Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nie dla wszystkich ale na pewno dla kilku, czyli o polskim wydaniu Sir Izaaka Waltona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 22 lipiec 2015 - 11:02

Pięknie ujęte :-), nic dodać nic ująć B-)

#42 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 lipiec 2015 - 15:56

Dzisiaj odebrałem. Teraz tylko wygodny fotel, szklaneczka złocistego trunku i do lektury :)



#43 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 lipiec 2015 - 20:52

Generalnie czytając was a w szczególności Rhein coś tam to jestem przerażony klasę ma ten kto ma kasę a gość o książce z 16 wieku gdzie kazdy mial wddke z leszczyny pisze dramat

Użytkownik pontonss edytował ten post 24 lipiec 2015 - 20:54


#44 OFFLINE   pontonss

pontonss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 lipiec 2015 - 20:53

A i mam kasę i nie czuję się lepszy niż ten z wędką za 20 złotych z każdym lubię porozmawiać i chętnie pojadę na ryby pamiętaj kolego kartą lubi się odwrócić

#45 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 lipiec 2015 - 21:02

Generalnie czytając was a w szczególności Rhein coś tam to jestem przerażony klasę ma ten kto ma kasę a gość o książce z 16 wieku gdzie kazdy mial wddke z leszczyny pisze dramat

I ja jestem przerażony ... warto czytać książki. To procentuje  


  • Kuballa44 i JanuszD lubią to

#46 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 lipiec 2015 - 21:01

no,- po przeczytaniu twojego postu pontonss, pomyślałem - nie warto odpowiadać, przecież nie z każdym trzeba rozmawiać...(pycha)

Już sam wpis sugeruje duże braki w polszczyźnie i w sprawnym wyrażaniu myśli, nie mówiąc o pisowni...(smutna prawda)

 

Ale po chwili pomyślałem, że pewnie szanowny kolega nie zrozumiał mojego zdania w którym piszę " pieniędzy trzeba mieć tylko tyle żeby się nimi nie przejmować" i to go tak oburzyło, że popełnił ileś tam różnorakich błędów... (naiwna próba usprawiedliwienia)

Otóż kolego, osoby interpretujące tę myśl,- duuuuużo trzeba mieć, pokazują tylko apetyt na ich posiadanie, nie koniecznie umiejętności ich posiadania.

Zapewniam cię, że można się nie przejmować pieniędzmi czy innymi "dobrami materialnymi" posiadając zarówno: dużo, przeciętnie, mało i nic nie posiadając...

Ergo,- pomiędzy tezą a konkluzją istnieje funkcja odwrotna (dość powszechnie stosowana w filozofii relatywistycznej)...

Nie jest to funkcja, która przeważnie przychodzi do głowy jako pierwsza, która wynika z "mechanicznego" układu zdania.

Wybacz proszę, że nie będę dalej mnożył oczywistych wniosków bo to już jest poniżej pewnego poziomu intelektualnego, poniżej którego należy się zastanowić nad udziałem w publicznych dyskusjach.

Sam nie jestem w tej sytuacji bez winy, za co przepraszam, gdyż sam naruszyłem (twoim niezrozumieniem) podstawową zasadę dialogu tzn wypowiadania się w sposób zrozumiały dla swojego rozmówcy....(w układzie "forum" domniemanego rozmówcy)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 26 lipiec 2015 - 21:05


#47 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 26 lipiec 2015 - 21:35

Rhein zachęca ;)


  • robert.bednarczyk lubi to

#48 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 lipiec 2015 - 21:40

... do czytania. A w następnym etapie ze zrozumieniem tekstu :D


  • Paweł Bugajski i robert.bednarczyk lubią to

#49 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 26 lipiec 2015 - 21:46

Wiem, wiem .Cenię Jego erudycję i zapał !

O tej ciekawej publikacji wspomniałem  jakiś czas temu i jestem jej entuzjastą. :)

http://jerkbait.pl/b...j-stronie-lady/



#50 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 27 lipiec 2015 - 09:55

Długo nie trzeba mnie było namawiać...., właśnie się dowiedziałem, że książki są nadal dostępne w siedzibie firmy, a jako, że to paręnaście minut pieszo od mojego "zakładu" to zaraz śmigam :).

Już dawno bym to zrobił ale dopiero dziś przeczytałem temat :( ,.... więc pewnie będzie egzemplarz z trzeciej - czwartej setki. Jako, że wędkarz ostatnio ze mnie do d..... (mało bywam to i mało łowię), to może po przeczytaniu nastąpi przełom ;).  Z drugiej jednak strony już jakiś czas temu zeszło ze mnie ciśnienie na "wyłowienie się". Czas nad wodą, zapach wiatru jakoś zmysły koją, że nauczyłem się cieszyć tak w dni obfite jak i bezrybne (choć wolę te pierwsze). Obym się tylko w linkę nie zaplątał, bo takie wydarzenia burzą błogostan i demon wyłazi ;).

A pomyśleć, że ponad 30 lat temu, gdy mój tato mawiał do mnie, że nieważne czy złowi czy nie, ważne, że nad wodą posiedzi..... najzwyczajniej  mu nie wierzyłem.

 

R.



#51 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 967 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 27 lipiec 2015 - 10:49

,.... więc pewnie będzie egzemplarz z trzeciej - czwartej setki. 

 

Jest nakład 150szt, wiec najdalej z drugiej setki :)



#52 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 27 lipiec 2015 - 11:01

Jest nakład 150szt, wiec najdalej z drugiej setki :)

 

.... cytując:

 

"Pierwsze polskie wydanie w nakładzie 500 numerowano maszynowo egzemplarzy"

 

jednak będzie chyba z trzeciej setki :)



#53 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 967 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 27 lipiec 2015 - 11:11

.... cytując:

 

"Pierwsze polskie wydanie w nakładzie 500 numerowano maszynowo egzemplarzy"

 

jednak będzie chyba z trzeciej setki :)

 

Kurde... to gdzie ja te 150szt wyczytałem...

 

W każdym razie moja była kupiona na początku lipca i jest to numer 116, ale w sumie, jakie to ma znaczenie :)

 

Książkę fajnie się czyta, polecam :)

 

Ediat: już wiem gdzie... tam gdzie jest "cena"  :lol:


Użytkownik Pasta edytował ten post 27 lipiec 2015 - 11:29


#54 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 27 lipiec 2015 - 11:31

@Pasta - Jak piszesz - dla zwykłego zjadacza chleba raczej nieważny jest numer (a przynajmniej ma znaczenie marginalne).

Ważne aby przeczytać...

Niesamowite jest to, że książka zeszła obecnie w ilości ok 200 egzemplarzy... w zasadzie jest to nawet przerażające. Piszę oczywiście o swoich odczuciach.

Pozdrawiam!



#55 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 27 lipiec 2015 - 11:46

Też mi gdzieś przemknęło 150 egz., ale mam wszystko zweryfikowane na bieżąco. Nakład 500 egz. i z pewnością w siedzibie pracowni Kawalców w Lublinie przy ul. Wapiennej 10 K książka jest nadal dostępna. Podoba mi się, że w moim mieście taki rarytas wydano, choć rzeczywiście trochę zastanawia umiarkowane zainteresowanie. Z drugiej jednak strony sam dowiedziałem się o książce dopiero dziś i w okolicznościach dość przypadkowych, więc zakładam, że grono potencjalnie chętnych, a nie mających świadomości, jest spore.



#56 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 lipiec 2015 - 14:34

Ja o książce dowiedziałem się ze wstępniaka Jacka Kolendowicza w WŚ 8/2015. (poszukajcie jakiejś wzmianki w WW :wacko:  :P )

Kiedy kupowałem swój egzemplarz to rozmawiałem z Panem Kawalcem ...na promocji, na którą byli zaproszeni włodarze z PZW nikt się od nich  nie pojawił :(

...bez komentarza...


Użytkownik BOB1 edytował ten post 27 lipiec 2015 - 14:35

  • robert.bednarczyk lubi to

#57 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 27 lipiec 2015 - 17:15

Ja o książce dowiedziałem się ze wstępniaka Jacka Kolendowicza w WŚ 8/2015. (poszukajcie jakiejś wzmianki w WW :wacko:  :P )

Kiedy kupowałem swój egzemplarz to rozmawiałem z Panem Kawalcem ...na promocji, na którą byli zaproszeni włodarze z PZW nikt się od nich  nie pojawił :(

...bez komentarza...

Oj, nie wywołuj wilka, przepraszam Sławka z ... ;) Bo znów się zacznie :D



#58 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 27 lipiec 2015 - 17:33

No to mam swojego Waltona nr 163. Wstęp przeczytany i wyrywkowo trszkę o "angolskich" pstrągach też. Trochę jestem rozczarowany, że nic nie migę znaleźć o wędce Orvis Helios 2, kołowrotku Hatch Finatic...... i ciuchach od Simmsa, ale może jakoś to przeboleję ......Jak oni sobie radzili bez sprzętu za parę tys. PLN ...... pojęcia nie mam .
  • Rheinangler i BOB lubią to

#59 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 30 lipiec 2015 - 11:25

No to mam swojego Waltona nr 163. Wstęp przeczytany i wyrywkowo trszkę o "angolskich" pstrągach też. Trochę jestem rozczarowany, że nic nie migę znaleźć o wędce Orvis Helios 2, kołowrotku Hatch Finatic...... i ciuchach od Simmsa, ale może jakoś to przeboleję ......Jak oni sobie radzili bez sprzętu za parę tys. PLN ...... pojęcia nie mam .

 

Nie radzili... po prostu łowili i dobrze się bawili ;)



#60 OFFLINE   martom

martom

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 05 luty 2018 - 18:30

Witam ponownie ;)

 

Znalazłem m.in. na tym forum wzmianki, a przez wujka G. taki link http://www.sggw.pl/a...-doskonaly-quot

 

Dalej szukając dotarłem do strony gdzie można kupić książkę.

Zamówiłem dzisiaj i jestem zaskoczony, że bez problemu jest dostępna (500 egzemplarzy wydane).

Jeśli to Biblia dla wędkarza to...

Nie wiem co o tym sądzić.

 

Edit. Wpis został przeniesiony przez prawdopodobnie moderatora, choć uważam, że ta książka zasługuje na osobny temat i dlatego taki założyłem. Przepraszam :)

 

Ja przepraszam, nie zauważyłem dedykowanego wątku, przeniosłem

@Jano


Użytkownik Jano edytował ten post 05 luty 2018 - 18:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych