Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Haibo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
591 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   aroaro

aroaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 16 wrzesień 2016 - 08:58

Rhino VX65, jakiś taki do Haibo podobny, może trochę czapa bardziej stuningowana i cena x2 ;))


Użytkownik aroaro edytował ten post 16 wrzesień 2016 - 09:01


#222 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 17 wrzesień 2016 - 10:42

Skoro jest nowością na sezon 2016, to skąd wiadomo, że jest bezawaryjny?
  • zaru lubi to

#223 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 18 wrzesień 2016 - 11:16

Rzeczywiście oprócz bardziej bajeranckiej czapy rozwiązania właściwie te same. Ciekawe czy te dodatkowe 10 lbs jest jakoś mocno odczuwalne ..? Tak czy inaczej cena dwa razy większa to chyba mocna przesada. 



#224 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 06 grudzień 2017 - 22:49

Odgrzebie temat. Panowie ktoś coś haibo D65 :)



#225 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 18 grudzień 2017 - 13:32

Mamy koniec roku 2017 pochwalcie się jak wam się sprawują te nowe silniki Rhino i Haibo, sam mam MK Traxxis 55/60 z maxi i zastanawiałem sie nad zmianą na cos mocniejszego ale by nadal miec 12 v nie 24.
Przy mojej łódce RF 390 GPX szału nie ma jesli chodzi o prędkość w 2 dwie osoby plus klamoty, wiadomo płaska podłoga i ciężar załogi plus klamoty, na zawody moj partner bierze swój MK 85lb i wtedy jakoś dajemy radę, oprócz Torquedo i 2Hp które dość mocno nas wyprzedzą, wszystko zależy tez od łódki i jej budowy.
No dobra ..... muszę tu przyznać tez koledze racje co do trwałości, wytrzymałości,bezawaryjności silnikow MK -zaczynałem od pożyczonego chyba 36 lb a po 2 latach kupiłem swój oba chodzą do dziś, i nie pisze tego bo mam z tego profity tylko ze jest tez troche prawdy ze płacimy za nazwę i jakość.
Miałem na testach Osapiana 55lb i kupiłem tez prywatnie jako moj pierwszy silnik po pozytywnych wypowiedziach kolegów o tej marce silnik Yomoto -na pewno mocy i szybszy od wymienionych wyżej ale budowa i trwałość na poziomie zapalniczki jednorazowej i mowię to po tym jak oddałem go po 2 naprawach w ciagu 2 miesięcy szkoda bo zapowiadało sie dobrze.
Widziałem ze sa tez dostępne teraz 4hp ale to znowu dźwiganie i ciężar 2 aku

#226 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 grudzień 2017 - 14:37

po pierwsze:

Na 12V szalu nie bylo i nie bedzie. Praw fizyki sie nie przeskoczy. Przy takim napieciu sa bardzo duze prady , a to powoduje wydzielanie sie ciepla, probelmy z chlodzeniem i zrodlem zasilania.... Zadne kwasy 100ah nie zdzierza zbyt dlugo rozladowan ciaglych po 50- 70A..

po drugie: Silnik haswing 4hp jest to silnik uciagowy. bedziesz sie poruszac z pdobna predkoscia jak 2 hp . On ma moc uciagowa i nie nada duzej predkosci jednostce. Takze szkoda pieniedzy na ten kierunek... Ta informacje uzyskalem od dystrybutora , bo sam tez chcialem go kupic....

Jesli chcesz na elektryku plynac szybciej ,to niestety trzeba zainwestowac duzo wiecej. Tu tez sa potezne rozbieznoci... Torqeedo 1003 ... strasznie glosny ale juz jest "moc" i cena hmm.... duza. Epropulsion 1.0 spirit , taki klon torqeedo 1003, tanszy i ciut lepszy aku. jest jeszcze jakis skandynawski czy gdzies z tamtych rejonow producent ,ktory tez ma takie zabawki. Podobna cena okolo 2k euro- strasznie brzydki :)

Pozniej zaczyna sie juz przepasc finansowa z cyklu torqeedo 2.0 /4.0 czy epropulsion 3.0/ 6.0. gdzie ceny samych silnikow sa od 11k zl + bateryjki od 13k zl... (mozna je zastapic oczywiscie 400kg olowiu)  za to mozna wejsc w slizg :)


  • PiernikTorunski lubi to

#227 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 15:25

Jeśli ma być dalej 12v to brałbym Haibo M150 albo Rhino 70 BLX, bo to są najszybsze opcje. Te konstrukcje są w zasadzie identyczne, ale Rhino ma USB i jest o kilka stówek droższy. W Tokarexie można też uzyskać dłuższą gwarancję na Haibo. Siarq ma rację, że na Haswingu 4 HP nie będzie większych prędkości względem 2 HP - jest już film na YT, który to potwierdza.



#228 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 20 grudzień 2017 - 20:55

Witam również stoję przed zakupem silnika, od informacji wyczytanych w sieci głowa już boli.

Decyzję co do sprzedawcy podjąłem, z uwagi na bardzo dobre opinie w porównaniu do MC i Sonar jako serwis i sprzedawca będzie to Tokarex.

Tylko teraz co?

Ma być to silnik z maximizerem i w porównaniu cenowym wygrywa Haibo M150 70LBS-5 lat gwarancji cena 1200zł.

Czy jest ktoś, kto może spotkał się, czy też używał ten silnik i może kilka słów o tym napisać. 



#229 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 05 styczeń 2018 - 12:27

Witam również stoję przed zakupem silnika, od informacji wyczytanych w sieci głowa już boli.

Decyzję co do sprzedawcy podjąłem, z uwagi na bardzo dobre opinie w porównaniu do MC i Sonar jako serwis i sprzedawca będzie to Tokarex.

Tylko teraz co?

Ma być to silnik z maximizerem i w porównaniu cenowym wygrywa Haibo M150 70LBS-5 lat gwarancji cena 1200zł.

Czy jest ktoś, kto może spotkał się, czy też używał ten silnik i może kilka słów o tym napisać. 

A więc już nie stoję przed wyborem, ponieważ zakupiłem silnik Haibo M150 w firmie Tokarex. Oczywiście zdjęcia filmy i testy będą z tym, że dopiero na wiosnę. Mogę tylko w kilku słowach napisać moje osobiste wrażenie.

Silnik z wyglądu zewnętrznego, budowy, i wyposażenia jest dokładnie taki sam jak jego droższy klon RHINO 70 BLX.

Rodzaj silnika - BEZ SZCZOTKOWY

Element mocujący silnik do pawęży nie jest plastikowy tylko jest wykonany z odlewu chyba żeliwnego-mocne i solidne.

Posiada cyfrowy wskaźnik napięcia akumulatora-sprawdzony z Voltomierzem, działa i wskazuje wartość napięcia zgodnie z miernikiem.

Dodatkowym elementem, który posiada silnik to gniazdo USB do ładowania tel i/lub podłączenia jakiegoś dodatkowego oświetlenia.

Maxixmizer działa perfekcyjnie, tzn minimalne obroty są naprawdę bardzo znikome dalej w całym zakresie obroty wzrastają bardzo płynnie, nie widać wyraźnych skoków obrotów.

Obudowa jest plastikowa ale solidna nic nie trzeszczy, jest dobrze spasowana. 

Silnik posiada dodatkowy przycisk koło wskaźnika napięcia Sport Mode, który powoduje zwiększenie maksymalnej prędkości obrotowej śruby-jaki będzie miało to wpływ na prędkość sprawdzimy na wiosnę :)

Korpus silnika również jest stalowy.

Kabel rozłączany od silnika jest na szybko-złączkę w której styki są grube i solidne. Kabel dodatkowo jest w oplocie ochronnym.

Śruba 3 łopatkowa.

Pobór prądu podany przez producenta to przy prędkości maksymalnej 50A i przy dodatkowo włączeniu przycisku Sport Mode 65A



#230 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 05 styczeń 2018 - 14:03

Rafuss, gratulacje. Cena przyzwoita. Oby reklama pokryła się z rzeczywistością.

Sklep MC kilka lat temu był oki. Natomiast sklep Sonar swego czasu za maximizer do mojej MK80 zaśpiewał 1750zł plus koszt wysyłki. Maximizer sprowadziłem za ok.550zł z USA.



#231 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 16:02

@rafuss spoko, że dodali to USB też do Haibo. Powodzenia w użytkowaniu i daj znać jak się sprawuje. Pzdr



#232 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 06 styczeń 2018 - 21:54

Kiedy kupowałeś. Puściłem przelew przed świętami, kasa wróciła bo Tokarex nie ma tych silników na stanie........i będą dopiero na wiosnę



#233 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 styczeń 2018 - 22:48

Nie wnikam w jakość tego silnika ani wygląd. Ale ten tryb Sport i prąd 65A .... to jest mordowanie akumulatora. Żaden akumulator kwasowy nie wytrzyma tego zbyt długo.. .. chyba że z 300ah ...



#234 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 styczeń 2018 - 23:32

Może u południowych sąsiadów można taniej dorwać tak jak Haswingi ?



#235 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 23:35

Racja. Tryb sport raczej tylko do użytku awaryjnego, bo można szybko zarżnąć aku. Na najwyższej prędkości te silniki i tak są już szybsze od Osapiana 55, więc większości pewnie wystarczy.



#236 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 07 styczeń 2018 - 11:54

Kiedy kupowałeś. Puściłem przelew przed świętami, kasa wróciła bo Tokarex nie ma tych silników na stanie........i będą dopiero na wiosnę

Hej ja też zamówiłem dużo wcześniej, grubo przed świętami i tak naprawdę milem czekać do końca stycznia bo mieli dostać przed Rybomanią, z tym, że stało się tak, że klient zwrócił/wymienił 1szt. na silnik 24V i tym sposobem otrzymałem jego silnik nowy-nieużywany.



#237 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 07 styczeń 2018 - 12:11

Racja. Tryb sport raczej tylko do użytku awaryjnego, bo można szybko zarżnąć aku. Na najwyższej prędkości te silniki i tak są już szybsze od Osapiana 55, więc większości pewnie wystarczy.

Oczywiście tylko awaryjnie zgadzam się w 100%, ja poza tym nie mam dużego aku tylko dwa markowe żele a w zasadzie jeden żel KM BATERY 50Ah i jeden AGM POWERBAT CBE 50Ah. Więc zobaczymy jak wypadną testy, czy to był dobry pomysł z takim podziałem. Nie chciałem kupować 1szt 100Ah ze względu na ciężar, oraz teoretycznie będę miał kontrolę płynąc na jednym aku. wiem jak można się oddalić aby wrócić na drugim. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.



#238 OFFLINE   rafuss

rafuss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał

Napisano 07 styczeń 2018 - 12:13

Rafuss, gratulacje. Cena przyzwoita. Oby reklama pokryła się z rzeczywistością.

Sklep MC kilka lat temu był oki. Natomiast sklep Sonar swego czasu za maximizer do mojej MK80 zaśpiewał 1750zł plus koszt wysyłki. Maximizer sprowadziłem za ok.550zł z USA.

Dla zainteresowanych podam link z instrukcji silnika do strony producenta. Myślę, że strona i informacje na niej zawarte robią dobre wrażenie.

http://www.china-haibo.com/english/



#239 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 styczeń 2018 - 14:08

Oczywiście tylko awaryjnie zgadzam się w 100%, ja poza tym nie mam dużego aku tylko dwa markowe żele a w zasadzie jeden żel KM BATERY 50Ah i jeden AGM POWERBAT CBE 50Ah. Więc zobaczymy jak wypadną testy, czy to był dobry pomysł z takim podziałem. Nie chciałem kupować 1szt 100Ah ze względu na ciężar, oraz teoretycznie będę miał kontrolę płynąc na jednym aku. wiem jak można się oddalić aby wrócić na drugim. Zobaczymy jak to będzie w praktyce.


Nie chcem być złym prorokiem. Ale aku 50ah kwas. Nie nadaje się do takich obciążeń...to nie wątek o akumulatorach. Jednak jeśli już masz 2szt po 50ah to dla.wydluzenia ich zycia spinaj je rownolegle podczas pływania. A Firma KM battery to krótko mówiąc- kicha. Poczytaj wątek o aku.
  • rafuss lubi to

#240 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2018 - 14:40

Nie chcem być złym prorokiem. Ale aku 50ah kwas. Nie nadaje się do takich obciążeń...to nie wątek o akumulatorach. Jednak jeśli już masz 2szt po 50ah to dla.wydluzenia ich zycia spinaj je rownolegle podczas pływania. A Firma KM battery to krótko mówiąc- kicha. Poczytaj wątek o aku.

Z drugiej strony nie powinien spinać razem dwóch różnych akumulatorów o innym stopniu zużycia. Do ładowania również.\

A podpięcie aku 50 Ah przy prądach rzędu 30-40A to szybka śmierć akumulatora.  


  • rafuss lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych