Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 03 kwiecień 2006 - 13:52

Z ciekawosci chcialbym wiedziec ilu z Was lowi na muche ?
A moze na spinning z mucha na koncu zestawu.

Ja lowie i tak i tak.

Nie ma jak jetka majowa i szalejace na powierzni ryby.
Super brania pstragow na mokra klasyczna na wiosne.
No i oczywiscie nimfa - krolowa jesieni.
Od kiedy siegnalem po muchowke, to nieodpuscilem jeszcze ani jednego pazdziernika - najlepszego sezonu na lipienia.

A spinnig z mucha na koncu zestawu stosuje przy trociowaniu w Parsecie. :mellow:

Rafal B)
  • grey lubi to

#2 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18560 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2006 - 13:56

A spinnig z mucha na koncu zestawu stosuje przy trociowaniu w Parsecie. :mellow:
Rafal B)


Rafał, mógłbyś napisać trochę więcej o tym? Kiedyś na forum zarzuciłem temat takich dziwnych przynęt niby-muchowych, wygladajacych jak dosyc duza normalna mucha ale obciazonych przy oczku haczyka dwiema olowianymi kulkami imitujacymi oczy zreszta. Wydawalo mi sie ze calosc wazyla cos ok 3-4 gram czyli ze teoretycznie daloby sie tym rzucic ze spinna. Jak radzisz sobie z wyrzucaniem lekkich przynet z zestawu spinningowego?

pozdrawiam


#3 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2006 - 14:05

Osobiście jestem zagorzałym spinningistą.
Nie zdradzam tej metody... :mellow:

Wyjątek stanowi kleniowo-jaziowo-jelcowa muszka, którą rzucam do wody średnio raz-dwa razy w roku. hehe :lol:



#4 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 03 kwiecień 2006 - 14:18

Kiedys, na samym poczatku mojej przygody z trociami na Parsecie, bardzo duzo eksperymentowalem.
Bylem ciekaw wszystkich sposobow polowu, rowniez tych nielegalnych, bo i z tego mozna sie duzo nauczyc.
Nauczyc, przeanalizowac i przeniesc na grunt legalnych metod polowu.
Inspiracja byl artykul Artura Wysockiego,
znanego pomorskiego muszkarza.
Zaczalem robic muchy na pojedynczym haku.
Lecz to sie okazalo dobre tylko muchowki.
Przy spinningu robie to inaczej.
Zakladam muche tubowa z kotwiczka - chyba wiekszosc wie jak to wyglada. :mellow:
Ale samej muchy nie obciazam w ogole. B)
Zestaw montuje na potrojnym kretliku.
Tak ze obciazenie w postaci oliwki np. 20g, jest doczepiane bezposrednio do kretlika.
A mucha tubowa 'lata sobie' na okolo 40 cm kawalku zylki za kretlikiem i oliwka.
Zestawem rzuca sie dobrze i raczej nie pamietam zeby cos takiego mi sie kiedy poplatalo.
Brania sa dziwne bo objawiaja sie naglym zatrzymaniem zestawu.
Takze wszystko wyglada jak zaczep.
Chociaz lowiac w ten sposob dosyc czesto,
zaczepow mam raczej niewiele.
:mellow:
Rafal B)




#5 OFFLINE   Jimmie

Jimmie

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaChorzów

Napisano 03 kwiecień 2006 - 14:25

ja mam na swoim koncie pstrązki i kilka lipieni...z czarnej przemszy ale nawet tam mam zadaleko(i nie mam z kim jeździć)wjęc tamtą jeśeń spędziłem z muchówką u mnie na szczupakah...równie excytujące co łowienie pstrągów :unsure: :mellow: w szczegulności jak jest klarowna woda i widać atak szczupłego ;)

#6 OFFLINE   Jimmie

Jimmie

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaChorzów

Napisano 03 kwiecień 2006 - 14:26

a opócz tego tradycyjnie wzdręgi w słoneczne dni...mm dublety takich 20cm....super srawa

#7 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 03 kwiecień 2006 - 14:30

Tak.
Na jeziorach tez probowalem szczegolnie pobawic sie z sucha mucha na bialorybie.
Super sprawa, pelna finezja. :mellow:

Rafal B)

Ps.
Stronka muchowa na ktora zagladam najczesciej.
Jest tam wiele ciekawych artykulow o salmonidach.
http://www.namuche.pl/

#8 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 03 kwiecień 2006 - 15:35

Łowie na muche ale nie na wodach pstrągowych lecz na nizinnych zbiornikach i rzekach. Mokra, sucha, nimfa wszystko idzie. Najczęściej łowie wzdręgi na Mazurach i zbiornikach retencyjnych w moim woj. na mokre albo kusze suchą płocie (nie wiecie jak często mogą brać z powierzchni) i jelce. W tym roku poszukam na dolnej Krznie kleni i popróbuje poszczupakować muchówką z dużymi streamerami.
Pozdr.
Salmo

PS. Łowiłem w zeszłym roku na Czarnym Dunajcu (górne partie) ze średnimi wynikami.

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18560 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2006 - 15:49

Rafal,

czyli lowisz w sumie podobnie jak na boczny trok? Ten ciezarek montujesz bezposrednio do kretlika czy na jakims przyponie?

#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 14818 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 kwiecień 2006 - 15:52

Wrocil boczny troczek ;) :o


Guzu

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2006 - 20:20

ja wczesna wiosna rzucam duzymi muchami a raczej streamerami, na szczupaka, wlasnie z lekkiego spina, duzo sie jeszcze musze nauczyc, ale zabawa przednia

#12 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 03 kwiecień 2006 - 20:49

Na muche łowie bardzo dużo moze nawet więcej niż na spinning.W okresie fascynacji metodą łowiłem co sie da:ukleje,wzdręgi,płocie,okonie,klenie,jelce,szczupaki no i oczywiscie lipienie,pstragi i trocie.
Obecnie łowię pstragi wiosną i lipienie jesienią.przy odpowiedniej pogodzie trocie zimą :lol:.
A mucha na spinie? Jak najbardziej,choc sam tak nie łowię to znam ludzi którzy maja niezłe efekty.Można nieźle rzucac lekkim zestawem przeciążone streamery(więcej ołowianej lamety na trzonku :mellow: ),a mozna i na troku

#13 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 04 kwiecień 2006 - 11:23

Ja rówież łowie na muche, moją ulubioną metoda jest Suchga mycha, te jętki, te chruściki ahhh, nawet jesienia lowie na suchą i tez biorą. :D
  • Karpiu95 lubi to

#14 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 04 kwiecień 2006 - 13:55

Oliwke podczepiam bezposrednio do kretlika.
Przez to zestaw sie nie placze przy rzucaniu. :unsure:
Ale raczej nie nazwalbym tego bocznym trokiem.

Rafal B)

#15 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 04 kwiecień 2006 - 14:06

lapalem chwile na spin-fly na morrum, póki nie urwalem zestawu (byl z obciazeniem). najsmieszniejsze, ze go z tego morrum przedtem wylowilem i zalozylem na swój kij. nie powiem, zebym sie jakos szczególnie zachwycil... :wacko:
tam to bez muchy to w zasadzie nie ma czego szukac :(

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2006 - 14:16

Chyba, ze taka metoda, jak nasi koledzy po kiju, kawalek olowiu, duza kotwica....ciekawostka, jest tam w Laxen Husie specjalna tablica poswiecona tego typu przynetom.
Od razu poczulem sie, jak w domu, jak zobaczylem te wynalazki... pod tablica nie bylo (chyba przez kurtuazje) podpisu o pochodzeniu tych wynalazkow... :unsure:
Gumo

#17 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 04 kwiecień 2006 - 14:19



Made in Poland. :lol: :lol: :lol:

#18 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2006 - 14:29



Myślę, że Orion pisze o takim rozwiązaniu. Żyłka główna idzie do krętlika z agrafką, na której jest ciężarek. Na tej agrafce ja doczepiam drugą malutką agrafkę, na której zawieszam przypon z gumką lub muchą. Długość przyponu jest rózna, ale z reguły nie mniej niż 50 cm. Splątań brak :D
Bocznym trokiem nazwać tego nie można :mellow:

Załączone pliki



#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18560 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 kwiecień 2006 - 16:26

Jak zwal tak zwal grunt żeby działało. Mam pytanie, z czego wynika wiazanie przyponu za pomocą dodatkowej agrafki, czy to jets po prostu optymalne rozwiazanie? ( czy probowales np. dowiazac przypon do tego samego oczka kretlika do ktorego dowiazana jest zylka glowna albo do kretlika agrafki?)

Pozdarwiam

#20 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2006 - 07:38

@Friko
Wczoraj miałem mało czasu i na dodatek kłopoty ze wstawieniem tego jedynego marnego zdjęcia (z winy mojej permanentnej tępoty technicznej :( ), toteż opis mało precyzyjny i odnoszący sie tylko do tego co na zdjęciu (wiem, że jakość zdjęcia też jest do d..., ale to wina mojej permenentnej...j.w.).
To co jest na zdjęciu to : żyłka główna przywiązana do krętlika z agrafką, na której wisi po pierwsze ciężarek, a po drugie sama agrafka, na której jest przypon. Jeśli umieściłbym przypon na agrafce z krętlikiem, istniałoby zagrożenie, że oczko od krętlika ciężarka mogłoby uszkodzić żyłkę przyponową. Generalnie jednak nie jest to wcale optymalne rozwiązanie. Lepszym rozwiązaniem (lecz nie miałem zdjęcia ;) ) jest powieszenie ciężarka na strzemiączku na żyłce głównej + zabezpieczenie węzła stoperem lub przy cięższych ciężarkach systemikiem stoper/wentyl/stoper. Wtedy do kretlika z agrafką dopinamy tylko przypon.
Żadnego troku tu nie ma. Wszystko w każdej z tych wersji leci w linii prostej jak w pysk strzelił :D





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych