Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator do średniego łowienia do 30g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
402 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 05 styczeń 2018 - 19:47

Porównałem CC201 DC i Ryogę 2020L/zakupiłem od Andrzeja Stanka :) /

Na razie długość rzutu na plus CC/w Ryodze wymienię łożyska na HS/ ale praca/masło w maśle ;) / i jak mi się wydaje trwałość/wytrzymałość przekładni/ przy przynętach powyżej 100g jest przy Ryodze .

Czekam na NFC BB 806 IM/,będzie sparowany z Ryogą do dużych gum/Hubertus będzie zbroił :P /

 

Odległości z CC 201DC i R2020 są porównywalne. Różnica natomiast pomiędzy nimi zaczyna się holując konkret na kiju. Ryoga daje moc, stabilność holu, nie przepuszcza na hamulcu co w CC zdarza się szczególnie na firmowych okładzinach, polecam te z Carbontex-u. Duża korba też robi swoje, brak luzów poprzecznych wzbudza zaufanie przy ściąganiu dużych sterów, wirówek. Jedyny minus to gabaryt w stosunku do CC 201, ten ostatni lepiej leży w ręce. Ocena subiektywna... Warto mieć obydwa, wybrałem pośrednie rozwiązanie - CC 201DC do pomocy CC 101 + R1016HL.


  • PILOT i nurek28 lubią to

#262 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 05 styczeń 2018 - 22:33

Miał ktoś może do czynienia z Team Dragon Big Bait MF250iL ? Jakie ogólnie wrażenia ?

 

 

 

 

 



#263 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 09 styczeń 2018 - 18:34

Co możecie powiedzieć o Multiku Abu Garcia Revo Vinch gen 4? Jakiej wielkości przynęty obsłuży?



#264 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 21:30

Ja go biorę pod woblery głęboko chodzące do tego jest stworzony i taka maszynkę potrzebuje na nowy sezon. Ile uciągnie tego dokładnie ci nie powiem ale pewnie sporo

#265 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 15 kwiecień 2018 - 20:13

Witam. Jaki tani w miare dobry multik do wedki do 28g ?

#266 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 kwiecień 2018 - 21:03

http://jerkbait.pl/t...o-curado-201hg/



#267 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2018 - 08:00

Te Curado K ogarnie rzutowo 10g od dołu całkowitej masy przynęty? Szukam swojego pierwszego multika do przynęt 10-30g i waham się pomiędzy Tatulą CT Type R, a właśnie Curado K

Użytkownik pointman edytował ten post 16 kwiecień 2018 - 08:02


#268 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 kwiecień 2018 - 08:11

Witam. Jaki tani w miare dobry multik do wedki do 28g ?

Tani multiplikator to niestety, przeważnie wyrzucone pieniądze. Moim zdaniem najtańszym jakim warto się zainteresować to TATULA CT 100HSL. Bez problemów ogarnie Twoje potrzeby. Co prawda nówka to wydatek rzędu 600-700 zł, ale na giełdzie i OLX pojawiają się używane za około 300-400 zł. Mam dwa używane i nie mam do nich zastrzeżeń, pracują w zestawach z wędziskami 7-21g i 10-35g.



#269 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 16 kwiecień 2018 - 08:24

Tani multiplikator to niestety, przeważnie wyrzucone pieniądze. Moim zdaniem najtańszym jakim warto się zainteresować to TATULA CT 100HSL. Bez problemów ogarnie Twoje potrzeby. Co prawda nówka to wydatek rzędu 600-700 zł, ale na giełdzie i OLX pojawiają się używane za około 300-400 zł. Mam dwa używane i nie mam do nich zastrzeżeń, pracują w zestawach z wędziskami 7-21g i 10-35g.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą, tatula to jest jedna z opcji, ale na pewno nie jest to jedyny multik  "najtańszy jakim warto się zainteresować".

Mam curado 71 (w ravenie za 560zł) od początku roku przy wędce do 21g, byłem z nim kilkanaście razy na rybach i nie wyobrażam sobie wrócić do daiwy :)

W plecionie są abu garcia revo 4 sx albo revo 4 x. Rzucałem Sx-em, bardzo przyjemny multiplikator. 


  • Tomek88, adam 13 i mietek lubią to

#270 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 kwiecień 2018 - 08:37

Mam curado 71 (w ravenie za 560zł) od początku roku przy wędce do 21g, byłem z nim kilkanaście razy na rybach i nie wyobrażam sobie wrócić do daiwy :)

 

Przemek rozwiń powyższą wypowiedź ... czyli dlaczego nie tatula, a właśnie curado ?


  • Alexspin lubi to

#271 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 16 kwiecień 2018 - 09:06

Jeżeli chodzi o samo curado, to lepiej obsługuje przynęty z niższego zakresu niż tatulą, przez to ze ma płytszą i lżejsza szpulę.

Jeżeli chodzi o hamulec, to:

- moim zdaniem svs  jest łatwiejszy w obsłudze.

- łatwiej i przyjemniej mi się rzuca, mam wrażenie ze szpula nie wpada w wibrację jak przy magnetyka,

- osiągam lepsze odległości,

- nie muszę za każdym razem go ustawiać przy zmianie gramatury, tępo obrotu szpuli reguluje palcem, dzięki temu doskonale technikę rzutową.

Wszystko kwestia indywidualna, latałem z magnetykiem ponad dwa lata i na nim uczyłem się rzucać, na dzień dzisiejszy tylko hamulec odśrodkowy ;)


Użytkownik Przemek. edytował ten post 16 kwiecień 2018 - 09:10

  • maykel i 100icki lubią to

#272 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 kwiecień 2018 - 09:55

Moim zdaniem dla osób początkujących - domyślam się że takim jest @pio76 - lepszym, prostszym rozwiązaniem jest hamulec magnetyczny, ale może się mylę, bo sam jestem nadal jeszcze "zielony"...


Użytkownik Alexspin edytował ten post 16 kwiecień 2018 - 09:56


#273 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 kwiecień 2018 - 11:07

curado 71 będzie łatwiejsze rzutowo od tatuli ct na początek


  • Przemek SzN lubi to

#274 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 kwiecień 2018 - 11:33

Co prawda nie miałem Curado w ręku, ale ciekawi mnie na czym opierasz tę opinię? Osobiście uczyłem się na Tatuli i uważam że jest to multiplikator bardzo "przyjazny" dla początkujących.



#275 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:15

Też miałem tatulę i tatulę ct i uważam ze curado jest bardziej przyjazne użytkownikowi, na więcej można sobie pozwolić ;) 

Nie chce zachwalać, to jest moje zdanie. Wszystko ma swoje zalety i wady, trzeba próbować :) 



#276 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1880 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:22

https://www.youtube....h?v=2E-dUabeCFY

 

Tyko, że Tatula nie ct.



#277 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:35

i curado I a nie 71 :)


  • HaDe lubi to

#278 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 kwiecień 2018 - 13:07

Na tym kanale jest również porównanie tatuli ct z curado 71 i tu shimano również wypada lepiej.

Miałem Tatule 100hsl ze szpulką JDM i Curado 201I. Tatuli nie mam nic do zarzucenia ale przyjemniejszy w obsłudze był Shimano.
Wg mnie jest trochę lepiej spasowany, odległości były większe a osiąganie ich wydawało się prostsze. Co do hamulca to nawet jak przegiąłem z ustawieniami to łatwiej było mi kontrolować szpulkę w 201I. Niestety nie potrafię odpowiedzieć z czego to mogło wynikać.

Gdybym miał wybierać to do podanego przedziału przynęt wybrałbym 71.

Użytkownik erqgth edytował ten post 16 kwiecień 2018 - 13:08

  • HaDe i Przemek SzN lubią to

#279 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 17 kwiecień 2018 - 09:25

A co powiecie na DAM Quick Sinistar BC LH to maly i tani niskoprofilowiec ale mysle ze na moj uzytek wystarczy i do 30g ogarnie. Czesto nie bedzie uzywany. Bo akurat taki mam...tylko myslalem ze gdzies zapodzialem i dlatego chcialem kupic drugi ale sie znalazl.

#280 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 21:27

Witam,

nim ukręciłem gwint śruby małego revo3 beast, łączącej ramę z panelami bocznymi, dużo eksperymentowałem z ustawieniami hamulców rzutowych. Np. rzucałem na odległość raz z wyłączonym hamulcem odśrodkowym i włączonym magnetykiem i zaraz potem odwrotnie z wyłączonym magnetykiem i włączonym hamulcem odśrodkowym. Nie wiem czym to wytłumaczyć ale wygrywał odśrodkowy. Revo beast był na gwarancji ale nie chciałem zwrotu kosztów i mam nowy. Odkleiłem magnesy i szpulka kręci się swobodniej.

W revo4 poprawili dostęp do hamulca i dalej odsunęli wodzik. Podobny teraz do Curado ale jak centryfuga to chyba od ABU.

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych