Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Star Wars Epizod VII, VIII, IX


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 22 kwiecień 2015 - 20:01

Nowa Nadzieja...

 

Epizod IV był pierwszym "normalnym" filmem, na którym byłem w kinie. Pamiętam, jak w III klasie podstawówki przeżywaliśmy przygody Hana, Luke'a i Lei. Z napięciem czekaliśmy na V i VI. W latach '90 namiętnie czytałem powieści z kanonu Star Wars. Świetna trylogia Tmothy Zahn'a (Dziedzic Imperium) i dziesiątki innych mniej lub bardziej ciekawych tytułów.  

Niestety potem nastały "mroczne" czasy "nowej" trylogii i Jar Jar Binksa :ph34r:

 

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o zakupie Lucas Art przez Disney'a i powierzenie reżyserii E.VII J.J. Abramsowi. Wśród znajomych rozgorzała dyskusja, która powieść/powieści zostanie przeniesiona na ekran. I nagle jak grom z jasnego nieba spadła na nas szokująca wiadomość! Cały  Expanded Universe  Disney postanowił wywalić do kosza... Setki powieści, komiksów, postaci, światów, 30 lat budowania wszechświata odległej galaktyki poszło się paść...

 

No cóż, biznes to biznes....

 

Dlatego z dość mieszanymi uczuciami czekam na E.VII. Troszeczkę moje wątpliwości rozwiał nowy zwiastun. Ale jak będzie, zobaczymy 25 grudnia.

 


Użytkownik tpe edytował ten post 18 grudzień 2017 - 22:09

  • Dagon, Sławek.Sobolewski, ezehiel i 1 inna osoba lubią to

#2 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 kwiecień 2015 - 20:19

Jestem fanem, czekam niecierpliwie i mam nadzieję na nowoczesne kino, które nie zgubi łączności z pierwszą trylogią.



#3 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2015 - 20:28

Ja nie byłem optymistycznie nastawiony do kwestii Disney + Star Wars. Szczerze mówiąc nadal nie jestem. :lol:

Zwiastun obiecuje sporo, jak to zwiastun. ;)  Miejmy nadzieję, że się nie zawiedziemy.


  • cristovo lubi to

#4 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 20:34

Imperium Walta na pierwszym miejscu stawiało i stawia bardziej wielopokoleniową "misję" niż biznes, a i sama postać głównego założyciela należy do obrzydliwych i odrażających. Pamiętam, że kiedy dowiedziałem się o przejęciu Lucas films przez WD byłem sceptyczny. Niemniej czekam, zobaczymy co z tego wyniknie. 



#5 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 20:36

No klasyka.

 

Choć mi z początków lat osiemdziesiątych w pamięci utkwił inna historia, którą do dziś wspominam:

 

Będąc na wczasach prawie wszyscy wieczorem szli do świetlicy oglądać wiadomości. W jednych z wiadomości speaker oznajmił, że negocjacje na temat zawieszenia programu "Gwiezdnych Wojen" pomiędzy USA i ZSRR są mocno zaawansowane. Wtedy jeden z wczasowiczów oznajmił, że mniej więcej cytując:

 

"kurw... jedyny fajny film i teraz jeszcze produkcję kolejnych odcinków wstrzymają" :)



#6 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 22 kwiecień 2015 - 20:53

A ja jakos nie wierzę że to będzie kontynuacja "na poziomie"...

Sam trailer jest jakis taki...

O ile dobrze kojarzę to Szturmowcy sa niczym innym jak Klonami (tak by wynikało z pierwszych częsci), a tu w trailerze czarny ??

Do tego jakiś gościu z dziwnym mieczem i kilka innych kfiatkóf ;-)...

Skończy się zapewne jak ze Startrekiem czyli efekty, widowiskowość i niewiele poza tym...



#7 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 22 kwiecień 2015 - 22:15

A ja jakos nie wierzę że to będzie kontynuacja "na poziomie"...

Sam trailer jest jakis taki...

O ile dobrze kojarzę to Szturmowcy sa niczym innym jak Klonami (tak by wynikało z pierwszych częsci), a tu w trailerze czarny ??

Do tego jakiś gościu z dziwnym mieczem i kilka innych kfiatkóf ;-)...

Skończy się zapewne jak ze Startrekiem czyli efekty, widowiskowość i niewiele poza tym...

 

Oj, widać, że fanem SW nie jesteś :P 



#8 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 22 kwiecień 2015 - 22:30

daily_picdump_1794_640_28.jpg



#9 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 22 kwiecień 2015 - 23:00

Oj, widać, że fanem SW nie jesteś :P

jak nie jak tak ?? ;-) mam nawet w samochodzie pod lusterkiem wiszącą pluszową głowę Dartha ;-)

Wolę się jednak mile rozczarować, niż być niemile zaskoczonym ;) a Disneyowi po prostu nie dowierzam i obawiam się jedynie tego co zrobili z innymi produkcjami, czyli odrębne filmy, luźno powiązane z tematyką



#10 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 22 kwiecień 2015 - 23:02

Nie o to mi chodzi ;) A o genezę klonów/szturmowców ;)



#11 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 22 kwiecień 2015 - 23:18

hmmmm... Klony zostały "wyprodukowane" jako armia Republiki i kopie Jango Fetta ;-) Stąd wniosek że to własnie oni są w "starszych" późniejszych czasach, po dojściu do wladzy Imperium są szturmowcami, tym bardziej że szturmowcy też imion nie mieli a jedynie numerki... Czarni więc nie byli ;)

Jedyne wytłumaczenie to ze ten w trailerze jest przebranym rebeliantem... ;-)


  • Zwierzu lubi to

#12 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 22 kwiecień 2015 - 23:31

Trafnie, ale w E.VII Imperium już prawdopodobnie nie będzie, jego miejsce zastąpi coś o nazwie First Order.



#13 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 22 kwiecień 2015 - 23:38

StarWars.jpg



#14 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 10:16

Witam,

 

Trzeba tylko czekac, nic innego nie zostaje. Dla mnie cale Gwiezdne Wojny maja tez inny przekaz- odwieczna walka demokracja kontra monarchia absolutna. Co komu Imperator przeszkadzal, trzymal wszystkich krotko i rowno, pokoj byl a Republika to jeden wielki pierdzielnik, trupy wszedzie i pieprznik niczym z obrad polskiego sejmu :(

 

Dark Side of the Force I am :)


  • theslut, coma i venom_666 lubią to

#15 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 12:58

Witam,

 

Trzeba tylko czekac, nic innego nie zostaje. Dla mnie cale Gwiezdne Wojny maja tez inny przekaz- odwieczna walka demokracja kontra monarchia absolutna. Co komu Imperator przeszkadzal, trzymal wszystkich krotko i rowno, pokoj byl a Republika to jeden wielki pierdzielnik, trupy wszedzie i pieprznik niczym z obrad polskiego sejmu :(

 

Dark Side of the Force I am :)

 

Albo też alegoria odwiecznej walki dobra ze złem. Atrakcyjna ciemna strona, która kusi "wolnością" i potęgą będącą w istocie zniewoleniem oraz jasna strona która daje wolność absolutną będąc pozornie pełną "wyrzeczeń". Nie wspominając o niezliczonych aluzjach do historii ludzkości.  :)


  • kokosz77 i eRKa lubią to

#16 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 13:14

Albo też alegoria odwiecznej walki dobra ze złem. Atrakcyjna ciemna strona, która kusi "wolnością" i potęgą będącą w istocie zniewoleniem oraz jasna strona która daje wolność absolutną będąc pozornie pełną "wyrzeczeń". Nie wspominając o niezliczonych aluzjach do historii ludzkości.  :)

 

Po co szukac w ludzkosci, Polska wystarczy, jak byl krol silny to bylo dobrze pozniej bylo i jest jak wiemy :) Nawtykaja ludziom do glow roznych pierdol tak dlugo az uwierza ze to prawda :) Demokracja co jakos dzialala byla jedna, ta pierwsza :( 


  • coma lubi to

#17 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 23 kwiecień 2015 - 13:41

"Jak krol był silny to bylo dobrze " ale komu , pewnie krolowi tak a co szarym zjadacza chleba (czy im bylo super ) .

Pewnie niektórym nie bo skąd ta Rewolucja Francuska.
 

Wracajac do filmu napewno pójdę :D



#18 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 17:10

Po co szukac w ludzkosci, Polska wystarczy, jak byl krol silny to bylo dobrze pozniej bylo i jest jak wiemy :) Nawtykaja ludziom do glow roznych pierdol tak dlugo az uwierza ze to prawda :) Demokracja co jakos dzialala byla jedna, ta pierwsza :(

 

Wiesz, "Demokracja prowadzi do dyktatury" (Sokrates?) , więc...wszystko przed nami.  B)

 

 

 



#19 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 17:13

"Jak krol był silny to bylo dobrze " ale komu , pewnie krolowi tak a co szarym zjadacza chleba (czy im bylo super ) .

Pewnie niektórym nie bo skąd ta Rewolucja Francuska.
 

 

 

Dziś już wiemy, że to była bardzo starannie zaplanowana operacja zaplanowana na wiele pokoleń, żadnej przypadkowości i nie o monarchię przecież chodziło w sensie stricte.  :)



#20 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 kwiecień 2015 - 17:45

Ja nie byłem optymistycznie nastawiony do kwestii Disney + Star Wars. Szczerze mówiąc nadal nie jestem. :lol:

Zwiastun obiecuje sporo, jak to zwiastun. ;)  Miejmy nadzieję, że się nie zawiedziemy.

Serio? Trawisz te "wojny". Ja chyba nie dorosłem ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych