Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Termos wędkarski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2010 - 12:28

Khem, to może napiszę coś o swoim termoscie który jest w pewnych kręgach legendarny ze względu na swoje właściwości utrzymania ciepła (fakt, że zawsze wyparzam wrzątkiem - często przez całą noc, i zalewam tuż przed wyjazdem na ryby). Dodatkowo jest już nieźle poobijany (myślę, że uratował mi zęby na jednej skalistej szwedzkiej wysepce, jak się nim zasłoniłem upadając) - ale trzyma dalej. Kupiłem go ładnych parę lat temu przy okazji jakis zakupów w nieistniejącym już centrum Walther Meble przy Al. Krakowskiej w Warszawie, a teraz odnalazłem tu:

http://www.rynekagd.pl/termos-emsa-senator-1-l/produkt/2153. html

#22 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 03 styczeń 2010 - 13:07

Ja mam przykre doswiadczenia ze stalowymi termosami. Odkryłem, że mam uczulenie na herbate pitą z takiego termosu. Bez jaj - za każdym razem gdy pije herbe z mojego lub jakiegoś kolegi stalowego termosu mam usta napompowane jak po dobrym botoksie :lol: Dodatkowo minusem ich w moim przypadku jest nie wystarczajace utrzymywanie ciepła. Musze tu wspomnić, że zazwyczaj moje wypady trwaja wiecej niż tych kilka godzin Obecnie wróciłem do szklaków i mam dwa - mały który mieści mi sie do plecaka i duży(22 letni, made in china), pompowany który zabieram na dłuższe wypady samochodem. Pierwszy trzyma ok 10h natomiast drugi dłuzej.

#23 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2010 - 13:31

Tak juz jest, ze wszystko co szklane latwo jest rozwalic.
Termosy stalowe sa dobre o ile sie nie kupi tandety. Nie mowie juz nawet o takich za 30zl, jakich pelno jest w kazdym blaszaku bo to kompletny szajs.
Jako, ze teraz nie podejmuje sie wskazac co i gdzie, najbezpieczniej jest celowac w cos takiego: http://www.thermos.com/product_details.aspx?ProdID=488&C atCode=BEVG
Na moim, ktory mam od ladnych paru lat nigdzie nie stoi nazwa Thermos ale jest identyczny do tego z fotki.
Jeszzce jedna uwaga - wszelkie udziwnienia i udogodnienia zwiazane z zast. rozmaitych urzadzen otwierajacych sa jak dla mnie niepozadane - przez to bedzie uciekalo duzo ciapla.
Ten ze zdjecia ma prosty korek, zawartosc wylewa sie po prostu odkrecajac troche w/w.

Aha...w takim urzadzeniu trwalosc calosci = trwalosci uszczelki przy korku/zakretce.

Rozwiazanie z pewnoscia nie bedzie zbyt tanie ale za to trudno dostepne.. :D
Nawet nie mam pojecia gdzie to teraz kupic? Jezeli ktos wie, niech sie przyzna..

Gumo



#24 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 styczeń 2010 - 15:18

Miałem Remku ten sam problem. Też woziłem różne stalowe nowoczesne sprzęty. Piłem herbatę letnią. Teraz noszę wyłącznie termos komunistyczny szklany. Może i śmiesznie wygląda, ale działa.


#25 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 03 styczeń 2010 - 16:39

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 18:07


#26 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 styczeń 2010 - 17:31

Mam stary w plastykowej obudowie termos z napisem thermos :D
wkład jest szklany , korek zakrecany( nie lubię niezbyt czystych palców pchać w guziki po których potem przepływa napój). Wada to obluzowanu już kubeczek nakładany na korek.
Broń Boże supermarketowa tandetę kupować.Chyba ze ktoś do Egiptu na ryby jedzie.

#27 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2142 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 03 styczeń 2010 - 17:31

Hmmm..Remuś a może lepiej do herbatki dolać trochę prądu :mellow: wtedy będzie ciepluśko :mellow: Ja tam zamiast herbatki wolałbym gorącą kiełbaskę maczaną w musztardziwie :D może są jakieś mikro grillki na warunki zimowe ??? :D

#28 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 styczeń 2010 - 17:36

Jest to dobra opcja jak mamy kierowcę :D

#29 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 03 styczeń 2010 - 18:33

przez parę lat użytkowałem Tatonkę 1l. głównie zimą w górach w końcu szlak ja trafił
(podczas kolejnego upadku zrobiła się dziurka) dużo nie myśląć zakupiłęm następną 1l i dodatkowo 0.4l termosy tak samo dobre jak te parę lat wcześniej. bez problemu trzymają gorącą herbatę ponad 10h .
polecam

#30 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9469 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 styczeń 2010 - 18:45

Ten Krzysiu?
http://www.allegro.pl/item847275303_termos_tatonka_1l_promoc ja_wys_0zl.html

#31 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 03 styczeń 2010 - 19:09

tak, tatonka od lat may tylko jeden model termosa.
zwykły, zakręcany, i naprawdę bardzo dobry.
pozdrówka

#32 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 03 styczeń 2010 - 19:18

Hmmm..Remuś a może lepiej do herbatki dolać trochę prądu :mellow: wtedy będzie ciepluśko :mellow: Ja tam zamiast herbatki wolałbym gorącą kiełbaskę maczaną w musztardziwie :D może są jakieś mikro grillki na warunki zimowe ??? :D

Norwedzy (chyba Norwedzy) wymyślili taki mały grill jednorazowy.Prostokątna miska z grubej folii aluminiowej w środku trochę węgla drzewnego z podpałką i na tym metalowa siatka jako ruszt. jest wielkości kartki a4 i wysokie jakieś 5 cm Nazywa się toto : en gangen grill


#33 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9469 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 styczeń 2010 - 19:20

właśnie nabyłem 0,7l :D :mellow:

#34 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 styczeń 2010 - 19:42

Hmmm..Remuś a może lepiej do herbatki dolać trochę prądu :mellow: wtedy będzie ciepluśko :mellow: Ja tam zamiast herbatki wolałbym gorącą kiełbaskę maczaną w musztardziwie :D może są jakieś mikro grillki na warunki zimowe ??? :D



mefik nie wiem czy sa jakies mini grille ale wiem ze w zielonej gorze (jak dobrze pamietam) jest firma ktora od (ponoc) wielu lat robi jedzenie dla wosjka. od kilkunastu miesiecy maja nowosc w ofercie. żarcie ktore samo się odgrzewa... :D aż mnie korci żeby spróbować :D

#35 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 styczeń 2010 - 19:45

kurde wychodzi, że jestem wyjątkiem potwierdzającym regułe...

jakies 4-5 lat wstecz zakupiem w MAKRO 1l termon marki noname, który bez wygrzewania po 8-10h pozwala na picie herbaty powaznie cieplej (na tyle cieplej by uwazac zeby sie nie poparzyc).

po 24 h - również bez wygrzewania można pić herbate przyjemnie ciepła...


mam pewną koncepcję co do mojego termosiku i postram się ją w tym miesiącu sprawdzić. jesli tylko będzie sukces na pewno dam znać :D

#36 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3527 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 03 styczeń 2010 - 20:04

Polecam ten, który ma @Friko. ZDECYDOWANIE ;) Szczególnie, że mozna go znowu dostać w PL (ja szukałem za zachodnią granicą, nie chcieli wysłać).

U mnie, i kilku znajomych, od 3ch sezonów wyłącznie COLEMAN. Wrzątek po kilkunastu h na mrozie.

#37 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 03 styczeń 2010 - 20:50

Osobiście używam 0,5 l termosu marki Thermos. Nie narzekam stosowałem jesienią, lekką zimą do ok. -5 st). Ale pewnie są lepsze firmy :D

Kupilem identyczny w Vaxjo, trzyma bardzo dobrze. Gumofilc swiadkiem. B)
Remas - a wyparzasz przed napelnieniem??

#38 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2645 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 03 styczeń 2010 - 23:35

Mam zwykły 0,5 litrowy termos z Ikea. Ciepło trzyma rewelacyjnie i długo, tylko korki są do niczego i ciekną. Trzeba cholerę cały czas w pionie trzymać. Po 8 godzinach w styczniu na trociach, herbata była przyjemnie ciepła.

#39 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 04 styczeń 2010 - 08:42

Właśnie zrobiłem test marketowego Tadara. Nalałem wrzątku po wcześniejszym wygrzaniu i wystawiłem za okno na 8 godzin. Na dworze dzisiaj w nocy było u mnie około -6. Po 8 godznach woda w termosie nadal gorąca - parzy w usta i w palec włożony do szklanki z wodą z termosu. Więc marketowe termosy też potrafią przyzwoicie trzymać temperaturę (oprócz tego żadnych strat nie zauważyłem - nogi ani ręki mi nie urwało ) Pewnie Thermos, Fjord Nansen albo Coleman potrafią trzymać temperaturę jeszcze lepiej, ale to co słyszałem od znajomych o Tatonce oraz co o tych termosach można przeczytać w internecie pozwala mi powątpiewać w sens ich zakupu. Remek zresztą też chyba nie był nim zachwycony i stąd ten wątek. Podumowując termos nie musi być szklany aby trzymał dobrze temperaturę, a wysokość wydanej kwoty na zakup termosu nie musi się wprost przekładać na jego termikę. Termos to nie wędzisko, gdzie można doszukiwać się wielu nie do końca mierzalnych zalet, on ma po prostu trzymać temperaturę.
Pozdrawiam

#40 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 04 styczeń 2010 - 09:09

Właśnie zrobiłem test marketowego Tadara. Nalałem wrzątku po wcześniejszym wygrzaniu i wystawiłem za okno na 8 godzin. Na dworze dzisiaj w nocy było u mnie około -6. Po 8 godznach woda w termosie nadal gorąca - parzy w usta i w palec włożony do szklanki z wodą z termosu. Więc marketowe termosy też potrafią przyzwoicie trzymać temperaturę (oprócz tego żadnych strat nie zauważyłem - nogi ani ręki mi nie urwało ) Pewnie Thermos, Fjord Nansen albo Coleman potrafią trzymać temperaturę jeszcze lepiej, ale to co słyszałem od znajomych o Tatonce oraz co o tych termosach można przeczytać w internecie pozwala mi powątpiewać w sens ich zakupu. Remek zresztą też chyba nie był nim zachwycony i stąd ten wątek. Podumowując termos nie musi być szklany aby trzymał dobrze temperaturę, a wysokość wydanej kwoty na zakup termosu nie musi się wprost przekładać na jego termikę. Termos to nie wędzisko, gdzie można doszukiwać się wielu nie do końca mierzalnych zalet, on ma po prostu trzymać temperaturę.
Pozdrawiam


Hej
Trafiłeś w dobry model za pierwszym razem - gratuluję i zazdroszczę, ja po 4 zimnej sztuce odpuściłem marketowe termosy.

Próbowałem reklamować i wiesz co pani w punkcie obsługi klienta supermarketu najpierw zmiękła i wymieniła po trzecim zawołała kierownika, a ten z rozbrajającą szczerością : Panie a gdzie tu gdziekolwiek pisze, ile ma on wytrzymać z trzymaniem temp., proszę złożyć oficjalną rekalmację my (znaczy markiet) rozpatrzymy w ciągu ... i bla bla bla i choć generalnie nie odpuszczam to w tym wypadku dałem se siana i ruszyłem ze stówą w kieszeni do sport-shopu gdzie kupiłem se termos w którego infokarcie stało jak byk ile i jak długo ma trzymać i gość za blatem zapewnił mnie ,iż jeśli coś nie teges mam walić do niego jak w dym wymieni bez mrugnięcia okiem - i wiesz co ? - TRAFIŁEM ZA PIERWSZYM RAZEM w 100% działający :mellow:

Broń borze nie neguję Twoich zakupów, ale na bazie powyższych doświadczeń sam widzisz dlaczego polecam markowe ;)

PZDR
Zanderix





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych