Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery RAPALA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 14 styczeń 2006 - 17:58

Witam

Dzisiaj pozwoliłem sobie w ramach przygotowań do sezonu kupić wobki X-Rap i Deep Tail Dancer. Z tym pierwszym wobkiem mam jako takie doświadczenie ale co do drugiego to nic. Prosiłbym o wymianę poglądów na ten temat, czy używacie w/w wobków i na jakie rybki. Ewentualne propozycje skutecznego wykorzystania mile widziane :mellow: .

pozdrawiam Maciek

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2006 - 19:25

@Maciek,

muszę cię troszkę zmartwić bo ogólnie wśród wędkarzy panuję opinia, że nikt nic nie łowi na Deep Tail Dancera :( Niestety ale ta przynęta nie należy do najskuteczniejszych...
Ogólne przeznaczenie to głeboki trolling za szczupłym lub sandaczem

#3 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 14 styczeń 2006 - 19:29

witam cię Maćku,trochę mnie zaskoczyłeś kolejnością,bo ja na przykład najpierw obmyślam i planuję co będę w danym sezonie łowił , a dopiero potem dopasowuję i nabywam wabiki.Jeśli zaś chodzi o RAPALĘ, to spróbuj znależć w sklepie wędkarskim katalog NORMARK, a tam znajdziesz krótkie opisy poszczególnych serii wobków.Jeśli chodzi o Tail Dancery, to są one skuteczne przy połowie wszelkich naszych drapieżników tj.pstrąg,okoń,sandacz,szczupak,troć.Znam trzy rozmiary: 5,7 i 9cm., bodaj10 kolorów.Sam używam tylko jednego 7cm.,do połowu troci,jednak narazie jest dziewiczy,być może dlatego że go bardzo oszczędzam.pzdr. :D :unsure:

#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 styczeń 2006 - 19:56

Czytam sobie taki tekścik
Jeśli chodzi o Tail Dancery, to są one skuteczne przy połowie wszelkich naszych drapieżników tj.pstrąg,okoń,sandacz,szczupak,troć.
i dalej
Sam używam tylko jednego 7cm.,do połowu troci,jednak narazie jest dziewiczy.

Nie wiem na jakiej podstawie autor postu wyraża takie opinie, ale to jego tajemnica. Może przeczytał we wspomnianym katalogu.
Od siebie mogę napisać tak. Jak kupowałem tego woblera właściciel sklepu opowiadał o ogromnych okoniach holowanych na zbiorniku Gosławice. Ja używałem go przez 2 lata, bez pobicia. Dodatkowo jego lotność z castingu była gorsza niż niektórych woblerów dużego krajowego producenta. Natomiast miałem wiele pobić na małego Gnoma z f. Polsping. Niestety niektóre spadały z powodu tempych kotwiczek. Pike zasugerował wymianę z Tail Dancera na Gnowa. Skuteczność wzrosła do 99%. Są to najdroższe kotwiczki, jakie mam na wahadełku, ale jakie skuteczne.
To co napisałem dotyczy doświadczeń własnych, a nie katalogu.

pozdrawiam

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 styczeń 2006 - 20:44

tail dancer to wobler do trollingu, do rzucania nadaje sie tak samo dobrze jak ping pong
co do efektow, to mialem zero bran! oddalem innym, a co? niech tez sobie niepolowia :mellow:

zostal mi tylko jeden, w gablocie, za autogarmem mistrza swiata w polowioe walleye (keith kavajecz)

#6 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 14 styczeń 2006 - 21:31

Thymalus świetnie,logika wskazuje że z braku własnych doświadczeń, posłużyłem się opisem katalogowym.Bo niby skąd miałbym wiedzieć, co na to cudo mógłbym złowić.Kiedy już wysłałem posta,zauważyłem że przez pośpiech ,nie zaznaczyłem skąd zaczerpnąłem takie informacje.Na poprawki było za póżno i musiałem odejść od kompa.Jednak dzięki takim czujnym forumowiczom, mogę być spokojny i pewny że wszelkie gafy zostaną wyłowione.Jeszcze raz gratuluję.

#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 styczeń 2006 - 21:43

heniutek, Ty się w ogóle nie przejmuj. To się zdarzyć może każdemu. jesteśmy tylko ludzmi. Mi też czasami się coś wyrwie. Chodzi tylko o to, żebyśmy opisując wabiki, kije i.t.d najlepiej posługiwać się własnymi doświadczeniami to pozwoli koleżeństwu wyrobić sobie jakieś zdanie w temacie, szczególnie jak wielu kolegów napisze swoje spostrzeżenia.

pozdrawiam

#8 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 14 styczeń 2006 - 21:51

Witam

Co do odpowiedzi Heniutkato kolejność raczej była podyktowana schodzeniem tego wabika na znaczną bo 9 metrów głębokość. Tail Dancera też posiadam i ma się dobrze ale pytanie kierowałem co do Deep Tail Dancera (czyli większego brata). Co do ryb to mam z jesieni fajną miejsówkę pod okonie i sandacze na sporej głębokości i tam szukałbym zastosowania tego wabika, ale czekam na jakieś Wasze sugestie :D

pozdrawiam Maciek

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 styczeń 2006 - 22:11

Cześć Maciek,
Używam Deep Tail Dencera w kolorze GT. Szczerze powiedziawszy nie złowiłem jeszcze na niego ryby ale wynika to tylko z tego, że łowię nim nie często. Wobler ten potrafi zejść bardzo głęboko więc próbowałbym go w głębokim trollingu (tak też go używam).

Pozdrawiam
Remek


#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2006 - 22:52

Wyeliminowalem ze swojego zestawu Tail Dancery bo ryby na nie nie braly. W deep Tail Dancera nie wchodze bo i nie mam po co, sa inne woblery, ktore sa na pewno skuteczne,bo sprawdzone..
Po doswiadczeniech z TD mam sceptyczne odczucia co do DTD, zwlaszcza ze z obserwacji wynika, ze brania podobnie czeste jak na TD... :unsure:
Gumo

#11 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 16 styczeń 2006 - 02:40

Na normalnego Tail Dancera [nie deep] zlowilem jednego z walleyi na troling w Kanadzie . Te woblery sa reklamowane na walleye . Byly tez reklamowane jako limitowana seria , a teraz ich jest wszedzie duzo do wyboru . Na pewno spowodowalo to ich duzy zakup na poczatku . Ja akurat wole Horneta 6 lub Percha 8 deep runer , to zalezy od wiary .

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2006 - 15:16

A ja w temacie rapali stalem sie posiadaczem czegos takiego:

http://www.rapala.com/products/luresdetail.cfm?modelName=lau ri_rapala_100th_anniversary_lure&freshorsalt=Fresh

sztuk dwie, jedna w kolorze ARR druga PER.
Jako ze rocznica firmy byla w zeszlym roku, to moze ktos juz rzucal tymi wabikami? Jezeli opinia bedzie rownie miazdzaca co w przypadku TD to chyba w ogole nie bede wyjmowal z pudelka tylko zachowam w celach kolekcjonerskich.

Swoja droga, wyprodukowac przynete na ktora nikt nic nie zlowil - to jest sztuka !

Pozdrawiam

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 styczeń 2006 - 15:19

Ładne i niezwykłe :D Ta historia z kolorami bardzo ciekawa.

Pozdrawiam
Remek


#14 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 16 styczeń 2006 - 21:26

Dostałem pod choinkę DT-16,jeśli ktoś na to łowi,to proszę o opinię. :wacko:

#15 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2006 - 21:52

@Heniutek,

DT16 to jeden z moich ulubionych wobków do szczupakowego trollingu. Mimo swojego opisu (max głębokość 5m) można go bez żadnych problemów sprowadzić na około 8-9 metrów. Na długiej lince.
Jest bardzo skuteczny.
Sprawdza się takze podczas polowań na sumy ze spinningiem oraz do trollingu sumowego. :D

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 styczeń 2006 - 23:44

DT 16 byl i moim ulubionym do glebokiego lowienia obok Risto i ratlin deep fat rap, do czasu...podwojnej awari ze sterami.
Obie wydarzyly sie podczas wyskokow niewielkich szczupakow....dosc, ze do lodki dociagalem sam ster.
Nie wiem czy to byla felerna partia, nie wnikam....po ogledzinach grubosci steru w newralgicznym m-cu wyeliminowalem te woblery ze swojego zestawu...
Gumo

#17 OFFLINE   Turtle

Turtle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaPuck

Napisano 17 styczeń 2006 - 01:45

a ja na gwiazdke sobie sprezentowałem 4sztuki tych kolekcjonerskich lauri rapala i jednego 22cm Rapala magnum Purple Mackerel - dwie osoby juz mnie pytały, kiedy jade na rekiny :lol:

#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 styczeń 2006 - 07:54

Heniutek DT 16 to naprawde dobre wobki. Nie dość, że sa skuteczne to jeszcze właściwości aerodnamiczne (casting) maja na zadowalającym poziomie. Polecam!!

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 styczeń 2006 - 07:55

Choć trzeba przyznać, że nie chętnie stosuję DT z oryginalnymi kotwiczkami do polowania na sumki.

#20 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 styczeń 2006 - 08:12

Cześć,
To ja też dołożę od siebie. Jest to jedna z moich ulubionych przynęt zarówno do trollingu jak i spinningu. Świetnie leci, świetnie pracuje i ... co bardzo ważne bardzo szybko wchodzi na żądaną głębokość przez co trasa efektywnego łowienia jest większa niż w tradycyjnych wobkach. Na tego woblera złowiłem oczywiście szczupaki różnych rozmiarów i ... mimo, że to niby nie ten kształt sandacze. Jedyna wada (chyba nawet nie wada) jest taka, że wobler ten zbudowano z balsy więc każdy szczupak zostawia na nim swoje zęby. Generalnie uważam, że to świetny wobler!

@Turtle, Ty się nie przejmuj. Zobaczysz jakie kabanki będą wyskakiwały do tych woblerów :D

Pozdrawiam
Remek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych