Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczecin

miasto szczecin street fishing poland urban fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1659 odpowiedzi w tym temacie

#1081 ONLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 10 grudzień 2017 - 14:00

To połapali :) :)

#1082 OFFLINE   bonah009

bonah009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjazach-pom.

Napisano 10 grudzień 2017 - 15:39

Połapali, połapali. Fakt ryb zgłoszonych bylo 6, ale złapanych nikt nie zliczy. Osobiście miałem chyba 9 ryb w przedziale 38 - 43 cm i jeden okolo 12cm. ☺
Bez ryby w ogóle było może kilku zawodników.
Polecam tą imprezę, bo atmosferą przypomina bardzo Street Fishing

#1083 ONLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 10 grudzień 2017 - 15:50

Wyciaganie ryb do 40cm z glebokosci 11m, gdzie przy zacinaniu uszkadzany jest kręgosłup i szanse na przezycie ma naprawde male, nie nazwal bym takim super lapaniem. Ale cóż z pustego to i salomon nie naleje :) Super ze takie zawody sie odbywaja i naglasnia je dosc znana marka, moze ktoś w koncu sie zainteresuje ze zle sie dzieje.. I nie, to nie był "gorszy dzien", na zawodach kola 71 bylo podobnie.

Użytkownik Przemek. edytował ten post 10 grudzień 2017 - 15:53


#1084 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 10 grudzień 2017 - 21:01

Byłem tam jako widz i muszę przyznać jedno: możemy być dumni z faktu że mamy w mieście tak wspaniałe bulwary - idealny grunt pod imprezę, medialnie wyglądają super!! Na żywo przeca też :) https://m.youtube.co...h?v=9I1IZkumBik
Co do ryb to nie będę wałkować tematu, czekam na relację z kanału Krzywa Wędka na YouTube. Młody vloger ponoć też zajął miejsce w pierwszej piątce.

#1085 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 10 grudzień 2017 - 22:45

No i jest:


Użytkownik MarcinW edytował ten post 10 grudzień 2017 - 22:46


#1086 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 11 grudzień 2017 - 18:20

z cyklu #lowieniezafriko - Staw Wędkarski dziś rano. Nawet jak na szczecińskie standardy to 58cm to już potwór. Przynęta 5.8″ FAT SWING IMPACT

 

7d4d7f801e20.jpg

 

Śmieszna sprawa bo nawet w maju nie mogłem wyjąć tak dużego szczupaka ani na Głębokim (tam w ogóle nawet okonia nie wyjąłem), ani na Wirowie. Szach i mat PZW! :P

To tam nie ma już zakazu wędkowania?



#1087 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 11 grudzień 2017 - 20:59

To tam nie ma już zakazu wędkowania?

Więcej, do tej pory byłem przekonany, że to woda Pzw.



#1088 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 11 grudzień 2017 - 22:15

Mariusz, przecież nie ma ani Uroczyska ani Stawu Wędkarskiego w rejestrze połowu :) Nie wolno tam łowić, po wejściu do UE przepisy stanowią o zakazie połowu w miejscach rekreacji. To fakt, ale nikt tego (u nas) nie egzekwuje. Tak jak dziś na Bulwarach, btw mam wrażenie że w tym kraju w ogóle ciężko o konsekwencje prawne: gość wyjął sandała około 60cm zaczepionego za grzbiet, policjant wszystko widział, wiedział też że nie wolno zabierać takiej ryby, coś wspominał o 500zł mandatu, ale skończyło się na tym, że sandał dostał w łeb i po kłopocie. Każdy ma w... no wiecie :) Kto będzie sprawdzać oczka w mieście i walić mandaty? Nawet upomnienia nie dostałem, a łowię na nich już trzeci rok.  Wszystko tak naprawdę od nas zależy, jeżeli sami będziemy w porządku i stamtąd ryb nie będziemy zabierać to też nikt nie powinien się nas czepiać.

A staw wędkarski polecam Wszystkim początkującym, bo to po prostu doskonałe łowisko treningowe.  Bardzo płytki zbiorniczek o wysokiej przejrzystości wody. Prowadzoną przynętę widać jak na dłoni, można kombinować z różnymi przynętami i uzbrojeniem (zwróćcie uwagę na fotkę, guma 15cm i żadnej główki jigowej, a praca - uwierzcie mi na słowo - powala z nóg), widać co się dzieje z przynętą gdy szarpiemy mocniej lub słabiej, gdy podbijamy w górę lub w bok, pojedynczo i podwójnie, kiedy zwijamy luz, kiedy oddajemy, ... przy odrobinie szczęścia trening zakończy się rybą,branie też będzie widoczne! ale najważniejsze, że później wystarczy przenieść nowe umiejętności na nieco głębsze i bardziej ambitne łowiska i cieszyć się sukcesami :) Kolejnym plusem tego zbiornika jest możliwość łowienia szczupaków i okoni z powierzchni. Nie było wyjścia latem, zbiornik był tak zarośnięty że każdy wystający haczyk ściągał zielsko. Wtedy odkryłem easy shinery z ciężkim offsetem ( ja stosuję gamakatsu worm lub takie z ciężarkiem na łuku jak tutaj ), praca rewelacyjna. W chwili obecnej tj bez zielska, może skuteczne byłoby łowienie popperami? Kto kombinuje ten jedzie :)

Kolejnym ciekawym łowiskiem z cyklu #lowieniezafriko jest Wisełka. W tej chwili jest pod opieką Lasów Państwowych. Zbiornik ten traktowany jest jako teren bagienny :) więc hulaj dusza piekła nie ma! Jak chcecie to napiszę coś o tym jeziorku.

W naszych okolicach to z braku czasu i trochę z lenistwa nie doczekały się mojej eksploracji dwa ciekawe zbiorniki: Wężówka i Piasecznik Mały w Puszczy Bukowej. Czy ktoś może orientuje się co pływa w tych wodach? W maju lub w kwietniu to sprawdzę :)

 

P.S. wieści z Bulwarów: dziś padło 7 wymiarów na 6 osób (wśród nich także ten zahaczony o którym pisałem na początku) z czego największy, którego widziałem miał 70cm.


  • Przemek SzN lubi to

#1089 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 grudzień 2017 - 08:20

 

P.S. wieści z Bulwarów: dziś padło 7 wymiarów na 6 osób (wśród nich także ten zahaczony o którym pisałem na początku) z czego największy, którego widziałem miał 70cm.

 

To się zaraz zrobi na Bulwarach tłoczno :(



#1090 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 12 grudzień 2017 - 08:33

To się zaraz zrobi na Bulwarach tłoczno :(


Nie zależy mi :)
  • Przemek SzN lubi to

#1091 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 grudzień 2017 - 09:53

Wcale się nie dziwię. PZW ma a raczej miało tak piękną i rybną wodę i zadbać o to nie potrafią :-(
  • Przemek SzN lubi to

#1092 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 12 grudzień 2017 - 11:02

Najważniejsze że kasa u nich się zgadza.

#1093 OFFLINE   sq1gym

sq1gym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:M

Napisano 12 grudzień 2017 - 20:55

 

Kolejnym ciekawym łowiskiem z cyklu #lowieniezafriko jest Wisełka. W tej chwili jest pod opieką Lasów Państwowych. Zbiornik ten traktowany jest jako teren bagienny :) więc hulaj dusza piekła nie ma! Jak chcecie to napiszę coś o tym jeziorku.

Co do Wisełki, to nie wiem jak teraz ale parę lat temu zdarzały się kontrole leśniczego. Zezwolenie, nie pamiętam ile ale tanio, kupowało się w leśniczówce w Kołczewie. Niestety tylko w dni powszednie.



#1094 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 12 grudzień 2017 - 20:58

Tak jak wcześniej pisałem, nie trzeba już żadnego zezwolenia na Wisełkę.

#1095 OFFLINE   sq1gym

sq1gym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:M

Napisano 12 grudzień 2017 - 21:00

To dobrze wiedzieć. Bardzo lubiłem tam łowić.



#1096 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:07

Kolejnym ciekawym łowiskiem z cyklu #lowieniezafriko jest Wisełka. W tej chwili jest pod opieką Lasów Państwowych. Zbiornik ten traktowany jest jako teren bagienny :) więc hulaj dusza piekła nie ma! Jak chcecie to napiszę coś o tym jeziorku.
 
Kurde, ile ja się tam najeździłem pierwszym rannym autobusem z Kamienia z nastawieniem na lina i... nigdy lina nie złowiłem:) Największy sukces to okoń ponad 25 cm na kukurydzę:)


#1097 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 13 grudzień 2017 - 18:17

Ja właśnie okonia nie mogłem tam złowić :P

#1098 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 13 grudzień 2017 - 19:06


Kolejnym ciekawym łowiskiem z cyklu #lowieniezafriko jest Wisełka. W tej chwili jest pod opieką Lasów Państwowych. Zbiornik ten traktowany jest jako teren bagienny :) więc hulaj dusza piekła nie ma! Jak chcecie to napiszę coś o tym jeziorku.

 

Nie jest to precyzyjna informacja, bo tzw. Wisełka to ok. 18 ha jezioro w obrębie miejscowości o tej samej nazwie. Gdy przejeżdża się przez tę miejscowość, widać je po południowej stronie głównej drogi, pomiędzy domami. Jezioro to znajduje się obecnie w wykazie wód PZW.

Natomiast śródleśne jeziorko (sztuczne zresztą, powstałe jeszcze za czasów niemieckich) położone pomiędzy Wisełką a Kołczewem, również po południowej stronie drogi, znajdujące się w zarządzie Lasów Państwowych, to nie Wisełka, lecz jezioro Zatorek.



#1099 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 13 grudzień 2017 - 19:11

Nie jest to precyzyjna informacja, bo tzw. Wisełka to ok. 18 ha jezioro w obrębie miejscowości o tej samej nazwie. Gdy przejeżdża się przez tę miejscowość, widać je po południowej stronie głównej drogi, pomiędzy domami. Jezioro to znajduje się obecnie w wykazie wód PZW.

Natomiast śródleśne jeziorko (sztuczne zresztą, powstałe jeszcze za czasów niemieckich) położone pomiędzy Wisełką a Kołczewem, również po południowej stronie drogi, znajdujące się w zarządzie Lasów Państwowych, to nie Wisełka, lecz jezioro Zatorek.

Racja :) Link do jeziorka Zatorek a nie Wisełka jak wcześniej pisałem:

http://www.openstree...53.9684/14.5870


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#1100 OFFLINE   sq1gym

sq1gym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:M

Napisano 14 grudzień 2017 - 13:30

Załączony plik  zatorek.JPG   119,81 KB   11 Ilość pobrań

Mój ulubiony pomost z Zatorka. Liny brały po kilkudniowym zanęceniu we wcięciu w grążelach skrajnie z lewej strony zdjęcia. Łowiłem siedząc przy brzegu, nie wchodziłem na sam pomost, to płoszyło ryby. Krzaczory w oddali po prawej to wysepka. W kanałku wokół niej łowili ładne karasie, trafiały się szczupaki i okonie. Najlepiej na przynęty powierzchniowe wcześnie rano. Latem po 7 rano nie było już po co siedzieć. Niestety było to około 10 lat temu. Zdjęcie też z tamtych czasów. Jak jest teraz nie wiem.


  • Pumba lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: miasto, szczecin, street fishing, poland, urban fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych