Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kosmos (troche)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 06 kwiecień 2006 - 18:25

albo klatka taka jak do nurkowania z rekinami :lol: :lol: :lol:

#22 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 06 kwiecień 2006 - 18:47

ja cie kręce szok !!! chciałbym zobaczyć jak wygląda wyjmowanie przynęty z pyska tego potwora,ciekawi mnie też jak wyglądają i jaką mają mają długość woblery na które je się łowi

#23 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 kwiecień 2006 - 19:51

luk na aligator pike sie nie nadaje, bo ten koles nie ma lusek tylko plytki kostne :huh:
widzialem w telewizji, jak je, na mississipi lapali, linka 200 funtowa, hak jak na rekina i dawaj nikolaj!

#24 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 kwiecień 2006 - 20:33

pitt zatem skoro nie luk to porządna kusza z porządnym multikiem do naciągu cięciwy :mellow:

cobrze ze mam caimana w odwrocie :mellow:

#25 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 06 kwiecień 2006 - 21:36

mifek, wybieraz się na ALIGATORY????????? :mellow: :mellow: :mellow:

#26 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 06 kwiecień 2006 - 21:38

Myślę że przy taaaakiej rybce,bardziej przydadzą sie szybkie buty.hihihi :lol:

#27 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 07 kwiecień 2006 - 07:00

@ Wujek :D wspomniales o zolwiach , chyba Wam nigdy nie pisalem ze bardzo czesto lowiac na grunt lapia sie zolwie . Najwiekszy przy mnie zlapany mial 45 cm srednicy . Zawsze trzeba zylke odciac i uwazac zeby nie odgryzl palca , ma bardzo silne szczeki . Zolwie zyja w Illinois , Wisconsin wszedzie i wedkarze gruntowi maja z nimi problemy . Mi tez sie trafily na nocnej zasiadce :mellow: . Mama Przyroda ma rozne dzieci.... :mellow:

#28 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 kwiecień 2006 - 10:01

45 cm srednicy :huh:
Niezly rondel :D


Guzu

#29 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2006 - 11:26

@Jurek,

a propos żółwi, to u nas także zdarzają się przypadki złowienia żółwia na przynętę przeznaczoną dla rybek. Wiem, że dość sporo żółwi żyje w dolinie rzeki Świder. Jakieś 3 lata temu byłem nawet świadkiem złowienia takiego żółwika na robaki... :D
Niestety nie wiem co to za gatunek.


#30 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 kwiecień 2006 - 14:21

Sebuś nie wiesz to zapytaj wujka, on prawdę Ci powie :)W Polsce żyje naturalnie jeden gatunek żółwia, mianowicie żółw błotny. Jest to gatunek wpisany do Czerwonej Księgi, więc dosyć ciekawe że go widziałeś w tych okolicach. Wiem że na Polesiu Lubelskim jest stanowisko żółwia błotnego i sa tam jego rezerwaty, choć obiło mi się również o uszy że są jego stanowiska w okolicach Warszawy. Z tego co wiem żółw ten preferuje bagniste oczka i jeziorka. Ostatnio coraz częściej pojawiają sie żółwie czerwonolice które wypuszczają na wolność lekkomyślni hodowcy. Sam nawet widziałem takiego cwaniaka w Parku Skaryszewskim, co ciekawe był bardzo płochliwy i nie dał do siebie blisko podejść.
Jurek 45cm średnicy to nie sa chyba maksymaklne rozmiary żółwia sępiego, w telewizji widziałem o nim program i żółw ten ze swoimi szczękami wygląda naprawdę przerażajaco. Grubą gałąź włożoną w lekko rozwarte szczeki kruszył bez najmniejszego wysiłku. Z tego co wiem żółw ten ma ciekawy sposób polowania. Leży nieruchomo na dnie z lekko rozwartymi szczękami i porusza wyrostkiem na języku imitującym robaka. Rybka która da się nabrać i podpłynie, po błyskawicznym ataku zostaje pożarta. Żółw ten jest bardzo agresywny i potrafi zaatakować np.nogę człowieka.

#31 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 kwiecień 2006 - 14:52

A to fotki naszego milusińskiego, masa ciała do 100kg, długość pancerza do 75cm :D

Załączone pliki



#32 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 07 kwiecień 2006 - 15:00

A tak wyglada żółw błotny i jego środowisko

Załączone pliki



#33 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2006 - 15:57

@Wujek,

dzięki za super opis! :D
Dokładnie takiego żółwika widziałem nad Świdrem.
Facet, który go wyłowił opowiadał, że jest ich tam trochę i że mają się całkiem dobrze. W okolicach rzeki są różne bajorka i moczary więc pewnie tam są główne kryjówki naszych żółwi błotnych. :mellow:


#34 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 08 kwiecień 2006 - 07:00

@ Wujaszku :mellow: tego zolwia 45cm to ja widzialem , ale slyszalem o wiekszych . Wyobrazcie sobie mine wedkarza przy holu , bo to niezle pracuje , nastepnie wielki zawod w slepiach [wedkarza ..nie zolwia ] po holu :mellow: .
A tak swoja droga ...zolwie w wodach , wiewiory na parepecie okien , szopy i skunksy buszujace w smietnikach , w parkach setki gesi [moze tysiace], dziesiatki saren ...zurbanizowana amerykanska zwierzyna sie przystosowala i olewa czlowieka ...skunks doslownie :lol:

#35 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 08 kwiecień 2006 - 17:16

Remku :D w najnowszym In-Fisherman , ktory otrzymasz :mellow: , na stronie 83 jest naczelny Dough Stange jak trzyma w obieciach Gara Alligatora . Nie jestem pewny czy Friko juz nie ma tej gazety . Mozna by te zdiecie tez pokazac do wgladu :D

#36 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 kwiecień 2006 - 17:27

Zeskanuję je i opublikuję. Jurku, z tego co wiem w każdej z tych gazet jest informacja, że możesz sobie zaprenumerować TV In-fisherman (w rozdzielczości HDTV!!). Właśnie w reklamówce jest zdjęcie tego gością z tą rybą :mellow: Wy tam w US to macie życie ... :D

Pozdrawiam
Remek


#37 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 08 kwiecień 2006 - 17:32

To prawda Remku ..to prawda :mellow: ...zeby tak jeszcze wiecej salaty :unsure: to wtedy tylko ryby , ryby i wyprawy na ryby :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych