Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wiosenne pstrągi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 kwiecień 2006 - 12:41

Efex,
Gratulacje! Piękna przygoda ... no i te kolejne pstrągale! Wow!
Piękną macie tą rzekę - kurcze zazdroszczę i to bardzo, chętnie spędziłbym nad nią nie jeden dzień.

Rognis chyba nie obawia się konkurencji. W jego historii chodzi o coś innego. Rzeczka, w której łowił teoretycznie nie jest zasobna w takiej wielkości pstrągi. Gdyby nie to, że ma zdjęcia, a sam pstrąg nie wygląda na zdechlaka pomyślałbym sobie, że kupił go w markecie i wszystkich wkręca ... ale jest inaczej.

Pozdrawiam
Remek


#22 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 11 kwiecień 2006 - 12:44

Cześć Andrzeju,

Dla 45cm pstrąga żaba o długości 12cm nie stanowi żadnego problemu - widziałem takie akcje kilkukrotnie.. A co dopiero dla 60taka B)

Rzeczywiście całą akcję pstrążka widziałem od początku do końca z lotu ptaka, a wszystko odbyło się na czystej metrowej wodzie z jasnym piaskiem na dnie..Wystartował spod zwałki jak torpeda, a dystans 5 metrów dzielący go od woblera pokonał w ułamku sekundy ;)
Zresztą atak tego większego widziałem z tej samej perespektywy i wieczorem miałem go długo przed oczami..
B)

Pojadę po niego w czwartek - może już dojdzie do siebie. :mellow:

Pozdrawiam,

#23 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 11 kwiecień 2006 - 13:06

Yo Anadrzeju. Jak Ci się fotki podobają. Starałem się ująć te emocje najlepiej jak potrafiłem. :mellow: :lol: :mellow:

Większe okazy jeszcze przed nami!

#24 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2006 - 21:08

@Heniutek,

niezły patent z tą przynętą. Daj znać jak dalsze efekty. :D


@Efex,

gratuluję kolejnego pięknego pstrążka.
Niezła przygoda z tym zjazdem po piaskowej burcie :lol:
Widok atakującego pstrąga to olbrzymie emocje. Wracaj koniecznie po tego pięćdziesiątaka.


@Baloo,

relacji nie napiszę ze względu na wielkość pstrąga bo wcale nie był taki duży. Napiszę ją ku chwale pobicia mojego pstrągowego rekordu, przekroczenia bariery 40cm oraz ze względu na okoliczności połowu, zastosowaną przynętę i to że złowiłem go na swojej ulubionej mini rzeczce pstrągowej (notabene na której taki pstrąg to duże wydarzenie). :mellow:
Jak ktoś myśli, że w mojej relacji zobaczy jakiegś mega kabana to raczej się zawiedzie. :unsure:


Tak więc wklejajcie jak najwięcej zdjęć swoich rybek bo większość z nas lubi nacieszyć oko nie tylko swoimi zdobyczami. :D


#25 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 kwiecień 2006 - 06:16

Mateusz Twoje fotki mile mnie zaskoczyły.Myślałem że przy tym deszczu i braku światła mogły być poruszone.Ale poradziłeś sobie świetnie.
Poniżej kilka zdjęć zanim nadszedł deszcz.



Pozdrawiam.
Andrzej

Załączone pliki



#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 kwiecień 2006 - 08:57

Baloo, zdjęcia bardzo ładne. Możesz zdradzić tajemnice jakim aparatem?

Andrzej, no to klimacik mamy. Zwłaszcza taka sceneria może powodować, że człowiek zaczyna wierzyć w to, że ludzie kochają łowić pstrągale.

Pozdrawiam
Remek


#27 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 kwiecień 2006 - 08:58

Rognis - chill out!

Nie pisałem tego aby Ciebie zdyskredytować. Czterdziestak to czterdziestak. Słowa uznania, tym bardziej że jak piszesz w wodzie, gdzie za wiele ich nie ma.


#28 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 kwiecień 2006 - 09:02

Remku, ot zwykły Canonik...

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 kwiecień 2006 - 09:31

ot ... ale jaki? Seria A, G, lustrzanka?

Pozdrawiam
Remek


#30 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 kwiecień 2006 - 10:25

tak Remku, 620A.

Uważam, że jak na DC to pozwala zrobić niezłe zdjęcie i ma całkiem fajną matrycę.

YO!

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 kwiecień 2006 - 10:48

:D No to nieźle ... A620? Zgadzam się z Tobą całkowicie! To bardzo fajny aparacik i za bardzo dobrą cenę.

Pozdrawiam
Remek


#32 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 kwiecień 2006 - 12:47

...no i pozwala bez większej zabawy i wiedzy fotograficznej robić naprawdę ciekawe fotki. Poza tym jest jeszcze na tyle mały, że mieści się bez problemu do kieszonki kamizelki. Co więcej ma spory wyświetlacz LCD i do tego chowany, więc się nie niszczy. Ma też wiele funkcji dzięki którym jak na cyfrówkę mozna wiele rzeczy ustawić manualnie.

Myślę, że mogę go z czystym sumieniem polecić tym wszystkim, którzy wiedzą, że nie mają czasu lub ochoty na zabawę w profesjonalne zdjęcia, a mimo wszystko chcą uzyskać dobrą jakość swoich pamiątek.

Więcej ciekawych info można wyczytać na bardzo fajnej stronce:
www.dpreview.com

#33 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 12 kwiecień 2006 - 23:40

Andrzej,systemik zmontowałem w chwilę po tym, jak w lużno spływającego horneta, z dużą fontanną przywalił pstrąg,nie zaciąłem w czas,bo pałąk był otwarty,a pozatym przyznam, nie spodziewałem się czegoś takiego.Dziś w domu mam już gotowe kilka takich zestawików,a tylko od dobreo fotografa/ MIFEK / zależy, czy z najbliższej wyprawy będą fajne fotki. :lol: Niestety,będzie to już po świętach, bo teraz czasu nie starcza /19-tu gości na święta-chrzciny/ <_< <_<

#34 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 kwiecień 2006 - 06:16

Heniutek czekamy więc na dokładny opis przynęty (jej różne wzory i modyfikacje)oraz relację z kolejnej udanej wyprawy :mellow:
Czasami szkoda,że z nami nie chodzi jakiś zapalony kamerzysta...
Może to będzie wiosenny hit z tym tandemem? :lol:



#35 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 13 kwiecień 2006 - 06:52

nie zaciąłem w czas,bo pałąk był otwarty,a pozatym przyznam, nie spodziewałem się czegoś takiego.


heniutek, normalnie gdybyś używał ruchomej szpuli to bys nie miał takich problemów
<_< <_< <_< <_<

a tak zupełnie poważnie to banda Twoich zabawek już się nie może doczekać wypadu nad jakąś wodę... :mellow:

#36 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 14 kwiecień 2006 - 08:30

Cześć wszystkim,

Zgodnie z obietnicą polowałem wczoraj na spudłowanego poniedziałkowego kabana, ale niestety moja wyprawa skończyła się totalną klapą :wacko:
Nie dało się chyba łowić dokładniej i uważniej - pomimo tego jedyne 2 brania nastąpiły po 18.30 - najpierw nie zapiąłem kropka którego oceniam na ok.45 cm a już po 19 wydłubałem takiego 20taczka.. :unsure:

Na dodatek przedziurawiłem gdzieś neopreny :angry: Tak więc woda kolejny raz nauczyła mnie pokory B)

cdn po świętach, których życzę Wam jak najspokojniejszych

Pozdrawiam

ps. choć korci mnie aby wyskoczyć gdzieś w Lany Poniedziałek :mellow: :mellow: :mellow: <_<

Załączone pliki



#37 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 16 kwiecień 2006 - 13:41

Rodzinka do nas na swieta przyjechala i wczoraj po swieconce skoczylismy z papciem i @wisnia nad River Isla. Ja trzy kropkowance wyjalem: dwa okolo 35cm i jeden troche mniejszy. Towarzysze mieli mniej szczescia i zaliczyli po dwa spady, ale jak na 3h lapania to chyba i tak nie zle. Jutro z rana znowu atakujemy <_<

#38 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 18 kwiecień 2006 - 09:39

Wczoraj odwiedziłem moją pstrągową rzeczkę.Niestety krótko po rozpoczęciu łowienia wyszło słonko a że woda piekielnie niska to obawiałem się o wyniki :wacko: .Ale nie było tak źle wyjąłem 3 pstrązki w tym jednego wymiarszczaka i miałem jeszcze 5 brań.Ryby słabo brały,wszystkie trzy były zapięte na zewnątrz pyska za skórkę.
Niestety powkur... się na debili co oczyścili pół kilometra brzegu z drzew i krzaków :angry:

#39 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 18 kwiecień 2006 - 10:32

Rocky, czy to ta sama rzeczka w której łowisz lipionki?!?

#40 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 18 kwiecień 2006 - 19:21

Mateusz to Wietcisa-ta na której są jeszcze porządne rójki jętki :mellow:
A lipionki trzaskam na Wierzycy :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych