Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Augustowskie jeziora...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 06 kwiecień 2016 - 13:01

Koło Sejn, to pewnie masz na myśli graniczne jezioro Hołny. 
Niestety, tam popełniono największy błąd na suwalszczyźnie, ale długi temat i mocno skomplikowany do opowiedzenia. Pan Grzegorz, były dzierżawca, przegrał z ludźmi majętnymi, którzy chcieli przejąć wodę, a właściwie jej brzeg. I przejęli. 
Tyle w temacie.


Nie to miałem na myśli, miałem na myśli jezioro konkretnie koło Gib, Sejny wpisałem, gdyż jest to większa miejscowość, bardziej znana dla ogółu. Jak znasz tamte strony to będziesz wiedział o kogo chodzi.

#42 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 kwiecień 2016 - 19:30

Znam to jezioro Jezioro Pomorze :)

Urodziłem się w tamtych stronach.

To jezioro niestety nie jest już takie jak kiedyś.



#43 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 07 kwiecień 2016 - 08:01

Nad jeziorem Pomorze byłem w zeszłym roku dwa tygodnie. Tereny fajne. Szczupaki są, niezbyt duże, przynajmniej ja na nic większego nie trafiłem. Ale np. spławikowcy i gruntowcy nie powinni tam narzekać, można sporo połowić.

W tym roku też się tam wybieram, przede wszystkim jednak chciałbym spróbować połowić na dwóch okolicznych jeziorkach, czyli Zelwa i Wiłkokuk. Czy zna ktoś z was te jeziora? Czego można tam się spodziewać?

#44 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 kwiecień 2016 - 09:29

Ja miałem na myśli Hołny. 

Pomorze odradza się pod rządami Okręgu w Białymstoku. Poprzedni dzierżawca doprowadził do tego, że nawet kolonia kormoranów wyprowadziła się. Szczupaki nie za wielkie, bo mają dopiero 3 lata. Jeśli dalszy postęp będzie jak do tej pory, to będzie dobrze.



#45 OFFLINE   tubis

tubis

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 116 postów
  • Lokalizacjatam gdzie plynie woda
  • Imię:Adam

Napisano 07 kwiecień 2016 - 11:38

odpuść sobie zelwę, nie wiem jacy są tam teraz włodarze ale dwa lata temu echo na całym jeziorze pokazała kilka ikon w grupach. Ryby były tam kilka lat temu szczupaki po metr były często teraz jak wszedzie kicha ale lina sporo jest



#46 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 08 kwiecień 2016 - 11:04

To mnie zmartwiłeś, myślałem, że jak Zelwa i Wiłkokuk leżą trochę na uboczu (mniej ośrodków wczasowych jak na Pomorzu, a właściwie chyba brak) to będzie tam lepiej. Nic, przyjdzie kupić gruntówkę, na lina.

Włodarze są chyba ci sami, w tym roku już trzeci raz z rzędu przy opłacaniu składki PZW Białystok, dostałem gratis zezwolenie na Zelwę i Wiłkokuk, miałem w tym roku w końcu z niego skorzystać.

#47 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 08 kwiecień 2016 - 13:18

odpuść sobie zelwę, nie wiem jacy są tam teraz włodarze ale dwa lata temu echo na całym jeziorze pokazała kilka ikon w grupach.

Odczyt z echosondy jako wymiernik rybności wody? Oj, można się zdziwić i rozczarować takim sposobem oceny rybostanu w dowolnym zbiorniku.


  • w6i6e6 lubi to

#48 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 13 kwiecień 2016 - 11:16

Oczywiście, że można się oszukać patrząc tylko i wyłącznie na ekran echo ... czasem warto popraptrzeć po prostu na wodę...



#49 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 13 kwiecień 2016 - 18:02

Oczywiście, że można się oszukać patrząc tylko i wyłącznie na ekran echo ... czasem warto popraptrzeć po prostu na wodę...

Najlepiej jednak popluskać trochę przynętami ;)



#50 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 14 kwiecień 2016 - 11:19

Koledzy, poszukuję namiaru na nocleg nad Wigrami.

 

Możliwie blisko wody, z bezpiecznymi łodziami do wynajęcia.

Najchętniej w okolicy Czerwonego Krzyża, Zakątów.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Tel. do p. Piotra: 512452250 Łódki, kajaki, pokoje, pole namiotowe. Tylko, że jest to Czerwony Folwark. Do jeziora 30 metrów.



#51 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 kwiecień 2016 - 11:59

Ja szukałbym czegoś w Bryzglu ze względu na bliskość ciekawych miejscówek oraz możliwość komfortowego łowienia nawet przy dużym wietrze. Niczego nie polecę bo nigdzie nie nocowałem, za blisko mam do Wigier, żeby kwaterować się w agroturystyce. W każdym razie, jest tego w Bryzglu dużo, więc z pewnością coś wybierzesz.



#52 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 07 styczeń 2017 - 22:15

I jak tam te jeziora w Augustowie ?



#53 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 12 czerwiec 2017 - 08:02

Z braku czasu, na Wigrach w tym roku byłem tylko pięć razy. Za każdym razem przepłynąłem ok.20-25km. Wzdłuż i w poprzek zbiornika. Czyli pływałem po płytkiej, jak i b.głębokiej wodzie. Od Klasztoru po wyspy Kamień-Brzozowa. Czyli spenetrowałem ok. 50% jeziora. Zero w dosłownym tego znaczeniu ryb. Ekran echosondy czyściutki. Przez tych pięć wypraw, spotkałem max. 3 wędkarzy łowiących rybki wielkości małego palca w trzcinach. Nawet zawodowych rybaków nie widziałem, a oni byli zawsze. Nawet w niedziele i święta rozstawiali swoje sieci. Czyż to możliwe, że cała ryba wigierska przemieściła się w drugi koniec jeziora? Może ktoś z Was łowił w tym roku od strony Bryzgla?

 


  • Pumba i szczupak1 lubią to

#54 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 czerwiec 2017 - 08:09

Przemieściła się :)  nie na drugi koniec jeziora, a do lodówek sklepowych :(


  • szczupak1 lubi to

#55 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 czerwiec 2017 - 08:31

Z braku czasu, na Wigrach w tym roku byłem tylko pięć razy. Za każdym razem przepłynąłem ok.20-25km. Wzdłuż i w poprzek zbiornika. Czyli pływałem po płytkiej, jak i b.głębokiej wodzie. Od Klasztoru po wyspy Kamień-Brzozowa. Czyli spenetrowałem ok. 50% jeziora. Zero w dosłownym tego znaczeniu ryb. Ekran echosondy czyściutki. Przez tych pięć wypraw, spotkałem max. 3 wędkarzy łowiących rybki wielkości małego palca w trzcinach. Nawet zawodowych rybaków nie widziałem, a oni byli zawsze. Nawet w niedziele i święta rozstawiali swoje sieci. Czyż to możliwe, że cała ryba wigierska przemieściła się w drugi koniec jeziora? Może ktoś z Was łowił w tym roku od strony Bryzgla?

Będę od czwartku do końca miesiąca, cel to właśnie Bryzgiel. Mam dobre przeczucia ;)


  • darsio i szczupak1 lubią to

#56 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 12 czerwiec 2017 - 08:39

Czysciutki ekran, bo moze echosonda wylaczona byla ? ;)



#57 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 12 czerwiec 2017 - 08:44

Nie pływałem tam pewnie tyle co autor tematu, ale miałem okazję obserwować pewną zależność co do braku zapisów na echosondzie w określonych porach pływając właśnie po południowych rewirach, z początku trochę mnie to deprymowało, ale koniec końców doszedłem do wniosków, że nie należy się tym zbytnio przejmować :)



#58 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 12 czerwiec 2017 - 09:04

Zasada jest czesto taka - do poznego wieczora martwo, blisko nocy towarzystwo wylazi z trzcin, ewentualnie odkleja sie od dna, ekran echosondy szaleje. To jest jezioro przesieciowane i przekormoranowane, ryby boja sie swiatla slonecznego, kojarza z porwaniami przez obcych 😏 Pisze serio!

#59 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 czerwiec 2017 - 09:47

To jest jezioro przesieciowane i przekormoranowane

Mam trochę inne zdanie na ten temat ;)



#60 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 12 czerwiec 2017 - 10:27

Myślę, że to kurtuazja i Wigry to jedno z wielu przeczesanych jezior, co nie znaczy, że nie da się złowić ryby nawet na jeziorze na, którym np. stał kuter 2-3 sezony wstecz, przykładem jest jedno z jezior na mazurach pomiędzy starą e77 a autostradą a1 gdzie mimo owego kutra pod koniec zeszłego sezonu jak wieści niosą byli tacy co połowili sandacza, konkludując złowić rybę tam gdzie ich mniej to pewnie większa satysfakcja jednak zależy kto na ile szanuje swój prywatny czas ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych