Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
MIASTO

Warta / Poznań miasto Doznań

poznań street fishing poland urban fishing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
298 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Frogerset

Frogerset

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 13 czerwiec 2016 - 21:46

Będę z Bydgoszczy leciał na Poznań. Około 5 wyjazd z Bydgoszczy. Oczywiście 19.06.2016 na SFE. Mam wolne miejsca. Chętnych zapraszam na prv.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

#122 OFFLINE   Piotr123

Piotr123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 16 czerwiec 2016 - 20:06

Od siebie dodam, że warto mieć plecionke zamiast żyłki, bo oszczędzi wam nerwów przy jigowaniu, a przy obecym stanie wody najlepiej mi się sprawdzają główki 2g. Najlepsze miejsca są tam, gdzie jest głębiej niż w innych miejscach( dołki, rynienki, itp). Na betonach to jest bardzo ważne.
  • Kamil G lubi to

#123 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 czerwiec 2016 - 13:03

jaka średnia głębokość, jesli jigowanie 2g główka to mowisz o okoniach, czy okonkach..?



#124 OFFLINE   Piotr123

Piotr123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 17 czerwiec 2016 - 15:42

Średnia głębokość to 1-1,5m. Chodziło mi o okonie, ponieważ wszystkie roczniki zajmują podobne miejsca. Taka ruletka, bo np: w tym roku 1.5 m od brzegu złowiłem takiego koło 30cm, ale większe szanse oczywiście są dalej od brzegu.

#125 OFFLINE   jedin

jedin

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • Lokalizacjawyrzysk
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 czerwiec 2016 - 16:59

A ciężej warto np główki 10-12g, dno jest zarośnięte?



#126 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 czerwiec 2016 - 17:04

Warta płytka i kamienista w starym korycie zarośnięte grążelami, próbowałem żabą coś wyskubać, ale bez kontaktu. Boleń ładnie tam gonił. Na bolki dobre spirity i hektory.

#127 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 czerwiec 2016 - 18:37

Podbierak przyda się? Są jakieś wysokie umocnienia brzegowe lub inne miejsca gdzie przyda się długa rączka podbieraka?

#128 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 czerwiec 2016 - 20:57

Podbierak przyda się? Są jakieś wysokie umocnienia brzegowe lub inne miejsca gdzie przyda się długa rączka podbieraka?

 Nie potrzebny jak umiesz podbierać ręką

 

A tak wygląda na starym korycie "ciepły rowek"
20160601_200409.jpg


  • remek i biker1 lubią to

#129 OFFLINE   oikudlaty

oikudlaty

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaPznań
  • Imię:Kamil

Napisano 15 lipiec 2016 - 11:34

witam serdecznie, to moj pierwszy post na forum, dlatego na wejsciu sie przedstawie, mam na imie Kamil, 28lat, ponownie do wedkowania wrocilem w zeszlym roku, tzn pod koniec lata. wczesniej za dzieciaka tluklem plocie na bata :D teraz uskuteczniam tylko spinning.

 

a moja sprawa wyglada tak:

od kiedy wystartowalem w zafodach SFD i jednoczesnie pierwszy raz mialem okazje polowic na warcie, mega wkrecilem sie w lowienie na tej rzece. i tak regularnie chodze nad warte (wzdluz szelagowskiej od muru do kanalu), ale do tej pory lowilem praktycznie same male ryby (okonie i jeden klen), z reszta zestaw mam raczej UL (do 12g), owszem udalo mi sie machnac jednego szczupaka, ale to tez jako przylow na zestaw okoniowy (podczas zawodow w starym porcie). a chcial bym teraz polowic nieco wiekszym i ciezszym zestawem. posiadam wedke 10-30g, 2,4m i kolowrotek zauber 3000, do tego plecionke 0,14...tym zestawem lowilem do tej pory szczupaki na wodzie stojacej. czy bylby ktos tak mily i podrzucil kilka rad jak wlasnie szczupaka czy sandacza lowic na warcie w miescie ? w sklepie polecili mi glowki 15g ktore wpakowalem do predatorow. ale nie wiem czy rzucac pod prad, z pradem czy w poprzek, a moze szurac przyneta po dnie albo z opadu czy jednostajnie zwijac - co jest najskuteczniejsze ? dzisiaj probowalem troche porzucac tym ciezszym zestawem w okolicach cytadeli zaraz ponizej sciezki rowerowej, ale poza kilkoma zaczepami (w tym jedna urwana guma) zupelnie bez efektow. jak sprawdzaja sie obrotowki czy wahadla ? a moze 15g to za duzo ?



#130 ONLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 23 październik 2016 - 20:30

Jest ktoś kto regularnie wędkuje na odcinku miejskim w i miałby ochote czasem wspólnie porzucać ?



#131 OFFLINE   kosti80

kosti80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2017 - 11:37

Witam, pochodzę z południa polski ale w tym roku będę przebywał w Poznaniu i okolicach i mam zamiar połowić coś na warcie w związku z tym mam parę pytań: 

co powiecie o warcie na odcinku w m. Czerwonak?

czy znacie jakieś ciekawe miejscówki oprócz tych betonów i okolic mostu w Starołęce?

czy są jakieś pstrągowe rzeczki w okolicy Poznania?



#132 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 luty 2017 - 13:06

Witam, pochodzę z południa polski ale w tym roku będę przebywał w Poznaniu i okolicach i mam zamiar połowić coś na warcie w związku z tym mam parę pytań: 

co powiecie o warcie na odcinku w m. Czerwonak?

czy znacie jakieś ciekawe miejscówki oprócz tych betonów i okolic mostu w Starołęce?

czy są jakieś pstrągowe rzeczki w okolicy Poznania?

co powiecie o warcie na odcinku w m. Czerwonak? bdb opcja

czy znacie jakieś ciekawe miejscówki oprócz tych betonów i okolic mostu w Starołęce? poniżej np: Czerwonak, Obrzycko, powyżej np: Rogalin, Śrem

czy są jakieś pstrągowe rzeczki w okolicy Poznania? nie ma



#133 OFFLINE   kosti80

kosti80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2017 - 13:55

Dzięki bardzo za odpowiedź ,teraz tylko zezwolenie trzeba wykupić i ogień.



#134 OFFLINE   OlekD

OlekD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 23 luty 2017 - 14:13

Z Czerwonakiem nie bym był taki pewien...To jest odcinek który najbardziej dostał w d*pę podczas zatrucia...Co prawda minęło już trochę czasu i ryba pewnie napłynęła ale to nie jest to samo co kilka lat wstecz...



#135 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 23 luty 2017 - 19:54


czy są jakieś pstrągowe rzeczki w okolicy Poznania?

jeśli ok 40km od Poznania  można uznać za okolice Poznania , to ,tak są



#136 ONLINE   trinited

trinited

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 23 luty 2017 - 20:27

Rzeka Wełna była zarybiana pstrągami ale nie przyjęły się tam dobrze (historycznie nigdy nie występowały). Kiepskie warunki tlenowe latem (woda zbyt mocno się nagrzewa) i silna presja drapieżników (dużo okoni, szczupaków) sprawiały, że nawet po dużych zarybieniach ryb w wodzie było niewiele. Po suszy i upałąch w 2015 roku z tych pstrągów zostało tyle co nic.



#137 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 23 luty 2017 - 22:16

Szukałem pstrągów w Wełnie wiele razy... nie znalazłem. Rzeka piękna. Klenie są...niektóre jak u-boty, woda krystaliczna. 


  • Jano lubi to

#138 OFFLINE   maciej smochy

maciej smochy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPosen

Napisano 25 luty 2017 - 20:52

Czy na Wełne obowiazuje jakieś specjalne pozwolenie czy Pzw Poznań ?



#139 ONLINE   trinited

trinited

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 25 luty 2017 - 23:39

Od Jaracza Młyn w dół do ujścia należy do PZW Poznań, od miejscowości Wełna w górę to woda PZW Piła. Co roku są porozumienia, że można łowić na wodach obu okręgów, kiedyś był potrzebny dodatkowy darmowy kwitek z PZW, a jak jest teraz to nie wiem.



#140 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 26 luty 2017 - 07:43

Od Jaracza Młyn w dół do ujścia należy do PZW Poznań, od miejscowości Wełna w górę to woda PZW Piła. Co roku są porozumienia, że można łowić na wodach obu okręgów, kiedyś był potrzebny dodatkowy darmowy kwitek z PZW, a jak jest teraz to nie wiem.

zapomniałeś dodać że ,  na Wełnie masz rezerwat przyrody i  obręb ochronny na przyujściowym odcinku  i najważniejsze ,  zakaz zabierania ryb łososiowatych







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: MIASTO, poznań, street fishing, poland, urban fishing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych