Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ograniczenie mocy silnika ... Kontrole - Mandaty ( Pilchowice, Mietków )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 08:17

Witam, ciekawi mnie pewna rzecz. Mianowice jak to jest z kontrolami na wodzie. Z tego co wiem np. na Pilchowicach i Mietkowie jest zakał pływania na silnikach spalinowych powyżej 5 km. W tamtym roku wybrałem się na  ponton i dygałem wiosłami na Pilchowicach. Widok łodzi z silnikami 15 km bardzo mnie zdziwił.... Czy kontrole są tak rzadkie na wodzie, że nikt tym się nie przejmuje... ? :) Oczywiście nie mówię tu o wykorzystywaniu pełnej mocy silnika i robieniu ogromnej fali która wkurza tylko innych wędkujących i zwraca na siebie ogromną uwagę.. ale jak to jest..... Jaki mandacik grozi za takie wykroczenie. Z tego co zorientowałem to takie silniki o pojemności 10 km są dużo cichsze niż 5 km dlatego trochę nie rozumiem tych zakazów chyba że chodzi o generowanie wcześniej wspomnianej fali.   :)



#2 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 kwiecień 2015 - 08:26

cóż, mam wrażenie, że tutaj czasem panuje kult zap***** na wodzie i niestety raczej tendencje są odwrotne... (więcej, szybciej = lepiej)


  • Popej lubi to

#3 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 08:31

Może rzeczywiście tak jest.... jednak 10 km przy łajbie 4m na Mietkowie gdzie fala i wiatr czasem potrafią niespodziewanie stworzyć bardzo trudne warunki to chyba nie przesada...Chodzi mi o kary za takie wykroczenie i czy ktoś ogólnie spotkał się z kontrolą pod tym względem na w/w zbiornikach  :)


Użytkownik PiotrekF edytował ten post 21 kwiecień 2015 - 08:47


#4 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 21 kwiecień 2015 - 08:51

Podstawą przy ewentualnym karaniu nie jest naklejka na silniku ale jego tabliczka znamionowa. Więc jeśli słabszy silnik podciągnie się mocą do góry to kontrola nie wykryje tego i za nadmierną moc nie nałoży kary, to osłabienie silniejszego też nic nie daje, bo tabliczka podaje moc nominalną i od tego jest kara. Co najwyżej oznakowanie na silniku może. nie musi spowodować że kontrola nie podpłynie albo nie będzie zawracać sobie głowy tabliczką znamionową, ale jest to coraz rzadsza sytuacja.



#5 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 08:59

A jak z wysokością mandatu za takie wykroczenie ? Czy taka kontrola często pojawia się na w/w zbiornikach ? 



#6 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 21 kwiecień 2015 - 10:28

Pływałem z kolegą po Mietkowie pontonikiem i silnikiem niecałe 10 HP. Podpłynęła Policja, skontrolowali zezwolenia itd, zerknęli na silnik i nic nie powiedzieli. Może dlatego, że zobaczyli, że trafili na normalnych wędkujących, a nie amatorów wyścigów. Wg mnie te 5 HP na Mietkowie to śmiech. Na zbiorniku, który potrafi być naprawdę niebezpieczny, większa moc zdecydowanie się przyda i w razie czego pozwoli szybciej wrócić do brzegu.



#7 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 10:55

Dokładnie akwen należy już do dość sporych rozmiarów... rozumiem ograniczenia na wąskich zbiornikach tam raczej fala nie osiągnie aż takich rozmiarów.. ale na Mietkowie lekka przesada. Czyli, aż tak się do tego nie czepiają jak pływa się z głową :)  



#8 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 21 kwiecień 2015 - 19:28

ja tam mam 10km pływam 10 lat i narazie jest spokój :D lódka 4.30 na pieciu konikach pewnie bym się nieraz utopił uwazam ze lepiej nieraz zapłacic 100 zl ale żyć durny przepis



#9 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 21 kwiecień 2015 - 21:00

Witam, ciekawi mnie pewna rzecz. Mianowice jak to jest z kontrolami na wodzie. Z tego co wiem np. na Pilchowicach i Mietkowie jest zakał pływania na silnikach spalinowych powyżej 5 km. W tamtym roku wybrałem się na  ponton i dygałem wiosłami na Pilchowicach. Widok łodzi z silnikami 15 km bardzo mnie zdziwił.... Czy kontrole są tak rzadkie na wodzie, że nikt tym się nie przejmuje... ? :) Oczywiście nie mówię tu o wykorzystywaniu pełnej mocy silnika i robieniu ogromnej fali która wkurza tylko innych wędkujących i zwraca na siebie ogromną uwagę.. ale jak to jest..... Jaki mandacik grozi za takie wykroczenie. Z tego co zorientowałem to takie silniki o pojemności 10 km są dużo cichsze niż 5 km dlatego trochę nie rozumiem tych zakazów chyba że chodzi o generowanie wcześniej wspomnianej fali.   :)

Kto wydał przepis ograniczający moc silników? Wojewoda, starosta, RZGW...?



#10 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 28 maj 2017 - 08:20

Podnoszę temat. Zazwyczaj Rada Powiatu wydaje takie ograniczenia.

Zna ktoś taryfikator łamania takich zakazów ?)



#11 OFFLINE   psiatek

psiatek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 maj 2017 - 19:50

Podnoszę temat. Zazwyczaj Rada Powiatu wydaje takie ograniczenia.
Zna ktoś taryfikator łamania takich zakazów ?)

Ja płaciłem na Mietkowie 50zl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#12 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 28 maj 2017 - 21:35

art 54 kw

Art. 54. Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych,podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany."

 

ale jest tez art 41 kw

W stosunku do sprawcy czynu{ w rozumieniu KW} można poprzestać na zastosowaniu pouczenia, zwróceniu uwagi, ostrzeżeniu lub na zastosowaniu innych środków oddziaływania wychowawczego."


W stosunku do sprawcy czynu można poprzestać na zastosowaniu pouczenia, zwróceniu uwagi, ostrzeżeniu lub na zastosowaniu innych środków oddziaływania wychowawczego.


Użytkownik evin edytował ten post 28 maj 2017 - 21:37


#13 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 29 maj 2017 - 17:37

Powinno być dopisane że nie dotyczy wędkarzy posiadających kartę wędkarska i aktualna składkę na dany rok. Chociaż pewnie takie ograniczenie na nic się zdało na burżuazje która opłaci składki tylko po to aby zapierd...

#14 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 29 maj 2017 - 21:06

Na Otmuchowie wolno zapierdalać :D i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego ani dziwnego bez urazy ale nie wszyscy maja mentalności emeryta .

Dodam tylko ze ja nie zap. bo nie miałem czym :lol: ale jak bym miał to nie ma gwarancji :blink: 



#15 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 30 maj 2017 - 08:36

Jezioro graniczne(Polska-Litwa) Gaładuś. Porządku na nim pilnują Wopki. Podobno z nudów lornetkują jezioro, aby kogoś przyłapać na jakimś wykroczeniu. Ograniczenie mocy silników do 5km. Chodzą słuchy, że potrafią zarekwirować sprzęt powyżej tych 5km. Rozmawiałem z gościem - właścicielem pensjonatu nad Gaładusiem, który takie wieści głosi. Czy to możliwe?



#16 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 30 maj 2017 - 11:12

Typowo Polskie "jak oszukać system".



#17 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 30 maj 2017 - 11:29

 Chodzą słuchy, że potrafią zarekwirować sprzęt powyżej tych 5km.  Czy to możliwe?

 Nie ma takiej możliwości, żeby rekwirować komukolwiek sprzęt za takie wykroczenie. Jaka podstawa prawna ?



#18 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 30 maj 2017 - 11:56

Typowo Polskie "jak oszukać system".

Przykład idzie z samej góry. Po hecach z TK  Polakom puściły hamulce :)

Mam silnik 20hp, chcę wykorzystać 10 % jego mocy i nie mogę tego uczynić. Wystarczyło przecież ograniczyć prędkość, wprowadzić zakaz tworzenia fali. 



#19 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 30 maj 2017 - 14:09

Typowo Polskie "jak oszukać system".

 

Bo przepisy są typowo polskie "jak wylać dziecko z kąpielą".



#20 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 30 maj 2017 - 15:59

Tak oczywiście. Nie trzeba się zgadzać ze wszystkimi ale wypadało by je przestrzegać. Albo przynajmniej nie podpowiadać jak je omijać. Jakby każdy pod swoje potrzeby je wymyślał byłby dziki zachód




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych