Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Winda kotwiczna elektryczna do łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   nixon69

nixon69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaOSTROŁĘKA
  • Imię:TADEUSZ

Napisano 11 kwiecień 2019 - 10:57

https://www.youtube....h?v=9KN7JX6zFr8

Z takowej korzystam od 2015 roku, jeśli pamięc mnie nie myli kupowałem na amazonie niemieckim (500 Eur). Zero problemów. Poprostu robi i tyle. Pytacie o prąd?! Przy spiningu nie uzywasz tej kotwicy w tempie by rozwalić aku. 


Użytkownik nixon69 edytował ten post 11 kwiecień 2019 - 10:59

  • Janusz Wideł lubi to

#42 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 kwiecień 2019 - 13:25

Ja mam u siebie tą samą winde zamontowaną. Dziala, sprawdza sie, jestem zadowolony.
  • gooral lubi to

#43 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 01 sierpień 2019 - 19:02

Czy ktoś ma taką wciągarkę https://allegro.pl/o...idShowitemShare i może się na temat wypowiedzieć.

#44 OFFLINE   Milky

Milky

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Marcin

Napisano 03 luty 2020 - 19:27

Witam,

 

Od jakiegoś czasu irytuje mnie lina walająca się po "całym pokładzie". W związku z tym że budżet okrojony szukam jakiegoś zamiennika wciągarki albo innego ustrojstwa które pomoże zachować mi na łodzi porządek. Czytając zdanie wcześniej silnik dziobowy odpada :) Trac Minnkota też poza zasięgiem. Skorupa to Semper 380. Pokażcie jakie patenty stosujecie :) 

 

Pozdrawiam

 



#45 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 03 luty 2020 - 22:01

Takie coś mam :

Załączony plik  355-1.jpg   42,72 KB   23 Ilość pobrań

 

 

Załączony plik  355-2.jpg   33,82 KB   23 Ilość pobrań

 

 

Załączony plik  355-4.jpg   44,28 KB   23 Ilość pobrań

 

 

 

fotki można powiększyć 


Użytkownik M a r a s edytował ten post 03 luty 2020 - 22:02


#46 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 04 luty 2020 - 00:06

MARAS    Podepnę się pod temat , długo taki zestaw użytkujesz i z jakim ciężarem masz do czynienia  .  Mam linkę grubszą i ciężarek taki od dawnych wag 10 KG i napiszę  tak ,  wiele razy siadałem na burcie i na zasadzie   twoja - moja   wyciągałem z mułu ciężarek który tak się zassał   :o  . Cieka linka jak Twoja bardzo się w ręce wbija  i jak patrzę na Twój kołowrotek to bym nim nie ukręcił  z moim ciężarem . Teraz w nowej łódce mam Scotty , nie wiem jak to mi się sprawdzi jeszcze nie pływałem z tym zestawem   , ale linka będzie zwijana w kątku łódki innej opcji nie widzę . Przepraszam że tak napisałem  , ja łowię na 10 m i jak jest większy wiatr lekki ciężarek nie utrzyma  , a czasami  te 20 kg jest za mało 



#47 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 04 luty 2020 - 07:42

Ciężar kotwicy nie jest najważniejszy, dużo ważniejszy jest jej kształt i długość liny. Było już w kilku miejscach to poruszane, Długość liny do kotwiczenia to nawet 3-5 razy głębokość. Chcesz stać na krótszej linie przy wietrze i nie myszkować użyj dwóch kotwic. Na większość naszych zbiorników dobrą kotwicą będzie np zwykły 3kg drapak z Juli i długa lina

tutaj opis kotwic i ich cechy względem rodzajów dna https://osprzetzegla...orady-yachtaman

a tu technika kotwiczenia yachtów https://pl.wikisourc...cie/Kotwiczenie

 

jednym z najlepszych rozwiązań jest silnik dziobowy z funkcją kotwicy. Miałem windę kotwiczna i używałem kotwicy 9 i 13 kg River przy łodzi ponad 4 metry. Przy wietrze wietrze 4 m/s trzeba było wypuścić więcej liny aby trzymało, bo m.in. kształt tej kotwicy nie jest najlepszy a masa to nie wszystko. Do jachtów 10 metrowych nie stosuje się kotwic o wadze 100g a kilku lub kilkunastu kilogramów



#48 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 04 luty 2020 - 09:40

Ciekawe rozwiązania kotwiczenia Łodzi , muszę pomyśleć o dokręcenie jakiegoś drapaka do swoich ciężarków żeby lepiej trzymały łódkę w miejscu

#49 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 04 luty 2020 - 21:32

MARAS    Podepnę się pod temat , długo taki zestaw użytkujesz i z jakim ciężarem masz do czynienia  .  Mam linkę grubszą i ciężarek taki od dawnych wag 10 KG i napiszę  tak ,  wiele razy siadałem na burcie i na zasadzie   twoja - moja   wyciągałem z mułu ciężarek który tak się zassał   :o  . Cieka linka jak Twoja bardzo się w ręce wbija  i jak patrzę na Twój kołowrotek to bym nim nie ukręcił  z moim ciężarem . Teraz w nowej łódce mam Scotty , nie wiem jak to mi się sprawdzi jeszcze nie pływałem z tym zestawem   , ale linka będzie zwijana w kątku łódki innej opcji nie widzę . Przepraszam że tak napisałem  , ja łowię na 10 m i jak jest większy wiatr lekki ciężarek nie utrzyma  , a czasami  te 20 kg jest za mało 

Zostało to zamontowane jak składali mi łódkę ( WIGRY 355) czyli ma już za sobą cztery sezony i jest ok. Podstawa to porządne zamocowanie do laminatu. Wraz z tą windą dodałem dorobione wcześniej odpowiednie "podkładki" z blachy, zarówno dla windy jak i kołowrotka. 

Linę mam  fi 5 mm ,taką dałem bo w instrukcji było 5 lub 6 mm. Kotwica z przodu to 10 LB  czyli jakieś 4,5 kg i jak na razie jest wystarczająco. Gdy bardziej wiało to wypuszczałem więcej liny czyli łódka stała dużo dalej od kotwicy. Z wyciąganiem nie ma żadnego problemu .Fakt mułu tam nie ma ale zielska typu moczarka to czasami sporo się zaczepi kotwicą.Ale też powiem ,że jak już mamy bałwanki na wodzie to szukam spokojniejszej wody gdzieś za wiatrem.   W razie potrzeby to mam jeszcze zamontowane z tyłu w okolicy pawęży gniazdo Scotty do montażu windy kotwicznej gdzie przewidziana jest kotwica gumowa 5 kg .Linka o wiele większej  średnicy bo  jest wyciągana jest ręcznie.



#50 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 04 luty 2020 - 21:55

Super  że  Ci się sprawdza to rozwiązanie  , kurde może z moją kotwicą jest coś nie tak , może że jest to okrągły walec to się toczy zamiast siedzieć w miejscu  :) . przecież łódki mamy podobnych rozmiarów  , ale ciężar Masz o połowę mniejszy   Ty stoisz  a ja pływam   :D  . Na ten sezon do spodu ciężarka  dokręcę  większej średnicy plaster żelaza  może to będzie więcej zaczepiać się o dno .  Dla zobrazowania wyglądać będzie   tak   jak Byś postawił szklankę z podstawkiem  , zobaczę dopiero jak się sprawdzi  . Na Żarnowcu potrafi powiać  , a tam będę chciał powędkować za Leszczami .



#51 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów

Napisano 08 luty 2020 - 22:04

A czy ktoś miał kiedyś do czynienia z czymś takim jak minn kota talon 15?

#52 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 08 luty 2020 - 22:47

Myślałem o tym, ale stwierdziłem że za mało uniwersalne no i kosztuje nie mało. Wyszło mi, że dziobówka jest lepszym rozwiązaniem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#53 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 maj 2020 - 07:11

W windzie Trac Angler 30 do zabezpieczenia kotwicy podczas pływania służy karabińczyk z pętelką. Karabińczyk zapina się do szekli na linie. A druga strona czyli pętelka gdzie ma być zamocowania?

#54 ONLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 02 maj 2020 - 08:25

Jest takie małe oczko pod rolką z liną

#55 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 21 grudzień 2020 - 17:11

Dziś ruszyłem z pracami nad wyciągarką do kotwicy .

Silnik 200 W 12 V z przekładnią  ślimakową .   .

Szpula z linką będzie osadzona bezpośrednio na osi ślimacznicy 

przekładni .

Do uruchamiania zastosuje regulator obrotów dwukierunkowy 12 V 20 A  .

Regulator ma łagodny start i stop .

Dodatkowo dla zabezpieczenia styków można zastosować przekaźnik  samochodowy 12 V 80 A .

Szukam wyłącznika przeciążeniowego automatu .? 

Czy każda linka nadaje sie do wyciągarki ? 

Jak wytoczę szpulkę z aluminium wstawie zdjęcia .



#56 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 07 luty 2021 - 23:07

Jaką kotwicę polecacie do 1300zł? Tokarex ma jakieś kotwice po 800zl. Możecie coś polecić? Chciałem trac strike, ale już podobno nie produkowany.

#57 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 07 luty 2021 - 23:37

Weź Trac stricezone ...

Mam polecam ;)

#58 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2021 - 07:24

Weź Trac stricezone ...

Mam polecam ;)


Pisałem wcześniej, że już nie sprzedają, a z ciekawości do jak dużej łodzi ją używasz? Ja mam romanę z wysoką burtą, starczy? Jak ciężką kotwicę do tego?

#59 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 08 luty 2021 - 09:51

Po mojemu bez obaw . Ja mam przy gumiaku 370 i wydaje mi się ,że przy wietrze gumiak ma większe opory niż łódka . Na zaporówkach i krakowskiej Wiśle styka mi 7 kg



#60 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 08 luty 2021 - 22:17

Czy ktoś ma taką wciągarkę https://allegro.pl/o...idShowitemShare i może się na temat wypowiedzieć.

Czy ktoś coś napisze o tej kotwicy, czy w tym modelu można opuszczać kotwicę na silniku, mocno spowalniając albo nawet zatrzymując opad?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych