Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na bałtycką / morską Troć

blank troć

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
202 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 lipiec 2013 - 17:34

A jakie masz wymagania odnośnie wagi wędziska ?



#22 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 26 lipiec 2013 - 17:41

wydaje mi sie że ok 240 - 290g było by optimum (uzbrojony kij), oczywiście okolice dolnej granicy sa najbardziej preferowane


Użytkownik fedx edytował ten post 26 lipiec 2013 - 17:43


#23 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 26 lipiec 2013 - 18:51

Widziałem w akcji Diaflasha EX 330 - H.( Shimano ).

Waga ok 240. cw 20 - 50. Rzuty kapitalne. Akcja taka o jakiej piszesz.

Jedyny mankament jak dla mnie, to przydługi dolnik. 

Nie bez znazcenia jest i to,że możesz "perełkę"trafić w dobrej cenie.



#24 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 26 lipiec 2013 - 19:08

w seryjnych kijach to chyba nic dobrego w takich parametrach jak szukam nie znajde



#25 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 26 lipiec 2013 - 19:17

Poszukaj tu taką alternatywą na nieprodukowany CD BLU 10-42 gr może być obecny 20-56 gr . Według mnie ciężar troszkę przesadzony , delikatna czuła szczytówka i mocny dół.http://jerkbait.pl/t...hon-permetryna/



#26 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 lipiec 2013 - 19:43

w seryjnych kijach to chyba nic dobrego w takich parametrach jak szukam nie znajde

Kiedyś były Daiwy Morethan(bez 'Branzino') "Gangster" 3.15 do 40g Blank ten sam co 'Branzino' tylko skromniej ubrane. Waga kijka ok 150g. jak byś znalazl taki to moge polecić

U.



#27 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 26 lipiec 2013 - 22:57

Jedna z moich trociówek z plaży to od wielu, wielu lat Talon VI+ 10'6 MHM 0,5-1,5oz. (czyli 3,20m, 20lbs mocy, 14-42gramy, akcja medium). Cóż, tak długi Talon lekki być nie może ale plusów za to ma wiele. Fajne, płynne ugięcie i głęboka amortyzacja przy "prawdziwych" 20 lbs mocy w dolniku. Teoretycznie można każdą troć zatrzymać w miejscu co zdażyło mi się kilka razy w czasie łowienia w rzece zrobić. Doceniam go najbardziej za to, że ryby z niego nie spadają.

Ubrany fabrycznie dość grubo w niewielką ilość sic'ów, możną dzięki temu daleko rzucić, bardzo porównywalnie do fastów którymi też czasami próbuję coś wyholować.

tomaszek11



#28 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 27 lipiec 2013 - 03:05

Ja się tam chyba na tym spinningowaniu w morzu/oceanie to za bardzo jeszcze nie znam...Dopiero ósmy rok praktycznie dzień w dzień stoję po pas w solance ;)

Po trzech latach doszedłem do wniosku, że kij dłuższy niż 2,70 to nad oceanem totalne nieporozumienie (no chyba, że się łowi na sbirulino, czy jak to się tam nazywa). Przede wszystkim długi kij stawia przy morskich wiatrach spory opór - przy zarzucaniu, prowadzeniu przynęty, reakcji na branie (przez to zacięcie jest opóźnione). Szybko męczy łapę...

Na szczęście moją 10'+ połamał w końcu Bigos i teraz wszystkie moje morskie spinningi mają max. 2,70.

Żeby nie było, że piszę głupoty - wystarczy przejrzeć kije morskie do łowienia np. sea bassów mają max. 2,60-2,70.


  • popper, Kuba Standera i Wojtek B. lubią to

#29 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 27 lipiec 2013 - 07:44

Tak jak Waldziu i Tomek napisali-swietny jest również seryjny AVID 10'  1oz. Kiedys mocno myslałem nad mhx 1 1/2 oz ale tego typu blanki sa pieruńsko juz mocne dlatego nawet skierowałbym sie w strone 21gr  :)


  • popper lubi to

#30 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 lipiec 2013 - 08:04

Tomek jak ktoś lubi tyczką machać to jego sprawa :) .



#31 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 lipiec 2013 - 09:12

Chyba koledze chodzi o łowienie na Sbirulino + imitacja krewetki czy rybki na dość długim przyponie to wtedy długość ma kolosalne znaczenie. Widziałem wędkarzy tak łowiących  wędkami dochodzącymi do 4 m ale najczęściej był to model 3,60 m , jeżeli chodzi o spinna to 2,70 max 3,0 m będą odpowiednie



#32 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 lipiec 2013 - 12:40

fedx - Piszesz "chcę łowić z plaży " (domyślam się, że nie mocząc nóg)

          Dlatego polecam - Diaflasha. Od kilku lat obserwuję słowackich

          wędkarzy jak 25 gramowe sbirulino posyłają na 100 - 120 metrów

Oczywiście łowienie tym kijem z wody odpada choćby ze względu na długi

dolnik. Argumenty przytoczone przez tpe wyjaśniają resztę w tym temacie.

 

Cenowo, to dobry blank -  będzie o niebo droższy od w/w wędki,uzbrojonej

jak by nie było w wysokiej  klasy osprzęt (przelotki sic,dobry korek).  



#33 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 lipiec 2013 - 13:00

fedx - Piszesz "chcę łowić z plaży " (domyślam się, że nie mocząc nóg)

          Dlatego polecam - Diaflasha. Od kilku lat obserwuję słowackich

          wędkarzy jak 25 gramowe sbirulino posyłają na 100 - 120 metrów

Oczywiście łowienie tym kijem z wody odpada choćby ze względu na długi

dolnik. Argumenty przytoczone przez tpe wyjaśniają resztę w tym temacie.

 

Cenowo, to dobry blank -  będzie o niebo droższy od w/w wędki,uzbrojonej

jak by nie było w wysokiej  klasy osprzęt (przelotki sic,dobry korek).  

Właśnie spora długość dolnika pozwala na tak długie rzuty , dlatego że jest większa dźwignia i kto się tylko trochę interesował łowieniem z plaży na grunt oraz karpiowaniem to wie że tylko taka konstrukcja wędziska zapewnia bardzo dalekie rzuty więc zarzut kolegi bardzo niezrozumiały.Ponadto  kładąc sbirulino na wodzie razem z przyponem dodatkowo doładowujemy blank i rzut jest dalszy.To samo robiłem karpiując i nieraz montaż  wkładałem do wody i wykonywałem rzut lub kładłem montaż na specjalnej rampie  zrobionej z rury PVC :) Zasięg rzutu w granicach 130-140 m. Mam świadków ponadto odległości mierzone. Długi dolnik przy połowie troci z plaży jest jak najbardziej pożądany ! 



#34 OFFLINE   maxtor

maxtor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów

Napisano 29 lipiec 2013 - 10:19

Ja łowię trocie (gł. Sbirulino i błystki) na wędkę zbrojoną na blanku SAGE TCX Switch 11'9" (359 cm) #8. Wędka ma długi dolnik (rzuty z dwóch rąk), wagę ok. 220g. Blank jest zbrojony najlżej jak można (Gold Cermety w tytanowych ramkach). Akcja wybitnie paraboliczna. Teoretyczny, maksymalny ciężar wyrzutu liczony z tabel powinien wynosić ok. 30g, ale z praktyki wynika, że najlepiej pracuje z przynętami 15-20g (max. 25g). Świetnie się wtedy ładuje i odległości są naprawdę imponujące. Rzadko potrzebuję cięższych przynęt. Z racji swojej akcji można śmiało używać plecionki, ryby trzyma bardzo pewnie. Nieco trudniej jest za to podebrać rybę przy tej długości, ale można się przyzwyczaić. Przypon z fluorocarbonu może być dłuższy, co zdaje się mieć znaczenie. Przy stosowaniu plecionki Sbirulino szybciej tonie, więc warto stosować nieco lepsze "spławiki" niż Jaxona, np. firmy Tubertini o kilku stopniach tonięcia. Do tradycyjnego spinningowania błystkami mam wędki 2,7m (7-30g) i 3,0m (10-50g). Pozdrawiam.


Użytkownik maxtor edytował ten post 29 lipiec 2013 - 10:21


#35 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2013 - 14:40

Odniose sie do samej wedki (jako ze nie lowie w w/w sposoby) - raczej sie takiej wedki gotowej nie uswiadczy...a jesli chodzi o blanki to kazda wieksza firma ma w swojej ofercie (szukalbym w seriach salmon&steelhead) podobna armatke. Tak gdzies 10'6" dl. pamietam ze sie kreci z reguly...kolo 20Lb i wyrzut 1 1/2...

Mam takie cos, mialo byc na lososie w Morum...z Certified pro czy cos...

 

Natomiast przestrzegam przed krotkim dolnikiem do takiego czegos...swego czasu chodzily, jeszzce na bazarze na KRN, takie potworki, ktore ktos sobie osobiscie spieprzyl a potem usilowal spieniezyc :D - dlugosc rzedu 3,2m i dolnik jakies 40cm...nadawalo sie do nieczego...

 

Gumo



#36 OFFLINE   Bodzio59

Bodzio59

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2013 - 22:47

Witam,

 

Podłączę się pod temat :)

 

na początek odpowiedź dla Kolegi fedx, jest takie cóś :) firmy Dragon:

 

" ...DRAGON HM80 Steelhead Chaser, DRAGON HM80 Bornholm Hiker – komplet dla łowców 
morskich troci, potrzebujących długich, ale przy tym lekkich i dynamicznych wędzisk (3.20m, 
10–42g oraz 3.35m, 14–50g). Steelhead Chaser to wędzisko o klasycznej budowie dwuczęściowej, Bornholm Hiker to z kolei przepiękna, smukła trzyczęściówka. Oba spinningi charakteryzują się niesamowitymi wręcz właściwościami rzutowymi – w dobrych warunkach kilkunastogramowe Slim’y Salmo można nimi posyłać na odległość powyżej 100 metrów..."
 
Ten pierwszy kij, to jest chyba to co szukasz ! wyszło kilkadziesiąt numerowanych egzemplarzy ! Praktycznie do nabycia od ludzi, którym ten kij nie pasuje lub zakończyli- zniechęcili się do  łowienia z plaży. Miałem w ręku, tylko rzucałem- jest super ! info od posiadaczy, że pięknie czuje brania i super trzyma rybę. Dla mnie ma jedną wadę - ma 2 częsći ! zamiast 3 !
 
Ale.... ja szukam czegoś 3- częściowego !
 
Nie trafiłem na ten drugi kij z powyższego cytatu.
Jeśli ktoś ma i dałby pomacać ew. dałoby się machnąć, to można się umówić.
 
Ogólnie, to szukam czegoś, co musi mieć 3 - częśći !!!  2,9 - 3,2 m , do 40-45 g wyrzutu, czym można rzucić dalej niż ustawa przewiduje :lol:  i jeszcze jakby fajnie trzymało rybę ...  :D  :D  :D
 
Jeśli można, to opinie sprawdzone praktycznie - dość mam teoretyzowania typu FORS  ;)
 
Napiszę co mam, Shimano Nexhave 3,0 m,  do 50 g, 3 cz. - fajny kij, super ładujący przynęty 20-30 g ale ma jakby zapas mocy w holu i czasami gubi ryby ! szczególnie te poniżej 70 cm  :P , co ciekawe nie ma go w katalogu !
Na razie namierzylem coś zbliżonego: 
-Savage Gear Parabellum Spin 2,89m 10-34g 3 cz.
 
Ew. użytkowników proszę o opinie,  relacje z zamówionych testów czytałem  :)  jak zwykle super  ;)
 
pzdr 
Bodzio

  • slawito lubi to

#37 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 20 wrzesień 2013 - 09:16

st.croix

LES96HF2 - daje rade

:)



#38 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 21 wrzesień 2013 - 17:45

Ja się tam chyba na tym spinningowaniu w morzu/oceanie to za bardzo jeszcze nie znam...Dopiero ósmy rok praktycznie dzień w dzień stoję po pas w solance ;)

Po trzech latach doszedłem do wniosku, że kij dłuższy niż 2,70 to nad oceanem totalne nieporozumienie (no chyba, że się łowi na sbirulino, czy jak to się tam nazywa). Przede wszystkim długi kij stawia przy morskich wiatrach spory opór - przy zarzucaniu, prowadzeniu przynęty, reakcji na branie (przez to zacięcie jest opóźnione). Szybko męczy łapę...

Na szczęście moją 10'+ połamał w końcu Bigos i teraz wszystkie moje morskie spinningi mają max. 2,70.

Żeby nie było, że piszę głupoty - wystarczy przejrzeć kije morskie do łowienia np. sea bassów mają max. 2,60-2,70.

 

A jaką długość dolnika preferujesz w wędkach 2,70? buduję sobie kijek na blanku FX905 z przeznaczeniem właśnie na trocie brodząc w morzu. Osobiście nie lubię wędek z dolnikiem wystającym poza łokieć i u mnie dolnik od środka stopki będzie miał 36cm.



#39 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 wrzesień 2013 - 18:24

36 można już oprzeć o biodro, gdy hol się przedłuża, lecz dość krótko i mało poręcznie jest mimo.

Wiem, bo mam mniej więcej tak właśnie (37,5). Krótko....Załączony plik  0159.jpg   27,45 KB   136 Ilość pobrań

Gdybym teraz rozmawiał z Danielem, pewnie nie kłóciłbym się o długość, tylko słuchał  :lol:


Użytkownik popper edytował ten post 21 wrzesień 2013 - 18:32


#40 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 22 wrzesień 2013 - 21:47

36 można już oprzeć o biodro, gdy hol się przedłuża, lecz dość krótko i mało poręcznie jest mimo.

Wiem, bo mam mniej więcej tak właśnie (37,5). Krótko....attachicon.gif0159.jpg

Gdybym teraz rozmawiał z Danielem, pewnie nie kłóciłbym się o długość, tylko słuchał  :lol:

 

Czyli ile radził Daniel? chłop zapisał się w pamięci wielu ludziom :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, troć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych