Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
MIASTO

LUBLIN



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 maj 2015 - 17:54

Jeśli chodzi o Lublin, to fajnym łowiskiem jest przepływająca przez miasto Bystrzyca. Na każdym jej odcinku możemy spotkać inne ryby i miejscówki. 

 

Zalew Zemborzycki kwalifikuje się? Bo spokojnie da się dojechać autobusem, leży właściwie w mieście, jest zbiornikiem sztucznym, industrialnym więc moim zdaniem tak :)

 

okonek z Zalewu :) 

Załączony plik  IMG_20131115_133726.jpg   120,68 KB   56 Ilość pobrań



#2 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4601 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2015 - 19:15

Na Zemborzycki w zamierzchłych czasach jeździłem z kumplem na nocki z federami. Chyba tam latał autobus 25 do Prawiednik. Fajne czasy to były. Tak, tam było czuć podmuch miasta... ;) i te leszcze jak żyletki :))))))
  • rybson lubi to

#3 OFFLINE   xnt@

xnt@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 26 maj 2015 - 21:29

Dawno temu wsiadałem z dziadkiem na ul. Królewskiej w autobus nr 25 i łowiliśmy rano na molu od Mariny, potem siadaliśmy na dziadkowym miejscu "przy kłódce". Przy molu były całe stada okoni, leszcze były zacne. Potem jeździłem na Dąbrowę koło wyspy, widok spławiających się leszczy bezcenny.


  • Guzu lubi to

#4 OFFLINE   Majkel S

Majkel S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 maj 2015 - 21:50

Można powiedzieć, że słynna linia nr 25 wychowała całe pokolenie wędkarzy :-) tez w tamtym roku byłem kilka razy autobusem nad ZZ

#5 OFFLINE   HIFI

HIFI

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaLUBLIN
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 czerwiec 2015 - 14:47

Nad Zalew Zemborzycki można dojechać nie tylko autobusem ale także rowerem ścieżką rowerową. Ścieżka rowerowa jest poprowadzana wzdłuż całej Bystrzycy płynącej przez Lublin więc dostęp do rzeki jest bardzo łatwy.

#6 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 09 czerwiec 2015 - 18:41

A jak obecnie jest z okoniem na Zalewie??



#7 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 09 czerwiec 2015 - 18:49

W moim odczuciu zalew to miejsce, gdzie wszyscy nastawiają się na leszcza lub sandacza.

Wszystko inne to przyłów :)

Choć często na spina szczupak i sum siadają, a z białorybu -  płoć i trafia się lin.



#8 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 05 kwiecień 2016 - 08:03

Że wątek spadł na koniec to go trochę podbiję.

Nie wszyscy pewnie wiedzą ale niezły Street Fishing szykuje nam się wkrótce - zapraszam:

http://jerkbait.pl/t...ek-zaproszenie/


  • c00per i Hubert_S lubią to

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 07:38

Mało trochę w tym wątku a tak super prężnie działacie w Lublinie :) Byłem pod wrażeniem jak fajnego fajnego macie Fenix'a i ile można zgromadzić osób na imprezie. Rzeka pierwsza klasa! Mam do Was pytanie ... mówiliście coś o charakterze górskim rzeki. Gdzie zlokalizowany jest ten odcinek? 



#10 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 20 kwiecień 2016 - 09:43

Odcinek górski Bystrzycy jest od źródeł do ujścia rzeki Krężniczanka. Płynie prze takie miejscowości jak; Sulów, Zakrzówek, Strzyżewice,Piotrowice.


  • remek lubi to

#11 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 11:14

Z tym charakterem górskim to nie tak do końca, nie wiem kto miał co na myśli mówiąc tak - a może to ja tak mówiłem?

W każdym razie tak jak kolega wyżej pisze, odcinek górski rzeki czyli kraina pstrąga i lipienia ciągnie się od źródeł bystrzycy do miasta Lublina a konkretnie do ujścia rzeki Krężniczanki (na mapach są błędy i Krężniczanka podpisana jest często jako Nędznica lub Cimięga).

W każdym razie odcinek "górski" ma bardziej cechy rzeki typowo wyżynnej niż górskiej, brak kamienistego dna i trochę mniejsze spadki. Oczywiście są krótkie odcinki które przypominają może trochę potoki ale i są odcinki o typowo nizinnej charakterystyce.

 

Jeśli chodzi o rzekę na terenie miasta to chyba najbardziej malowniczy odcinek jest ten od Zalewu Zemborzyckiego do bystrotoku przy Lubelskim Klubie Jeździeckim. Poniżej jest już typowo uregulowany, obwałowany. Dopiero poniżej starego mostu na Kalinie znowu zaczyna przypominać nieuregulowaną rzekę.

Nie zmienia to faktu, że rzeka Bystrzyca jest bardzo rybną wodą a jak się weźmiemy jeszcze za fragment rzeki od Bystrotoku do progu na Bronowicach to może powstać bardzo przyjemne łowisko na całej długości miejskiej Bystrzycy.

 

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 11:37

Tomku,

Mnie się udało zwiedzić rzekę do hali targowej (od Zalewu) czyli jakieś 6km w dół rzeki. Przepiękne miejscówki przed mostem kolejowym oraz właśnie chyba za Klubem ... okolice stadionu (trochę przed). Tam widziałem siebie z muchówką :) bo warunki piękne ... pytanie czy z rybami tam ok. Rzeka super zwłaszcza tera przy budzącej się przyrodzie.



#13 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 20 kwiecień 2016 - 19:14

Z rybką jest bardzo dobrze od ZZ do mostu kolejowego, no może ciut dalej. Odcinek malowniczy na wysokości Lubelskiego Klubu Jeździeckiego nigdy nie dał mi fajnej ryby i jakoś jest ich tam mniej. 

Potem to trochę pustki w rzece aż do progu betonowego na wysokości ulicy kąpielowej. Wg mojego doświadczenia właśnie ten odcinek środkowy jest najmniej rybny i trzeba by o niego zadbać, zarybić, przypilnować. Choć tam miejscówek dla ryb znacznie mniej to może by się jednak udało. 

Z muchówką to raczej poniżej zalewu bo jaziki i jelce tam gryzą - i ja w tym roku planuję trochę tam pomachać. 


  • remek lubi to

#14 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 18 październik 2016 - 16:02

Może to nie typowy Street Fishing ale zawsze na terenie miasta i rzut beretem (oczywiście moherowym bo dobrze lata) od centrum. Zapraszam do zabawy.

http://www.klubfenix...har-klubów.html


  • Friko lubi to

#15 OFFLINE   Fabiano01

Fabiano01

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 styczeń 2017 - 12:59

Można jeszcze łowić w tej Bystrzycy ? Bo miałem się tam wybrać na wiosnę, ale słyszałem, że są z tym problemy.

 

 

 

 

_____________________________

http://amargo.pl/pl/...dukty/rekreacja



#16 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 16 styczeń 2017 - 15:07

A na czym polegają te problemy? 



#17 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 01 marzec 2017 - 13:47

Ja się zastanawiam czy nie uderzyć ze spinem na Bystrzyce i nie poszukać okoni. Muszę oczyścić umysł i pooddychać świeżym powietrzem. Jak rozumiem zakaz połowo metodą spinningową dotyczy jedynie wód stojących na terenie okręgu. Więc problemów raczej nie ma. No co najwyżej z rybą może być gorzej, bo o ile wiem, to stan rzeki jest nieco podwyższony.



#18 OFFLINE   czebaczek1

czebaczek1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 19:43

Poniżej zalewu woda jeszcze brudna .przed zalewem biorą pstrągi na nizinnym odcinku



#19 OFFLINE   czebaczek1

czebaczek1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 19:51

Załączony plik  068 - Kopia.jpg   121,6 KB   15 Ilość pobrań


  • Dim3n lubi to

#20 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 11 marzec 2017 - 16:04

Ten pstrągal to z nizinnego odcinka ?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: miasto

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych