Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zapraszam - łąkowe muchowe ćwiczenia rzutowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 05 grudzień 2016 - 09:55

Hej!

Dziś z żonką Beatą gościliśmy rodzinę Państwa Szalejów w naszej chatce, co na jerkbaitowy jezyk przekłada się na  -  rzucalismy z Marszałem na mojej łączce różnymi wędziskami, a Panie omawiały ważne kobiece sprawy...

Sage Method 6/9 , Xi3 sage  7/9, oraz...Winston LT 9/6.

Różne linki, doskonalenie double h. ocena miekkosci linek w temperaturze ok. 1-2 stopni...

Bardzo pouczajace ćwiczenia w wyniku ktorych zauroczony jestem LT Mariusza i pojawiająca się refleksja- ćwiczmy rzuty na łące, nad rzeką szkoda tracić na to czas!

Mariusz łapie double h. i rzuty sa coraz lepsze!!!Odrzut w tył i dopchnięcie linki?Przećwiczone!

Zapraszam kolejnych kolegów...

Paweł jak zwykle łaskawy w wypowiedziach. Jednak trochę brakuje mi do opanowania prawidłowych rzutów z wykorzystaniem tego podwójnego doładowania. Ale postanowienie jest mocne - na zieloną trawę i machać, machać i jeszcze trochę machać. Faktycznie nad wodą szkoda czasu na takie ćwiczenia i naukę. Tam można co najwyżej doskonalić się.

Co do Pawła SAGE Method - faktycznie kapitalne i szybkie wędzisko streamerowe ale odpowiednio uległe pod obciążeniem, co gwarantuje i skuteczne docięcie na długiej lince i  raczej spokojny hol z amortyzacją. Zaskoczony byłem też rękojeścią typu Full. Mam dłonie raczej małe ale ta rękojeść była tak pięknie dobrana i ukształtowana, że po prostu jestem pod mocnym wrażeniem. Takie szczegóły też są ważna i miło, że producenci zacnych wędzisk muchowych to wiedzą i stosują. I ten piękny koralowy kolor, ta głębia i to zagadkowe początkowo zróżnicowanie w odcieniach - zdecydowanie na wielki, wielki plus.

Na marginesie techniki rzutu "double h." (jak to Paweł ładnie napisał) to wpychanie linki w przelotki w odrzucie do tyłu ma jeszcze jedną, niebagatelną zaletę, zmusza wędkarza do obserwacji tego, co dzieje się z tyły, przez to ogólnie pojęte zgranie odrzutu i początek powrotu stają się zdecydowanie poprawniejsze a kijek przy tym dobrze się ładuje. Method w tym wypadku był wręcz doskonały.

jak nie można łowić to na łąkę Koledzy, na łąkę, bo później "nad wodą szkoda tracić na to czasu" (cytując Klasyka).


Użytkownik Marszal edytował ten post 05 grudzień 2016 - 09:56

  • Paweł Bugajski i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#22 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 07 styczeń 2017 - 18:51

Jeśli naprawdę interesuje edukacja to wystarczy zorganizować konkurs rzutowy z przyzwoitymi nagrodami.

TPO zjawisko wpychania linki w przelotki przy double haulu ma zupełnie odmienną naturę-to wyciąganie... :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych