Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAM Quick tak czy nie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 12:05

Miałem w ręce odpuściłem na rzecz Dragona FD 1015i , sprawdzona waga 198g, załozony do Quantum Centex Felchen

Jakie wrażenie z DAMa? Jaki to Dragon?

#42 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 29 marzec 2017 - 14:51

DAM po prostu nie "leżał" po podpięciu do kija ( moje subiektywne odczucie) a Dragon to  Nano Lite XT60C FD  1015i (najmniejszy z serii) w katalogu podana zła waga(230 g)- po zważeniu ( 198g) i przecena jako końcówka serii  z 419 zł na 149 zł.



#43 OFFLINE   MarcinNS

MarcinNS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 21:39

Dostałem DAMa quicka 2000 w sierpniu w prezencie. Najpierw nawinąłem 8 splotową P-line i raz na jakiś czas robiła brody. Wymieniłem na Sufixa i masakra, w ciągu jednego wypadu zrobiło mi się jakieś 6 supłów i kilka bród. Za każdym razem ten sam schemat przy lekkim rzucie ok, przy nieco większym zamachnięciu słychać jak przez przelotke przechodzi już supeł/broda. Czy moglibyście forumowicze wspomóc w czym problem? Czytałem na początku tematu że pod szpulką jest pokrętło, ale nie jestem pewien czy to właśnie te mosiężne widoczne na zdjęciu które dołączam? Jak dokręcam to kręci się też górne pokrętło hamulca, należy je przy dokręcaniu przytrzymać? 

 

Załączone pliki



#44 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 18 kwiecień 2017 - 21:50

Na duże ryby żyłka i Quick 330 lub Cardinal 66.

Użytkownik darek1 edytował ten post 18 kwiecień 2017 - 22:04


#45 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 18 kwiecień 2017 - 22:01

Jeśli chodzi o brody, to na początku musisz zwilzyc pleke czyli ją namoczyć. Czylili reasumując na początku krótsze rzuty pozniej sukcesywnie dłuższe. Myślę że to rozwiąże większość problemów z brodami. W większości przypadków to problem cienkiej pletki.
  • MarcinNS lubi to

#46 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 19 kwiecień 2017 - 12:25

Polecam jedynie stare modele Dama,osobiście posiadam siedem szt.1202,2002(żyłka) oraz royale mdsy(plecionka - daiwa).Nigdy nie miałem problemów w postaci:brody,splątań itp.Oczywiście grubość plecionki dobrana do mocy wędziska i tym samym do ciężaru przynęty.Załączony plik  2016-12-23-1522.jpg   35,88 KB   12 Ilość pobrań Załączony plik  2017-04-19-1591.jpg   33,61 KB   12 Ilość pobrań Załączony plik  2017-03-22-1577.jpg   36,57 KB   12 Ilość pobrań Załączony plik  2017-03-22-1575.jpg   45,32 KB   12 Ilość pobrań



#47 OFFLINE   MarcinNS

MarcinNS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 16:31

Dzięki za odpowiedzi. Plecionkę spróbuję namoczyć. Wierzę, że starsze modele są lepszymi konstrukcjami, ale skoro dostałem w prezencie to chciałbym spróbować doprowadzić go do ładu, jeśli ktoś wie jak dokładnie dokręcić te pokrętło pod szpulą będę wdzięczny za podpowiedź.



#48 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 19 kwiecień 2017 - 17:15

Nawój mówi szpula w dół,zobacz czy nie ma podkładki między szpulą a zakręcaną ośką zębatki.

#49 OFFLINE   Robert Z

Robert Z

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 19 kwiecień 2017 - 18:09

Szpula w dół i podkład pod pletkę  :)



#50 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 kwiecień 2017 - 18:42

Upsss ;)


Użytkownik popper edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 18:45


#51 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 kwiecień 2017 - 18:50

MarcinNS, czy obejrzałeś szpulę dokładnie. Bywają w Quick-ach takie z własną regulacją wysokości położenia względem kabłąka.

Coś jak na fotkach.

Tu wymagało zluzowania pokrętła docisku sprzęgła (hamulca), wciśnięcia przy pomocy przycisku szubkiej wymiany w dół i przestawienia tuleji wewnętrznej szpuli względem jej kołnierza.

Ta twoja wygląda, jakby miała coś bardzo podobnego, do zaprezentowanego powyżej systemiku.

Załączone pliki


Użytkownik popper edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 19:36

  • MarcinNS, przemo_w i darek1 lubią to

#52 OFFLINE   Robert Z

Robert Z

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 19 kwiecień 2017 - 19:22

Pod szpulą jest plastikowe koło zębate z wyciętymi kanalikami różnej głębokości odpowiedzialnymi za nawój. Odkręć pokrętło hamulca, cofnij w dół mosiężną tuleję na którą było nakręcone pokrętło na tyle głęboko by wąsy tulei ( 2 wypusty ) wysunęły się z kanalików w zębatce. Obróć tuleję i wsuń wypusty w głębsze położenia ( kanaliki w zębatce ).  


  • MarcinNS i darek1 lubią to

#53 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 19 kwiecień 2017 - 19:36

Dostałem DAMa quicka 2000 w sierpniu w prezencie. Najpierw nawinąłem 8 splotową P-line i raz na jakiś czas robiła brody. Wymieniłem na Sufixa i masakra, w ciągu jednego wypadu zrobiło mi się jakieś 6 supłów i kilka bród. Za każdym razem ten sam schemat przy lekkim rzucie ok, przy nieco większym zamachnięciu słychać jak przez przelotke przechodzi już supeł/broda. Czy moglibyście forumowicze wspomóc w czym problem? Czytałem na początku tematu że pod szpulką jest pokrętło, ale nie jestem pewien czy to właśnie te mosiężne widoczne na zdjęciu które dołączam? Jak dokręcam to kręci się też górne pokrętło hamulca, należy je przy dokręcaniu przytrzymać? 

No i problem. Rozwiązanie regulacji nawoju jest zaczerpnięte z kołowrotków Quick z lat 70-tych. Mamy stopniowaną skalę co widać od wnętrza szpuli. Pozycja 0 jest neutralna,pozycja minus - 1,2 szpula idzie w dół,pozycja plus +1,2 szpula idzie do góry. I to w zasadzie koniec regulacji,aczkolwiek można jeszcze w inny sposób którego nie tu będę opisywał,gdyż wymaga to warunków warsztatowych i wielu prób. A i tak może nie przynieść spodziewanych rezultatów.

Generalnie te kołowrotki nie były projektowane i przeznaczone pod plecionkę w związku z konstrukcją systemu oscylacji. Przy zastosowaniu żyłki standardowa regulacja jest wystarczająca.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 19 kwiecień 2017 - 19:38

  • MarcinNS lubi to

#54 OFFLINE   MarcinNS

MarcinNS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 20:33

Bardzo wszystkim dziękuję za szczegółowe wręcz łopatologiczne odpowiedzi. O takie mi chodziło :) Zmieniłem ustawienie i teraz wyszedł mi nawój aż za bardzo pod rantem szpuli. Myślę, że jeszcze jeden czy dwa razy przestawię, nawinę i dojdę do najlepszego ustawienia. 


  • Hesher i darek1 lubią to

#55 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 21 kwiecień 2017 - 19:51

Bardzo wszystkim dziękuję za szczegółowe wręcz łopatologiczne odpowiedzi. O takie mi chodziło :) Zmieniłem ustawienie i teraz wyszedł mi nawój aż za bardzo pod rantem szpuli. Myślę, że jeszcze jeden czy dwa razy przestawię, nawinę i dojdę do najlepszego ustawienia. 

I tak trzymać.  Ideału nie będzie,to nie te lata.Poprawny nawój w tych kołowrotkach jest w postaci "beczułki" z równymi odstępami na krawędziach szpuli. Najlepiej jak zastosowana jest żyłka.


  • MarcinNS lubi to

#56 OFFLINE   Robert Z

Robert Z

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 21 kwiecień 2017 - 22:46

Przy odpowiednim ustawieniu nie będzie źle :)

Załączony plik  IMAG0100.jpg   36,81 KB   12 Ilość pobrań



#57 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:26

WITAM czy uzywa ktoś kołowrotka Dam QUICK 4000 , prosiŁ bym o opinie na jego temat ?

 

tu jest ten dokładnie model: http://www.fishing-m...085-k18852.html



#58 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6203 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:58

Pierwszy Quick bez przekładni ślimakowej :( Daj sobie spokój i poszukaj w tej cenie zadbanego Q. Retro, FD, a daj Ci Boże M.D.S. :)

#59 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 12 maj 2018 - 10:46

Podpinam się pod pytanie o Dam Qicka 4000.

Moje Zubery kończą żywota i własnie rozważam czy trwać przy Ryobi, czy zmienić stajnie.



#60 OFFLINE   PiterS

PiterS

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 14 październik 2018 - 20:16

W nowym Quick'u regulacja ułożenia żyłki już tylko za pomocą podkładek. http://www.fors.com....quick-2000-test






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych