Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klejonka???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 luty 2010 - 22:22

Słucham koledzy jakie jest wasze zdanie na temat w/w wędek.Jest na allegro Hardy palakona czy warto się w to bawić,jakoś mi po głowie chodzi i nie mogę się tej myśli pozbyć.

#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 03 luty 2010 - 22:31

@Aptekarz,

Mysle ze ta wedka dostepna na allegro nie bedzie dobrzym wyborem uzytkowym, chyba ze do powieszenia nad kominkiem.

Z drugiej strony czasem mysle nad czyms zrobionym w obecnych czasach. Do tego jakis stary kreciolek Hardy, jedwabny sznur i ognia na angielskie rzeczki, z kapeluszem w krate oczywiscie :D :D :D Moze kiedys...

Bujo

P.S. Technologie w tamtych czasach nie byly najlepsze stad miedzy innymi owe omotki co kilka centymetrow- sa tam zeby sie wszystko trzymalo razem.

#3 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 luty 2010 - 22:45

No dzięki Bujo trochę mi rozjaśniłeś sprawę.A ostatnio też była współczesna klejonka Diamondback i właśnie nie miał co kawałek tych omotek,gość miał jeszcze Hardy młynek nówkę ale klasyka w sam raz do tej wędki a ja myślałem że to niedobrze że nie ma co kawałek tej omotki.Ja pieprze spaprałem to.

#4 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 03 luty 2010 - 22:55

Tomek

Miałem w latach '80-tych robione na zamówienie dwie klejonki. Na pstrąga i lipienia. Produkt Pana Kubackiego z Katowic. Były dosyć ciężkie i po wędkowaniu musiały wisieć w pionie. Skuwki przed wyjazdem na ryby moczyłem w wiadrze z wodą by napęczniała część drewniana i ciasno siedziała. Do każdego kija były dwie szczytówki. Sprzęt dosyć kiepski, jednak w tamtych czasach marzenie wielu wędkarzy. W sklepach dominował bambus...

Wędkowałem kiedyś na Popradzie prześwietną klejonką Mistrza Gut-a z Krakowa. Był to rarytas - lekka, strzelista, przepięknie wykonana. Robił te kije między innymi dla Hardy-ego.

#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 03 luty 2010 - 22:56

Spokojnie, jeszcze sie cos trafi. Mozna sprowadzic gotowy zestaw od pana Chana za okolo 300 dolcow- jakosc bardzo dobra. Dac tylko komus do uzbrojenia.Kreciolek Hardy Lightweight, reszta jak wyzej :D :D :D

Bujo

#6 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 luty 2010 - 23:18

Bujo to mnie pocieszyłeś.

#7 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 03 luty 2010 - 23:20

Słucham koledzy jakie jest wasze zdanie na temat w/w wędek.Jest na allegro Hardy palakona czy warto się w to bawić,


Tomek, ta Palakona nadaje się tylko nad kominek. Zapomnij.
Jeżeli klejonka to tylko współczesna. Klejonka to specyficzna wędka. Nie każdemu się spodoba. Łowiłem trochę taką. Jednak co grafit to grafit, chyba bardziej mi pasuje, aczkolwiek z ostatecznym werdyktem jeszcze się wstrzymam (za mało testów nad wodą). Wydaje mi się, że do klejonki powinno się mieć dorobioną ideologię, typu: powrót do korzeni, blisko natury itp. :D Tylko nie myślcie, że sie naśmiewam s klejonek, o nie. Niektóre z tych wędek kosztują tysiące dolarów. Coś za tą cena stoi.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   53,07 KB   402 Ilość pobrań


#8 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 03 luty 2010 - 23:31

No rozumiem ale od P.Hana chyba jednak zamówię ten blank o ile Bujo w tym pomoże.

#9 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9479 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 luty 2010 - 09:22

Słucham koledzy jakie jest wasze zdanie na temat w/w wędek.Jest na allegro Hardy palakona czy warto się w to bawić,jakoś mi po głowie chodzi i nie mogę się tej myśli pozbyć.

A później nic tylko po tytyuł, do Królowej Anglii pisz.
No i jakiegoś piętaszka-podbierakowego nająć trzeba by jeszcze :lol:
Poczuć ducha epoki

#10 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 04 luty 2010 - 09:50

:lol: dobre,dobre.

#11 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 04 luty 2010 - 10:05

Witam,
Tomek chcesz mieć Top klejonkę - znajdź jakąś Artura Banachowskiego, prześwietny sprzęt.
http://www.canerods.pl/


#12 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 04 luty 2010 - 11:22

LadyD wspomniał p.Kubackiego.Miał warsztat i sklep na ul.Wojewódzkiej.W dobie królowania bambusa klejonki produkowane przez niego,nie były wcale takie złe ale prawdą jest ze p.Gut z Krakowa robił dużo lepsze.Zeby kupic klejonke od Kubackiego trzeba było sie zapisac i odczekac kilka miesiecy..Mam gdzies jeszcze 2 lub 3 takie klejonki.Mój wujek robił mu jakies maszyny i razem z nim i jego żoną(robiła omotki)wyrabiał te klejonki przez pierwsze miesiace.Mam nawet jedna z pierwszych jakie były zrobione z 1956 lub 1958r dokładnie nie pamietam,musiałbym zapytac wujka.Produkował Lipieniówki,Pstrągówki,Spinningi(jednoczęsciowe dł ok 2m i c.w ok 50-70gr),kleniówki itd.Prawie wszystkie kije te dłuższe od 2,5-3m były 3-4 składowe.Teraz te klejonki co robi Artur Banachowski to MISTRZOSTWO ŚWIATA.


#13 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 04 luty 2010 - 13:54

No to nie wiem czy lepiej od P.Banachowskiego czy od P.Chana :o

#14 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 04 luty 2010 - 16:23

mialem kiedys okazje rzucac muchowa klejonka jakiegos znanego austriackego rodbuildera (wedka nalezala do kolegi aero) nie umialem tym rzucac ale latalo fajnie.... ruchy zdecydowanie wolniejsze wszystko jakby w zwolnionym czasie niz do tego co teraz musze machac :D.... ideologia to podstawa przy takim lowieniu mgla szron na trawie faja w zebach kapelusz itp. tak jak to pokazal kiedys tomek wojda na jednej ze swoich fotografii :D

#15 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 04 luty 2010 - 16:33

Kumam Szpiegu o takie klimaty mi właśnie chodzi.Nie żebym się przerzucił w 100% na klejonki po prostu chcę mieć jedną taką wędeczkę do suchej muszki na górskiej wodzie.

#16 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 04 luty 2010 - 16:38

na te zwolnienia czasu, faja tez pewnie musi byc odpowiednio przygotowana :mellow: hahaha na poludniowych stonach sudetow pewnie bedzie latwiej taki lekki of top

#17 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 04 luty 2010 - 16:44

No jest dość tak pod ręką :mellow:

#18 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 04 luty 2010 - 17:29

No rozumiem ale od P.Hana chyba jednak zamówię ten blank o ile Bujo w tym pomoże.



Witam,

Widzialem jedna taka klejonke od Mr. Chana- musze sie skontaktowac z jej wlascicielem i dowiedziec jak sie tam zamawia. Poszukam wieczorem zdjec tego wynalazku.

Bujo

#19 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 04 luty 2010 - 17:34

Bujo to wstaw potem foty tej klejoneczki.O kurcze podwyżki czynszów się szykują moim wynajemcom :D

#20 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 04 luty 2010 - 19:09

Na klejonkach się nie znam, ale wiosną zeszłego roku na Piasecznie miałem okazję obserwować te od Artura w akcji. Na fotce hol pstrąga 50+

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych