moście. Brak informacji o jego dostępności. Może ktoś coś wie czy jest udostępniony czy nie.

 

7. Wierzbica - dziki slip vis'a'vis pkt 6. przez drogę - update @Korentes: łagodne zejście do wody, spokojnie można łódkę zwodować.... Jest to dużo wygodniejsze przy wyższym stanie wody ;) (...) 2 panów z łajbą około 3,50m i oplem insignia nie mieli większego kłopotu :P

 

8. Slip Kania Polska w ujściu Bugu - jest dojazd do wody wyłożony betonowymi płytami zaraz obok spory parking. Nie wiem czy zjazd do wody jest zagrodzony czy ogólno dostepny. Wszelkie aktualne info mile widziane.

 

9. Slip Cupiel w ujściu Bugu - ok 1 km od slipu z pkt 8 w strone ujcia. Jest przejazd przez wał i zjazd do samej wody Nie byłem nie widziałem. Podobno można spokojnie łódkę zwodować.

 

10 Slip na Bugu w Kuligowie - dość stromy zjazd. Dla osobówki może być ciężko się wygrzebać. miejsca do zaparkowania na 2-3 auta z przyczepami.

 

11. Slip na Narwi W Topolinie. Zjazd do wody wyłożony Płytami betonowymi, niestety jak byłem tam to jest dość stromo i nierówno. Osobówką raczej ciężko. Może coś się zmieniło od zeszłego lipca.

 

Niestety nie mam żadnych informacji o slipach powyżej Mostu w Wierzbicy więc wszelakie namiary mile widziane.

 

Mile widziane też informacje o slipach poniżej zapory w Dębe.

 

Jeżeli ktoś posiada aktualne informacje o w/w punktach bardzo proszę o umieszczanie ich w wątku. Postaram się na bieżąco go aktualizować.


Użytkownik Bandit edytował ten post 08 kwiecień 2015 - 13:01

  • BOB lubi to

#2 OFFLINE   kornetes

kornetes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Dawid

Napisano 08 kwiecień 2015 - 11:03

6. Wierzbica - podobno jest betonowy slip w miejscu dawnej stacji Orlenu przy samym moście. Brak informacji o jego dostępności. Może ktoś coś wie czy jest udostępniony czy nie.

 

Slip udostępniany dla wędkarzy za opłatą 30 lub 50zł od wodowania :)  info z tamtego roku ;)

 

7. Wierzbica - dziki slip vis'a'vis pkt 6. przez drogę - dość płaski ale ciężki do zwodowania osobówką.

 

Zrzucam tam swojego gumiaka dosyć często, łagodne zejście do wody, spokojnie można łódkę zwodować.... Jest to dużo wygodniejsze przy wyższym stanie wody ;) Ostatnimi dniami mógł być z tym mały kłopot szczególnie w pojedynkę :) Chociaż 2 panów z łajbą około 3,50m i oplem insignia nie mieli większego kłopotu :P


  • M@rczysko lubi to

#3 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 08 kwiecień 2015 - 11:18

Fajny temat.

Super było by gdyby jeszcze były linki do współrzędnych np. Google Maps.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 08 kwiecień 2015 - 11:18


#4 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 08 kwiecień 2015 - 11:27

@kornetes - dzięki za info o Wierzbicy - to dobre informacje.

@Pietruk - mapka z googlemaps pewnie się pojawi z naniesionymi punktami jak już będzie płene aktualne info o każdym slipie.


  • Rebel64 lubi to

#5 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 08 kwiecień 2015 - 15:40

Ja mam slipy na sobie :)
Narew, okolice Gostkowa- bardziej dzikie ale bezpieczne zejscie.

#6 OFFLINE   Feeko

Feeko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Imię:MA
  • Nazwisko:ZO

Napisano 08 kwiecień 2015 - 16:21

Jeżeli chodzi o slip poniżej zapory to kiedyś dało się slipować tu (52.4735525,20.7682516). Tuż przy stanicy wędkarskiej w Czarnowie.

UWAGA - w okolicy tego miejsca jest zalana główka i trzeba uwarzać. Jak na zaporze przymkną wodę i Narew opada to widać zwary od kamieni.

 

Zdażyło mi się też widzieć wodujących łódki w Okunienie pomiędzy główkami (52.443241,20.7552434). Tu wiele zależy od stanu wody i nasiąknięcia gruntu.

Nie byłem w tych miejscach już chyba od trzech sezonów i mogło się coś zmienić. Ale z małymi łódkami nie powinno być problemu.

 

Powyżej mostu w Wierzbicy widziałem jak wodowano się tu (52.5695145,21.0943826), ale jest tam ciasno. Zmieszczą się dwa, góra trzy auta z przyczepkami.

 

Wszystkie miejsca, które wymineiłem nie są (nie były) utwardzone.


  • t12tom lubi to

#7 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 kwiecień 2015 - 17:20

5. Serock ul.Rybaki - wodowałem tam sie kilka razy, raz sie przyczepił jakis dzieciak że to teren prywatny, ale mu wyjaśniłem ze dostęp do wody jest dla każdego. Takie zamykanie pomostów na łańcuchy nie wygląda mi na legalne.

powyżej wierzbicy najlepiej jest w gzowie, spory otwarty teren z łagodnym zejściem do wody obok bar :)
super temat!

ps. a ty @bandit jedz do czarnowa, dostałes ode mnie garść informacji

#8 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 08 kwiecień 2015 - 21:51

@Radbraw Gostkowo troche daleko ale dla dziczy ciszy i spokoju warto sie wybrac raz na jakis czas.

@Feeko ta piersza miejscowka przy stanicy wydala mi sie nierealna do zwodowania. Bylem tam ostatnio i wydaje mi sie ze umyslnie ktos nawiozl ziemi zeby nie mozna bylo przyczepa zjechac do wody. To byl moj pierwszy typ. Moglbys mimo wszystko podac wspolrzedne tej rozmytej glowki warto to wiedziec jak bede tam plywal.
Okuninsobie chyba odpuszcze bo w sezonie jest tam takie zaludnienie ze watpie by znalazlo sie miejsce na zrzucenie lodzi. Namiar na miejsce w Dzierzeninie super. Pewnie je przetestuje przy najblizszej okazji.

@Osin z tym Serockiem to jakies zarty wszystko pogrodzone na szczescie ja mialem kontakt z milym tubylcem vis a vis domu ktorego sie wodowalem z tym ze lodke mialem lekka i sam na malym wozku slipowym zwozilem do wody. Z przyczepa moze byc ciezko. Gzowo na streetview wyglada faktycznie super. Miejsce warte zapamietania. A o Czarnowo mozesz byc spokojny. Mam plan, i sie go trzymam ;)

#9 OFFLINE   Feeko

Feeko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Imię:MA
  • Nazwisko:ZO

Napisano 10 kwiecień 2015 - 18:36

Tak jak pisałem, nie byłem tam już jakiś czas...

Rozmyta głowka jest dosłownie obok wskazanego miejsca (mniej-więcej tak jak drzewa po prawej) i wchodzi kilka metrów w rzekę.

 

Na odcinku od zapory do ujścia jest więcej miejsc gdzie można się "zdziwić". Szczególnie kiedy rano woda jest wyższa (po porannym szczycie w elektrowni).

Zdażyło mi się wpływać w miejscówkę na silniku a po południu przęciągać (wtedy jeszcze pożyczaną ze stanicy) łódke przez wypłycenie...



#10 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 kwiecień 2015 - 18:39

A jak wygląda sytuacja ze slipami do łodzi na Narwi, w odległości do 50km od Białegostoku :)



#11 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 14 marzec 2016 - 15:33

A jak wygląda sytuacja ze slipami do łodzi na Narwi, w odległości do 50km od Białegostoku :)


Czy może przez rok czasu znalazłeś coś w tym temacie? Masz jakieś namiary?

#12 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 14 marzec 2016 - 22:28

Troche dalej niż 50 km......https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3

 

Jak masz terenówkę ogarniesz i na tej miejscówce(nie slip)  https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3

 

Przy niskim stanie nawet osobówką...fotki z google earth z linków były robione przy wysokiej wodzie


  • bulionn lubi to

#13 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 23:20

w gzowie były tabliczki "teren prywatny"....w minione lato miejsce spotkań i szaleńczych pogoni na skuterach wodnych. dno bardzo łagodnie schodzi za to obok kila fajnych miejsc do obłowienia ;)



#14 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 listopad 2016 - 14:33

Zakładam nowy wątek bo ciężko o konkretną informację zebraną w jednym miejscu. Poniżej podsumowanie tego co znalazłem w sieci i moje pytania. Może ktoś posiada bardziej konkretne informacje.

 

Generalnie poszukuję bezpłatnych lub stosunkowo tanich slipów nad ZZ.

 

1. Slip przy parkingu w Zegrzu północnym. Wszystkim znany dość łagodne zejście do wody i duży parking. Niestety podczas Niedzielnego zwiadu zauważyłem że szkółka żeglarska dzierżawiąca nabrzeże wyrównała już cały brzeg do ogrodzenia z WTW. Wyrównany został również sam slip i mam obawy że mogą go sobie zawłaszczyć. Z informacji od pracownika porządkującego teren ma tu powstać jakaś knajpka na wodzie i slip ma niby pozostać dostępny dla wędkaży. Może ktoś ma bardziej szczegółowe informacje na ten temat

 

2. Slip przy kładce w Nieporęcie - dobry zjazd do wody sporo miejsca wokoło na pozostawienie auta. Niestety brzeg kamienisty więc w pojedynkę trzeba uważać żeby dobrze przycumować łódkę do mini kładki bo można łatwo porysować kadłub o kamienie.

 

3. Slip w Jachrance przy tzw Betonach - kiepski dojazd ale sam brzeg dość łagodny i wygodny do wodowania, sporo miejsca na zaparkowanie auta. Od jesieni teren wydzierżawiony przez jakieś stowarzyszenie motorowodniaków. Uzyskałem zapewnienie że teren pozostanie ogólno dostępny. Ma powstać pomost przy którym będą cumować swoje łodzie. Podczas wczorajszego zwiadu widziałem że brzeg wygrodzony jest drewnianymi palami i dojście do wody jest tylko w miejscu slipowania. Oby się nie okazało że powstanie tu pomost i nie będzie miejsca na zrzucenie łodzi.

 

4. Serock - jest slip po prawej stronie od Molo. Teoretycznie wjazd w uliczke mają tylko mieszkańcy ale czasem zrzucałem tam łódkę jak jeszcze woziłem ją na dachu i nie było z tym problemu auto można zaparkować na ulicy albo na pobliskim parkingu. Ktoś wie jak jest z wodowaniem łodzi z przyczepy w tym miejscu?

 

5. Serock ul Rybaki - jest kilka miejsc z wybetonowanym wejściem do wody jednak sa one dość strome i wg mnie tylko 4x4 sobie tam poradzi. Są dwa miejsca pod koniec ulicy z łagodnym wejściem do wody. Jedno dostępne z małym pływającym pomostem. Niestety drugie wygodniejsze zostało zagrodzone łańcuchem przewieszonym na dwóch słupkach. Auto możńa zaparkowac na ulicy. Ruchu tu nie ma bo to ślepa uliczka. Ktoś się orientuje na jakich zasadach te miejsca są zagrodzone?

 

6. Wierzbica - podobno jest betonowy slip w miejscu dawnej stacji Orlenu przy samym moście. Brak informacji o jego dostępności. Może ktoś coś wie czy jest udostępniony czy nie.

 

7. Wierzbica - dziki slip vis'a'vis pkt 6. przez drogę - update @Korentes: łagodne zejście do wody, spokojnie można łódkę zwodować.... Jest to dużo wygodniejsze przy wyższym stanie wody ;) (...) 2 panów z łajbą około 3,50m i oplem insignia nie mieli większego kłopotu :P

 

8. Slip Kania Polska w ujściu Bugu - jest dojazd do wody wyłożony betonowymi płytami zaraz obok spory parking. Nie wiem czy zjazd do wody jest zagrodzony czy ogólno dostepny. Wszelkie aktualne info mile widziane.

 

9. Slip Cupiel w ujściu Bugu - ok 1 km od slipu z pkt 8 w strone ujcia. Jest przejazd przez wał i zjazd do samej wody Nie byłem nie widziałem. Podobno można spokojnie łódkę zwodować.

 

10 Slip na Bugu w Kuligowie - dość stromy zjazd. Dla osobówki może być ciężko się wygrzebać. miejsca do zaparkowania na 2-3 auta z przyczepami.

 

11. Slip na Narwi W Topolinie. Zjazd do wody wyłożony Płytami betonowymi, niestety jak byłem tam to jest dość stromo i nierówno. Osobówką raczej ciężko. Może coś się zmieniło od zeszłego lipca.

 

Niestety nie mam żadnych informacji o slipach powyżej Mostu w Wierzbicy więc wszelakie namiary mile widziane.

 

Mile widziane też informacje o slipach poniżej zapory w Dębe.

 

Jeżeli ktoś posiada aktualne informacje o w/w punktach bardzo proszę o umieszczanie ich w wątku. Postaram się na bieżąco go aktualizować.

 

 

Sezon 2016 zmierza ku końcowi,pomyślałem więc żeby zaktualizować powyższe informacje.

Czy coś się zmieniło, może doszły jakieś nowe slipy?



#15 OFFLINE   Czarny CF

Czarny CF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 05 listopad 2016 - 19:55

do mnie doszły słuchy że slip w Zegrzu północnym będzie prawdopodobnie płatny jak i sam parking. Mam nadzieję że to tylko plotki



#16 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 06 listopad 2016 - 01:17



Sezon 2016 zmierza ku końcowi,pomyślałem więc żeby zaktualizować powyższe informacje.
Czy coś się zmieniło, może doszły jakieś nowe slipy?


Wrzuce aktualizacje w wolnej chwili bo pare zmian jest.
  • Piotrek Milupa lubi to

#17 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 06 listopad 2016 - 01:19

do mnie doszły słuchy że slip w Zegrzu północnym będzie prawdopodobnie płatny jak i sam parking. Mam nadzieję że to tylko plotki

Skąd takie info? Trzeba pogadac z dzierzawcą lub pracownikami szkoly zeglarskiej ktorzy sa na miejscu. Rok temu zapewniali ze bedzie bezplatnie.

#18 OFFLINE   t12tom

t12tom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Tomek

Napisano 12 listopad 2017 - 13:00

Cześć

Mam ochotę popływać po Narwi w okolicach Pułtuska i poniżej. Czy możecie podpowiedzieć gdzie zrzucić łódkę z przyczepy? Auto osobowe. łódka ok 4,5 m 50KM. Z tego co słyszałem woda jest dość wysoka.

Tomek



#19 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 12 listopad 2017 - 14:52

W samym Pułtusku widziałem slip w porcie obok tego zamku, pałacu czy coś tam :) zaraz z rynku się wjeżdża i jest tam hotel napewno i mała przystań z łodziami
  • gregox lubi to

#20 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 12 listopad 2017 - 16:04

Zgadza się. Od poniedziałku do piątku,slip w Domu Polonii, Wodowanie 30 dychy, wyciągarką.Jest dziki slip za mostem na Wyszków ale z racji wysokiej wody raczej nie dojedziesz.

Użytkownik David77 edytował ten post 12 listopad 2017 - 16:06





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych