Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

klenio-jazie, spinning vs. feeder


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 06 maj 2015 - 05:59

Witam, zastanawiam się która metoda jest lepsza żeby pobawić się z kleniem i jaziem, ogólnie łowię tylko na spinning ale nie mam takich efektów jak znajomi  łowiący na gruntówki. Wczoraj spotkałem znajomego nad wodą, z miejsca które obłowiłem różnymi przynętami i sposobami wyjął przy mnie dwa piękne kleniska, jakiś czas temu inny znajomy w innym miejscu targał piękne jazie, ja próbowałem spinem ale również nic z tego. Normalnie ręce opadają ... :), a fajnie byłoby mieć takie efekty ze spinningu.


  • Paavo lubi to

#2 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 965 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 06 maj 2015 - 06:25

spróbuj łowic głębiej lub większymi przynetami 7 cm wobler jak dla klenia nawet 40 cm nie jest wcale duży a o wiele łatwiej sprowokuje większą sztuke czesto żerującą na uklejce tak to juz jest ze watroba rosowka czy ogon uklejki okazuja sie skuteczniejsze od spina my mamy za to tą możliwosc ze mozemy obejsc wiekszy kawałek rzeki .



#3 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 06 maj 2015 - 07:09

Próbuje od żuczków po głebiej schodące większe wobki, wiem że rybki są ale wogóle nie są zainteresowane, no ale trzeba kombinować dalej



#4 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 06 maj 2015 - 07:22

Pewnie, że przynęty naturalne są skuteczniejsze jednak spinning to nieco wyższy niż gruntówka poziom:-) Rybkę trzeba przechytrzyć a żeby to zrobić trzeba poświęcić dużo czasu i eksperymentować. Jednak jak już przełamiesz złą passę to satysfakcja gwarantowana. Najważniejsze, abyś miał w sobie dużo samozaparcia oraz, że masz pewność, że ryby są. Powodzenia!
  • TomekSudety lubi to

#5 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 maj 2015 - 07:30

Nie raz gruntowcy wyciągali mi spod nosa piękne klenie na rosówkę czy owoce... życie

tak jak pisali koledzy łowić, łowić i... w końcu złowić, dalej już z górki (oby) ;)

Zwróciłbym jeszcze uwagę na podejście do wody i maskowanie, niejednokrotnie fakt pokazania się rybom był wystarczający żeby przestawały wykazywać zainteresowanie przynętą, nawet jeżeli pozostawały na stanowisku skusić się już nie dawały...


  • G_rzegorz lubi to

#6 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 06 maj 2015 - 07:47

Ja zająłem się kleniami od niedawna i też na poczxątku miałem ciężko i widziałem jak z gruntu lub z przepływanki łowili piękne kluski a ja nic ale niemożna się poddawac tylko próbować i próbować i dużo być nad wodą,spinningowy kleń daje dużo większą satysfakcje,a czym trudniej tym bardziej rwie mnie z kijem nad wode,pozdrawiam


  • G_rzegorz lubi to

#7 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 06 maj 2015 - 08:23

Dokładnie tak jak napisał Kolega @Wojtek. Niby ryba to ryba, ale złowiona na spinning daje wiekszą frajdę, bynajmniej takie są moje odczucia. Pamiętm jak jakiś czas temu udało mi się namierzyć fajne kleniowe miejsce na małej rzecce. Pływały tam piekne klenie i kilka udało się wyciągnąć. Któregoś dnia niestety kleniska spływały za wobkami, cmokały, zasysały i wypluwały... cuda wianki. Coś im ewidentnie nie pasiło. trwało to jakiś czas, a ja stwierdziłem, że jak jesteście takie cwaniaki to was na czereche oszukam ;) No i ... rzeczywiście z miejscówki z której normalnie po wyholowaniu jednego ładnego klenia na spinna była cisza cały dzień, na przepływanke z czereśnią na haku udało się złowić 6 kleni z tej samej miejscówki. Jednak ja zdecydowanie preferuje spinning, dużo więcej emocji i zabawy. Trzeba po prostu trafić w odpowiedni moment i co jest chyba najważniejsze być konsekwetnym w tym co się robi, a efekty prędzej czy pózniej się pojawią :)


  • Tomus lubi to

#8 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 06 maj 2015 - 22:38

Mam podobny problem jak założyciel wątku. Postanowiłem go rozwiązać opracowując dobrze pracującą imitację wątróbki kurzej ewentualnie mielonki :D. Na oryginały bowiem u mnie łowią się największe ryby. Opcjonalnie wiosną skuteczna mogłaby być jeszcze podobizna skórki od chleba. Jak mi się uda, chętnie podzielę się z kolegami ;).



#9 OFFLINE   martin26

martin26

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 07 maj 2015 - 20:47

Jeżeli łowisz i na spining i na feeder a chcesz złowic ładnego klenia wybież metode która bardziej bedzie skuteczna w twojej rzece albo sam sobie zadaj pytanie na która metode wolisz złowic z czego bedziesz miął większą satysfakcję czy złowienia na woblera czy na robaka 


  • Luckyguliver lubi to

#10 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 10 maj 2015 - 17:50

Feeder bije na głowę spina jeśli chodzi o skuteczność w łowienia kleni, przynajmniej w Odrze..niestety.

#11 OFFLINE   marcin81

marcin81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Marcin

Napisano 13 maj 2015 - 12:16

Wszystko zależy od wody na której łowimy.Ja na świetne wyniki mam na boczny trok na jednym z zalewów.



#12 OFFLINE   kociszp

kociszp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 13 maj 2015 - 18:59

Dołącze się do dyskusji. To na jakie wody proponujecie feeder na jakie spin ?
z logicznego punktu widzenia to dzielicie to w ten sposób, że głębsza woda feeder, płytsza spin? Czy jeszcze jakieś inne zależności widziecie ?



#13 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 13 maj 2015 - 19:14

Ja osobiście jestem za spinem, czasami usiądę z feederkem ale to rzadkość, duży kleń lub jaź ze spinningu to dopiero frajda, mimo tego że wyniki są słabsze niż przy metodach stacjonarnych. Ostatnio wstrzeliłem się w jazie, ale nadal kombinuje z kleniami. 

kociszp- jeden woli rzeki drugi jeziora a trzeci jeszcze jakieś bagna :) jak jest ryba to i na to i na to połowisz


  • Paavo lubi to

#14 OFFLINE   maciek17_mi

maciek17_mi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów

Napisano 13 maj 2015 - 21:18

Łowimy  z Kamilem na tej samej rzece i często wedkujemy razem wymieniając spostrzeżenia o ile do bolków w pewnym stopniu udało nam się dobrac o tyle do dużego klenia lub jazia droga daleka.Rybki są i to spore po prostu je widać.Mam nadzieje Kamil że znajdziemy na nie sposób tak jak na rapy :)



#15 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4903 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 maj 2015 - 00:53

Maciek są są i niedługo dostaną karę za to wybrzydzanie ;-)

 

 

10394488_910147569001224_200159644221163



#16 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 14 maj 2015 - 05:16

Kuba czy to ten jazik z mojej rzeczki? :P



#17 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4903 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 maj 2015 - 07:19

Tak

#18 OFFLINE   maciek17_mi

maciek17_mi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów

Napisano 14 maj 2015 - 09:47

Szkoda że wtedy nie mogłem dłużej zostać :) 



#19 OFFLINE   lukasz_aug

lukasz_aug

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaBAU/BL

Napisano 14 maj 2015 - 11:21

Na smużaki te z Pisy reagują chętnie, gorzej już na standardowe wobki

#20 OFFLINE   Kondziu

Kondziu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • LokalizacjaLublin/Wrocław

Napisano 14 maj 2015 - 11:34

Maciek są są i niedługo dostaną karę za to wybrzydzanie ;-)

 

 

10394488_910147569001224_200159644221163

Jak widać te złowione na spina dają większego banana na twarzy :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych