Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobra linka na pstraga - propozycje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 03 styczeń 2010 - 15:44

Skoro juz zamawiam glowice i linke na lososia, to pomyslalem, ze wymienie tez plywajace linki #6 i #7, obie WF-ki. Zatem prosze o jakies propozycje sprawdzonych linek w tej klasie (takie zeby dobrze szly do przodu).
Jesli ktos ma doswiadczenie ze speycastem, to moze tez cos poleci plywajacego, ewentualnie multitip, #10/11.
Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 03 styczeń 2010 - 16:16

Witam,

Do szybkich/bardzo szybkich wedek: Rio Grand badz Airflo Ridge Distance Taper
Do troche wolniejszych Rio Gold badz SA GPX.

Napisz moze co to za wedka/wedki bedzie latwiej cos doradzic.

Pozdrawiam,

Bujo

#3 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 03 styczeń 2010 - 17:01

10' #7, to robiona na zamowienie brzytwa dla kolegi, troche nia polapal i dal mi w prezencie, bo zbrojmistrz zrobil mu druga taka sama, tez w prezencie, zanim sie zwinal do NZ. Nawet nie wiem na jakim blanku. Jak wroce z morza to bede musial sie w koncu dowiedziec, bo to bedzie moj trzeci sezon z tym kijem.
Popatrzylem troche na Tacklediscounts, maja cos takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/Airflo-Forty-Plus-Extreme-Fly-Line-WF7 -Floating_W0QQitemZ390129311369QQcmdZViewItemQQptZUK_SportsL eisure_Fishing_Line_JN?hash=item5ad584de89
I podobno jeszcze dalej latajaca
http://cgi.ebay.co.uk/Airflo-Forty-Plus-XT-Expert-Fly-Line-W F7-Floating-FO_W0QQitemZ330387461484QQcmdZViewItemQQptZUK_Sp ortsLeisure_Fishing_Line_JN?hash=item4ceca0956c
Czy trzeba byc expertem, zeby tym machnac? Duza roznica jest miedzy tymi linkami?
A do speya:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390 129322358&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Co o tym myslisz?


#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 03 styczeń 2010 - 18:01

Witam,

Z linkami 40+ Extreme mialem sporo do czynienia. Posiadam 6 intermediate, plywajaca tez lowilem ponad tydzien w Szwecji. Sa to po prostu zintegrowane glowice rzutowe. Expertem nie trzeba byc, no chyba ze planuje sie wyrzucic cale 40 metrow :D Lata to bardzo pieknie i daleko. Mi Compositem ICT udawalo sie osiagac w granicach 30 metrow w trzecim przerzucie. Szybka muchowke laduja pieknie :D

O zaletach juz napisalem- jakie wady? Nie najlepsze polozenie sucharka. Glowica jest dosc gruba i zdarza sie chlapnac na dluzszym dystansie. Zalezy oczywiscie gdzie zamierzasz tym lowic- jesli beda to jeziora to jak najbardziej- tam jak wiadomo kazdy metr moze miec znaczenie w postaci nie sploszonych ryb.

Na rzeki w Twojej okolicy wybral bym raczej Rio Grand a z tanszych opcji Airflo Ridge Distance ( ta jest z kolei troche twardawa ale mozna dorwac za niewiele ponad 20 funtow). Obie zapewnia lepsza prezentacje muszki. Spokojnie daja sie wyrzucic prawie cale srednio doswiadczonemu muszkarzowi.

Ze speyowymi niestety nie moge pomoc z braku doswiadczenia chociaz niedlugo planuje to zmienic :D :D :D

Bujo

#5 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 03 styczeń 2010 - 18:16

Po pierwszym akapicie chcialem przejsc do zakupow :lol: , dobrze ze przeczytalem dalej. Jak chlapne na Donie, to moge szukac kolejnej ryby. Hmm, musze przedumac sprawe, bo 20-25m na rzece powinno wystarczyc. Poszukam tego Airflo Ridge Distance za dwudziestaka.

#6 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 03 styczeń 2010 - 18:27

Po pierwszym akapicie chcialem przejsc do zakupow :lol: , dobrze ze przeczytalem dalej. Jak chlapne na Donie, to moge szukac kolejnej ryby. Hmm, musze przedumac sprawe, bo 20-25m na rzece powinno wystarczyc. Poszukam tego Airflo Ridge Distance za dwudziestaka.


Witam,

@Luko- zapewne i 15-18 metrow wystarczy :D Dla mnie to jak na razie taka magiczna odleglosc, gdzie jeszcze jestem w stanie w miare delikatnie polozyc muszke. Pozniej to juz loteria :(

Bujo

#7 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 03 styczeń 2010 - 18:37

U mnie te 20m+ to tez loteria, ale jeszcze jak sie dorzuci sklonnosc koncowki do chlapania, to juz nie loteria, to gwarancja porazki :lol:

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 styczeń 2010 - 20:51

Podobnie jak Bujo - Rio Grand, jeśli chcesz łowić na rzece. Na jeziorze robił słabo, ma trochę za długi FT i nie chciał ładować kija. Grand dopiero przy odległości pokazuje pazur i frunie bardzo dobrze.
40+ expert ma dłuższą głowicę niż 40+ extreme, stąd polecana dla lepszych casterów potrafiących opanować kilkunastumetrową głowicę w powietrzu, za to umożliwia (ponoć) łatwiejsze dalekie rzuty. Jak jest nie wiem. Sam chciałem experta ale oceniłem własne siły i kupiłem extreme, myślę ze zanim opanuję dalekie rzuty tym setem to chwila minie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych