Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator do średniego łowienia do 30g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
402 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 11 październik 2016 - 18:24

Kolego wiem jakimi przynetami rzucam

#42 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 11 październik 2016 - 18:28

... czy u nas coś używanego ?

... z używek to bym proponował "upolować" jakieś revo LT/LT6...



#43 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 11 październik 2016 - 18:32

Ok jeżeli łapiesz tak ciężko tym Curado to twoja sprawa .Tylko ja głupi do takich przynęt używam Ryogi 1016 a mogłem kupić Curado za 500 zł :)
  • Paavo lubi to

#44 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 11 październik 2016 - 18:38

Tomuś, zgadza się, ale Ryoga cenowo  x 3. Swoją drogą też bym nie użył 201 e7 do 120g. klocków.


  • janusz.be51 lubi to

#45 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 11 październik 2016 - 18:44

Wiem że x 3 ale to była taka przenośnia. Curado jak i każdym innym multikiem można rzucać 120 gramów ,tylko po kilku wyprawach się rozsypie.To jest multik do 70 gramów max.Takie jest moje zdanie.

Tomuś, zgadza się, ale Ryoga cenowo x 3. Swoją drogą też bym nie użył 201 e7 do 120g. klocków.


Użytkownik rothen edytował ten post 11 październik 2016 - 18:48


#46 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 11 październik 2016 - 18:50

Masz rację. Miałem oczywiście 201 E7 ale się go pozbyłem. Nie leżał mi. Ogólnie wolę Daiwy.



#47 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 11 październik 2016 - 19:15

Łowie tak od lipca i nie zauważyłem żadnej różnicy do dnia dzisiejszego.

#48 OFFLINE   iNSaNeMaN

iNSaNeMaN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wedkarski Instynkt

Napisano 11 październik 2016 - 19:17

Mało tego ostatnio go smarowalem (koniec września) to jak pytałem w jakim stanie jest przekładnia to stwierdził że w takim jakby ktoś ją wczoraj tam włożył.

#49 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 11 październik 2016 - 22:00

to w przyszlym roku,w lipcu, luknij czy cos tam z niej zostalo


  • rothen lubi to

#50 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 12 październik 2016 - 04:38

A co ma przekładnia do jerkow 120 gramowych ? Czy nawet gum ? Nie doceniacie chyba multikow. Co innego wielkie spinerbaity, woblery sie i inne przynęty stawiające opór. Według mnie nawet za rok przekładnia bedzie dalej w dobrym stanie.

#51 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 październik 2016 - 08:55

A co ma przekładnia do jerkow 120 gramowych ? Czy nawet gum ? Nie doceniacie chyba multikow. Co innego wielkie spinerbaity, woblery sie i inne przynęty stawiające opór. Według mnie nawet za rok przekładnia bedzie dalej w dobrym stanie.

 

 

W zasadzie masz rację, ale co będzie po kilku porządnych odstrzeleniach 120 gramowych klocków. Nie rozleci się?



#52 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 12 październik 2016 - 09:04

Ale co ma sie rozlecieć ? Przekładnia ? Jest przecież odłączona podczas rzutu. Szpula sie złamie ? Oś wykrzywi ? Bo w sumie nie wiem co moze sie stać innego. 201 ma jedna wadę - pojemność szpuli bo przy klockach 120 gram
Linka jednak musi być mocna a jak mocna to i gruba :-)
  • sucks_one lubi to

#53 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 październik 2016 - 09:31

Myślałem o osi i jej mocowaniu w multiku.

Ale może się mylę i niepotrzebnie oszczędzam swojego SXa.



#54 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 12 październik 2016 - 09:34

powiem szczerze że nie słyszałem o skrzywieniu osi szpuli nigdy, może mało widzialem, szczerzę sam jestem ciekaw czy osie multików jak np ryoga 1016, 2020, tatula hd lexa 300 shimano w wieklosci 300 różnią sie grubością od mniejszych braci. 



#55 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 12 październik 2016 - 09:35

Meme nie chce wnikac w szczegoly ,moze zapytam tak

znajdz mi chociaz jedna osobe na tym forum ,ktoremu niski profil shimano,uzywajac przynet powyzej 100gr,po 2 latach powiedzmy dziala jak nalezy?

i nie wazne jerki czy nie


  • lukaszannopol13 lubi to

#56 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 12 październik 2016 - 09:53

moge ci nawet wymienic np:Antares hg,CC101DC,CALAIS 201A i 201dc,to te z ktorymi mam do czynienia na co dzien i jest problem,nawet nie  100gram , lzej sporo lzej



#57 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 12 październik 2016 - 09:54

Meme nie chce wnikac w szczegoly ,moze zapytam tak

znajdz mi chociaz jedna osobe na tym forum ,ktoremu niski profil shimano,uzywajac przynet powyzej 100gr,po 2 latach powiedzmy dziala jak nalezy?

i nie wazne jerki czy nie

Ale co tylko shimano w niskim profilu jest tak słabe ? Bo zbytnio nie rozumiem. Nie chodzi tu o forum ( bo ono nie jest dla mnie wystarczającą wyrocznią ) wystarczy zobaczyć fora zagraniczne gdzie multiki w wielkosciach 200 są używane np do swimbaitów. Sam używałem orry sx i dalej w sumie używam do ciezkich zadań, pracowała z kijek do 4 oz, współpracuje teraz z jerkówka. 

Wiekoszość forum używa steeza do 20-25 gram bo boją sie że zajadą go większymi ciężarami ( i to rozumiem bo sprzęt jest drogi), spora rzesza osób używa revo s,sx,stx do jerków i radzą sobie dzielnie - czy revo jest bardziej wytrzymałe niż shimano w wielkosci 200 ?

 

 ale ja sie spytam innaczej. 

Co może sie popsuć podczas rzutu w przekładni - bo od tego zaczęła się rozmowa. 

Kiedyś Pitt napisał że w multiku podczas rzutu to i można cegle założyć bo jest klik odłączenie napędu, rzut i znowu klik gdzie napęd załączamy ( oczywiście trzeba to brać w przenośni ). 

Znam przypadki zajechania multików o wiele mniejszymi ciezarami niz 120 gram ale tu obciażenie sciaganej przynety miał wpływ niż sama jej masa. 

Nie chce przekonywać, nie chce namawiać, każdy łowi jak chce, czym chce i gdzie chce tylko to jak dla mnie czasem wygląda jak obchodzenie sie z jajkiem. Aż tyle i tylko tyle :) 


edit 

Dla mnie shimano wielkosci 200 dyskwalifikuje pojemność szpuli, tak jak pisałem wcześniej ( aby było wszystko jasne :)
 


  • urasenty, coma i szczupak1 lubią to

#58 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 12 październik 2016 - 10:15

Tu nie chodzi o to która firma robi lepsze multiplikatory ,tylko o fakt że Curado nie jest przeznaczone do takiej gramatury .Idąc twoim tokiem myślenia wystarczy kupić jeden model ,w tym przypadku Curado i śmigamy 7-120 gramów .Tyle że każdy z nas ma po kilka multiplikatorów dedykowanych do kija jak i gramatury przynęty .

Ale co tylko shimano w niskim profilu jest tak słabe ? Bo zbytnio nie rozumiem. Nie chodzi tu o forum ( bo ono nie jest dla mnie wystarczającą wyrocznią ) wystarczy zobaczyć fora zagraniczne gdzie multiki w wielkosciach 200 są używane np do swimbaitów. Sam używałem orry sx i dalej w sumie używam do ciezkich zadań, pracowała z kijek do 4 oz, współpracuje teraz z jerkówka. 

Wiekoszość forum używa steeza do 20-25 gram bo boją sie że zajadą go większymi ciężarami ( i to rozumiem bo sprzęt jest drogi), spora rzesza osób używa revo s,sx,stx do jerków i radzą sobie dzielnie - czy revo jest bardziej wytrzymałe niż shimano w wielkosci 200 ?
 
 ale ja sie spytam innaczej. 

Co może sie popsuć podczas rzutu w przekładni - bo od tego zaczęła się rozmowa. 

Kiedyś Pitt napisał że w multiku podczas rzutu to i można cegle założyć bo jest klik odłączenie napędu, rzut i znowu klik gdzie napęd załączamy ( oczywiście trzeba to brać w przenośni ). 

Znam przypadki zajechania multików o wiele mniejszymi ciezarami niz 120 gram ale tu obciażenie sciaganej przynety miał wpływ niż sama jej masa. 

Nie chce przekonywać, nie chce namawiać, każdy łowi jak chce, czym chce i gdzie chce tylko to jak dla mnie czasem wygląda jak obchodzenie sie z jajkiem. Aż tyle i tylko tyle :)


Użytkownik rothen edytował ten post 12 październik 2016 - 10:18

  • didi lubi to

#59 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 12 październik 2016 - 10:18

w zasadzie wszystko o zaleznosciach konstrukcyjnych ,wielu z wymienionych zostalo juz napisane,moze i troche malo ale jest

nie twierdze ze shimano w niskim profilu jest slabe, bo oczywiscie tak nie jest,i bardzo bym sklamal ale ma pewne swoje przeznaczenie,ktorego bym sie raczej trzymal,wyznaczone przez swojego producenta

np:tackletour foro ,fajnie to wszystko opisuje


Użytkownik didi edytował ten post 12 październik 2016 - 10:23


#60 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 12 październik 2016 - 10:27

Tu nie chodzi o to która firma robi lepsze multiplikatory ,tylko o fakt że Curado nie jest przeznaczone do takiej gramatury .Idąc twoim tokiem myślenia wystarczy kupić jeden model ,w tym przypadku Curado i śmigamy 7-120 gramów .Tyle że każdy z nas ma po kilka multiplikatorów dedykowanych do kija jak i gramatury przynęty .

W sumie tak, ale tak jestem pewien że sam masz zestawy z zakresu 10-40 gram i pewnie masz ich z 2 a jednym multikiem mógłbyś to na spokojnie ogarnąć. Czemu tego nie robisz bo chcesz dopasować zestaw maksymalnie do swoich potrzeb, sam używałbym maszyny o wielkszej pojemnosci szpuli i to jedyny argument jak dla mnie bo podczas rzutu czy też prowdzenia jerków nic sie nie stanie ( mówimy o  curado ).

 

w zasadzie wszystko o zaleznosciach konstrukcyjnych ,wielu z wymienionych zostalo juz napisane,moze i troche malo ale jest

nie twierdze ze shimano w niskim profilu jest slabe, bo oczywiscie tak nie jest,i bardzo bym sklamal ale ma pewne swoje przeznaczenie,ktorego bym sie raczej trzymal,wyznaczone przez swojego producenta

Prosze podaj mi miejsce gdzie shimano pisze że multik jest do 30 gram czy tam 40 ? 

Ale dobrze może zrobimy tak, ja w nastepnym sezonie kupie curado 201 czy tam citice 201 i bede używał jej do jerków do 120 gram. Przed rozpoczęciem sezonu podeśle np do Ciebie Rothen czy tez Ciebie Didi na serwis abyś zobaczył w jakim jest stanie, pomierzył grubość zebów na przekładniach i co tylko chcesz, w sezonie bede łowił 12 h tygodniowo tylko na jerki do 120 gram ( zakres 50-120 ) po sezonie czyli na koniec roku podeśle go z powrotem na sprawdzenie ( jeżeli wytrzyma ). 

Nazwiemy to chalenge 120 gram - i nie nie kpie tu czy też naśmiewam a mowie całkiem poważnie. 


  • sucks_one, minecjusz i coma lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych