Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Augustowskie jeziora...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 15:42

Wczoraj stamtąd wróciłem. Kto trafił na żerowanie, połowił średnich okoni.

Niech ta fotka wystarczy za komentarz. Okaz ze Studzienicznego  

2761374_735.JPG

 

A jezioro pięęęęęękne

2762445_736.JPG


Użytkownik popper edytował ten post 29 czerwiec 2015 - 17:43

  • L3siU, tadekb i szczupak1 lubią to

#22 OFFLINE   L3siU

L3siU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 01 lipiec 2015 - 08:05

Oj tak Studzieniczne jest piękne i woda kryształ. Ja planuję w lipcu pojechać jeszcze nad Kalejty i może uda się wypad nad Busznicę bo z Kalejt to po drodze:)

 

Pozdrawiam

Piotrek



#23 Guest_lucius@_*

Guest_lucius@_*
  • Guests

Napisano 01 lipiec 2015 - 22:24

Zapominij o busznicy. Sam dzierzawca mi mowil zebwyjebali jemu ryby pradem. Moze trafisz esoxa 1.5 kg na 20 metrach. Aha i ta tolpyga co ma 60 kg ....

#24 OFFLINE   L3siU

L3siU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 lipiec 2015 - 07:22

Ech brak slow... :(

#25 OFFLINE   bielluk

bielluk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Luc

Napisano 09 lipiec 2015 - 15:28

Na augustowskich jeziorach wypoczywam od lat z racji posiadania działki nieopodal Augustowa. 10-15 lat temu dało się tam jeszcze połowić. Obecnie - jak już wspomnieli przedmówcy - jeziora dzierżawione przez Skoczkę zostały wytrzepane z ryb. 

Byłem tam tydzień temu, nad j.Białym sieci jak stawiali tak stawiają. Motorówki i skutery prują wodę, ruch jak na autostradzie, aż strach wsiąść do kajaka. Na jeden czterogodzinny wypad kilka sztuk płoci i leszczy ok 25cm. Widziałem kilka przepływających linów ok. 30cm przy pomoście. Generalnie z całego serca odradzam te łowiska. Pojadę tam jeszcze pod koniec lipca ale z wędkowania raczej zrezygnuję.


Użytkownik bielluk edytował ten post 09 lipiec 2015 - 15:29

  • szczupak1 lubi to

#26 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 03 kwiecień 2016 - 10:16

Koledzy, poszukuję namiaru na nocleg nad Wigrami.

 

Możliwie blisko wody, z bezpiecznymi łodziami do wynajęcia.

Najchętniej w okolicy Czerwonego Krzyża, Zakątów.

 

Z góry dziękuję za pomoc.



#27 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2016 - 12:28

Koledzy, poszukuję namiaru na nocleg nad Wigrami.

 

Możliwie blisko wody, z bezpiecznymi łodziami do wynajęcia.

Najchętniej w okolicy Czerwonego Krzyża, Zakątów.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Kiedy chcesz jechać? Bo na Wigrach sezon później się zaczyna.



#28 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 04 kwiecień 2016 - 19:02

Na jeziorach w okolicy Augustowa łowię od dziecka a i teraz mimo, że od dekady na stałe mieszkam w Warszawie bywam tam dość często. Co do rybostanu, owszem zgodzę się, że dobrze nie jest, że mimo deklaracji nadal dzierżawcy w tym również PZW Suwałki stawiają głównie na grabienie ryb sieciami. Ale mimo wszystko w okolicy Augustowa można połowić. Mój Top jezior, które dobrze znam:
1. Dreństwo/Dręstwo - sporo szczupaka i okonia, przeważają okołowymiarki, ale nie tak znów rzadko padają zębate 70-90cm. Okoń 30+ w dość dużej populacji. Woda chimeryczna. Bywa, że przez kilka dni nie trafi się żaden zębaty a później w jedno popołudnie połowisz, że ręce bolą.
2. Rajgrodzkie. Duża, mocno wyłowiona woda, ale nadal, jeśli zadasz sobie trud by trochę ją poznać może wynagrodzić ładnym szczupakiem i okoniem.
3. Studzieniczne. Wiem, że opinie o tej wodzie są różne, ale uważam, że nadal jest to dobre łowisko ładnych okoni.
4. Sajno. Przełowione strasznie, ale jak się trochę nad nim popracuje to potrafi nagrodzić.
5. Tajno. Polecam sprawdzić bajki o zamieszkujących je sandaczach. Można się zdziwić.
Generalnie jeziora okolic Augustowa to wody dla wytrwałych. Nic na szybko, z marszu raczej tu się nie zdziała.
  • rower26 lubi to

#29 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 05 kwiecień 2016 - 09:25

Ja pierdziu, że Wam się chce jeszcze tam jeździć ...


  • Kamil Z. i Werem lubią to

#30 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1360 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 kwiecień 2016 - 10:11

Apropos Rajgrodzkiego. Mam tam dostęp do łodzi ale skończyłem tam pływać 2 lata temu. Zawsze z Rajgrodu dzida na zatokę Stacką, górki, ujście Legi i potem na Białe. Echh stare dzieje, okonie palczaki i szczupaczki po 40 cm. Studnia jak cholera. Na echu cały czas tylko powierzchnia i dno. Namierzyć drobnicę udawało się jedynie na Białym i przy niej stały szczupaczki. DNO i kupa mułu! Wszechobecne węgorzowe pęczki (lub pupy)  



#31 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 05 kwiecień 2016 - 11:04

Ja tam jeżdże do rodziców więc bywam dość często, a że mam na miejscu własną łódkę to często obijam się po okolicznych jeziorach. 

Co do Rajgrodzkiego to zgodzę się tylko częściowo. Uważam, że nadal można tam połowić, ale trzeba trochę nad tym popracować, mam tam wypracowane kilka fajnych garbów i łączek, które rzadko mnie zawodzą, ale wybacz nie powiem gdzie.



#32 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 05 kwiecień 2016 - 11:22

To jak z tymi Wigrami? ;)  Macie może Koledzy jakiś godny namiar?



#33 OFFLINE   tubis

tubis

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 116 postów
  • Lokalizacjatam gdzie plynie woda
  • Imię:Adam

Napisano 05 kwiecień 2016 - 18:46

Cos musi byc na rzeczy skoro adam jezdzi po ryby do olecka i zamraza juz w augustowie. Sam kiedys mowil ze aby polowic na zasadzie okoni czy ploci 5rzeba miec duzo samozaparcia . W tym roku niewodem wyjechalo tylko 5 ton ryb. Pisze tylko bo w 2008 mieli z jednego weekendu 15 ton . No i co ? Nic beda katowac do momentu az ryb bedzie na wyplate dla rybakow.

#34 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 05 kwiecień 2016 - 19:17

Jeśli chodzi o niewód to nie zapominajmy o PZW Suwałki i o tym co robią na Necku. To jest dopiero dramat.
  • szczupak1 lubi to

#35 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 05 kwiecień 2016 - 21:22

Cos musi byc na rzeczy skoro adam jezdzi po ryby do olecka i zamraza juz w augustowie. Sam kiedys mowil ze aby polowic na zasadzie okoni czy ploci 5rzeba miec duzo samozaparcia . W tym roku niewodem wyjechalo tylko 5 ton ryb. Pisze tylko bo w 2008 mieli z jednego weekendu 15 ton . No i co ? Nic beda katowac do momentu az ryb bedzie na wyplate dla rybakow.


Czy nie można jakoś zrobić z tym porządku? Odebrać jeziora tym co nie umieją gospodarwoać, koło Sejn jednemu dzierżawcy odebrano dzierżawę.

Pamiętam te jeziora z dzieciństwa, lata 80, raj wędkarski, a teraz lipa, nie ma nic, nie ma po co tam jeździć.

#36 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 kwiecień 2016 - 22:03

Koło Sejn, to pewnie masz na myśli graniczne jezioro Hołny. 

Niestety, tam popełniono największy błąd na suwalszczyźnie, ale długi temat i mocno skomplikowany do opowiedzenia. Pan Grzegorz, były dzierżawca, przegrał z ludźmi majętnymi, którzy chcieli przejąć wodę, a właściwie jej brzeg. I przejęli. 

Tyle w temacie.



#37 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2016 - 22:18

Koło Sejn, to pewnie masz na myśli graniczne jezioro Hołny. 

Niestety, tam popełniono największy błąd na suwalszczyźnie, ale długi temat i mocno skomplikowany do opowiedzenia. Pan Grzegorz, były dzierżawca, przegrał z ludźmi majętnymi, którzy chcieli przejąć wodę, a właściwie jej brzeg. I przejęli. 

Tyle w temacie.

Słynny ukaz carski tak jak nad Białym koło Gib? Że też takie prawo nie zostało w obecnych czasach uchylone.

Co do jezior koło Augustowa/Suwałk to znajdzie się jeszcze kilka gdzie pływają pokaźniejsze szczupaki. Ale o tym nikt głośno nie powie.


Użytkownik godski edytował ten post 05 kwiecień 2016 - 22:19

  • w6i6e6 i szczupak1 lubią to

#38 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 kwiecień 2016 - 22:22

Nie Andrzeju, po prostu pieniądze wygrały z uczciwością i naiwnością prostego człowieka.  :(

A na suwalszczyźnie jest jeszcze trochę miejsc wartych uwagi.



#39 OFFLINE   tubis

tubis

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 116 postów
  • Lokalizacjatam gdzie plynie woda
  • Imię:Adam

Napisano 06 kwiecień 2016 - 08:22

nikt adamowi nie odbierze dzierżawy to układ koleżeński i bedzie trwał do 2030 roku . Węgorze jadą prądem całe wakacje. Sami przyznają że jest sam drobiazg co przez kaserek przelatuje.... dramat . 

 

4 lata temu na dołach jak stały sieci cały wrzesień ciągneli leszcze po 6 kg nigdy nie widziałem tak wygarbionch potworów 

 

 

necko jadą tak samo kiedyś nawet z rospudy ciągnęli niewodem to były jaja ryb mieli tyle że na lodzie zostawiali okonie po 30 cm o leszczach i płociach nie mówiąc . Nawet sandacz sie trafiał gdzie nikt nie wiedział że tam żyją bo nie takie dno....


  • szczupak1 lubi to

#40 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 06 kwiecień 2016 - 08:43

To jak z tymi Wigrami? ;)  Macie może Koledzy jakiś godny namiar?

ja dostałem taki namiar , byli bardzo zadowoleni , choć nie wędkują :)http://www.bryzgiel.pl/index.php

z rezerwacją ponoć trzeba się spieszyć


  • wojciiech lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych