Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka castingowa c.w do ok 35-40g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 09 maj 2017 - 21:32

Przybyłem, zobaczyłem, kupiłem...

 

Jak pisałem wcześniej, szukałem kija do gum, do ok. 45 g wyrzutu (masa całkowita). I chyba znalazłem.

Kupiłem Savage Gear Butch Light HLNT2 do 42 g.

Brzydki jest (rękojeść), ale trudno. Nie zawsze może być kawior.

Po pierwszym gięciu i macaniu, stwierdzam, że to jest to. Nie jest sztywny, fajnie się gnie. Dolnik ma długość jakby robioną dla mnie, ok. 34 cm od pazura do końca rękojeści.

Ktoś pisał, że ogarnie do 65 g. Wg. mnie, bardzo ryzykuje. Ja nie używałbym tej wędki do przynęt cięższych niż 50 g (masa całkowita).

Czas pokaże, czy był to dobry wybór.

 

Andrzej

 

Jak odczucie? Czy pod sandacza ten kij nie będzie zbyt wolny?



#62 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 maj 2017 - 08:59

Niestety, niewiele pomogę.
Po pierwsze, nie łowię sandaczy.
Po drugie, nie miałem jeszcze tego kija nad wodą.

Ale tak "na czuja", powinno być całkiem ok. Kij nie jest bardzo miękki jako całość, ale szczytówka jest na tyle miękka, że powinna pokazywać opad od ok. 10g + guma. Ale to tylko wnioski na podstawie porównań z innymi kijami.

A.

Użytkownik Durzy edytował ten post 10 maj 2017 - 08:59


#63 OFFLINE   Rraptor

Rraptor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Lublin

Napisano 10 maj 2017 - 12:56

Edit: zapędziłem się i nie zauważyłem, że już pisano, że szacunkowo cw tego patyka będzie max do 50g. 


Użytkownik Rraptor edytował ten post 10 maj 2017 - 12:57


#64 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 17 grudzień 2018 - 18:56

Powtórzę pytanie 1,5 roku później. :) Czy może ktoś polecić niedrogą wędkę castingową o głębokim ugięciu cw do 35g?



#65 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 grudzień 2018 - 19:22

Seria team dragon jak dla mnie taka była i jest aczkolwiek miałem tylko wersję do 18 g ... Nic mi z tego patyka nigdy nie spadło. Blanki z serii blaas też świetnie pracują ... :)



#66 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 17 grudzień 2018 - 23:21

Powtórzę pytanie 1,5 roku później. :) Czy może ktoś polecić niedrogą wędkę castingową o głębokim ugięciu cw do 35g?

Napisz do mekamila, zbudował mi taki kijek w monoblanku, w cenie seryjniaka. Jestem bardziej niż zadowolony.
  • HaDe lubi to

#67 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 05 maj 2020 - 10:05

Panowie, nie będę tworzył nowego tematu bo mysle ze ten sie nada idealnie. Szukam seryjnego kija castingowe, ewentualnie kija z pracowni ktory mi obsluzy woblery miedzy 10-40 gram, najczesciej 15-35 gram. Chciałbym zeby kijek mial minimum 220 cm, max 240 cm. Bede go używał tylko do woblerów do łowienia sandaczy a wiec fajnie jakby kijek szczyt mial spolegliwszy bo nie bede nim lowil na jigi a jednoczesnie zeby dół byl w miare sztywny zebym sie wbił sandaczowi w pudełko. Cos o akcji moderate-fatst. Macie moze jakies propozycje. Budżet to max 800 zł. 



#68 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1219 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 05 maj 2020 - 11:11

Oj biedne te sandacze jak chcesz je atakować takimi przynętami.Pewnie wylądują na patelni po takim woblerze 30g.



#69 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 05 maj 2020 - 11:18

Nie bardzo rozumiem tego wpisu, czy to miał być żart? Jeżeli tak to bardzo kiepski. Proszę o konstruktwną odpowiedź, a nie dziecinne zaczepki i jakieś niepodparte niczym domysły. 


  • BOB lubi to

#70 OFFLINE   mayou

mayou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 441 postów
  • LokalizacjaWola Batorska
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Maj

Napisano 05 maj 2020 - 16:09

Panowie, nie będę tworzył nowego tematu bo mysle ze ten sie nada idealnie. Szukam seryjnego kija castingowe, ewentualnie kija z pracowni ktory mi obsluzy woblery miedzy 10-40 gram, najczesciej 15-35 gram. Chciałbym zeby kijek mial minimum 220 cm, max 240 cm. Bede go używał tylko do woblerów do łowienia sandaczy a wiec fajnie jakby kijek szczyt mial spolegliwszy bo nie bede nim lowil na jigi a jednoczesnie zeby dół byl w miare sztywny zebym sie wbił sandaczowi w pudełko. Cos o akcji moderate-fatst. Macie moze jakies propozycje. Budżet to max 800 zł. 

Napisz proszę gdzie łowisz( rzeka/woda stojąca/brzeg/pływadło), Tak troche mało danych na konkretną odpowiedź. Jak tak czytam to forum to raczej jest ogólna,  bezinteresowana wola i ochota do pomocy byle było wiadomo jak pomóc;). Też w sezonie próbuje łapać pasiaste na wodlery, ale w dużej, szybkiej rzece i nijak mi podchodzą w/w założenia. Nie ukrywam że chętnie poczytam co w temacie mogę do swoich warunków zaadoptować. pz  



#71 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 05 maj 2020 - 18:53

Łowię na dużym zbiorniku zaporowym, a dokładnie na jego cofce gdzie woda jest płytka, jest duzo karczy i przez to jest też sporo drobnicy po którą w nocy lubią podpływać mętnookie nawet mimo mułu i wyższej temperatury wody. Jeżeli chodzi o woblery to minimum 12 cm, max 17 cm. raczej bardzo płytko schodzące, nie więcej niż 1 metr. Jezeli chodzi o wędkę to zależałoby mi na jednoskładzie, ew. na 1+1. Całkiem ciekawie wyglada Shimano Zodias 172H ale jest troszeczke chyba dla mnie za krótki, za mocny i za sztywny. Pozdrawiam



#72 OFFLINE   Rolnik

Rolnik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Błażej
  • Nazwisko:Siwik

Napisano 02 czerwiec 2020 - 09:33

Polecam Black Savage 15-50g lub coś nowszych serii tym black savage do 50 g z powodzeniem łowiłem okonie z opadu na główki 10 g i więcej obrotówki nr 5 , wahadła kalewa nr 3, gumy 15-20 cm kij mega uniwersalny mam o długości 221 cm możne dłuższy byłby jeszcze bardziej uniwersalny. Dokupiłem drugi z tej serii do 27 g i jest mega zestaw ten do 27 g łowie nim głównie okonie jest świetny czeburaszki 5-7 g  ogarnia, trochę na drop szhota mi nie pasuje ale też daję radę. Polecam tą serie ;-)



#73 OFFLINE   rigie

rigie

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 04 czerwiec 2020 - 13:37

Witam,
Myślę nad zakupem kija który obsłuży mi przynęty od 10g do 30g +/- 2g, jednach chce żeby to był długi kij. Łowić ma on szczupaki. Mam na oku Abu Vendetta 10-30 2,44m oraz Okuma Psycho Perch urf 7-32 230cm . Który z tych kijków będzie lepszy?
Czym one się charakteryzują?
Czy ten kij Abu poradzi sobie z jakimiś jaskółkami o łącznej masie 10/11g i będzie wszystko ładnie wyczuwalne?
Zastanawia mnie czy mogę przeciążyć te kijki do tych 35g chociaż to rzadko, bo od tego mam inny kij .

PS. Który z tych kijków będzie troszkę mocniejszy, bo w łowisku dużo zaczepów i często łowię offsetami

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik rigie edytował ten post 04 czerwiec 2020 - 13:39


#74 OFFLINE   bock_1

bock_1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKrosno Odrz.
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:K

Napisano 11 lipiec 2020 - 16:38

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu. Podpowie ktoś ile obecnie może kosztować Rozemeijer 210cm casting weight 20-60 gr? Z góry dzięki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych