Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Termos wędkarski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 23 listopad 2011 - 07:50

Właśnie czekałem, aż ktoś wymieni nazwę Esbit bo sam nie mogłem sobie przypomnieć. Termos jeździ ze mną na najzimniejsze poowania i jest najlepszy z tych wszystkich, które do tej pory przerobiłem. Mogę równiez polecić. Po 24h herbata dalej jest na tyle ciepła, że rozgrzewa.
Pewnie juz o tym pisaliście, ale przypomnę, że zanim w termosie znajdzie sie właściwy napój rozgrzewamy termos wrzatkiem i wtedy zdcydowanie dłuzej trzyma.

#82 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 11:35

Jeśli chodzi o Esbita to ja już reklamowałem ten produkt bo rozszczelnił się :(.
Porównując go do 1L Colemana, Coleman wypada lepiej w trzymaniu ciepła o ~1,5-2stC, minusem w Esbicie jest klikalny korek który IMO nie trzyma dobrze ciepła (jak w większości) w porównaniu z normalnym korasem.
Jednak wolę nosić Esbita bo w porównaniu z Colemanem nie wygląda jak pocisk armatni, minusem jest również ta czarna powłoka która po dłuższym okresie użytkowania ściera się, więc proponuję brać nie malowane.

#83 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 24 listopad 2011 - 14:37

W esbicie dali mi dwa korki, wkręcany i ten klikany. Fakt, powłoka się ściera. Mi to nie przeszkadza.

#84 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 31 styczeń 2012 - 19:50

[quote]
A ja znalazłem ...... rozwiązanie nieziemskie, po zeszłorocznych poszukiwaniach. Spróbuję je niebawem opisać tylko zdjęcia muszę zrobić :D
[/quote]
To czekamy :D Chwali się jeśli jakiś wędkarz wynajdzie dobry patent i potrafi się podzielić bez zazdrości nim z innymi.
[/quote]

Myślę, że lekko Was zaskoczę ... ale ... na razie cicho sza ... Gwarantuję, że herbata będzie ... ciepła i to długo
[/quote]
Remku, niecierpliwość nas zżera. Co to za rozwiązanie?
Pora wreszcie zdradzić o co chodzi. Mrozy znowu w Polsce się zaczęły, trzeba się jakoś rozgrzewać na lodzie :D

#85 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 wrzesień 2012 - 03:29

Panowie zmienilo sie cos?
Ja mam jak w pierwszym poscie co bym nie kupil to kupa.
Mialem termos stanleya, teraz firmy thermos (dalem za oba po ponad 50 Euro sztuka) Ten thermos byl nawet znosny, ale po 1-2 latach wogolnie nie trzyma temperatury (zalewany wrzatkiem na godzine przed zalaniem zawartoscia) - w 5 minut po zalaniu czuc, ze caly jest goracy z zewnatrz..... - podejrzewam, ze sie wewnetrzny plaszcz styka gdzies z zewnetrznym. Lubie herbate GORACA (wiekszosc ludzi sie na mnie dziwnie patrzy bo pije zaraz po zapazaniu) I ten termos trzyma ja przez jakies 2-3h w takim stanie? po 8h herbata jest niepijalna (wole wode jak mam pic zimne). Czy trik z pianka dziala? ktos probowal?
Nie chodzi o sepienie kasy tylko o to, ze ile bym nie wydal to kupuje szajs. mam tez maly termos ze sklepu wszystko za 2 euro i daje rade nie gorzej od tego thermosa za bodaj 75 euro....
Termos nigdy nie rzucany (z wierzchu sladu wgniecen nie ma) - albo lezy w plecaku albo na dnie lodzi...

Edit: tak w srodku nocy bo wlasnie na ryby wychodze i odkrylem, ze termos zalany wrzatkiem kolo 23 jest caly cieply z zewnatrz...

#86 OFFLINE   carlus75

carlus75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Nawrot

Napisano 19 wrzesień 2012 - 06:41

Witaj! To wszystko zależy chyba od szczęścia przy zakupie. Ja swojego Thermosa kupiłem razem z innym który wyglądał na Thermosa w Holandii w sklepie ze starociami.Teraz uwaga : dałem za dwa 2,5 euro. Oryginalny Thermos trzyma rewelacyjnie , trochę gorzej ten drugi ( różnica z tego co pamiętam 5 stopni ). Jestem bardzo zadowolony. Znajomy ma oryginała Thermosa od nowości pewnie z 10 jak nie więcej lat i daje radę. Bratu kupiłem Colemana 1l i jest też zadowolony. Wypełniałem kiedyś w termosie marketowym przestrzeń między obudową a szklanym wkładem pokruszonym styropianem. Różnica była spora. Ale to dawne czasy...

#87 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 19 wrzesień 2012 - 07:14

...Ten thermos byl nawet znosny, ale po 1-2 latach wogolnie nie trzyma temperatury (zalewany wrzatkiem na godzine przed zalaniem zawartoscia) - w 5 minut po zalaniu czuc, ze caly jest goracy z zewnatrz..... - podejrzewam, ze sie wewnetrzny plaszcz styka gdzies z zewnetrznym...


Miałem podobnie z Fjord Nansen spisywał się idealnie przez 3-4 lata i pewnego pięknego dnia zrobiłem rano kawę na wyprawę po kilku godzinach na łódce chcąc się jej napić stwierdziłem że jest całkiem zimna ( nawet nie letnia) :angry:
Po powrocie do domu napełniłem wrzątkiem i po chwili był ciepły z zewnatrz i tak zakończył swoją służbę.
Nie wiem co się stało, sądzę, że póścił gdzieś na zgrzewie i szlak trafił próżnię w płaszczu :unsure: .
Teraz użytkuję jakiś ze sklepu turystycznego i jest narazie OK, (niepamiętam nazwy) ale też obchodzę się z nim delikatniej.
poprzedni czasem turlał się po łódce, czasem się wywrócił i to mogło się przyczynić do utraty próżni.
Dlatego wg mnie stwierdzenie, że metalowe są nietłukące jest tylko po części prawdziwe.

#88 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 19 wrzesień 2012 - 07:36

Stałem się niedawno posiadaczem termosu Tatonka 1 L. Od kilku lat jestem też posiadaczem termosu z marketu za około 30 zł. Może i ten Tatonka nieodkręcany dłużej trzyma temperaturę wewnątrz, ale przy normalnym użytkowaniu (czyli odkręcasz gdy masz chęć się napić) to wielkiej róznicy nie ma.
Nie są to jakieś dokładne dane mierzone termometrem co od stopnia, godziny i minuty, a pierwsze spostrzeżenia przeciętnego użytkownika poczynione na dwóch wyprawach wczesnojesiennych.

Mam więc sobie nowy firmowy termos. Ładny, srebrny, z naklejką fajnego byka I jestem zadowolony :D Bo w sumie cudów od termosu wymagać nie należy
Ale gdybym mógł cofnąć czas lub miał kupować jeszcze raz to chyba kupiłbym w markecie za 30 -39 zł a za różnice 50 zł kupił sobie gumek, zjadł dobry obiad czy przeznaczył tą kasę na paliwo na ryby


A ja jednak zmieniłem zdanie po ciut dłuższym użytkowaniu. Jednak warto dopłacić te 50 zł i stać się posiadaczem termosu Tatonka :D
Nabyłem niedawno też termos STANLEY, ale jeszcze go nie używałem. Kupiłem go w sklepie outletowym, ale i tak jego cena mnie trochę zastanawia bo chyba niecałe 30 zł za termos 0,75.


#89 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 19 wrzesień 2012 - 11:35

Ja od niecałego roku używam zielonego Valira termodynamic plus 0,5 l. Dla mnie priorytetem miał być szklany wkład bo na metalowe mam uczulenie i popekane usta potem. Temos trzyma bardzo dobrze ciepło, nie ma zadnej częsci metalowej, ma antypoślizgowy uchwyt. w przyszłosci nabęde również model 1l.

#90 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 wrzesień 2012 - 19:09

ten termos to juz totalna masakra zalalem go wrzatkiem kolo 21 by sie wstepnie nagrzal. okolo 3 zrobilem sobie do niego wrzacej herbaty (no tyle tylko byla poza termosem by kolor chwycic) i okolo 8 herbata byla juz letnia po kilku godzinach niepijalna...
najgorsze jest to, ze kolega ma termos z carefoura i juz przezyl chyba z 3 moje - same markowe uzywane raz na tydzien a jego codziennie... ;(


#91 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 wrzesień 2012 - 19:26

A ja tam niedługo poszukam termosu ze szklanym wkładem, dobrą uszczelka i....... korkiem (najlepiej z korka). Może za wschodnią granicą ;)

PS.
Moja Tatonka trzyma nieźle nawet ale ten wszechobecny metal mnie dobija :angry:

#92 OFFLINE   Diariusz206

Diariusz206

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzczytno
  • Imię:Darek

Napisano 19 wrzesień 2012 - 19:42

Polecam termosy Firmy Ikea. Bardzo dobrze spisywał się na lodzie. Po sześciu godzinach nawet lepki oparzy.

#93 OFFLINE   Grzesiek34

Grzesiek34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Grzesiek

Napisano 19 wrzesień 2012 - 19:51

Ikea mały 0,5l sprawdzony na ostatnim wypadzie w góry,temperatura ok 3-4 st C.Herbata ciepła po 8h.

#94 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 19 wrzesień 2012 - 21:23

na herbate z termosu kumpla trzeba niemal dmuchac po 8 godzinach..
Ps ciekawostka on ma tez 2gi firmy thermos i mu daje rade..
chyba wezme ten swoj i jakos rozbiore jutro - wyraznie jest gdzies kontakt bo od razu po zalaniu termos moze robic za maly grzejniczek...

#95 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 20 wrzesień 2012 - 07:58

...chyba wezme ten swoj i jakos rozbiore jutro - wyraznie jest gdzies kontakt bo od razu po zalaniu termos moze robic za maly grzejniczek...


Nie wiem jak Twój, ale termosy metalowe które miałem można było rozebrać jedynie np. przy pomocy szlifierki kątowej.
Jak jest ciepły na zewnątrz to już możesz rozglądać się za kolejnym, bo żadne cuda mu nie pomogą.

#96 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 20 wrzesień 2012 - 09:50

Ciekawe dlaczego? Takie niby mocne a tak latwo ulegaja awariom. Niemal jak szklane. Tylko, że tam nie dziwiło, gdy po uderzeniu/upadku już nie trzymał :lol:

#97 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 wrzesień 2012 - 10:38

kumpel ma tego:
http://www.thermos.com/imgs/product_imgs/2510R_Thumb.png
a ja tego:
http://www.thermos.com/imgs/product_imgs/FDH1405P_Thumb.png


od samego pocatku widzialem, ze ten termos to lekka lipa
bo sie robil przy nalewaniu cieply przy zakretce - jednak ta czesc byla odlaniana zakrecanym kubkiem wiec sobie powiedzialem, ze da rade.
Podejrzewam, e to jak z nienasmarowanymi kolowrotkami wyzszej klasy:
zrobiuc musza porzadnie by nikt nie narzekal, ale jednoczesnie upewnic sie, ze diabli go wezma po jakims czasie. Podejrzewam, ze po jakims czasie scianki sie ze soba dotknely w wyniku obluzowania jakiegos polaczenia w srodku (bede dzisiaj sprawdzal) - jakby byla pianka pomiedzy to by sie nic ruszyc nie moglo bez przygrzmocenia mlotkiem...

edit:

wlasnie zdjalem z terosa wszelki eniepotrzebne plastiki (wliczajac zakretke) i zanuzylem go calkowicie w wodzie - wieczorem sprawdze czy woda dostala sie miedzy plaszcze i czy jest dlaej szczelny (domyslam sie, ze proznia pomiedzy plaszczami robi robote). termos nie ma 1 wgniecenia od srodka czy od zewnatrz - spoiny tez wygladaja perfekcyjnie...

edit2: chyba rzadna tak naprawde roznica poza wlasna satysfakcja i tak nei dam rady odessac powietrza ze srodka nawt jak znajde dziure.... Chyba, ze wtedy wypelnie ja pianka.
Duzo pitolenia za kilka zlotych

edit3 nie poddaje sie wsadzilem go do wody i po kilku h pod woda woda nie dostala sie pomiedzy plaszcze. nie mam pojecia czemu nei trzyma ciepla... kupie nowy, ale tego pomecze dla jasnosci umyslu

edit4
kupilem jakas quechua w decathlonie za bodaj 70pln. zalalem wrzatkiem i po okolo 10-12h woda dalej bardzo ciepla moze da rade.

#98 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 21 listopad 2013 - 20:29

Już trzy strony pałujecie się z tym termosem zamiast se kupić szklanego Chińczyka i było by gut laugh.png

 

chyba trudno sie z tym nie zgodzić


  • popper lubi to

#99 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 24 listopad 2013 - 18:53

Niestety,ale żaden termos metalowy wg. mnie nie trzyma tak długo jak szklany.



#100 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 24 listopad 2013 - 19:05

Termos Salewa metalowy polecam. Trzyma b. Długo. Jedynie farba na zakretce puszcza. Ale już 4 rok użytkowania w różnych warunkach leci.
  • krisspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych