Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wiosenne pstrągi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2006 - 19:49

W sobotę i niedzielę wybrałem się wraz z bratem na pstrążki.
W ciągu tych dwóch dni, mogliśmy spędzić po kilka godzin nad dwoma rzeczkami. Naszym celem była dalsza eksploracja mazowieckich rzeczek pstrągowych.
Chcieliśmy poznać nowe miejsca, gdzie warto wybrać się na te piękne rybki.

Pogoda niestety niezbyt sprzyjała, bo dosłownie co kilkadziesiąt minut zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz padał deszcz, raz wiał bardzo silny wiatr, a innym razem wychodziło słońce.
Jednak te gwałtowne zmiany pogody nie przeszkodziły pstrążkom w dobrym żerowaniu.
W ciągu dosłownie kilku godzin udało nam się złowić aż 43 pstrążki w różnych rozmiarach!!! :mellow: :mellow:
Niestety większość to maluchy, ale możecie sobie wyobraźić, że zabawa była przednia. Podczas łowienia zanotowaliśmy kilkadziesiąt brań i wiele pstrążków się spięło.
Większe ryby niestety nie atakowały zbyt ochoczo, bo zaliczyliśmy tylko kilka wyjść i delikatnych puknięć w przynęty.

Oto kilka zdjęć z wypadów.

Załączone pliki

  • Załączony plik  S3.jpg   192,22 KB   926 Ilość pobrań
  • Załączony plik  S1.jpg   199,79 KB   957 Ilość pobrań


#42 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2006 - 19:52



Załączone pliki

  • Załączony plik  S5.jpg   189,17 KB   860 Ilość pobrań
  • Załączony plik  S4.jpg   197,07 KB   888 Ilość pobrań
  • Załączony plik  S2.jpg   161,65 KB   891 Ilość pobrań


#43 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2006 - 19:55




Załączone pliki

  • Załączony plik  S6.jpg   188,49 KB   777 Ilość pobrań
  • Załączony plik  S8.jpg   197,54 KB   808 Ilość pobrań
  • Załączony plik  S7.jpg   192,65 KB   825 Ilość pobrań


#44 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 18 kwiecień 2006 - 21:30

Hehe, no to widze, ze wszyscy mieli pracowity likend nad woda. Ja z papciem zaliczylismy kolejny dzien nad River Isla. Dzisiaj byla nauka mokrej muchy. Przy tak wietrznych warunkach bylo naprawde ciezko, ale nauczyciel bardzo dobry wiec dalismy z siebie wszystko. Teraz odpoczynek przy piwie. Mielismy dokladnie wszystko: slonce, deszcz, wiatr, grad, tecze no i oczywiscie ryby. Troche fotek juz sie uzbieralo, wiec moze pokusze sie o jakas krotka relacje. Pozdrawiam

#45 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 19 kwiecień 2006 - 06:08

Widze Rognis ze bardzo pracowicie wypelniasz misje :mellow: Wiemy ze tylko praktyka pozwoli poznac istote rzeczy...trening czyni mistrza ...pstragi to rybie cuda....czekamy cierpliwie na te obiecana relacje B) . Szkoda ze Remka z Wami nie bylo moze by mu jakis wskoczyl na baita :lol: zostal by w koncu pstragarzem :mellow: ...a szansa byla B)

#46 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 19 kwiecień 2006 - 07:28

Rognis widze , ze i Tobie wyprawa sie udala , widze tez , ze w ten wekend od południa Polski po północ brały pstrągi w jednakowym rozmiarze :mellow: :mellow: :mellow: <_< , gratuluje udanej wyprawy..

#47 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 kwiecień 2006 - 09:43

Super zabawa :mellow: .Mnóstwo rybek :mellow: .Pełen relaks.
Szkoda tylko,że na znacznym odcinku okoliczne drzewa zostały powycinane i rzeczka przypomina kanał :( .
Brawo Rogniś :mellow: .

#48 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2006 - 09:52

@Andrzej,

dokładnie, to był pełen relaks. :mellow:
Jedna z rzek na zdjęciu płynie prawie cały czas przez łąki, drzewa zdarzają się bardzo rzadko. I niestety jest poprawiona i uregulowana.


#49 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 19 kwiecień 2006 - 11:43

Szkoda, że nie macie tam Sebastian jakiegoś prężnego koła opiekującego się tą rzeczką, bo można ją w bardzo prosty i tani sposób znakomicie urozmaicić. Kiedyś czytałem pracę o takiej rzeczce w Niemczech, z której również po licznych melioracjach zniknęło wszystko większe niż 20cm. Wystarczyło trochę kamieni, których na każdym polu nie brakuje, kilka palików i kłód i po zaledwie 2 sezonach wróciły piekne ryby.
Koszty - to tylko chęci i praca kilku chłopa, aby z tych kamieni usypać mini rafki, przelewy, wbić kilka palików w dno i kłody w brzeg. Nawet nie trzeba niszczyć kanału co mogłoby podpaśc meliorantom. Za to przekrój dna zmienia się radykalnie, tworzą się nisze dla mikroorganizmów, a za nimi pojawiają się rybki, Tworzą się kryjówki i rzeczka zaczyna nabierać wędkarskiej wartości. Niby proste tylko nikomu nie chce się tego w Polsce zrobić.

#50 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 19 kwiecień 2006 - 12:15

Baloo Twój ostatni post to chyba najlepsza rzecz jaką przeczytałem na forum od jakiegoś czasu. Całkowicie popieram.

pozdrawiam

#51 OFFLINE   Andrzej Lipiński

Andrzej Lipiński

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 kwiecień 2006 - 13:15

No i kogoś do pilnowania tej rzeczki,bo widać dosć blisko stojące budynki w których na pewno nie brakuje chętnych na różowe mięsko :wacko:
A wiosną apetyt rośnie...

#52 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2006 - 14:57

@Mateo,

dobrze, że o tym piszesz.
Mogę cię zapewnić, że wspomniana przeze mnie łąkowa rzeka ma wspaniałego właściciela, dzięki któremu odnawia się tam populacja pstrągów.
Rzeka była kiedyś uregulowana przez meliorantów, ale właściciel rzeki pomyślał głównie o rybach.
Na każdym odcinku są zrobione opisane przez ciebie ostoje dla ryb.
Są powbijane kołki, są kamieniska, pojedyńcze głazy, a także spore przeszkody wodne.
Ten właściciel myśli tylko o przyszłości ryb i o wędkarzach.
Ponadto dodam, że w rzeczce żyją także duże okazy.
Widocznie w naszym kraju też można zrobić coś dobrego dla nas i ryb, co widać na tym przykładzie. :mellow:


@Andrzej,

obydwie rzeki zostały przygotowane wyłącznie z myślą o rozwoju i ochronie ryb.
Są także skutecznie pilnowane.
Zdarzają się oczywiście pojedyńcze przypadki kłusownictwa ale na szczęście tylko na małą skalę.
Nikt tam siatami i prądem nie połowi, jedynie gliździarze dają radę.



#53 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 20 kwiecień 2006 - 06:18

Ja wczoraj,mając dwie tylko godziny, wpadłem na swoją ulubioną rzeczkę.Miejsce bardzo uczęszczane przez innych wędkarzy,okazało się nie złe,bo na początku trafiłem trzydziestaczka.Kiedy doszedłem do powszechnie znanej dziury,pierwszym rzutem zaciąłem coś dużego.Adrenalinka skoczyła,liczyłem na dużego pstrąga lub srebrniaczka.Niestety tym czymś okazał sie zagubiony 60 cm.szczupak.Jako że zapiął się za górną wargę,to nie straciłem horneta.Dylemat powstał w chwili jego wypuszczania,czy wogule to uczynić,wiedząc że wyżre wiele pstrągów?. Ja wypuściłem.

#54 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 20 kwiecień 2006 - 07:18

Cześć,

Ja zaatakowałem wczoraj malutki siurek o nazwie Giłwa. Niska i niezbyt czysta woda, ale udało mi się wydłubać samiczkę 39cm na IEX7SR RTR.. Jak widać rybka już troszkę odpasiona..

Pozdrawiam,

Załączone pliki



#55 OFFLINE   GrynszpaN

GrynszpaN

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 20 kwiecień 2006 - 08:13

Widziałem Giłwę kilka dni temu i zapewniam, że taka ryba w tym siurku to jak krokodyl w Dunajcu (prawdopodobieństwo).
Moje gratulacje (musiałeś łowić albo czołganiem, albo zza krzaka).
Pozdrwionka


#56 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 20 kwiecień 2006 - 08:28

@Grysza - i czołganiem i zza krzaka :mellow: :mellow: :mellow:

A w którym miejscu widziałeś Giłwę?

Pozdr

#57 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 20 kwiecień 2006 - 09:13

Efex - szczere gratulacje. Widzę, że się rozkręcasz...
Trenuj, trenuj... :lol:

Tylko nie mów, że tak po prostu odpuściłeś tego 50taka. Jeździj tam po niego, aż go trafisz. On tam jest!

#58 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 20 kwiecień 2006 - 09:25

@Baloo.. niestety mam wiadomość, że wczoraj kolega złowił wtamtej okolicy pstrąga 51 cm. Mam nadzieję, że to nie był ten mój :wacko:

Muszę poszukać 60tki :mellow:

Pozdrawiam,


#59 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 20 kwiecień 2006 - 09:35

Witam
GrynszpanN największego pstrąga jakiego widziałem złowionego w Giłwie to okaz który miał 78 cm :huh: :huh: :huh: . Złowiony był przez mojego kolegę zdaje się w 1990 roku na meppsa 2 i na wędkę Daiwa Cosmoace. Tak się złożyło, że posiadam wypreparowany łeb tego potwora, robi wrażenie do otwartego pyska wchodzi cała męska pięść. Pstrąg nie był gruby bo przy tej długości ważył zaledwie 3,80 kg ale był złowiony w marcu, więc to tłumaczy jego nie najlepszą kondycję.Te trofeum zdobiło kiedyś siedzibę Akademickiego Klubu Wędkarskiego - Grot na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Niestety nie znaleźliśmy kontynuatorów i chętnych do prowadzenia dalszej bytności tego klubu i został rozwiązany - szkoda bo właściwie to ze względu na ten klub wybrałem studia na rybactwie w Olsztynie. Ech łezka się w oku kręci :(
pozdrawiam
TARŁO$

#60 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 20 kwiecień 2006 - 13:38

Super.
Widze, ze duzo sie dzieje.
Wiosna juz na dobre i az chce sie poganiac nad woda. :mellow:

Rafal B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych