Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja-Vastervik-pytania


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lorbas

lorbas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaZÅ‚ocieniec

Napisano 08 kwiecień 2006 - 08:13




Witam.
Mam prośbę do forumowiczów.Wybieram się w maju do Szwecji
w rejon archipelagu Vastervik.(ok i5 km od m.Vastervik)Mam sprzeczne wiadomosci-stąd pytania.Może ktoś zna ostatnie realia?
Czy to prawda że:
1.w tym rejonie obowiązuje licencja?(na szkierach nigdy nie obowiązywała)
2.należy wypuszczać wszystkie złapane ryby ,nawet te które można by skonsumować w danym dniu.
3.lub można brać do konsumpcji tylko tyle ryb ile w danym dniu jesteśmy w stanie spożyć.
Będę wdzięczny zwłaszcza za jeszcze szersze informacje




#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 08 kwiecień 2006 - 08:41

Podobają mi się te pytania. Są takie typowe dla Polaka, można by napisać narodowe. Nie wiem jak jest obecnie. Czy można zabierać czy nie. Czy z ikrą czy bez ikry. Też nie wiem. Natomiast złapać teraz w maju jest chyba najłatwiej. Wypływają na płycizny.

pozdrawiam

#3 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów LeÅ›ny

Napisano 08 kwiecień 2006 - 09:12

Moje informacje są sprzed 2 lat ale myśę, że nic się nie zmieniło. W rejonie Vastervik był obowiązek wypuszczania wszystkich szczupaków. Można natomiast było zabrać na kolację inne ryby np: okonie (oczywiście z umiarem).

#4 OFFLINE   petrus33

petrus33

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Marek

Napisano 08 kwiecień 2006 - 11:13

@thymallus

.......na całym obszarze szkierw Vastervik i zatoki Gamleby obowiązuje całkowity zakaz trollingu.... :huh: :huh: :huh:

#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2006 - 13:05

@Lorbas,

na terenie Västervik Fishing Camp obowiÄ…zuje zakaz zabierania szczupaków. WÅ‚aÅ›ciciele promujÄ… metodÄ™ catch&release na swoich wodach. DziÄ™ki temu jest to jedno z najlepszych Å‚owisk szczupakowcyh.
Jednak na innych kempingach ten zakaz nie jest obowiązkowy. Na miejscu dowiesz się czy w tych rejonach, w których chcesz łowić obowiązuje taki zakaz.

Ogólnie na terenie bałtyckich szkierów nie obowiązują żadne licencje. Wyjątek stanowią prywatne tereny, na których łowi się płacąc właścicielowi.

Zabieranie szczupaków i innych ryb to kwestia gustu każdego z nas. Osobiście namawiam do umiaru i ewentualnego zabierania tylko takich ryb, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. :D



#6 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 09 kwiecień 2006 - 13:41

.......na całym obszarze szkierw Vastervik i zatoki Gamleby obowiązuje całkowity zakaz trollingu.... :huh: :huh: :huh:

Taki life. Zdarza sie. Na Kavlingean tez nie wolno.


#7 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 09 kwiecień 2006 - 13:43

Ten maj w Szwecji to tego roku moze byc trudny...zeby w tarlo nie wplynac. Na szczescie nie wszystkie szczupaki tra sie tego samego dnia (a moze szkoda) ;)
My w kazdym razie tegoroczny maj odwolalismy i zmienilismy na cos cieplejszego, bo kosci bola.

#8 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów LeÅ›ny

Napisano 09 kwiecień 2006 - 13:48

Ten maj w Szwecji to tego roku moze byc trudny...zeby w tarlo nie wplynac.

Też się tego obawiam... jadę na szkiery na początku maja. Ale może nie będzie tak źle.

#9 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 09 kwiecień 2006 - 16:15

Nie wiem jak na szkierach, ale na poludniu zima wrócila na dobre - snieg i czasem deszcz.Ale to moze jakis mikroklimat :mellow:

#10 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard GdaÅ„ski

Napisano 09 kwiecień 2006 - 16:40

Też będę na szkierach pierwszy tydzień maja i troszkę się zmartwiłem kiedy usłyszałem od Salmiaków że 5 dni temu łowili w okolicy Sztokholmu sandacze... z lodu który miał tam ponoć jeszcze 30-40 cm :o :o :D
Co do Vastervik to u samego Forsberga jest bezwzględny zakaz zabierania szczupaków-za jego łamanie zostaniesz wpisany na czarną listę i już nigdy za żadne pieniądze nie bedą cie chcieli widzieć u siebie.Mozesz za to zabrać troć,okonia,nałowić sobie śledzi.Generalnie mięsiarstwo nigdzie nie jest mile widziane.Niestety problem ten zaobserwowałem tylko z Polakami i Niemcami :mellow:

#11 OFFLINE   lorbas

lorbas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaZÅ‚ocieniec

Napisano 09 kwiecień 2006 - 17:40

I to jest to na co czekałem.Sama esencja !Dzięki serdeczne.Wiemy na co pojedzimy.Dziękuje też wszystkim którzy wsparli dobrym słowem.Jezeli pobije swój dotychczasowy rekord ze szkierów-zamelduję.(dotąd zębaty 98cm ale 10,4 kg wagi).Pozdrawiam.

#12 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 kwiecień 2006 - 13:52

@Lorbas,

trzymam kciuki za udane połowy. :D
Jak wrócisz to daj znać co połowiłeś.


#13 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard GdaÅ„ski

Napisano 10 kwiecień 2006 - 19:38

A tak a propos
czy ktoś z forumowiczów płynie 28.04 o g.19.30 do Karlskrony :unsure: B)

#14 OFFLINE   markus

markus

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaSchwerte (NRW)

Napisano 10 kwiecień 2006 - 20:41

Lorbas,

trzymam kciuki i zeby ta metrowka pekla.

Przed toba bendom moi koledzy w Vesterviku, mieli 7 kwietnia jechac, ale jeszcze mial byc lod i jada dopiero 14.
Druga grupa jedzie 21.04.
Uli Beyer jest tez w schwecji, zawsze jezdzi na poczontku kwietnia tam ale gdzie teras pojechal nie wiem.
W kwietniu/maju jezdzi tez Bertus Rozemejier tam, moze go spotkasz.

Ja bylem dwa razy tam (04,05) jest super, w tym roku mi nie pasuje.:(

jak bede slyszal jak koledzy lapali i naco to ci napisze.

Pozdrawiam
Markus

te bledy Embarassed

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 kwiecień 2006 - 21:13

lody juz praktycznie puscily ale woda mocno przybrala, bo roztopy pelna para, wiec uszy do gory chlopaki, tak zle nie bedzie
kilka linkow dla zainteresowanych pogoda, bo i ja pilnie sledze, sam ruszam 5 maja
web cameras http://www.schwedenc...ste.html#webcam
mapa lodu http://www.smhi.se/oceanografi/istjanst/produkter/arkiv/sstc olor/sstcolor_20060410.pdf
troche ogolnych informacji pogodowych http://www.smhi.se/e...oretag_allt.htm

#16 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 kwiecień 2006 - 21:19

Uli Beyer jest tez w schwecji, zawsze jezdzi na poczontku kwietnia tam ale gdzie teras pojechal nie wiem.
W kwietniu/maju jezdzi tez Bertus Rozemejier tam, moze go spotkasz.

uli w tym roku odwolal juz jedna wyprawe i teraz drzy o nastepna, wlasnie z powodu lodu, za wczesnie je zaplanowali :wacko:
mozesz zadzwonic do anette i zapytac o szczegoly, bo wiecej dokladnie nie wiem


#17 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard GdaÅ„ski

Napisano 10 kwiecień 2006 - 22:21

Toś mnie troszkę pitt pocieszył.Jest szansa załapać się na ostre potarłowe żarcie na początku maja, byle by teraz więcej słonka było i płycizny się wygrzały :mellow:

#18 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElblÄ…g
  • ImiÄ™:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 11 kwiecień 2006 - 07:36

@Rocky
Mam prośbę możesz mi na priv wysłać jakiś kontakt na siebie, ja będę od 22.04 do 8.05 - co prawda w innym rejonie ale może jakiaś sms'owa szybka wymiana info ;)

#19 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard GdaÅ„ski

Napisano 11 kwiecień 2006 - 08:26

@Zanderix
Masz już mój numer na priwie

@Lorbas
Zapomniałem dodać że musisz uważać żeby nie łowić w okolicach rezerwatów wszelakich ,głównie ptactwa. Co roku też są wyznaczane miejsca w których ryba ma odpocząć i nie wolno tam łowić. To wszystko jest oznaczone na mapach które dostaniecie od Szweda. Radzę tego przestrzegać, bo Szwedzi mają jobla na tym punkcie, jak cię ktoś zobaczy na zakazanym nawet z daleka to podpier..li cię do straży ,a jak z bliska to najpierw jeszcze opieprzy po ichniemu :lol: :lol: B)

#20 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisano 11 kwiecień 2006 - 08:54

Jezeli zlapie sie taki moment, kiedy szczupak zbiera sie do wedrówki na tarlo, to rekord wisi w powietrzu. :mellow:
Problem w tym, że do tego trzeba albo ciagle byc nad woda, albo miec duzy fart. Ta zima byla sakramencko dluga.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych