Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WARSZAWA

miasto warszawa street fishing poland urban fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1175 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 27 luty 2017 - 15:13

Stawy na lód to już raczej nie od brzegu puszcza mocno a kaczuchy już pływają w niektórych miejscach.

Oj nie wysłowiłem się wyraźnie, ja to bym chciał do wody porzucać, a nie na lód wchodzić;)



#982 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2017 - 15:22

A to jeszcze ciut za wcześnie:)



#983 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 27 luty 2017 - 15:36

Zakaz łowienia w portach to zapewne wynik 1. Odebrania portów PZW - można łowić tylko z kartą(bez opłat). 2.Możliwość połowu bez opłat  raczej nie spodobała się dotychczasowemu dzierżawcy - zarybiającemu:)3. Do zakazu włączono również port problematyczny czyli stocznię Kazuń - pewnie żeby rozwiać dylematy związane z obowiązkiem zapłaty....

 

Zakaz łowienia w portach to efekt działań 'pseudowędkarzy' i reakcja na takowe ze strony władz.



#984 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2017 - 15:41

A konkretniej. Kogo masz na myśli i jakie działania?



#985 OFFLINE   Spadam_na_ryby

Spadam_na_ryby

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2017 - 16:15

A jak wygląda sprawa z lodem na Moczydle i Kanale żerańskim w okolicach modlińskiej i marywilskiej?

#986 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 27 luty 2017 - 16:29

Ludzie drodzy, deszcze, plusowa temperatura od długiego czasu a Wy o lodzie...naprawdę, są przyjemniejsze i mniej groźne dla przygodnych ratowników sposoby na popełnienie samobójstwa. 



#987 OFFLINE   Spadam_na_ryby

Spadam_na_ryby

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 luty 2017 - 16:31

Ale ja chce iść normalnie porzucać:)mi zależy ma tym aby ten lód poszedł już w...nie powiem gdzie:)
  • Night_Walker lubi to

#988 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2017 - 16:55

Na Moczydle nie wiem - Kanał stoi.



#989 OFFLINE   Sicu

Sicu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Warszawa
  • Imię:Maciej

Napisano 27 luty 2017 - 17:22

Na moczydle główny zbiornik nadal cały w lodzie;) przy brzegach puściło, ale łowić się nie da.

#990 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 27 luty 2017 - 18:34

A konkretniej. Kogo masz na myśli i jakie działania?

 

Porty to naturalne zimowiska, czyli, w naszych warunkach, raj dla 'pseudowędkarzy' (czyt. 'szarpakowców').

Trochę więcej ryb przeżyje zimę dzięki tym ograniczeniom.



#991 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2017 - 18:54

i przeżyje i się wytrze. Nie sądziłem, że np.: na Meristo potrafił zbłąkać się jakiś palant z szarpakiem. O innych portach(szczególnie o jednym)słuchy docierały niestety-szczególnie przed i w czasie tarła sandaczy....

Zawsze można było zrobić " no kill " A myślę, że te kłusole co szarpały będą to robić i mimo zakazu - wędkarze nad wodą- mniej kłusoli.

Myślałem, że "pseudowędkarzami" nazwałeś emerytowanych robaczkarzy hurtowo tam odławiających:) 



#992 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 27 luty 2017 - 19:16

Kolego marioligi - na porcie Czerniakowskim nie tylko potrafił zabłąkać się jakiś palant z szarpakiem. Jeden taki palant jest nawet lubianym, a pokuszę się i o stwierdzenie, że szanowanym członkiem społeczności jerkbait. Nawet zdjęcie wyszarpanej ryby na jerku wisi :)



#993 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 27 luty 2017 - 19:39

Kolego marioligi - na porcie Czerniakowskim nie tylko potrafił zabłąkać się jakiś palant z szarpakiem. Jeden taki palant jest nawet lubianym, a pokuszę się i o stwierdzenie, że szanowanym członkiem społeczności jerkbait. Nawet zdjęcie wyszarpanej ryby na jerku wisi :)

Może coś więcej?  Ciekawe któż to taki :)



#994 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 27 luty 2017 - 20:20

On wie, mod wie....i chyba starczy.



#995 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2017 - 20:22

Hmm nie wiem co napisać ....



#996 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 27 luty 2017 - 20:32

On wie, mod wie....i chyba starczy.


Jak mod wie i zdjęcie wisi to chyba średnio to wygląda... Ale nie znam szczegółów to nie będę się wymądrzał.

#997 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 27 luty 2017 - 20:45

Ano nienajlepiej. Była też kwestia ryb podbieranych chwytem za oczy, pozwoliłem sobie ze względu na brak reakcji moderacji założyć stosowny temat, który dość szybko dostał kłódkę. Drażniące, zwłaszcza że pare lat temu panowało fanatyczne C&R i skolei całkiem normalne zdjęcia leciały w kosmos a ich autorom dostawały się zjebki... nie lubię i nie szanuję takiego podejścia, ale i nie moja piaskownica i nie moje grabki. 


  • w6i6e6 lubi to

#998 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 27 luty 2017 - 21:33

Wszystko można zrozumieć...ale nie wyszarpaną rybę na jb i to zgłoszoną do moderatora? Czy tam ze znaną smutną historią połowu z innego źródła... :( Ciekaw jestem czyja, i co to za fota...



#999 OFFLINE   w6i6e6

w6i6e6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Wiesław
  • Nazwisko:http://polamanie-kija.blogspot.com/

Napisano 28 luty 2017 - 09:43

Maristo zna wielu majowych sandaczowców, o których wszyscy wiedzą a ich istnienie jest "tajemnicą". Takie życie. Zakaz ma jedną zaletę - teraz łowiącymi bardziej będzie interesować się Straż Miejska, a chyba każdy się ze mną zgodzi, że szybki telefon w przypadku stwierdzenia łowiących w portach na numer 112 przyniesie o wiele szybszą reakcję niż próba wezwania PSR. 

Naprawdę życzę sobie i Wam by dzięki temu zakazowi ryby miały w Warszawie bezpieczne tarliska to chyba wszystki nam wyjdzie na dobre.  ^_^

a co do łowienia to bo zejściu śniegu stawy/jeziorka przybrały nieco, lód odbił od brzegu, ale trzyma się jeszcze mocno więc o spinningowaniu, moim zdaniem jeszcze na tydzień, dwa można zapomnieć.

Co do kanału to jest oddzielny temat gdzie koledzy relacjonują sytuację, w sobotę wybieram się nad KŻ na spacer to sprawdzę naocznie jak sytuacja z lodem  :D



#1000 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 28 luty 2017 - 15:44

Wisła jest w pełni dostępna, zero lodowych pozostałości. Może w przyszłym tygodniu spróbuję szczęścia w potencjalnych klenio-jaziowych miejscach
  • w6i6e6 i urasenty lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: miasto, warszawa, street fishing, poland, urban fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych