Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klejonka???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 04 luty 2010 - 19:28

Na klejonkach się nie znam, ale wiosną zeszłego roku na Piasecznie miałem okazję obserwować te od Artura w akcji. Na fotce hol pstrąga 50+

No i stary przepadłem,wszystko w temacie :huh:

#22 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 luty 2010 - 20:07

wszystko jakby w zwolnionym czasie niz do tego co teraz musze machac .... ideologia to podstawa przy takim lowieniu mgla szron na trawie faja w zebach kapelusz

A na tej fotce coooo :huh: Motorówka niemalże, elektryk na domiar, jakaś kurtka do brodzenia z super-x-Texu.
No i ten guide siedzący obok :wacko:, i jakoś nijak się mający do tytułu szlacheckiego.

#23 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 luty 2010 - 21:06

Tomek, nie przejmuj się tym Diamondbackiem z Allegro, jak byś dobrze pogrzebał na amerykańskich forach klejonkowych to byś wiedział że dla Diamonbacka klejonki robi pewna firma z Chin i nie są one wiele warte oraz nie sa cenione przez użytkowników. Sam się napaliłem z początku na nią a potem przyszło otrzeźwienie że nie warta tych pieniędzy Największa wartość to tam miała skórzana tuba robiona przez Georgio

Mnie ostatnio mocno zakorbiło na punkcie klejonek, zresztą od dłuższego czasu koresponduję z kilkoma wytwórcami zza oceanu i Europy oraz śledzę fora klejonkowe. Efektem tego będzie u mnie nowa wędka niestety... Z tym że ja zamówiłem sam blank ze skuwkami u jednego z wytwórców w Stanach , uważanego na forach za gościa robiącego bardzo dobre użytkowo kije za rozsądne pieniądze, resztę wędki oczywiści zrobię we własnym zakresie, efekt zobaczymy niedługo mam nadzieję . Blank jest od dwóch tyg w drodze i lada dzień powinien pojawić się u mnie.

Ogólna konkluzja z moich wywiadów jest taka: należy bardzo mocno uważać na wyroby z Chin i nie dać złapać się na okazję cenową. Dobra klejonka to nie coś co wygląda tylko jak klejonka ale przede wszystkim perfekcyjnie wykonany blank, uzbrojenie to kwestia gustu i umiejętności rodbuildera. Nawet dla mnie pewne szczegóły były niewidoczne, warto słuchac ludzi którzy od lat się tym zajmują zawodowo , dzięki ich radom nie skusiłem się na okazyjne klejonki z ebaya, gdzie blanki sa po 70$ a gotowe wędki po 200..Ale podobno można to nad kominkiem jedynie powiesić...Zresztą opinie o firmach typu Zuhu Rods są na forach jednoznaczne. Jaka cena taka wartość użytkowa...

Palakona ma wartość chyba tylko kolekcjonerską, użytkowo to epoka wstecz...

Mam nadzieję że moja pierwsza nie spowoduje u mnie jakiejś rewolucji w posiadanym sprzęcie W każdym razie na wiosnę już umówiłem się z Arturem B. na testowanie jego wyrobów na Piasecznie

#24 OFFLINE   lipion

lipion

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaDorset

Napisano 04 luty 2010 - 21:25

Z tym że ja zamówiłem sam blank ze skuwkami u jednego z wytwórców w Stanach , uważanego na forach za gościa robiącego bardzo dobre użytkowo kije za rozsądne pieniądze



A u kogo zamówiłeś, jeśli można zapytać? bo mam nadzieję że nie w Head Waters Bamboo rod co... bo ten sprzedaje dziwnym zbiegiem okoliczności blanki o takich samych długościach i taperach jak jeden z panów Chan :mellow:

#25 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 luty 2010 - 21:36

Nie Tam jest wielu spryciarzy którzy kupują blanki mejd in czajna i sprzedają je jako swoje wędki Zresztą nie tylko tam

Ja zamówiłem blank u Billa Critchfield'a , jego gotowe wędki mi się akurat nie podobają, za to użytkowo są ponoć nieźle cenione. Zobaczymy, choć ja jako totalny klejonkowy laik -praktyczny przynajmniej- raczej nie będę w stanie odróżnić ziarna od plew



#26 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 luty 2010 - 21:42

Tomek jesli cię tak bardzo kręca stare klejonki polecam się skontaktowac z aero za czesto tu nie zagląda ale to wielki fascynat klejonek. ma juz ich w domu troche, jest brunner jest kilka innych. moze ci powiedziec troche jak to z nimi jest i na co warto polowac. gdybys byl zainteresowany to moge cie z nim skontaktowac... :D

#27 OFFLINE   lipion

lipion

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaDorset

Napisano 04 luty 2010 - 21:43

Nie Tam jest wielu spryciarzy którzy kupują blanki mejd in czajna i sprzedają je jako swoje wędki Zresztą nie tylko tam

Ja zamówiłem blank u Billa Critchfield'a , jego gotowe wędki mi się akurat nie podobają, za to użytkowo są ponoć nieźle cenione. Zobaczymy, choć ja jako totalny klejonkowy laik -praktyczny przynajmniej- raczej nie będę w stanie odróżnić ziarna od plew



Dasz radę :D weźmiesz do ręki,machniesz parę razy i poczujesz jak pracuje :D
Widziałeś www.farnorthrodsmiths.com ?

#28 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 luty 2010 - 22:04

Piękna strona, śliczne wędki...Szczególnie zdjęcia przekrojów konstrukcji blanków bardzo mi się spodobały :D Czytałem kiedyś bardzo ciekawą dyskusję o porównaniu wyrobów europejskich z amerykańskimi, chyba na classicflyrodforum.com , jak uda mi się ją znaleźć to wkleję link.

#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 08 luty 2010 - 10:44

Witam,

Tu jest troche o samym procesie:

http://www.flyforums.co.uk/rod-building/30778-making-split-c ane-rod.html

Milej lektury,

Bujo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych