Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka castingowa c.w do ok 35-40g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 01 lipiec 2015 - 07:08

To ładnie poszałes z castem. tyle fajnych ryb w tak krótkim czasie. dobry początek, oby tak dalej!
graty!
  • piotrcarp lubi to

#22 OFFLINE   Rexxx

Rexxx

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisano 01 lipiec 2015 - 10:05

Ważne są umiejętności, dobry wędkarz na bambus z katuchą też trafi rybkę ;)
  • eRKa lubi to

#23 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 01 lipiec 2015 - 11:19

Chrześniak właśnie siedzi nad jeziorem i ciśnie okonie i ukleje na kawałek kija z żyłką :)

30 min: 5 uklei 2 okonie

 

Ale tu nie chodzi o 'trafienie' tylko systematycznie łowienie.


  • ms80 lubi to

#24 OFFLINE   Wudarek

Wudarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 styczeń 2016 - 17:00

Witam koledzy, poszukuję nowej wędki. Dotychczas do casta uzywalem team dragona 7-21g 240cm. Do zwyklego spina Paladin Fire wizard 2-7g 225cm. 

Obecnie chcialbym kupic coś do casta co ogarnie przynety do 35g - gumy do 15cm + głowka max 20g (przewaznie 10-15), i która od biedy mozna porzucac woblerami. Preferowana dlugosc wedki do 2m akcja minimum fast najchętniej Xfast. Głowna technika wędkowania to opad, ale jak juz wspomnialem wobler od czasu do czasu tez wejdzie w gre. Nie chce zeby to byla mega droga wędka, max do 750zł. 

Jezeli macie doswiadczenie z podobną wędką i mozecie cos polecic to bardzo byloby miło. Wiem, że tematów jest sporo, ale nie wszystkie są nowe i nie wszystkie pasują moim wymaganiom. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam ! 


Użytkownik Wudarek edytował ten post 16 styczeń 2016 - 17:00

  • Marioo lubi to

#25 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 17:18

Polecam Daiwę Powermesh 10-35g http://www.fishing-m...965-k13687.html

#26 OFFLINE   Wudarek

Wudarek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 styczeń 2016 - 11:29

A któryś z Fenwicków :)? Ktoś cos ? 



#27 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 17 styczeń 2016 - 12:10

Witam koledzy, poszukuję nowej wędki. Dotychczas do casta uzywalem team dragona 7-21g 240cm. Do zwyklego spina Paladin Fire wizard 2-7g 225cm.
Obecnie chcialbym kupic coś do casta co ogarnie przynety do 35g - gumy do 15cm + głowka max 20g (przewaznie 10-15), i która od biedy mozna porzucac woblerami. Preferowana dlugosc wedki do 2m akcja minimum fast najchętniej Xfast. Głowna technika wędkowania to opad, ale jak juz wspomnialem wobler od czasu do czasu tez wejdzie w gre. Nie chce zeby to byla mega droga wędka, max do 750zł.
Jezeli macie doswiadczenie z podobną wędką i mozecie cos polecic to bardzo byloby miło. Wiem, że tematów jest sporo, ale nie wszystkie są nowe i nie wszystkie pasują moim wymaganiom.
Z góry dziękuję i pozdrawiam !

Polecam Guide Select Cast Dragona😊😊😊😊

#28 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 19 styczeń 2016 - 12:25

A któryś z Fenwicków :)? Ktoś cos ? 

Spróbuj pomacać Elite Tech Smallmouth, ale ze starej serii przed 2015r. (teraz kończą się bodajże na 3/4Oz) - ESMC69MH-F. Może jeszcze gdzieś uda się go dorwać - fajny kij i te max 40g pociągnie. Czy zmieścisz się z używką w 400 pln? Może się uda.

 

Daj znać w wątku, co w końcu wybrałeś, jakie masz w związku z tym wyborem odczucia?



#29 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 15 luty 2016 - 20:40

Witam. Kompletuje mój pierwszy zestaw castingowy :)  Multik już wybrany i jest to Daiwa Tatula 100 HSL. Teraz poszukuje jeszcze kijka, takiego aby odsłużył średnie jerki, wobki no i większe gumy. Miał ktoś  do czynienia z Savage Gear Butch Light XLNT2 205cm 15-42g? A może macie jakieś propozycje tak do 40, 50g?



#30 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 15 luty 2016 - 21:36

Mam tego Butcha i bardzo polecam, gumy +/- 15 cm na lekkich główkach obsługuję bez problemu. Slidera 10S też uciągnie.

#31 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 15 luty 2016 - 21:52

Ten kijek Savagear , to chyba do 15-60g.



#32 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 18 luty 2016 - 17:36

Witam. Czy ktoś z kolegów bawił się tym kijkiem lub jest w jego posiadaniu? http://www.fishing-m...324-k15121.html



#33 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 19 luty 2016 - 08:26

Witam. Czy ktoś z kolegów bawił się tym kijkiem lub jest w jego posiadaniu? http://www.fishing-m...324-k15121.html

" Będziesz zadowolony z tego asortymentu wędek dzięki modnym projektom związanych z wysokiej jakości elementów najnowszej technologii."

Do mnie to nie przemawia  :lol: 

Choć zaiste ładnie się prezentuje - Mitchella nie przypomina z wyglądu.

Spróbuj i daj znać co wart ten kijek  ;) 

 

...waga nie za wielka, długość ogarnie jerki a i gumę komfortowo poprowadzi. 

Ale czy w tych pieniądzach nie wyjmie się czegoś sprawdzonego i polecanego przez użytkowników?



#34 OFFLINE   resiak82

resiak82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Marek

Napisano 19 luty 2016 - 08:41

" Będziesz zadowolony z tego asortymentu wędek dzięki modnym projektom związanych z wysokiej jakości elementów najnowszej technologii."
Do mnie to nie przemawia :lol:
Choć zaiste ładnie się prezentuje - Mitchella nie przypomina z wyglądu.
Spróbuj i daj znać co wart ten kijek ;)

...waga nie za wielka, długość ogarnie jerki a i gumę komfortowo poprowadzi.
Ale czy w tych pieniądzach nie wyjmie się czegoś sprawdzonego i polecanego przez użytkowników?


Dlatego czekam z zakupem. Może ktoś coś poleci fajnego i sprawdzonego. Myślałem też o Savage Gear MPP 20-60g

#35 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 19 luty 2016 - 08:49

Ja po lekturze forum kupiłem okumę black rock 213  10-35g.

40g lata też bez problemu.  Do jerkowania z dna łodzi może być lekko za długa.

Ja jej używam pod gumy i blachy i dobrze się sprawdza. W pierwszej chwili tandetą zajechało, 

ale nad wodą bardzo pozytywne odczucia.

Zbyt krótko używam żeby samemu zachwalać i twierdzić, że najlepsza w tej grupie cenowej,

jednak mam wrażenie, że trochę u mnie zostanie.

 

Nie jest mocno pałowata. Akcja wyraźnie szczytowa choć całkiem ładnie się gnie przy większym obciążeniu.

 

edit:

dolnik lekko przy długi jak dla mnie.

do pazura chyba ok 33cm było. 

ale ja ogólnie preferuję krótsze. 

Wieczorem jak będzie chwila zmierzę i podam długość.


Użytkownik Drac edytował ten post 19 luty 2016 - 08:52


#36 OFFLINE   Robert_103

Robert_103

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 marzec 2016 - 22:30

miałem przez dłuższa chwilę SG XLNT 205 40-100g (pierwsza seria)  - bardzo fajny kij do sliderów - dynamiczny, miota na b.zadowalające odległości. Mimo, ze opisany jest od 40g dobrzy rzuca się już od 15g. Dobrzy również "trzyma" rybę - nawet króciaki nie spadają. Największego na ten kijek wyholowałem szczupaka 73cm - hol bez problemu, kijek przyjemnie amortyzuje - sądzę, że i z większymi nie będzie problemu - nie miałem jednak okazji sprawdzić ;).

 

szukałem czegoś lżejszego i padło na fenicka HMG GT-66-MF jednoskład - wędka o mocy 20Lb i opisana jako 10-28g i tutaj mile zaskoczenie:

- od góry bez problemu (komfortowo) miota sliderami 10S (46g) - próbowałem max 60g - ale tu już nie jest komfortowo.. przy jerkowaniu lekko spolegliwa (xlnt może więcej) ale wystarczająca -

- od dołu dobrze rzuca już 10g, dobrze pokazuje opad od 15g, bardzo fajnie prowadzi się woblery

- 20lB również robi swoje sumek 80cm wyjechał bez problemu

 

jest to mój pierwszy jednoskład i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony, czułość na zadowalającym poziomie i w transporcie też bez problemu - obawiałem się uszkodzeń - ale jak dobrzy przymierzyć do samochodu i przy odrobinie uwagi daje rade.

 

no cóż, czekam na maj ;)


  • Przemek_M lubi to

#37 OFFLINE   Rraptor

Rraptor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Lublin

Napisano 06 kwiecień 2016 - 16:56

Jako autor tematu dodam jeszcze parę słów o Konger Impact Cast 1,98 cm, 15-40 g, który wybrałem.

 

Fajna praca zaczyna się na dużej rybie. Obsługuje nim Fatso 10S, a będę także próbował spokojnymi rzutami podawać Izumi 145 mm 60g. Także w mojej opinii cw w granicach 20 - 58g. Poniżej ugięcie wędeczki przy nurkującym 74 centymetrowym pajku. 

 

nurkuj_ce74.jpg


  • Gobio Gobio i Filip14 lubią to

#38 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 08 kwiecień 2016 - 18:37

Witam koledzy, poszukuję nowej wędki. Dotychczas do casta uzywalem team dragona 7-21g 240cm. Do zwyklego spina Paladin Fire wizard 2-7g 225cm. 

Obecnie chcialbym kupic coś do casta co ogarnie przynety do 35g - gumy do 15cm + głowka max 20g (przewaznie 10-15), i która od biedy mozna porzucac woblerami. Preferowana dlugosc wedki do 2m akcja minimum fast najchętniej Xfast. Głowna technika wędkowania to opad, ale jak juz wspomnialem wobler od czasu do czasu tez wejdzie w gre. Nie chce zeby to byla mega droga wędka, max do 750zł. 

Jezeli macie doswiadczenie z podobną wędką i mozecie cos polecic to bardzo byloby miło. Wiem, że tematów jest sporo, ale nie wszystkie są nowe i nie wszystkie pasują moim wymaganiom. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam ! 

AVC70MHF-St.croix i po sprawie 



#39 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 01 styczeń 2017 - 22:10

effzett yagi bc 2.10 długości 12-42 cw  bardzo mnie zaciekawiła i może sobie sprawie zobacz sobie !!

i jak, kupiłeś ten kijek? :)



#40 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 styczeń 2017 - 23:00

.


Użytkownik erqgth edytował ten post 16 styczeń 2017 - 23:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych