Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silniki Haibo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
591 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 14 marzec 2016 - 18:29

Osapian ma TYLKO dwie zalety,maxymizer i okres gwarancyjny....to tyle i aż tyle? Sam nie wiem czy kupując go robię dobrze...czas pokaże.w mordę... :huh:


  • Jozi lubi to

#42 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 marzec 2016 - 19:03

Osapian ma TYLKO dwie zalety,maxymizer i okres gwarancyjny....to tyle i aż tyle? Sam nie wiem czy kupując go robię dobrze...czas pokaże.w mordę... :huh:

Też nie mogę dojrzeć do decyzji.



#43 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2016 - 19:12

W Traxisie nic się nie psuje więc po co gwarancja.  :P

Za serwis coroczny i transport w obie strony nie trzeba bulić.

Moja Kotka pewnie już 5 czy 6 rok bez problemów kręci. I nic nie odpadło. Luzy też niezauważone.

 

Józek, postaw koło siebie Kotkę i Osapiana. Pokręć itd. Zobaczysz za co płacisz.


Użytkownik godski edytował ten post 14 marzec 2016 - 19:13

  • Jozi lubi to

#44 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 19:23

już zamówiłem Haibo w zestawie raty sa 0% wiec sie okaże z czasem czy to shit czy nie. Fakt w porównaniu do innych silników taniocha. Za mało pływam żeby inwestować na kilkanaście lat. 



#45 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 marzec 2016 - 19:25

Może lepiej nie bo wyjdzie na to że godski przepłaciłeś słono.

Nie wiem ja mam kika lat i nic się nie dzieje znajomi mają tez po pare lat i nic się nie dzieje wiec z Osapian chyba źle nie jest.



#46 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2016 - 19:31

Może lepiej nie bo wyjdzie na to że godski przepłaciłeś słono.

Nie wiem ja mam kika lat i nic się nie dzieje znajomi mają tez po pare lat i nic się nie dzieje wiec z Osapian chyba źle nie jest.

Nie możesz powiedzieć że przepłaciłem jak nie wiesz ile płaciłem. A płaciłem 1200 lub 1400 zł . W Raven była promocja.

 

Gościowi który kupi nowe Audi czy BMW z salonu powiesz że też przepłacił, bo obok jest salon Skody i Fiata a jedno i drugie jeździ... . 

 

Nikt nie kupuje Osapiana czy Haibo dlatego że są tak zajebiste tylko dlatego że są tańsze. To jedyny powód.


Użytkownik godski edytował ten post 14 marzec 2016 - 19:34


#47 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 14 marzec 2016 - 19:39

Wychodzi na to , iż dobrze się składa, że nie mam żadnego porównania z innymi silnikami, bo dopiero miałbym mętlik w głowie :huh: . Tak czy srak zdecydowałem się na zestaw z Tokarexu . Pomijając kwestie silnika ( dobry-niedobry, szrot czy cud techniki ) to tylko tam nikt nie robił problemu z podmianą jednego większego akumulatora na dwa mniejsze. W cenie jednego aku 100Ah  dostałem dwa 55Ah oczywiście za tą samą cenę ! Doliczyli mi tylko koszty przesyłki ( 50 zł) . W żadnym sonarze czy innym multi-comie nie było takiej opcji i za dwa mniejsze podobne żelki  trzeba by było beknąć ok  1000 zł. Do tego przyzwoita ładowarka kolejne  190 zł.   Wychodzi prawie 1200 zł. Ja zapłaciłem 750 zł . Słabo ? 5 letnia gwarancja na silnik i brak przymusowych przeglądów w tym czasie, ostatecznie mnie przekonało i mam nadzieję, że osłodzi brak maksymizera ( w sumie  ze względu na dodatkową opłatę trollingować nie planuje) czy regulowanego pod kątem rumpla.  Zestaw dopiero zamówiony także jak dojedzie to podzielę się wrażeniami. Sam jestem mega ciekawy jak to wszystko będzie współpracować z moją  również świeżo zakupioną i jeszcze niewodowaną 3 metrową Maverikową gumą. Na pewno opiszę  :rolleyes:


  • drChlubicz lubi to

#48 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 14 marzec 2016 - 19:45

W Traxisie nic się nie psuje więc po co gwarancja.  :P

 

Miałem trzyletnią gwarancję z Multi Com.

Po gwaracji awaria, jedna ze szczotek skleiła się ze szczotkotrzymaczem. 

Tylko czemu mi się to przytrafiło... 

Przypadek niespotykany podobno.


  • Jozi lubi to

#49 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 marzec 2016 - 19:48

Nie możesz powiedzieć że przepłaciłem jak nie wiesz ile płaciłem. A płaciłem 1200 lub 1400 zł . W Raven była promocja.

 

Gościowi który kupi nowe Audi czy BMW z salonu powiesz że też przepłacił, bo obok jest salon Skody i Fiata a jedno i drugie jeździ... . 

 

Nikt nie kupuje Osapiana czy Haibo dlatego że są tak zajebiste tylko dlatego że są tańsze. To jedyny powód.

 

Zgadza się są tanie i nie spotkałem się z problemami więc po co płacić nie wiadomo ile? A porównywać prosty silnik elektryczny do złożonego samochodu ma się nie jak.



#50 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 marzec 2016 - 19:49

Andrzej to taka mała różnica MK Traxxis -2500zł, Osapian -1500zł.

Piotr jak się ma pecha to w p...e na żyletki trafisz :D .

Tak na poważnie wszystko się może zepsuć, jak mi kolega powiedział co mu MK Traxxis po 3 latach zrobił z akumulatorem, to od razu zweryfikowałem podejście do MK.



#51 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 14 marzec 2016 - 20:01

 

Piotr jak się ma pecha to w p...e na żyletki trafisz :D .

 

Panie uchwaj mnie przed taką pićką. :blink:



#52 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 marzec 2016 - 20:05

Panie uchwaj mnie przed taką pićką. :blink:

Jak pech to pech :lol:  :lol:  :lol:  :lol: :lol: . 



#53 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 14 marzec 2016 - 20:45

Osapian na 55lbs czy jakos tak ten z pogrubionymi kablami od mcsklep mają od 2 sezonów kumple. Sparowany z aku toyama 120ah i kolibri km400D potrafił wyczyniac niesamowite rzeczy... mój aku bym haibem 4 razy zajezdzil, a oni plywali.
Aaale
1. Styki grzaly sie ze ax plusa w aku nadtopily
2. Bez kontaktow z kamieniami ukręciła się śruba (takie gniazdo na poprzeczny bolec i nie uznali gwarancji twierdząc, że o kamien walniete)
3. Maxymizer sie popierdzielil i naprawiali. 3x wysylki 150 mniej w kieszeni... do tego nalapał okropnych luzów na mocowaniu do pawęży.
To co srosapian ma z plastiku sraibo ma ze stali... oba to chinole ... minnkocia fakt że klasa i firma z tradycją, ale to kosztuje ... ja wydalem za lodz przyczepe i spalinke kolo 20k ale kupiłem haibo 54 nie z tego ze jestem Syc ale prezentuje dla mnie dobra cene do jakosci... te silniki sa na prawde dobrze wykonane i doposazone... brakuje maxymizera to fakt.
Wg mnie jak ktos pływa tylko na elektryku i stara sie plywac ekonomicznie czesto zmieniając predkosci polecam cos macymizerem. ... jak ktos zapina od razu maxa i tak plynie albo ma silnik na alibi jak ja ;) polecam Haibo Nangbo japonska mysl zrealizowana w Chinach niczym Ryobi Zauber :):)

Użytkownik Sandre edytował ten post 14 marzec 2016 - 20:49


#54 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 14 marzec 2016 - 20:51

ale to nie chinczki sa winne... to firmy im zlecaja wykonanie danego cuda w danej kwocie i tyle. to firmy sie podpisuja pod produktem , daja gwarancje , maja nadzor nad produkcja. Takze nie jedzmy po chinach bo oni maja jeszcze tania sile robocza. A niebawem bedzie made by azia :)


  • suhhar lubi to

#55 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 15 marzec 2016 - 12:21

W Traxisie nic się nie psuje więc po co gwarancja.  :P

Za serwis coroczny i transport w obie strony nie trzeba bulić.

Moja Kotka pewnie już 5 czy 6 rok bez problemów kręci. I nic nie odpadło. Luzy też niezauważone.

 

Józek, postaw koło siebie Kotkę i Osapiana. Pokręć itd. Zobaczysz za co płacisz.

Nic to się nie psuje w kałasznikowie a nie w silniku nawet jesli to przereklamowana kotka..


  • Jozi lubi to

#56 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 marzec 2016 - 14:40

Ja już od tych opinii dostaję kręćka zakupowego. Wreszcie kupię coś dziwnego ze zwykłym przełącznikiem i będzie po kłopocie.



#57 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 marzec 2016 - 14:51

Amen. :)

Użytkownik siarq edytował ten post 15 marzec 2016 - 14:51


#58 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 15 marzec 2016 - 14:56

Jak kupisz coś dziwnego np... jaxona to dopiero będzie kłopot.. ;)



#59 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 16:00

tez miałem kręćka i trzeba kalkulować mało pływasz to nie kupuj bóg wie czego, dużo pływasz kup na lata. Ja wybrałem zestaw z Tokarexu zobaczymy, cenowo tanio więc nie spodziewam się nie wiadomo czego byle bym przepłynął z miejsca w miejsce i bedzie git.



#60 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 16 marzec 2016 - 23:33

Nikt nie jedzie po Chińczykach kolego siarq. Wręcz przeciwnie. Czytanie ze zrozumieniem i interpretacja tonu wypowiedzi widze ze Ci obce;) Bez Chin ani rusz bo nawet jak cos kupisz Deutschland to podzespoły pewnie China :) majac do wyboru kilka produktow wybierasz najlepszy stosunek cena/jakosc/indywidualna potrzeba ... a Chinskie sa wszystkie :)

Użytkownik Sandre edytował ten post 16 marzec 2016 - 23:33

  • Jacek-73 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych