Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Termos wędkarski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2010 - 09:02

Cześć,
Krótkie pytanie. Czy znaleźliście termos, który jest w stanie utrzymać GORĄCĄ ciecz, przez więcej niż 8h? Nawet zadowolę się jak utrzma przez te osiem. Zainwestowałem w kolejny, ponoć hiper i ... wczoraj kiedy wróciłem do samoachodu po 7h herbata była chłodna, mimo, że producent wspomina o 12h gorącego napoju. Szukam sprawdzonych rozwiązań bo ... zaczynam mieć kolekcję w domu.

Pozdrawiam
Remek




#2 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 styczeń 2010 - 09:29

Remek, nie wiem jak gorąca herbata Ciebie satysfakcjonuje :mellow: ale postaram się pomóc. Ja używam czegoś takiego:
http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=offers&kat=55&pr od=461
i muszę przyznać że jestem całkiem zadowolony. Wiosną wieczorem
parzyłem herbatę i dnia kolejnego w południe była
ciągle gorąca. Jesienią przez parę godzin pływania - herbata gorąca. Tylko zimą go nie testowałem bo mam go niecały rok.
Mam nadzieje że nie masz go w swojej kolekcji.


#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2010 - 09:37

Tego jeszcze nie miałem. Ostatnio kupiłem taki, który niby można wziąć na wyprawę na biegun i ... kompletna porażka. Dziękuję!

#4 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 03 styczeń 2010 - 09:38

Cześć. Jesienią (październik)z kolegą na łódce korzystaliśmy z termosu FjordNansen (ale nie wiem który model). Porażka. Po kilku godzinach piliśmy ledwie ciepłą kawę. Termos tuż po nalaniu weń wrzątku robił się cały ciepły zewnątrz (czyli utrata ciepła na maxa). Ale może wyższe modele Fjorda są OK- nie wiem.
Osobiście używam 0,5 l termosu marki Thermos. Nie narzekam (stosowałem jesienią, lekką zimą do ok. -5 st). Ale pewnie są lepsze firmy :D



#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2010 - 09:44

Ale pewnie są lepsze firmy :D


No właśnie tylko jakie??? Jak idziesz do sklepu alpinistycznego to na każdym jest napisane ile to godzin będzie przetrzymywał jaką temperaturę i ... tak po prostu nie jest. Gdybym kupił jeden to OK ale mam już kilka sztuk i nadal zero efektywności. Mam wrażenie, że najlepsze są te stare ze szkłem w środku.

#6 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 styczeń 2010 - 09:51

Ja mam litrowy i zakręcany (bez przycisku). Z tego co pamiętam to nie robił się ciepły. Im większy termos tym dłużej trzyma ciepło. Dobrą praktyką jest też nalać do wewnątrz wrzątku przed właściwym parzeniem herbaty a po minucie lub dwóch wylać wodę i napełnić go jeszcze raz świeżym wrzątkiem.

#7 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 03 styczeń 2010 - 10:06

To, że trzeba nalać wstępnie wrzątku przed właściwym zalaniem kawki czy herbatki jest oczywistą koniecznością.
Może sprawdzić opinie na jakimś forum typu outdoor, NGT czy inne jakieś forum ?
Ja myślę, że szklany termos to jest dobre rozwiązanie zwłaszcza jak będzie sobie leżał w samochodzie. Też jestem zdania, że one dużo lepiej trzymają ciepło niż te stalowe. Tylko trzeba uważać na stłuczki :D Sam też się przymierzałem do zakupu szklaka ale jakoś temat odpuściłem. Może ktoś jeszcze coś poradzi sensownego ... :D

#8 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 03 styczeń 2010 - 10:16

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 18:08


#9 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 03 styczeń 2010 - 10:32

Sugeruje przczytać np. to: http://tatry.bsi.org.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=2046&post days=0&postorder=asc&start=0&sid=767ed2a43e1de07 7db780a46ab53a99e :D

#10 OFFLINE   Sobol

Sobol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 styczeń 2010 - 10:51

Ja posiadam metalowy tzw. pocisk razem z pokrowcem nie trzyma on temp dłużej niż 2 godz jak jest mały mrozek.Mam też szklaka zdobycznego nie jest zbyt piękny alę trzyma temp. dość długo ok.11 godz przy+- 6st na minusie,niestety jest bez firmowy wygląda jak dzbanek.
  • kaer lubi to

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2010 - 10:54

Dobre :D bo okazuje się, że dokładnie mam ostatniego i przed ostatniego i jednego tego super spoza listy.


Pozdrawiam
Remek

#12 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 03 styczeń 2010 - 10:56

Mam litrowy termos Salewa.Kupiłem go rok temu.Trzyma rewelacyjnie.Kiedyś kupiłem jakiś no name prawie identyczny z wyglądu w Makro.Okazało sie że trzyma ale ....godzinę.Wada Salewy to :( cena jest dośc drogi.Jeszcze jak bede w tym sklepie dokupię pokrowiec na niego.Będzie chronił termos przed obijaniem,wgnieceniami itp a jednocześnie pewnie polepszy termikę która jest naprawdę rewelacyjna. Model Thermo-Star Lite.

#13 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 03 styczeń 2010 - 10:58

Ja również posiadam wyglądającego jak dzbanek zakręcanego szklaka o pojemności ~1l. Jeszcze nie byłem na rybach wystarczająco długo, żeby herbata zdążyła wystygnąć:) Rekord to chyba coś około 20 godzin. Może nie była wtedy gorąca, ale cieplejszej bym nie wypił:)
Naprawdę polecam takie rozwiązanie. Podobnie jak Remek mam przykre doświadczenia z metalowymi profesjonalnymi termosami.
Pozdrawiam!
  • Miszka1987 lubi to

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2010 - 11:04

Jarku,
Dokładnie po którymś tam metalowym, trwałym zacząłem się zastanawiać nad zwykłym szklanym. Z tego co pamiętam, z tamtych czasów, one ... na prawdę trzymały temperaturę. Teraz siedzisz nad wodą w mrozie, otwierasz termos i .... masz Ice Tea :D

Pozdrawiam
Remek

#15 OFFLINE   Sobol

Sobol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 03 styczeń 2010 - 11:08

Zwykły metalowy termos,wiertarka 1 otwór pianka do obsadzania okien nadmiar po wyschnięciu odciąć :lol: :lol: :lol:

#16 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 styczeń 2010 - 11:14

Cześć

Polecam dwie firmy: Salewa i McKinley. Problem z metalowymi jest taki, że trzeba termos przygotować pod gorący napój rozgrzewając go wrzątkiem przed zalaniem np herbatą. Przygotowuję w ten sposób napoje od lat i nigdy nie miałem problemów. Obecnie używam McKinley-a, poprawiono zawory do tych z przed lat i cieńsze ścianki termosu. Trzyma rewelacyjnie. Ostatni wypad na mrozie i prawie wrzątek przez 6 godz.

#17 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 03 styczeń 2010 - 11:46

Dobre :D bo okazuje się, że dokładnie mam ostatniego i przed ostatniego i jednego tego super spoza listy.


Pozdrawiam
Remek

To nieźle się wstrzeliłeś Remku w dobre zakupy Ja mam dwa marketowe: jeden Tadar, a drugi marki bliżej nieznanej, metaliczny zielony. Ten drugi 5 minut po zalaniu wrzątkiem jest cały ciepły. W przypadku Tadara nie bardzo można wyczuć różnicę po zalaniu wrzątkiem.. Który trzyma, a który nie, chyba nie muszę wyjaśniać. Spróbuje tak jak tu pisał kolega wypełnić zielonego pianką do okien i tak się do niczego obecnie nie nadaje, więc za wiele nie ryzykuje :D Czytałem też, że są zawodnicy co korki zakręcane do termosów też wypełniają pianką. Wypełnienia korków super-mega gazami tudzież ciśnienia poniżej próżni to pic na wodę fotomontaż - podobno wypełnienie korka zakręcanego pianką również znacznie poprawia trzymanie temperatury.

Pozdrawiam serdecznie

PS. Szklane termosy dawniej też się różne trafiały, o ile pamiętam. Jeden po 24 godz. w temperaturze ok. 10 stopni utrzymywał herbatę na tyle gorącą, że trzeba było pić powoli, a drugi po kilku godzinach serwował już ICE tea :D

#18 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 styczeń 2010 - 12:12

Przez ponad sezon byłem bardzo zadowolony z termosu firmowanego przez Campusa 0,7L.
Byłem, bo choć trzymał ciepło ponad 10 godzin (w dodatnich temp.) zdezelował mu się koreczek..
Zaznaczam, że nie lubię pić wrzątku, jednak po całym dniu wędkowania,
herba była przyjemnie rozgrzewająca, żadna letnia czy ice tea :D

PS Koreczek ponoć da się załatwić, jestem w trakcie. :mellow:

#19 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 03 styczeń 2010 - 12:20

Przerabiałem już dziesiątki termosów zeszłej jesieni postanowiłem zainwestować i okazało się, iż trafnie.
Kupiłem WARHEAD TERMITE - jestem bardzo zadowolony. Przymierzałem się jeszcze do COLMANA i TATONKI okazyjnie się tarfił WARHEAD więc padło na niego.

Może napiszę jakie było moje podejście do zakupu :
najważniejsze było dla mnie kupić go w specjalizowanym sklepie gdzie obsługa wie co sprzedaje i w razie gdyby termos nie trzymał reklamacje załatwiasz (niektóre okresy gwarancji są dość długie) z człowiekiem który ma świadomośc że sprzedał termoś za około 100 PLN (bo tyle trzeba wydać).

Odradzam kupno w supermarketach i tych ze składów celnych - istnieje prawdopodobienstwo kupna dobrej sztuki ale tak małe, iż można przeinwestować.

Sprawa nakrętki która była poruszana powyżej- fakt iż te bez klikanych wylewek teoretycznie są lepsze pod względem termiki. Choć ja mam klikaną i trzyma OK.

Dobrym pomysłem jest wygrzewanie wrzątkiem jak pisął któryś z kolegów powyżej.

PZDR
Zanderix

#20 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 styczeń 2010 - 12:28

Cześć,
Krótkie pytanie. Czy znaleźliście termos, który jest w stanie utrzymać GORĄCĄ ciecz, przez więcej niż 8h? Nawet zadowolę się jak utrzma przez te osiem. Zainwestowałem w kolejny, ponoć hiper i ... wczoraj kiedy wróciłem do samoachodu po 7h herbata była chłodna, mimo, że producent wspomina o 12h gorącego napoju. Szukam sprawdzonych rozwiązań bo ... zaczynam mieć kolekcję w domu.

Pozdrawiam
Remek

Tak Remku. Są takie. Poj. 0,75 l. Obudowa plastykowa. Kubek dokręcany od góry średnicy (dużej) takiej jak średnica termosu.
Pod kubkiem termokorek z tworzywa.
Produkcja Made in USRR.
Kupiłem 2 szt. w Bułgarii. Żeby szybko nie uszkodzić, nie stłuc, wnętrze pomiędzy wkładem a obudową wypełniałem zbitą watą higieniczną.
Nie został mi już żaden, niestety.
Jedno co wiem.
Gdy jeszcze trafię na taki, kupię na pewno. Jesienią wytrzymywał do ok 12 godzin i naprawdę było gorące, zimową porą 8 godzin trzymał na pewno.
Jak masz tam za wschodnią granicą znajomków....... Popytaj. Tanio (ok.5 rubli) i ciepło




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych