Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Termos wędkarski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 24 listopad 2013 - 20:37

Fiord Nansen. mam rozpoczynamy razem piąty lub szósty sezon. Trochę w między czasie ucierpiał w upadkach ale nadal trzyma i dzielnie stoi na straży ciepła weń zawartego.



#102 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 24 listopad 2013 - 22:43

Dwa sezony użytkuję TERMITE WARHEAD 1l. Kupiłem dwa, jeden na kawę, drugi na herbatkę bo za dużo szklaków już potukłem. Jeden popsuł mi się bardzo szybko, robił się ciepły przez co uwalniał ciepło na zewnątrz ale po złożeniu reklamacji szybko też dostałem nowy. Od tamtej pory służą dzielnie dwa lata. Ogólnie polecam, po 8 godzinach można się oparzyć.

#103 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 11:00

Niedawno kupiłem fajny termos firmy Thermos http://kuchniaturyst...emier-1l-czarny

 

Testy "balkonowe" przy temp. ok. +3 stopnie w nocy, od 22:00 do 10:00 następnego dnia, temperatura wody taka, że nie idzie palca utrzymać w kubku (przed nalaniem termos nagrzany przez 5 minut wrzątkiem, wylane i wlany nowy wrzątek, zakręcone i wystawione na noc na balkon)

 

Uwaga! Termos ma szklany wkład, więc odpada rzucanie nim. Ma jednak grubą czarną osłonę z plastiku i raczej przy normalnym użytkowaniu nie powinno się nic wydarzyć.

 

Jest promocja na nie w Tesco: 0.5L za 31zł, 1.0L za 41zł!


Użytkownik Żbiku edytował ten post 25 listopad 2013 - 11:02


#104 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 25 listopad 2013 - 13:47

Miałem też ten termos, nawet dwa i faktycznie dobrze trzymały ciepło ale niestety upadków nie przeżyły  :angry: .



#105 OFFLINE   kristoph

kristoph

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • Lokalizacjawarmińsko-mazurskie

Napisano 29 listopad 2013 - 21:19

Mam trzy termosy, ale najlepszy to firmy Emsa, wieczorem robię herbatę na drugi dzień w południe herbata jest gorącawa tzn ust nie parzy ale przyjemnie rozgrzewająca.



#106 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 29 listopad 2013 - 22:09


...... Jest promocja na nie w Tesco: 0.5L za 31zł, 1.0L za 41zł!

 

Thermos

mała korekta cenowa w Tesco : 1.0L za 39,99zł! :D


Użytkownik @Wojti edytował ten post 29 listopad 2013 - 22:09


#107 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 29 listopad 2013 - 23:33

Thermos jest niezły, ale jak napisał  @kotwitz, upadków nie przeżywają :(. Teraz męczę Fjord Nansen, i choć cudo to nie jest to daje radę. Czyli wg moich potrzeb trzyma dobrze ciepełko prze około 16 godzin.



#108 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 listopad 2013 - 23:40

Thermos

mała korekta cenowa w Tesco : 1.0L za 39,99zł! 

Dziekuję za podpowiedź. Zabieram   :)  Raczej nie rzucam termosami. Do tej pory nie używałem. Zimne piwko i woda listopad/grudzień wystaczają. Ale latka lecą.....



#109 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 30 listopad 2013 - 11:14

W okolicach świąt przyjedzie do mnie bardzo ciekawy, sprawdzony termos. Niestety ale obecnie nie mam do niego dostępu i nie napiszę co to za firma, w Polsce nigdzie go nie widziałem. Ojciec używa takiego od 2-3lat, przy czym po 24h można się jeszcze poparzyć herbatą/kawą a po 48h jeszcze ma temperaturę nadającą się do picia. Jak tylko dorwę swój własny w łapki podam więcej informacji :D


Użytkownik Matiz992 edytował ten post 30 listopad 2013 - 11:15


#110 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 listopad 2013 - 19:29

Też się załapałem na promocję w tesco (0,5l), w tej cenie miałem wcześniej 'termos' marketowy :)



#111 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 01 grudzień 2013 - 19:40

Zachcialo mi sie po wczorajszym lowieniu drugiego termosu na herbate, bo jednak kawa w listopadowym deszczu nie wystarcza. Od razu kupilem drugi termos marki Thermos o przekornej nazwie Thermalcafe choc ma byc do herbaty :) To jest Rewelacja! W przeciwienstwie do modelu @Zbika jest caly stalowy. Kosztowal w TK Max w Markach 54zl a bije na glowe drozszy model Trespassa ( ktory dobrze dziala jak dotad ). Oba maja 0,7 l pojemnosci.

Thermos Thermacafe w teorii powinien trzymac temperature przez 8 godzin a outdoorowy Trespass 24 godziny. Thermos po balkonowych testach wypada znacznie lepiej! Wsadzilem oba do plecaczka ktory biore na lodke zalane herbata bez wstepnego zalewania wrzatkiem bo mi sie nie chcialo. Co dziwne Thermos jest na zewnatrz chlodniejszy ale herbata w nim jest cieplejsza. Chyba firma Thermos zalozona przez tworce termosu zna sie na rzeczy. Thermacafe ma zwykly korek a Trespass "one click". Zwykly korek chyba jest faktycznie lepszy, kiedys czytalem ze w testach roznice dochodza w tych samych termosach przy 2 typach korka do 5 stopni na korzysc zwyklego korasa.

Tak sie napalilem ze dzis zamowilem za 149zl w Merlinie termos ktory ma jedna scianke wiecej niz konkurencja, czyli podwojne scianki prozniowe - taki termos w termosie. To chyba nastepca modelu do ktorego link podal kiedys @Gumo. Zamowilem wersje 1 litrowa bo wieksze termosy trzymaja temperatuje znacznie dluzej. Roznice dochodza do 10 stopni po 6 godz. miedzy wersja 0,5 a 0,7 litrowa. Ten ma trzymac 24h, moze uda mi sie utrzymac wrzatek do robienia zupek i innych zalewanych potrawek :) Przetestuje i napisze co i jak!

Użytkownik ictus edytował ten post 01 grudzień 2013 - 20:30


#112 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 01 grudzień 2013 - 20:19

ja skorzystałem z podpowiedzi kolegi @Żbiku i zakupiłem wczoraj termos maki Termos

może sa i lepsze ale z pewnością droższe i może trudniej upolować promocje

szklany bo szklany metalowy po kilku upadkach tez się może rozszczelnić i strata będzie wieksza

 

dziś warunki nas nie rozpieszczały zimno, wiało jak cholera (sztorm na Bałtyku)

pływałem za sreberkiem po zatoce od rana, do domu wróciłem po 10 godzinkach i jeszcze dopiłem

bardzo ciepła kawę ta, która się ostała z wyprawy,

 

moim zdaniem w wersji budżetowej jak najbardziej udany zakup polecam

(39,99zł - promocja w Tesco)



#113 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 01 grudzień 2013 - 20:44

Bo Thermos jest zajefajny :)

Zeby test byl bardziej realistyczny po 3 godzinach nalalem odrobine herbaty z obu termosow, a jak wiadomo najszybciej sie chlodza przy otwieraniu.

Herbata po 8 godzinach w Thermos Thermalcafe byla za goraca do picia a wialo i na Balkonie bylo ok 5 st. Po 8 godzinach wyjalem termosy z plecaka i zostawilem zeby je porzadniej przewialo.

Po 16 godzinach w Thermocafe nadal bardzo goraca herbata, na tyle ze nie moglem pic haustami tylko malymi lykami. W Trespassie herbata byla juz letnia.

Użytkownik ictus edytował ten post 02 grudzień 2013 - 09:04


#114 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 20 wrzesień 2019 - 07:27

Mineło trochę czasu od ostatniego wpisu więc może troche nowych doswiadczeń i rad bo czeka mnie nowy zakup .



#115 OFFLINE   trygram

trygram

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Marek

Napisano 20 wrzesień 2019 - 14:28

Mój kolega w sklepie "górskim" Skalnik kupił 10 różnych termosów. Po wielu testach zwycięzcami zostały dwa modele: GSI Glacier (również dzierży palmę pierwszeństwa ze względu na komfort ukształtowania krawędzi kubka:-) i popularny Esbit (mam dwa, katuję i nie narzekam. Korek tylko zakręcany oczywiście)


  • -YAN- lubi to

#116 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 20 wrzesień 2019 - 18:05

A jak z utrzymaniem w nich temperatury napoju / kawa, herbata / ?

#117 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 20 wrzesień 2019 - 21:41

Mineło trochę czasu od ostatniego wpisu więc może troche nowych doswiadczeń i rad bo czeka mnie nowy zakup .

 

Jeśli chodzi o doświadczenia to powiem tak. Jeśli potrzebujesz powiedzmy  0,5 L herbatki na łódkę  bo tyle  mniej więcej wypijesz to nie kupuj termosu o tej pojemności tylko większy ,powiedzmy 1L. Herbata czy też inny płyn będzie o wiele dłużej trzymał temperaturę w tym większym. Końcówka napoju o wiele szybciej już się wychładza. Jak mamy do niego pokrowiec to też warto w porze jesień zima z niego korzystać.A całość zawsze wsadzić do torby lub bakisty w łodzi.

Z termosem "szerokim" takim np. do zupki jest podobnie jak jest zalany do pełna to też dłużej trzyma temp. 


  • -YAN- lubi to

#118 OFFLINE   trygram

trygram

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Marek

Napisano 21 wrzesień 2019 - 09:53

A jak z utrzymaniem w nich temperatury napoju / kawa, herbata / ?

Jak poświęcił tyle czasu na najróżniejsze próby (termos pełny-spadki temperatur, termosu powoli upijane-spadki temperatur, komfort picia) i wskazał dwa to znaczy, że trzymają. Spro chodzę po górach i na temperaturę w Esbicie nie narzekam. Cena też atrakcyjniejsza niż tych GSI. Pzdr


  • -YAN- lubi to

#119 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 21 wrzesień 2019 - 09:56

Z czystym sumieniem polecam fjord Nansen , właśnie robię kawę i zaraz ruszamy na wodę :-)
  • -YAN- i trygram lubią to

#120 OFFLINE   yapa

yapa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 21 wrzesień 2019 - 14:35

Mam kubek fN. Polecam. Rzeczywiście trzyma temperaturę długo. Ja dodatkowo przed nalaniem kawy ( czy herbaty) zalewam kubek wrzątkiem, aby go ogrzać.


  • -YAN- lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych