Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

San Boat 455 Dolphin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 02 styczeń 2010 - 01:46

Znalazłem ofertę sprzedaży takiej oto łódki. Sztuka z ogłoszenia wygląda na zadbaną, ma silniczek suzuki 15 KM, 4-suwowy, na wózeczku... Miodzio.

Niepokoi mnie tylko ta turecka skorupa, o której w sieci bardzo skąpo. Czy ktokolwiek z Was miał styczność? Słyszał? Widział? Macał?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.



#2 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 02 styczeń 2010 - 12:08

A ile cenią?


#3 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 02 styczeń 2010 - 13:09

Człowiek z ogłoszenia życzy sobie 5000 euro.

#4 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 02 styczeń 2010 - 20:58

Sporo ceni. Jeżeli to laminat, to jak na łódkę 4,55m jej waga (240kg) może wskazywać na to, że trochę pożałowano materiału.


#5 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 02 styczeń 2010 - 22:15

Sporo ceni. Jeżeli to laminat, to jak na łódkę 4,55m jej waga (240kg) może wskazywać na to, że trochę pożałowano materiału.


Bardzo podobnie mierzy i waży romana. ROMANA Myslę, że nikt tu nie żałował materiału a łódka wcale nie musi być ciężka. B)

#6 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 03 styczeń 2010 - 10:31

Sporo ceni. Jeżeli to laminat, to jak na łódkę 4,55m jej waga (240kg) może wskazywać na to, że trochę pożałowano materiału.

Ja mam podobną. No może troszkę większą i waży 130 netto.


#7 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 03 styczeń 2010 - 10:35

Znalazłem ofertę sprzedaży takiej oto łódki. Sztuka z ogłoszenia wygląda na zadbaną, ma silniczek suzuki 15 KM, 4-suwowy, na wózeczku... Miodzio.

Niepokoi mnie tylko ta turecka skorupa, o której w sieci bardzo skąpo. Czy ktokolwiek z Was miał styczność? Słyszał? Widział? Macał?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.


Drogo. a nawet bardzo drogo.
Ja za łódkę 5 metrów długą z 6 KM suzuki bez przyczepki dałem na złotówki 2200 zeta
Tu gdzie mieszkam jak się poszuka to spokojnie można znaleźć za sporo mniej. Nie są to nówki ale zadbane. Często z przyczepkami.

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2010 - 16:49

O ile w 1szym przypadku cena jak za uzywany sprzet jest istotnie wysoka, o tyle w 2gim jest tak niska, ze az by to wymagalo zastanowienia. :unsure:

W przypadku producentow nowych lodzi zima to dobry czas na kupno - mozna wynegocjowac jakies rabaty.

Gumo

#9 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 03 styczeń 2010 - 17:00

O ile w 1szym przypadku cena jak za uzywany sprzet jest istotnie wysoka, o tyle w 2gim jest tak niska, ze az by to wymagalo zastanowienia. :unsure:

W przypadku producentow nowych lodzi zima to dobry czas na kupno - mozna wynegocjowac jakies rabaty.

Gumo

Ja nie bardzo załapałem. Moja jest dziwnie tania?

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2010 - 17:11

Prosto sprawa.. :D, wystarczy zobaczyc ile kosztuje niezlej klasy silnik 6KM, ile kosztuje taka lodz, jak podana...odjac eksploatacje i wychodzi cena.
Okolice 2000zl jest to az podejrzanie niska oferta, ktora sugeruje niski standart/stan albo...tu zostawiam niedomowienie takie.. :unsure:

Gumo

#11 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 03 styczeń 2010 - 17:13

Prosto sprawa.. :D, wystarczy zobaczyc ile kosztuje niezlej klasy silnik 6KM, ile kosztuje taka lodz, jak podana...odjac eksploatacje i wychodzi cena.
Okolice 2000zl jest to az podejrzanie niska oferta, ktora sugeruje niski standart/stan albo...tu zostawiam niedomowienie takie.. :unsure:

Gumo


Czyli że niby kradziona?


#12 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 03 styczeń 2010 - 17:42

Szanowny Panie MODERATORZE. Aby oskarżać trzeba wpierw mieć dowody ku temu. Proszę o publiczne przeprosiny za to NIEDOMÓWIENIE
Łódź o której pisałem została zakupiona w pełni legalnie na co posiadam stosowny kontrakt. I jest w doskonałym stanie. A silnik o którym raczył Pan wspomnieć Jest to Suzuki 6. Model dwusuwowy. Łączna cena jaką zapłaciłem to 4500 koron norweskich. Nie znajomość realiów życia w innym kraju niż Polska nie uprawnia Pana do takiego zachowania.
Postaram się odnaleźć kontrakt i wkleić tu jego foto kopię.

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2010 - 22:51

Szanowny panie Migotka, to pan raczyl wspomniec o kradziezy.

Moge powtorzyc to, co napisalem wczesniej - 1sza propozycja jest przesadnie wygorowana, 2ga jest bardzo niska.

Roztrzasanie tutaj innych kwestii niz konkretne porady odnosnie sprztu motorowodnego nie zostana dopuszczone.

Jezeli zas tak pan traktuje sprawe i zalezy panu na tym to w takim razie rzeczywiscie poprosze o rzeczone dokumenty.
Informacja zostanie podana w watku.


Gumo

#14 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 04 styczeń 2010 - 22:17

Oto linki do kontraktu zakupu łodzi. Niestety nie miałem dostępu do skanera.
http://img709.images...08/62140825.jpg
http://img515.images...99/82310957.jpg
http://img709.images...67/22371756.jpg
http://img85.imagesh...95/60399465.jpg

#15 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 04 styczeń 2010 - 22:25

I żeby nie było niedomówień to w Norwegii zdarza się że niekiedy ludzie oddają całkiem gratis w pełni sprawne łodzie , konie , niekiedy auta. Oczywiście nie jest to jakieś nagminnie rozpowszechnione zjawisko. Czasami.

#16 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 05 styczeń 2010 - 09:26

No to wystarczy przeprosic i tyle .

#17 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 05 styczeń 2010 - 15:28

No to wystarczy przeprosic i tyle .


W tej chwili to mi już nie zależy.

#18 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 styczeń 2010 - 17:07

Okolice 2000zl jest to az podejrzanie niska oferta, ktora sugeruje niski standart/stan albo...tu zostawiam niedomowienie takie....

Tak, a wiec rozszyfrowuje skrot niedomowienie:

...albo istnieja inne niedogodnosci, np. caly majdan znajduje sie na takim odludziu, ze nikomu sie nie chce jechac. Nawet zlecajac przewoz trzeba za to zaplacic, w Polsce moze to byc nawet konkretna cena liczona w zł/km a przedmioty po ktore sie jedzie moga byc tego niewarte.

Natomiast mnie jedno o co zalezy w tym (jak i w innych) watkach to racjonalne porady odnosnie pomyslow na sprzet do plywania oraz innych sprzetow pokrewnych zwiazanych z wedkowaniem.

Wiecej takich pomyslow znajduje sie w watku obok: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=11583&am p;prevloaded=1&&start=20

Gumo

#19 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3529 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 05 styczeń 2010 - 22:27

[quote]
Sporo ceni. Jeżeli to laminat, to jak na łódkę 4,55m jej waga (240kg) może wskazywać na to, że trochę pożałowano materiału.

[/quote]

Bardzo podobnie mierzy i waży romana. ROMANA Myslę, że nikt tu nie żałował materiału a łódka wcale nie musi być ciężka. B)
[/quote]

Zależy do czego ma służyć. Pozostaję przy swoim, trochę łódek 'przerzuciłem' i uważam, że jeżeli łódka ma 4,50 i waży ok. 200kg, to stało się to kosztem 'czegoś'.


#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 styczeń 2010 - 09:57

Juz wczesniej bylo o tych wagach lodek...i tak sobie mysle...robiac pychowke z laminatu usilowalem sie dowiedziec u szkutnika ile to wazy. Costam mowil ale jakos tak bylo widac, ze mocno to szacowane jest.
No niby wiadomo ile zywicy poszlo ale..?

Podobnie moze byc w przypadku innych lodek...trudno moze byc z oszacowaniem ich rzeczywistej wagi. Mnie sie wydaje, ze na lodkach w okolicach 4,5 na ktorych plywalem waga byla wlasnie taka (sadzac po wysilkach z podnoszeniem).

Inna rzecz, ze lodka przeznaczona do solidnego plywania( z silnikiem np 50KM) bedzie raczej masywniejsza.

Trudno w takim przypadku mowic o pozalowaniu materialu.
Ja na ten przyklad kiedys pomagalem przenosic lodki na zime w Serocku..trafily sie 2 takie pychowki bedace w posiadaniu wedkarzy starszej daty. Mialy, jak sie okazalo burty 1cm a dno i paweze trudnej do oszacowania grubosci.... :D
Skutek byl taki, ze potrzeba bylo 10ciu chlopa do przestawienia.

Na rzece, w przypadku zawadzenia o rafe lzejsza lodka moze przeskoczyc ponad, w przypadku takiej masywnej bedzie to zderzenie takie jak samochodowe. Osiagnie sie skutek odwrotny przy przesadnej ilosci materialu na lodke.

W przypadku wody stojacej jest wiecej jednostek, ktore pasuja. Mozna dobrac do tego odpowiednio solidny motor i dopuki bedzie sie to dobrze zachowywalo to ok.
Z tym, ze wiekszy motor - wieksza konewka.

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych